https://poszukiwanieskarbow.com/forum/

Cd.akcji.
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=63&t=205097
Strona 1 z 2

Autor:  jaskinek [ wtorek, 29 września 2020, 12:48 ]
Tytuł:  Cd.akcji.

https://www.mamnewsa.pl/na-sygnale/andr ... dniowiecza
Andrychów: policjanci odzyskali nielegalnie posiadane artefakty, pochodzące nawet ze średniowiecza [FOTO]
, Na sygnale, Wiadomości, 29.09.2020 10:43,
Policjanci z Andrychowa wraz z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zabezpieczyli ponad 400 przedmiotów o charakterze archeologicznym, m.in. elementy broni czy przedmioty codziennego użytku, pochodzące z różnych okresów historycznych.
Podziel sięFacebookTwitterEmail
Andrychów: policjanci odzyskali nielegalnie posiadane artefakty, pochodzące nawet ze średniowiecza [FOTO]
Jakiś czas temu małopolscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości skierowanej przeciwko dobrom kultury otrzymali informacje, że jeden z mieszkańców Andrychowa może być w posiadaniu zabronionych przedmiotów o charakterze archeologicznym. Zabytki te miał pozyskiwać poprzez nielegalne poszukiwania przy pomocy wykrywacza metali na terenie całej Polski, zakupy na bazarach oraz z różnego rodzaju aukcji w Internecie.


W połowie września br., funkcjonariusze z Andrychowa wraz z policjantami z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie dokonali przeszukania wytypowanej posesji. Natrafiono tam na ponad 400 sztuk różnego rodzaju artefaktów, które leżały złożone w pudłach, w różnych częściach domu, przede wszystkim na strychu.



Przy udziale pracowników Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, zabezpieczono zabytkowe przedmioty. Wśród przedmiotów natrafiono na eksponaty pochodzące nawet z epoki średniowiecza. Były to m.in. ołowiane pociski różnego kalibru, elementy broni, monety, toporki, młotki, noże, groty strzał, przęśliki a nawet elementy ubioru. Przedmioty te są chronione przepisami ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. 40-letni mężczyzna został zatrzymany. Sprawą zajmie się właściwa miejscowo prokuratura.



- Należy pamiętać, że nielegalne wykopaliska na stanowiskach archeologicznych doprowadzają do trwałego niszczenia zarówno samego zabytku jak i miejsc, które są nielegalnie eksplorowane przez domorosłych poszukiwaczy. Dlatego też jest to zabronione przez prawo (art. 108 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami ). Samo poszukiwanie zabytków bez wymaganego przez ustawę pozwolenia także nosi znamiona przestępstwa (art. 109 c ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.). W tym konkretnym przypadku mamy również do czynienia z przywłaszczeniem sobie zabytku uzyskanego w wyniku poszukiwań ( art. 284 kk w zw. z art. 35 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami – może być tu także dodatkowo zastosowany art. 189 kodeksu cywilnego. ) - informuje mł. asp, Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.


źródło: KPP Wadowice

Autor:  frank [ wtorek, 29 września 2020, 13:18 ]
Tytuł:  Re: Cd.akcji.

Zdjęcia, źródło: https://cutt.ly/7f2Ev6L

Autor:  frank [ wtorek, 29 września 2020, 13:19 ]
Tytuł:  Re: Cd.akcji.

cd.:

Autor:  stiwen76 [ wtorek, 29 września 2020, 15:41 ]
Tytuł:  Re: Cd.akcji.

Żeby nie zakładać nowego wątku, pozwolę sobie napisać w tym.
Wczoraj bodajże o godzinie 14.30 Muzyczne Radio z Jeleniej Góry podało w informacjach o...... BEZCENNYM ZNALEZISKU- DWÓCH ALUMINIOWYCH KANEK PRZEKAZANYCH DO KTÓREGOŚ Z MUZEÓW-(celowo z dużej litery bo tak brzmiała zapowiedź komunikatu) - (nie pamiętam o jakie chodzi) w trakcie audycji można było się dowiedzieć że w kankach znaleziono- LETNIĄ ODZIEŻ DAMSKĄ I DZIECIĘCĄ iiiiiiiii Sztućce o MAŁEJ wartości materialnej, dalej możemy usłyszeć komentarz pani z muzeum, o wielkiej zaradności kobiety która przerabiała ubranka starszych dzieci, tak aby później mogły je nosić te młodsze, oraz co czuła zakopując te kanki w mroźnych dniach.
Niestety nie wiem jak podlinkować te info, jeżeli ktoś wie jak to zrobić proszę o wklejenie tej audycji.

Autor:  frank [ wtorek, 29 września 2020, 15:44 ]
Tytuł:  Re: Cd.akcji.

Tu jest wątek o kankach: https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=63&t=204881

Autor:  stiwen76 [ wtorek, 29 września 2020, 15:51 ]
Tytuł:  Re: Cd.akcji.

Wiem i czytałem, natomiast chodziło mi bardziej o wysłuchanie bzdur wypowiadanych przez podekscytowanych muzealników, naprawdę tej argumentacji warto wysłuchać .

Autor:  frank [ wtorek, 29 września 2020, 16:27 ]
Tytuł:  Re: Cd.akcji.

Te groty z ostatniego zdjęcia pewnie trafią do nowego Muzeum Grunwaldzkiego, nobilitowane będą robiły za zabytki z pola słynnej bitwy.

Autor:  Darmatt [ wtorek, 29 września 2020, 16:44 ]
Tytuł:  Re: Cd.akcji.

tu chodzi chyba tylko i wyłącznie o trzymanie nas za mordy.

Autor:  Filip [ wtorek, 29 września 2020, 16:58 ]
Tytuł:  Re: Cd.akcji.

Chodzi o pieniądze.
Tak przy okazji, może my jesteśmy starzy. Może PRL, epoka Gierka, nawet nie wcześniejsze, dla obecnych absolwentów archeologii dzieli taki sam przedział czasowy jak dla części nas Pierwsza Wojna i współczesność?

Autor:  Renald [ wtorek, 29 września 2020, 17:06 ]
Tytuł:  Re: Cd.akcji.

Jeśli sprawy pójdą dalej w tym kierunku, to zamiast na cmentarz trafię do muzealnej gabloty. Obok aluminiowej kanki.

Autor:  stiwen76 [ wtorek, 29 września 2020, 17:19 ]
Tytuł:  Re: Cd.akcji.

Renald napisał(a):
Jeśli sprawy pójdą dalej w tym kierunku, to zamiast na cmentarz trafię do muzealnej gabloty. Obok aluminiowej kanki.

A jak Cię ubiorą w przerobione gacie po starszym bracie, tudzież siostrze , to nie jeden muzealnik zapłacze nad Twoim losem.

Autor:  Lipek [ wtorek, 29 września 2020, 17:49 ]
Tytuł:  Re: Cd.akcji.

Renald napisał(a):
Jeśli sprawy pójdą dalej w tym kierunku, to zamiast na cmentarz trafię do muzealnej gabloty. Obok aluminiowej kanki.


Widać, że nie jesteś na bieżąco z aktualnymi archeotrendami :D

Hail kontekst!

Autor:  bjar_1 [ wtorek, 29 września 2020, 17:51 ]
Tytuł:  Re: Cd.akcji.

Jak się mamy niby sami zakopać po śmierci?

Autor:  toska [ wtorek, 29 września 2020, 19:00 ]
Tytuł:  Re: Cd.akcji.

Pandora w natarciu
https://myglogow.pl/archeolog-amator-za ... 9WWc6eY2go

Autor:  frank [ wtorek, 29 września 2020, 19:01 ]
Tytuł:  Re: Cd.akcji.

Żadne apele nekroarcheologów nie pomogą, wchodzi w realizację nowoczesna koncepcja kompostowania zwłok, zalegalizowana już w Szwecji i Stanie Waszyngton.

Strona 1 z 2 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/