Teraz jest czwartek, 16 maja 2024, 00:03

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 471 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: poniedziałek, 29 kwietnia 2024, 20:58 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 510
buuuuhahahahhahahahaaaa
straznik wiedzy mnie skarcil. wikipediozerca
oj az mi laptop zadrzal... bo kawe przezornie odstawilem..
A jakby tak
- Krakow stolica na powrot obwolac?
Wszak nie moze tak byc, co by na zatracenie
wielkie zaslugi Krakowa poszly wszelkie?

i taki wlasnie sens jest z dyskusji z ekspertem.. juz mam przeczucie, ze pewnego razu nie upilnuje kawy..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: poniedziałek, 29 kwietnia 2024, 22:30 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 14:39
Posty: 4398
nomennescio napisał(a):
buuuuhahahahhahahahaaaa
straznik wiedzy mnie skarcil. wikipediozerca
oj az mi laptop zadrzal... bo kawe przezornie odstawilem..
A jakby tak
- Krakow stolica na powrot obwolac?
Wszak nie moze tak byc, co by na zatracenie
wielkie zaslugi Krakowa poszly wszelkie?

i taki wlasnie sens jest z dyskusji z ekspertem.. juz mam przeczucie, ze pewnego razu nie upilnuje kawy..


Dyskusji? Z Tobą? O czym? Dyskutować, to można z kimś, kto ma jakąś wiedzę. Hejter wiedzy nie ma, bije pianę i obraża ludzi. Powyższy tekst jest tego najlepszym przykładem. Ciekawe czym jeszcze błyśnie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: poniedziałek, 29 kwietnia 2024, 22:53 
Online
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3661
Lokalizacja: Górny Śląsk
zdzicho napisał(a):
Ojcowie Założyciele polskiej niepodległości docenili walkę Ślązaków o wolność w trzech powstaniach śląskich i Ślązaków nagrodzili autonomią. Ale to trzeba wiedzieć, a nie pleść androny. Jak się nic do powiedzenia nie ma, to lepiej milczeć niż się kompromitować niewiedzą. :n

Bzdura, Powstańcy Śląscy walczyli i ginęli o polski Śląsk, a nie o jakąś tam autonomię :666 , autonomię, która po trzech krwawych powstaniach i niewydarzonym plebiscycie była wymuszonym, zgniłym kompromisem dla uspokojenia burzliwej sytuacji na Śląsku. :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: wtorek, 30 kwietnia 2024, 10:11 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 14:39
Posty: 4398
Ja myślę, że ty franek wiesz, ale wybierasz tylko to co pasuje do twojej tezy.
Autonomia Ślaska miała wiele przyczyn, ale kilka najważniejszych:
1/Na Śląsku od XIX wielu rosła świadomość narodowa i tendencje do uzyskania odrębności państwowej w większym lub mniejszym zakresie. Dotyczyło to całej ludności, tych skłaniających się ku Niemcom i tych skłaniających się ku Polsce mimo, że jej jeszcze nie było.
2/Po I wojnie Cesarstwo Niemieckie upada, powstaje republika, zbliża się rozstrzygnięcie granic wschodnich Niemiec.
Parlament niemiecki widząc nastroje autonomiczne Śląska w 1919 przyjmuje ustawę obiecującą autonomię- ma to zachęcić mieszkańców do opowiedzenia się za przynależnością do Niemiec
3/ Ślązacy za Polską organizują I powstanie -przegrane. Widząc, ze szala poparcia Ślązaków przechyla się z korzyścią dla Niemiec, władze odradzającej się Polski walczącej z Rosją też decydują się na obiecanie Ślązakom autonomii, wybucha II powstanie- przegrane, potem plebiscyt- przegrany i III powstanie w sumie też przegrane, ale o takim zasięgu, że zapada decyzja o skorygowaniu granic na Śląsku z korzyścią dla Polski.
Podsumowanie.
1/Główna przyczyna, to chęć niezależności Ślązaków.
2/Ślązacy wybrali autonomię w ramach Polski, a nie Niemiec dlatego, że uznali iż od słabej Polski uzyskają więcej wolności niż od silnych Niemiec.
3/Chęć autonomii wsparta trzema powstaniami była tak silna, że Polska nie śmiała nawet marzyć o jej ograniczeniu do 1939 roku. Dlatego napisałem , że autonomia była nagrodą za opowiedzenie się Ślązaków po polskiej stronie. Natomiast np. Korfantego represjonowali jak tylko mogli.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: wtorek, 30 kwietnia 2024, 12:09 
Online
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3661
Lokalizacja: Górny Śląsk
zdzicho napisał(a):
Ja myślę, że ty franek wiesz, ale wybierasz tylko to co pasuje do twojej tezy.

Dej se pokój, to jest bezsensowna dyskusja, bo kompletnie nie znasz sytuacji jaka panowała wtedy na Śląsku, a to co się działo znam z pierwszej ręki. Członkowie mojej rodziny zbrojnie walczyli i ginęli za polski Śląsk w trzech powstaniach i czynie angażowali się w organizowanie różnego rodzaju patriotycznych stowarzyszeń i nie wmówisz mi człowieku, że byli zadowoleni z autonomii :666 , wręcz przeciwnie traktowali to jako porażkę, ustępstwo na rzecz Niemiec. :666

Tak na marginesie, w czasie Powstań i plebiscytu Niemcy wszystkie materiały propagandowe drukowali dwujęzycznie, w języku niemieckim i w języku polskim, a nie w języku śląskim. :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: wtorek, 30 kwietnia 2024, 14:01 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 510
Frank! No jak to? Toz ekspert wie lepiej!! On tu jest of uczenia! A Ty jak nice chcesz my przyznac racji to znaczy, ze nie masz wiedzy. On na Wikipedia spojrzy tylko I juz wie!
A powaznie to w kazdym watku robi zamieszanie niepotrzebne go nalo kto go bierze na powaznie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: wtorek, 30 kwietnia 2024, 15:03 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 14:39
Posty: 4398
frank napisał(a):
zdzicho napisał(a):
Ja myślę, że ty franek wiesz, ale wybierasz tylko to co pasuje do twojej tezy.

kompletnie nie znasz sytuacji jaka panowała wtedy na Śląsku, a to co się działo znam z pierwszej ręki. Członkowie mojej rodziny zbrojnie walczyli i ginęli za polski Śląsk w trzech powstaniach i czynie angażowali się w organizowanie różnego rodzaju patriotycznych stowarzyszeń i nie wmówisz mi człowieku, że byli zadowoleni z autonomii :666 , wręcz przeciwnie traktowali to jako porażkę, ustępstwo na rzecz Niemiec. :666


Oczywiście, że nie znam sytuacji z pierwszej ręki, ale znam z opracowań historycznych. Każdemu, kto walczył, a tym bardziej ginął za Polskę nisko się kłaniam.
Natomiast Polacy walczyli o Polskę, ale jak zapytać, to nie zawsze o tę samą;
- jedni walczyli o Polskę sanacyjną, taką jak przed wojną
- inni o Polskę Sikorskiego, którego sanacja prześladowała
- inni o Polskę socjalistyczną, a inni komunistyczną itd.
Podobnie na Śląsku jedni walczyli o polski Śląsk, a inni o autonomiczny Śląsk w ramach Polski. Byli i tacy Ślązacy, którzy opowiedzieli się przecież za niemieckim Śląskiem.
Jednym słowem ogląd historii z perspektywy doświadczeń rodzinnych nie zawsze przedstawia rzeczywisty i całościowy opis tejże historii.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: środa, 1 maja 2024, 13:43 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): środa, 28 lipca 2021, 10:09
Posty: 159
nomennescio napisał(a):
Frank! No jak to? Toz ekspert wie lepiej!! On tu jest of uczenia! A Ty jak nice chcesz my przyznac racji to znaczy, ze nie masz wiedzy. On na Wikipedia spojrzy tylko I juz wie!
A powaznie to w kazdym watku robi zamieszanie niepotrzebne go nalo kto go bierze na powaznie.



Słyszałem od kolegi, że frank kupił sobie detektor. Detektor metali. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: środa, 1 maja 2024, 14:11 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 510
Cytuj:
Słyszałem od kolegi, że frank kupił sobie detektor. Detektor metali. :D


poki co jeszcze nie zakazane?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: środa, 1 maja 2024, 15:42 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 22:34
Posty: 191
To kwestia czasu tylko.
Kołchozowe zakazy mnożą się w zastraszającym tempie.
Za niedługo żeby się odlać, trzeba będzie złożyć wniosek w urzędzie d.s. odlewnictwa.
Lub kto nowocześniejszy, będzie mógł użyć w tym celu odpowiedniej aplikacji.

Jednak dni tej zarazy, tego sztucznego tworu, a w zasadzie nowotworu , jakim jest ch.u.j.nia jewropejska są policzone.
I mimo podeszłego wieku , nie tracę nadziei że będę mógł nasikać na gruzy tego tworu bezkształtnego. I być może uda mi się nawet na stojąco jeszcze.




To kwestia czasu tylko.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: środa, 1 maja 2024, 17:01 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2016, 17:32
Posty: 324
Niektórym zakazy i nakazy zaczęły przeszkadzac w tym samym momencie co rolasom zielony ład, czyli po tym jak pisiory poszły w pis ..:lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: środa, 1 maja 2024, 19:10 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 22:34
Posty: 191
Nie wiem czy powyższy post mnie dotyczy czy też nie, ale ja jestem przeciwnikiem zakazów, nakazów , kolektywów, komuny, zamordyzmu i ch.u.j.ni jewropejskiej ( czyli komuny v 2.0) od lat 70'.
Walczyłem z totalitaryzmem wszelakiej maści od lat mojej młodości ( kiedy to było?).
I z PiS nie ma to nic wspólnego.
PiS nie jest i nie był żadną alternatywą dla obecnej bandy . To taka sama banda dla której tylko stołki i koryto mają znaczenie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 2 maja 2024, 07:50 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 22 lutego 2006, 21:56
Posty: 3193
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Prostozsądu, kiedy to były te lata Twojej młodości i jak walczyłeś z systemem? Byłeś hipisem, punkiem, czy innym anarchistą? Chociaż chyba jesteś starszy ode mnie, to może jeszcze miałeś okazję być bikiniarzem :D Pytam poważnie i niezłośliwie, generalnie podzielam Twoje poglądy, przeraża mnie bezrefleksyjność dzisiejszych młodych pokoleń, doskonale przygotowanych by być ludzką trzodą hodowlaną, bezwolność, brak kontestacji, buntu. :evil:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: piątek, 3 maja 2024, 08:52 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2016, 17:32
Posty: 324
Napisałem ogólnie bo mam z poruszonych w tym temacie pewnych aspektów nieukrywany ubaw.
Lubię aktywować kondonofederatow i pisiorow, oni zawsze mają taki swój jedyny i słuszny światopogląd, jak za komuny :8)
Prosty przykład to skrytowanie dzieciobojcy czy mordercy kobiet, wszystko jest ok aż dochodzisz do momentu że to akowiec i nagle stajesz się antypolski :lol:
U mnie w rejonie żył taki patriotyczny bohater, już po wojnie zamordował żydówkę bo miała złotego zęba, później przyszła pora na niego.
Nie było tajemnicą że kradł i że gdzieś to schował.
Przesłuchiwali go za pomocą noża i soli, cieli i przyprawiali.
Pacjent przesychania nie przetrwał ale i ponoć nie powiedział gdzie schował.
Muszę kiedyś kolegi podpytać w więcej szczegółów bo on mocniej związany z tą historią, żydówka była od niego ze wsi.
Opisanie takiej sytuacji zapewne będzie odebrane jako próba zmiany naszej historii :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: piątek, 3 maja 2024, 09:34 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): czwartek, 20 maja 2004, 12:50
Posty: 2264
Lokalizacja: Banditenkreis
Nie daj Boże jak napiszesz o BŚ NSZ jak to z Wehrmachtem uciekała sterowana przez radomskie Gestapo ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 471 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL