Teraz jest poniedziałek, 6 maja 2024, 11:47

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czy na pewno sprawiedliwość jest ślepa ?
PostNapisane: czwartek, 20 lutego 2020, 13:08 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 5 czerwca 2012, 16:49
Posty: 169
Trzeba by wysłać pismo do prezesa sądu o ustosunkowanie sie i ocenę tego wyroku .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Czy na pewno sprawiedliwość jest ślepa ?
PostNapisane: czwartek, 20 lutego 2020, 13:41 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): wtorek, 7 stycznia 2020, 00:50
Posty: 278
marcin121 napisał(a):
Trzeba by wysłać pismo do prezesa sądu o ustosunkowanie sie i ocenę tego wyroku .


Może to i dobry pomysł.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Czy na pewno sprawiedliwość jest ślepa ?
PostNapisane: czwartek, 20 lutego 2020, 14:06 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): poniedziałek, 16 lipca 2007, 16:30
Posty: 763
Coś w tym jest. Być może węsząc różnego rodzaju przekręty po drugiej stronie barykady, pisząc o nich, pytając sądy o uzasadnienia, podnosząc różne niewygodne dla drugiej strony kwestie, wracając do wyciszonych spraw itd. spowodowalibyśmy nagłą chęć ugody ze strony archeo. Jestem przekonany, że obie strony doskonale wiedzą, że jedna czarna owca po stronie archeo czyni więcej zła dla dziedzictwa narodowego niż 200 tzw. poszukiwaczy skarbów. Mieczem wojujesz, od miecza giniesz; Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie itd. Coś w tym jest.
tyle, że ja w tej sprawie jestem od gadania a nie działania. Chwała tym, którzy coś robią :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Czy na pewno sprawiedliwość jest ślepa ?
PostNapisane: czwartek, 20 lutego 2020, 16:55 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): wtorek, 7 stycznia 2020, 00:50
Posty: 278
Myślę że nawet żadnej ugody, jako takiej, nie trzeba. Wystarczy gdyby służby przestrzegały prawa i tyle. Nie przestrzegają ale od zwykłego zjadacza chleba wymagają i nie bacząc na obowiązujące prawo to swoje wydumane teorie i interpretacje siłą urzędu wcielają w życie. Po pierwsze, primo; to te urzędy i ich urzędnicy i służby porządkowe powinny świecić przykładem i ze wszystkich sił przestrzegać obowiązującego prawa. Urzędnicy i funkcjonariusze rozmaitych służb powinni mieć prawo w małym palcu i nie powinny mieć miejsca przypadki że podejmują działania takie i takie, bo tak im się wydaje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Czy na pewno sprawiedliwość jest ślepa ?
PostNapisane: czwartek, 20 lutego 2020, 18:42 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 510
darmatt
naprawde masz racje
to wyjatkowo skuteczna strategia i niezwykle trudna do przeprowadzenia z uwagi na srodki jakimi dysponujemy..
ja sie ciesze, ze PZE przygarnal Aske (troche niezrecznie zabrzmialo) i mam nadzieje, ze jej wystarczy sil by spozytkowac zapal drazenia zbierania dokumentacji itdto jest znakomity pomysl bo kwity zawsze mialy moc przetargowa
Mysle, ze jednak to wciaz jest za malo. Mamy do czynienia z instytucjami nawyklymi do samostanowienia i lekcewazenia a poki co obiecanej odpowiedzialnosci urzedniczej nie ma bo nawet gdyby cokolwiek mocnego ustawowo sie pojawilo to wyroki sadowe, jak ten ktory jest tu tematem, niwecza nasze starania i burza zdobyte juz przyczolki

podobala mi sie ta akcja w sejmie bo jak znam politykow to gdy wywesza cos na ugranie jakichs lupow politycznych wtedy rusza swoje cztery litery, szczegolnie przed wyborami, i mam nadzieje, ze takze inni wzorem krukow czy gawronow (zeby nie napisac sepow bo znow zabrzmi niezrecznie) nadleci, zeby udziobac cos dla siebie
tak jak napisales ja tez raczej jestem od pisania i mocno nad tym ubolewam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Czy na pewno sprawiedliwość jest ślepa ?
PostNapisane: piątek, 21 lutego 2020, 11:08 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 22 lutego 2006, 21:56
Posty: 3190
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Czy rozprawa toczyła się przy drzwiach otwartych? Fajnie by było, jeśli by ktoś przypilnował temat :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Czy na pewno sprawiedliwość jest ślepa ?
PostNapisane: piątek, 21 lutego 2020, 20:10 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): środa, 16 grudnia 2009, 20:11
Posty: 208
Lokalizacja: Milton Keynes
Olek_65 napisał(a):
nomennescio napisał(a):

no rence opadajom
na Boga ludzie nie piszcie takich bzdur...
on nawet jak rzadzi to od niedawna ale wyrok i tak wydali konkretni sedziowie a nie zaden rzekomy pan prezes...
"

Odpuść sobie tą prymitywną propagandę - Twoi kumple codziennie nas tym karmią.
Napisz do Kurskiego - dostał ostatnio parę groszy to może ogłosi casting dla umiarkowanie sprawnych intelektualnie, ale wiernych...
Masz szansę zostać korespondentem zagranicznym - a po tygodniu ekspertem ...
:n

Olek, czy można chociaż raz bez polityki?! Rozumiem, że wybory.....ale to nie to forum. Wejdź sobie na fejsa, jak nie masz to załóż. Proszę Cię.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Czy na pewno sprawiedliwość jest ślepa ?
PostNapisane: piątek, 28 lutego 2020, 15:49 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3661
Lokalizacja: Górny Śląsk
Jeżeli tak się ciekawie złożyło, że sąd uznał, że pani konserwator przyjęła korzyści majątkowe, ale nie miały one znamion korupcji, to i tak powinien być ciąg dalszy tej sprawy, bo podobno niezgłoszenie darowizny traktowane jest jako oszustwo i niesie za sobą odpowiedzialność karną skarbową.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL