https://poszukiwanieskarbow.com/forum/

Będzie miało chłopisko problemy.
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=63&t=149707
Strona 1 z 1

Autor:  jarek12613 [ czwartek, 12 marca 2015, 21:00 ]
Tytuł:  Będzie miało chłopisko problemy.

Cytuj:
Niewybuchy i amunicja w sadzie w gminie Lipnik
Kilkanaście granatów, pociski moździerzowe, karabin, blisko dwa tysiące sztuk amunicji a nawet lufę armatnią policjanci znaleźli u 49-latka z gminy Lipnik.


Opatowscy stróże prawa w środowe popołudnie dostali sygnał, że w sadzie w gminie Lipnik mogą się znajdować niewybuchy. Pojechali na miejsce.

- Jednym z pierwszych znalezisk w gospodarstwie były dwie głowice do granatnika, osiem granatów i około 100 sztuk amunicji przechowywane w obudowie starej pralki. Gdy w wiacie i garażu policjanci znaleźli jeszcze pojemniki z prochem strzelniczym, elementy konstrukcji granatników i granaty, zapadła decyzja o ewakuacji domowników i wezwaniu na miejsce saperów - opowiada Grzegorz Rusak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Opatowie.

Prócz wojskowych wezwano również przewodnika z psem szkolonym do wykrywania materiałów wybuchowych.

- W trakcie dalszego przeszukania ogrodu, domu i budynków gospodarczych znaleziono blisko dwa tysiące sztuk amunicji różnego kalibru, 10 głowic bojowych, kilkanaście granatów, 10 pocisków moździerzowych, pistolet maszynowy, elementy broni, około cztery kilogramy prochu strzelniczego oraz lufę armatnią z elementami zamka - wylicza Grzegorz Rusak i uzupełnia: - Śledczy będą wyjaśniać jak militaria znalazły się w gospodarstwie. Zatrzymany 49-latek mieszkający na tej posesji nie przyznaje się do gromadzenia broni i amunicji. W rozmowie z policjantami stwierdził, że nie wie skąd u niego tyle niebezpiecznych przedmiotów.
Źródło: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /150319691 :cop

Autor:  Drucik [ czwartek, 12 marca 2015, 21:15 ]
Tytuł:  Re: Będzie miało chłopisko problemy.

".. dwie głowice do granatnika, osiem granatów i około 100 sztuk amunicji przechowywane w obudowie starej pralki".

I skąd się tacy biorą?

Autor:  Polmos_Białystok [ czwartek, 12 marca 2015, 22:18 ]
Tytuł:  Re: Będzie miało chłopisko problemy.

Szczerze - to nie żałuję takich "pustaków".

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/