Teraz jest piątek, 7 listopada 2025, 14:01

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Broń miała trafić do izby tradycji w Suchedniowie.
PostNapisane: środa, 2 lipca 2014, 19:54 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): piątek, 10 sierpnia 2007, 18:37
Posty: 798
Cytuj:
Eksponat od kolekcjonera kupiony przez radnych z Suchedniowa w rękach policji. Sprawę bada prokuratura, może skończyć się w sądzie.Suchedniowscy radni dali pieniądze na zabytkowy pistolet maszynowy. Miał być ozdoba izby tradycji w ośrodku kultury. Stena zarekwirowała policja, w sprawie nielegalnego zakupu broni palnej śledztwo prowadzi prokuratura.

W ubiegłej kadencji suchedniowscy radni ufundowali sztandar gminy. Zostało blisko trzy tysiące złotych i samorządowcy obecnej rady zastanawiali się, co z nimi zrobić. Ktoś wpadł na dobry, wydawałoby się, pomysł – kupić związany z miasteczkiem eksponat do nowej izby tradycji, stworzonej w przebudowanym ośrodku kultury Kuźnica.

– Pomyślałem o pistolecie maszynowym sten. Na rynku sporo jest tej broni, ale nam chodziło o suchedniowski – mówi Andrzej Karpiński, dyrektor Kuźnicy.

Przypomnijmy; w czasie okupacji w miejscowej fabryce z powodzeniem produkowano steny identyczne z angielskimi, zrzucanymi dla partyzantów. Niewiele ich ocalało, bo większość przejęli Niemcy po wsypie konspiratorów. Suchedniowskiego stena udało się jednak odznaleźć.Policjanci zabrali

Miał go w swoich zbiorach skarzżyski kolekcjoner. Najpierw nie chciał się pozbywać cennej pamiątki, w końcu uległ. - Kupiliśmy go za zgodą rady miejskiej za dwa i pół tysiąca złotych. Był w nienajlepszym stanie, z dorabianą lufą. Spisaliśmy stosowną umowę z zaznaczeniem, że nie ma on cech broni strzeleckiej, czyli jest niesprawny. Sten miał zostać pokazany mieszkańcom i trafić do ekspozycji – tłumaczy dyrektor Karpiński.Wraz z burmistrzem Tadeuszem Bałchanowskim postanowili na wszelki wypadek wcześniej poinformować o nabytku policję. Następnego dnia do Kuźnicy przyjechało trzech funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. – Obejrzeli, zrobili zdjęcia i polecili przewieźć do komendy w Skarżysku - relacjonuje Andrzej Karpiński. Tam pistolet maszynowy zarekwirowano.

Nielegalne posiadanie?

Rozpoczęły się przesłuchania. Początkowo dyrektor odmawiał składania zeznań. – Byłem zaskoczony, dla mnie ta sprawa to jakiś absurd – tłumaczy. Stróże prawa stena odesłali do laboratorium kryminalistycznego w Łodzi. Do sprawdzenia, czy jest sprawny i czy nie był narzędziem przestępstwa. Jak się dowiedzieliśmy, sprawa zakończyła się fatalnie również dla kolekcjonera. Przeszukano jego mieszkanie i zabrano sporą ilość zabytkowego oręża. Obecnie trwa śledztwo prowadzone przez skarżyską prokuraturę rejonową.

– Ekspertyzy stena spodziewamy się nie wcześniej, niż w październiku. Postępowanie prowadzone jest dwuwątkowo – chodzi o kolekcjonera i nabywcę broni. Na razie w sprawie, a nie przeciwko komuś - informuje Jerzy Kutera, prokurator rejonowy.

W najgorszym wypadku Suchedniowski Ośrodek Kultury może zostać oskarżony o nielegalny zakup i posiadanie broni palnej. – Chcieliśmy legalnie wzbogacić izbę tradycji. Wyszła afera – kwituje dyrektor Kuźnicy.


zródło: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... F140709760


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Broń miała trafić do izby tradycji w Suchedniowie.
PostNapisane: środa, 2 lipca 2014, 20:53 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3969
Lokalizacja: Górny Śląsk
Moim zdaniem, radni postąpili, co najmniej nierozważnie, ale policja powinna też sprawdzić, czy przypadkiem pod szyldem muzeum nie skrywa się jakaś zorganizowana, antyrządowa grupa przestępcza o charakterze zbrojnym, powiązana z obcym wywiadem, sponsorowana przez radnych z pieniędzy publicznych. B+


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Broń miała trafić do izby tradycji w Suchedniowie.
PostNapisane: czwartek, 3 lipca 2014, 06:57 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Czy ten kolekcjoner nie jest przypadkiem kelnerem? To ostatnio modna profesja wśród członków antyrządowych grup przestępczych :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Broń miała trafić do izby tradycji w Suchedniowie.
PostNapisane: czwartek, 3 lipca 2014, 10:29 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5164
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
No cóz .... szykuje sie kolejny blamaż glin ...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Broń miała trafić do izby tradycji w Suchedniowie.
PostNapisane: czwartek, 3 lipca 2014, 10:36 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 04:36
Posty: 3129
Lokalizacja: Górny Śląsk
A co Waszym zdaniem policjanci mieli zrobić?
Pan Burmistrz z Panem Dyrektorem sami na siebie donieśli, stawiając lokalne organa porządkowe w niezręcznej sytuacji. Sprawa je przerosła.
Wobec tego, zgodnie z procedurą, przekazały problem wyżej. A tam już znalazł się prokurator, który z niejednego pieca chleb jadł. Wiedział jak łatwo i przyjemnie dopisać sobie do kolejny sukces.
Pan Burmistrz z Panem Dyrektorem kierowali się logiką zamiast prawem, więc teraz mają za swoje.

Kolekcjoner też dostanie po łapach. Kto jak kto, ale on powinien wiedzieć jak się sprawy mają.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Broń miała trafić do izby tradycji w Suchedniowie.
PostNapisane: czwartek, 3 lipca 2014, 10:45 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5164
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
Mnie w sumie najbardziej zal tego kolekcjonera ...najpewniej chodzili za nim goscie , molestowali, dupę zawracali, kto wie czy nie powoływali sie na "wpływy" :666 czyli jak nie sprzeda to moze byc róznie :666 a gdy juz gosc uległ to sobie sam napytał biedy przez jakichs idiotów ...swoja droga zastanawiam sie faktycznie po co ci kretyni ( dyrektor i jego przydupasy ) polecieli z tym na policje - kumpel ma na stanie izby pamieci tuzin karabinow zwyklych, maszynowych i p-panc plus w zasadzie niezdekowany możdzierz ( artysci wykrecili jeno iglice :666 ) i pies z kulawa noga sie nie interesuje, mało tego lokalna policja pooglądała ... "no fajnie tu macie" i sobie poszła :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Broń miała trafić do izby tradycji w Suchedniowie.
PostNapisane: czwartek, 10 lipca 2014, 00:33 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): poniedziałek, 30 stycznia 2006, 10:40
Posty: 697
Lokalizacja: Sandomierz
,,w nie najlepszym stanie,z dorabianą lufą" więc może się okazać że lufa to monolit bez przelotu :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Broń miała trafić do izby tradycji w Suchedniowie.
PostNapisane: środa, 20 sierpnia 2014, 09:45 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): niedziela, 20 lutego 2011, 13:56
Posty: 76
:1 dobre, naprawdę dobre, radni kupują giwerę nieważne że w takim stanie i fundują do kącika pamięci, sam jestem jeszcze radnym i do głowy by mi nie przyszło takie coś. Trochę to świadczy o tej Radzie co dała zielone światło na zakup. Jak to kiedyś mówił Zulu Gula Polska to jest dziwny kraj....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL