Teraz jest wtorek, 16 czerwca 2026, 08:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Odnaleziono sztandar 4 PSP
PostNapisane: sobota, 23 maja 2026, 23:32 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5174
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
reklama disnejlandu :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Odnaleziono sztandar 4 PSP
PostNapisane: środa, 27 maja 2026, 18:49 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 4083
Lokalizacja: Górny Śląsk
Cienkowska na ratowanie sztandaru nie ma kasy, ale na wystawę w sejmie za 130 tys. zł ma kasę: :666 :n


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Odnaleziono sztandar 4 PSP
PostNapisane: czwartek, 28 maja 2026, 21:36 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): niedziela, 3 kwietnia 2005, 00:30
Posty: 299
Lokalizacja: Trójmiasto
Idzie na fali PO. Wajda - super temat. Szczególnie jak Wałęsę próbował ratować filmem "Człowiek z Nadziei". Od razu ochrzczony przez nas jako "Człowiek z teczki". Po gdańsku.... hehe


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Odnaleziono sztandar 4 PSP
PostNapisane: niedziela, 31 maja 2026, 20:11 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 4083
Lokalizacja: Górny Śląsk
Takie są priorytety historyczne obecnego rządu: :666 :n
Cytuj:
Fundacja PZU, należąca do największego polskiego ubezpieczyciela, którego głównym udziałowcem jest państwo polskie, sfinansowała kuriozalny podcast z udziałem Michała Bilewicza i Grzegorza Rossolińskiego-Liebe, autora książki „Polscy burmistrzowie i Holocaust”. Obaj panowie powtarzają w nim fałszujące historię tezy, jakoby polska administracja samorządowa była odpowiedzialna za tworzenie gett dla ludności żydowskiej podczas II wojny światowej. To kolejna odsłona zdejmowania winy z Niemców i przerzucania jej na Polaków. Dlaczego firma z udziałem Skarbu Państwa sponsoruje te bzdury? Pyta Wojciech Parol.

Kanał Zero: PZU SPONSORUJE "NOWĄ HISTORIĘ": NIEMCY NIEWINNI. POLSKA TO FINANSUJE - https://www.youtube.com/watch?v=b0LU3dYqZuI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Odnaleziono sztandar 4 PSP
PostNapisane: środa, 3 czerwca 2026, 19:46 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 4083
Lokalizacja: Górny Śląsk
cd.: MKiDN odmówiło pieniędzy na renowację uratowanego sztandaru.

3/06/26 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marta Cienkowska na X: :666 :n


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Odnaleziono sztandar 4 PSP
PostNapisane: środa, 3 czerwca 2026, 20:34 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 4 kwietnia 2005, 09:16
Posty: 1622
Lokalizacja: Centrum Polski
Czyli: "Żydy uber alles". Taka jest polityka naszego rządu.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Odnaleziono sztandar 4 PSP
PostNapisane: środa, 3 czerwca 2026, 21:29 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): czwartek, 20 maja 2004, 12:50
Posty: 2560
Lokalizacja: Banditenkreis
Nie ma co być zaskoczonym rządem RP, skoro nawet amerykańcy klęczą przed nimi na kolanach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Odnaleziono sztandar 4 PSP
PostNapisane: czwartek, 4 czerwca 2026, 15:00 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 4083
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wypadałoby się obrzezać, zmienić nazwę z PZE na ŻZE, może wtedy nowelizacja ustawy okazałaby się akceptowalna i kasa na aplikację i obsługę odkryć detektorystów by się znalazła. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Odnaleziono sztandar 4 PSP
PostNapisane: czwartek, 4 czerwca 2026, 17:48 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): wtorek, 25 lutego 2003, 01:00
Posty: 885
Lokalizacja: Ducatus Pomeraniae
frank napisał(a):
Wypadałoby się obrzezać, zmienić nazwę z PZE na ŻZE

Proponuję "Żydowski Związek Poszukiwaczy Mienia Utraconego", to jeszcze wsparcie z Izraela dostaniemy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Odnaleziono sztandar 4 PSP
PostNapisane: czwartek, 4 czerwca 2026, 17:48 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 26 maja 2006, 00:29
Posty: 18
Cytuj:
Czy polską stratę wojenną można znaleźć w ogłoszeniach na Facebooku? Niestety tak. Ale my na szczęście potrafimy takie ogłoszenia szybko namierzyć!

Dziś sfinalizowaliśmy sprawę, która brzmi jak scenariusz filmu kryminalnego, a zabytkowa Tora powędrowała do rąk Dyrektora Muzeum Ziemi Biłgorajskiej.

Jej historia jest poruszająca. Została wyniesiona z biłgorajskiej synagogi przez osobę prywatną na chwilę przed tym, jak we wrześniu 1939 roku wojska niemieckie puściły budynek z dymem. Ogień zdążył jednak zostawić na niej swoje piętno. Tora jest częściowo nadpalona.

W marcu 2025 roku nasi eksperci namierzyli obiekt wystawiony na sprzedaż w internecie. Ponieważ posiadacz odmówił współpracy, wkroczyliśmy do akcji z Biurem Kryminalnym KGP i Policją z Kraśnika. Zabytek został zabezpieczony, a Prokuratura zdecydowała o jego zwrocie na rzecz Skarbu Państwa.

Historia wraca do domu, a #MisjaRestytucja trwa w najlepsze. Tora przejdzie teraz w Muzeum profesjonalne prace konserwatorskie i znów będzie cieszyć oczy lokalnej społeczności.


https://www.facebook.com/share/p/1EHG7accwz/



I na takie rzeczy mają od razu kasę. No i zabierają siłami milicji :roll: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Odnaleziono sztandar 4 PSP
PostNapisane: czwartek, 4 czerwca 2026, 18:42 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 4 kwietnia 2005, 09:16
Posty: 1622
Lokalizacja: Centrum Polski
Zwrot? to już jest przegięcie. Każdy antyk można skonfiskować, bo się podoba jakiemuś muzeum.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Odnaleziono sztandar 4 PSP
PostNapisane: czwartek, 4 czerwca 2026, 19:13 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): czwartek, 20 maja 2004, 12:50
Posty: 2560
Lokalizacja: Banditenkreis
...I znów będzie cieszyć oczy lokalnej społeczności.

No tak, mieszkańcy Biłgoraja posrają się z radości. Muszę zapytać koleżanki, bo wyszła tam za mąż i tam mieszka. Pewnie też się cieszy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Odnaleziono sztandar 4 PSP
PostNapisane: czwartek, 4 czerwca 2026, 19:34 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): niedziela, 3 kwietnia 2005, 00:30
Posty: 299
Lokalizacja: Trójmiasto
Milicja nie istnieje od 1990 r.

A świat jest tak (niestety) ułożony, że silniejszy i po układach może więcej. Też nad tym płaczę.

Szkoda, że przy gdańskich bunkrach nadmorskich nie ma śladów np. żydowskiego cmentarza. Wtedy by dopiero się zrobiło aferę... i kasa by na renowację i utrzymanie w czystości była 24h.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Odnaleziono sztandar 4 PSP
PostNapisane: czwartek, 4 czerwca 2026, 20:24 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): czwartek, 20 maja 2004, 12:50
Posty: 2560
Lokalizacja: Banditenkreis
Ponury napisał(a):
Milicja nie istnieje od 1990 r.


Mentalnie trwa cały czas.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Odnaleziono sztandar 4 PSP
PostNapisane: czwartek, 4 czerwca 2026, 21:20 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): niedziela, 3 kwietnia 2005, 00:30
Posty: 299
Lokalizacja: Trójmiasto
Mentalnie? A skąd. Bzdury, uprzedzenia, wybiórcze traktowanie formacji. Współpracowałem z nimi ponad 22 lata, dziesiątki (a może i setki?) wspólnych patroli, dyżurów, zdarzeń, czynności.

Bez przesady. Milicją bym ich nigdy nie nazwał. W każdej firmie są różni ludzie i tyle.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL