Teraz jest środa, 1 maja 2024, 18:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: W Chotyńcu odkryto scytyjski gród sprzed 3 tysięcy lat!!
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2018, 14:07 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 21:16
Posty: 54
Człowiek się nieraz napracował.Nie dla archeolog.tylko dla społeczeństwa lokalnejgo bo to im zależało,a teraz od kolaborantów nas wyzywają.super


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: W Chotyńcu odkryto scytyjski gród sprzed 3 tysięcy lat!!
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2018, 14:16 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 20 stycznia 2014, 23:42
Posty: 93
Widzisz Enigma, ciężkie jest życie poszukiwacza. Wszędzie pod górę i wiatr w oczy. Sąsiad co był w ORMO też marudził, że się napracował ,a jeszcze cegłą w plecy dostał na mieście podczas tej pracy. Jaka ekipa taka zapłata no nie? Za to mój znajomy co się napracował szpadlem w lesie to kiedyś marudził, że kopania na dwie godziny, korzenie jak ręka, komary pogryzły i tylko dziesięć dwudziesto markówek i sygnet 333, a reszta to słoiki i smalec więc mu powiedziałem, że jak mu nie pasuje to niech zmieni ekipę i kopie z archeologami .
Jak jeszcze napiszesz, że gdyby nie prawo to byście tej bandy archeo na akcje za sobą nie targali, to będzie sympatyczny z Ciebie gość.


Ostatnio edytowano poniedziałek, 3 września 2018, 14:23 przez Sowa74, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: W Chotyńcu odkryto scytyjski gród sprzed 3 tysięcy lat!!
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2018, 14:23 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 21:16
Posty: 54
Szkoda czasu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: W Chotyńcu odkryto scytyjski gród sprzed 3 tysięcy lat!!
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2018, 15:16 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): sobota, 6 października 2012, 15:05
Posty: 364
Sowa74 napisał(a):
Czyli co proponujesz, mam usunąć się z forum,przeprosić tych co współpracują, przestać robić to co Ty, bo Ty współpracujesz, a ja nie? No dobre, ciekawy pomysł. Połowa forum by musiała to zrobić, bo są wodą na młyn dla archeo, spuścić głowę i przeprośsić za to co robią bez zgody archeo, bo niebawem będzie trzeba mieć zgodę żeby w ogóle wyjść z domu i wykopać swoją marchew w ogrodzie.
Nigdy nie szedłem po linii partyjnej i nie zamierzam, tylko swoją ścieżką i mało mnie interesuje co jest na młyn, a co nie jest Tobie czy też twoim znajomym. Bo to nie mój młyn i mało mnie on obchodzi. To Twój problem nie mój bo to Ty zajmujesz się jak piszesz tworzeniem jakiegoś wizerunku i współpracowaniem z archeologami ,a nie ja.Ja zajmuję się sprawami prywatnymi i tym, by nie pokazywać żadnego wizerunku, z małymi wyjątkami poza tym forum(monitorowanym przez archeo). U mnie na młyn było info, że gdzieś jest tłusta kana do odkopania i nie potrzebuję w tym żadnych archeo do pomocy przy badaniu kontekstu. A zabytki archeo mnie nie obchodzą ani nie interesują bo skorupek naoglądałem się dosyć w muzeum, chyba że ktoś palnie o archeologii współczesności i archeologii kosmosu, bo już i tam te pasożyty zapuszczają swoje macki. A ten cały ich "kontekst i dziedzictwo" to jest tylko dla nich słowo klucz do prowadzenia monopolu na swoje usługi.
Uderz w stół, a nożyce... czekamy na kolejnych obrońców darmowej współpracy z archeo.
Słyszałem, ze to całe forum jest dla nich wodą na młyn, zwłaszcza dział numizmatyka i biżuteria.
Co proponujesz? Jak żyć ?

:1 :1 :1 :zdr :zdr :zdr :zdr :zdr :zdr :zdr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: W Chotyńcu odkryto scytyjski gród sprzed 3 tysięcy lat!!
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2018, 15:47 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): piątek, 26 listopada 2004, 18:08
Posty: 693
Lokalizacja: śląsk
doooobrze prawisz sowa :1 :1 :1 a moze im brakuje ORMO i PZPR-U :x :x


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: W Chotyńcu odkryto scytyjski gród sprzed 3 tysięcy lat!!
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2018, 17:12 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 21 grudnia 2011, 16:45
Posty: 1193
Lokalizacja: pomorskie
Sowa74 :1 :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: W Chotyńcu odkryto scytyjski gród sprzed 3 tysięcy lat!!
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2018, 17:23 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 24 lipca 2011, 20:42
Posty: 352
enigma79 napisał(a):
Sowa nikt nikogo do niczego nie zmusza.rub co chcesz.To nas nazywacie kolaborantami.a gdyby nie stowarzyszenia to pewnie dawno już <b><font color=red>byłoby</font></b> pozamiatane .ale nic to jesteśmy zli

Obawiam się że będzie zupełnie na odwrót. Właśnie przez współpracę stowarzyszeń z archeobetonem prawdziwe hobby poszukiwań zakończy swój żywot. Zostaną za to służalcze grupki ludzi z wykrywaczami, którzy będę mienić się PASJONATAMI. Tylko czego, hobby??? Wolne żarty...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: W Chotyńcu odkryto scytyjski gród sprzed 3 tysięcy lat!!
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2018, 17:27 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): sobota, 23 grudnia 2017, 10:03
Posty: 188
Może kolega wyjaśnić raczy na czym opiera swoje domysły? Interesuje mnie argumentacja.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: W Chotyńcu odkryto scytyjski gród sprzed 3 tysięcy lat!!
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2018, 17:42 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3836
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
Odrobinę pofolgujmy :)
Ja standardowo wstawię:

Ptaszki w klatce

"Czegóż płaczesz? - staremu mówił czyżyk młody -
Masz teraz lepsze w klatce niż w polu wygody".
"Tyś w niej zrodzon - rzekł stary - przeto ci wybaczę;
Jam był wolny, dziś w klatce - i dlatego płaczę".
Autor: Ignacy Krasicki

I chyba głównie o to się rozchodzi, młodzi nigdy nie zrozumieją tych co pamiętają czasy ORMO i PZPR :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: W Chotyńcu odkryto scytyjski gród sprzed 3 tysięcy lat!!
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2018, 17:55 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): sobota, 23 grudnia 2017, 10:03
Posty: 188
Dokładnie, w czasach PZPR nikt sie nie interesował poszukiwaczami i było "hulaj dusza", a teraz kiedy się to zmienia zaczyna być nieprzyjemnie.

Ja nie czuję się zamknięty w klatce, może dlatego, że ja lubię szukać i jest mi obojętnie w jakich warunkach i na jakich zasadach obcuję z historią.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: W Chotyńcu odkryto scytyjski gród sprzed 3 tysięcy lat!!
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2018, 18:19 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 20 stycznia 2014, 23:42
Posty: 93
Fiłek. Tak po prawdzie, to nasze hobby nie zakończy żywota czy stowarzyszenia będą czy ich nie będzie i czy poszukiwania będą legalne czy też nie będą. W tych stowarzyszeniach to też nie jest tak, że jak ktoś należy to działa tylko ze stowarzyszeniem i nigdzie poza nim. Różne stowarzyszenia robią jakieś tam różne akcje, jedne robią bardziej medialne pokazowe nic nie warte akcje typowo na szkło, inne towarzystwa robią akcje mające więcej sensu jak "eksploracjagalicja" i mają jakieś wyniki. Nie mniej członkowie stowarzyszeń szukają też mniej oficjalnie i w mniejszych grupach lub solo, czy to na polach monet, czy po lasach monet i militarki , a na akcjach oficjalnych szukają jakichś gabarytów typu wrak pojazdu, czy lufa armaty w terenie takim co z partyzanta się już nie da bo jest na widoku, a tym bardziej wyjąć ciężko. Wtedy przykleja się do tego z musu archeo. Mnie do tych złomów nigdy nie ciągnęło, zawsze lubiłem napchać sobie kieszenie i podzielić się tylko z towarzyszami, bo jak wiadomo na dwóch czy trzech to jeszcze można podzielić, ale na 40stu plus trzech archeo to podzielić się nie da, choćbyś znalazł wagon złota. No i pomyśl - szukasz skarbczyka, czy depozytu - po jaką cholerę ciągnąć w to całe stowarzyszenie i prosić o jakieś pozwolenie, jak wystarczy ruszyć głową i pojechać we dwóch, lub samemu, a potem cieszyć się przygodą, a może do tego znalezieniem czegoś. Widziałeś, żeby te stowarzyszenia szukały medialnie puszki z biżuterią? Ja nie.
Albo żeby któreś znalazło i oddało do archeo garnek dukatów?
O przynależność do stowarzyszenia to widzę portkami trzęsą ludzie młodzi mający kłopot z namierzeniem czegoś ciekawego, nie wiem co tym powoduje, myślą że coś im to da, pomoże w przeżyciu weckendowej przygody życia bez narażenia się na konsekwencje, czy znalezieniu czegoś więcej niż znaleźli by w pojedynkę? Daj pan spokój , niech się zapisują nawet po dziesięciu na raz i wiercą jakieś dziury w Książu czy Riese. W tych stowarzyszeniach i tak liderów jest garstka, a reszta na doczepkę. Tych na doczepkę to nie zabrał bym nawet na śliwki, a co dopiero na szukanie schowka.
Każdy ma towarzystwo na miarę swojej inteligencji i znaleziska na miarę swojej inteligencji. Niech się bawią w ORMO i ZOMO i pomagają archeologom za frajer, ja tam mam i Ty pewnie też swoje ścieżki, byle mi nie wchodzili oni w paradę.
Myślicie dlaczego tak nagle archeo zainteresowało się naszymi poszukiwaniami?
Jeszcze kilka lat temu prawie każde stowarzyszenie zabiegało na siłę o współpracę i zawracało im gitarę licząc na jakieś korzyści. Archeo jak coś szukali i znaleźli przy okazji hełmy czy zdechłe mausery to wywali je na bok i się tym nie interesowali. Do odkopania armaty na szkolnym boisku wzywało się do pomocy tylko saperów a nie archeologów, a niemieckie kany nie były żadnym zabytkiem w kontekście tylko złomem ze smalcem czy porcelaną. W niedługi czas po tym dość szybko nasze środowisko zostało zinfiltrowane co do fajnych znalezisk, więc dość szybko zmieniono prawo oraz definicję zabytku i teraz wszystko co nasze musi być ich. Oni lubią wyciągać łapy po nie swoje rzeczy, bo łatwiej komuś zabrać niż samemu znaleźć. Znikanie potem cennych numizmatów z muzeum czy pracowni archeo to już klasyka gatunku. Więc cieszcie się swoim hobby i pamiętajcie, że dzielić się trzeba tylko z kolegami, a nie ze złodziejami. I pamiętajcie, że ci archeolodzi z którymi co niektórzy współpracują i są z tego bardzo dumni, to współpracują równocześnie z policją, co zazwyczaj łapać Was nie chce, ale z urzędu musi jak jest rozkaz. Pamiętajcie, że za tym wszystkim co ruch poszukiwaczy spotkało ze strony prawnej nie stoi policjant, bo policjant ma to gdzieś. Za tym wszystkim stoi archeo i dopóki sobie tego niektórzy nie wbiją w pustak, dopóty nic się nie zmieni.
No i na koniec pytanie - czy ś.p. W.Stojak gdzieś przynależał? Szperał sobie tu i tam, a jak czegoś nie mógł wyjąć samodzielnie to wtedy zwracał sie z prośbą, najpierw do lokalnych grupek, a jak sprawa była grubsza to dopiero z musu wyżej. Dopiero z musu.. A ci wyzej też biegali za skarbczykami i depozytami już od powojny i mało co poszło oficjalnie, bo szukano za państwowe, ale kasowano już do kieszeni prywatnych ale dla większości to obce tematy. Kto lubi - polecam dziadka eksploracji - warto poczytać : https://riese-inne.blogspot.com/2017/03 ... ielec.html , https://riese-inne.blogspot.com/2017/03 ... ec-cd.html , https://riese-inne.blogspot.com/2017/03 ... c-cd1.html .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: W Chotyńcu odkryto scytyjski gród sprzed 3 tysięcy lat!!
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2018, 19:54 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 21:16
Posty: 54
Większość ludzi u nas to starzy wyjadacze.Nie wiem czemu tworzona jest jakaś bariera,pomiędzy ludźmi w stowarzyszeniach,a tgz wolnymi strzelcami.Wydaje mi się ze większość właściwie nie wie co to znaczy być w stowarzyszeniu.Kopanie to tylko mała część pracy jaką się wykonuje.Nie dla archeologa,tylko dla ludzi w danej wsi czy mieście.Wiem że może jesteśmy frajerami,ale znalezienie i wykoszenie zapomnianego cmentarza wojennego za własną kasę i czas,możne się wydawać nienormalne,ale tak jest i robimy dużo takich rzeczy i kilka razy w roku bo trawa lubi rosnać.Może to i głupie ale może kiedyś sie okaże że to najlepsza rzecz jaką w życiu zrobiłem.Nie dzielmy sie bo wszyscy gramy w jednej drużynie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: W Chotyńcu odkryto scytyjski gród sprzed 3 tysięcy lat!!
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2018, 20:14 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 20 stycznia 2014, 23:42
Posty: 93
Enigma nie można by się na to postarać o jakąś dotację z budżetu ochrony zabytków czy gminy? Co tam robicie poza poszukiwaniami nie moja rzecz, równie dobrze mogli by to robić harcerze, czy PTTK ale Wasza sprawa. Sporo skrytek kiedyś było pokitranych po cmentarzach, ale to niewygodny temat. We Wrocławiu na cmentarzach żydowskich podejrzewam, że sporo skrytek zostało pełnych do teraz, ale to jeszcze bardziej niewygodny temat w obecnych czasach i lepiej tam nie szperać. O ile mimo, że nie pałam zbytnio miłością do narodu niemieckiego i nie uśmiechało by mi się czyścić cmentarza niemieckiego to na żydowski już nikt by mnie nie namówił. Ale polski, czy rosyjski - owszem, chwalebna rzecz.
Jedna uwaga - w drużynie z archeo to ja nie gram ;-).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: W Chotyńcu odkryto scytyjski gród sprzed 3 tysięcy lat!!
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2018, 20:25 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 24 lipca 2011, 20:42
Posty: 352
jansz napisał(a):
Może kolega wyjaśnić raczy na czym opiera swoje domysły? Interesuje mnie argumentacja.

To nie są domysły tylko stwierdzenie sytuacji jak się obecnie wytworzyła na linii poszukiwacz-archeolog.

Kiedyś (tak, mam swoje lata :D ), kiedy zaczynałem swoją przygodę z wykrywaczem, bardzo przychylnie patrzyłem na archeologów. Urzekł mnie mit o ich odkryciach, poszukiwania i byłem święcie przekonany, że właśnie dzięki takim archeologom budujemy historię Polski. Byłem zafascynowany ich pracą. Chętnie pomagałem w poszukiwania na wykopaliskach jeśli byłem o to poproszony. Oczywiście pracę wykonywałem za free. Parę razy w opracowania wspomniano, że materiał ten powstał dzięki poszukiwaczowi, który dobrowolnie przekazał to i owo do muzeum. Znałem niektórych archeo i widziałem, że robią to z pasję i pełną odpowiedzialnością.

Od 10-15stu lat jakby jakiś demon opętał tych ludzi. Przestała liczyć się uczciwość, pracowitość i służba dla nauki. Prym wzięły pazerność, kumoterstwo oraz wygryzienie drugiego za wszelką cenę. Wszelkie chwyty są dozwolone nawet donos na drugiego archeologa, że np. na stanowisku po zamknięciu wykopów można było znaleźć skorupę naczynia. Wszelkie przetargi na badania ratunkowe wygrywa ta osoba, która da najniższą stawkę. To nic, że po badaniach WKZety nie otrzymają sprawozdania – nie szkodzi. To nic, ze niejeden archeo w ogóle nie rozpocznie badań, ponieważ inwestor dostarczy mu zdjęcia terenu poszukiwań. Co więcej, niedobitki arche, którzy jeszcze trzymają klasę i próbują się temu wszystkiemu przeciwstawiać, są systematycznie niszczeni. Co więcej, parcie na ekran lub chęć zaistnienia w prasie (chociaż większość wypisuje i wygaduje bzdury, że aż hadko słuchać),spowodowała wyłączenie wszelkich hamulców

Z takimi archeologami współpraca przynosi wstyd a nie zaszczyt. Przypomnijcie sobie jakie było wielkie hallo, kiedy zrobiono nabór poszukiwaczy do przeszukania pół pod Grunwaldem. Wszyscy wiedzą jak to się skończyło. W telewizyjnej relacji ze spotkania z archeologami na polach grunwaldzkich, które zorganizował Adam Sikorski, nie padło ani jedno słowo podziękowania skierowane w stronę poszukiwaczy (materiał ten zapewne jest jeszcze gdzieś w wątku o poszukiwaniach grunwaldzkich). Takich przypadków można mnożyć.
Następny przypadek to Nowa Cerekwia. Nie będę się rozpisywał, ponieważ kto interesuje się poszukiwaniami lub archeologią orientuje się w temacie. Reasumując.

Z osobami, które obecnie noszą się jak archeolodzy nie ta się współpracować. No chyba, ze ma się bardzo zawężone zasady określane jak ETYKA lub to pojęcie jest danej osobie zupełnie obce.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: W Chotyńcu odkryto scytyjski gród sprzed 3 tysięcy lat!!
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2018, 20:31 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 21:16
Posty: 54
Tak niewygodny temat bo cmentarze,nie ważne kto lerzy rozkopywali nasi koledzy po fachu.Wiele dołków zakopaliśmy.Wiem że mogli by to robić harcerze.Ale nie robią nikt nie robi.A z archeolog nikt nie trzyma,czasem po prostu jest to wymóg


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL