Teraz jest czwartek, 9 maja 2024, 05:02

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 453 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 31  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 4 kwietnia 2024, 15:38 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 14:39
Posty: 4398
frank napisał(a):
Minister edukacji narodowej Barbaa Nowacka:
Cytuj:
Nie możemy ich dłużej tłamsić i zmuszać do kucia czegoś, co w dzisiejszym świecie nie jest potrzebne


No i co cię w tym zdaniu zdruzgotało?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 4 kwietnia 2024, 16:22 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 22 lutego 2006, 21:56
Posty: 3190
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Myślę, że to samo , co i mnie. Negacja przez ministrę oświaty sensu nauki. :ups: A Ciebie to nawet trochę nie wzdrygnęło Zdzichu :? Ani jako człowieka ani jako belfra? :ups:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 4 kwietnia 2024, 16:45 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): czwartek, 20 maja 2004, 12:50
Posty: 2262
Lokalizacja: Banditenkreis
Jeśli chodzi o przymus nauki bezsensownych rzeczy, to jestem za likwidacją takowych. Też się takich pierdół musiałem uczyć jak np. wykresy funkcji liniowych na matematyce. Na co to komu w życiu się przyda?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 4 kwietnia 2024, 18:28 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 14:39
Posty: 4398
Ryjec napisał(a):
Myślę, że to samo , co i mnie. Negacja przez ministrę oświaty sensu nauki. :ups: A Ciebie to nawet trochę nie wzdrygnęło Zdzichu :? Ani jako człowieka ani jako belfra? :ups:

Ja to zdanie rozumiem inaczej. Ucz się tego co cię interesuje, co ci się przyda w życiu, a z całej reszty wystarczy jak poznasz podstawy. Świat się specjalizuje i jeden człowiek wszystkiego nie ogarnie nawet jakby stawał na uszach.
Miałem w liceum bardzo dobrego nauczyciela matematyki, do dzisiaj wspominam Go ciepło. Wiedział, że interesuje się historią/ olimpiady, konkursy itp/. Znam podstawowe działania matematyczne, ułamki i procenty policzę. Cała reszta całki, silnie, tangensy wykresy to dla mnie abstrakcja. Za obecność na lekcjach miałem 3, bo jedynek wtedy nie było.
Nie mam bladego pojęcia o życiu seksualnym roślin, nie odróżniam okrytozalążkowych od nagozalążkowych, ale potrafię odróżniać gatunki drzew i w lesie się nie zgubię. Tasiemce, glizdy, pantofelki, stułbie modre są mi obce, ale rozumiem istotę szczepień ochronnych. Nie mam pojęcia jaka jest stolica Gambii, gdzie największa depresja na kuli ziemskiej, a pasat kojarzy mi się z marką samochodu, ale potrafię czytać mapę i nie potrzebuję nawigacji w samochodzie.
Jak uczyłem miałem takiego ucznia, który za cholerę nie łapał królów, hetmanów, bitew i dat, ale był wybitnym matematykiem- laureat ogólnopolskiej olimpiady matematycznej. Miał u mnie spokój, za obecność 4 aby mu średniej do liceum nie obniżać.
Myślę, że o to w tym zdaniu chodzi. No chyba, że mamy dalej żyć w tym zakuj, zdaj, zapomnij.
Jak rozumiem wszyscy zatroskani byli w szkole prymusami i same 6 mieli ze wszystkich przedmiotów i teraz biadolą nad upadkiem oświaty za Tuska. Oczywiście minione 8 lat, to był rozkwit edukacji w Polsce :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 4 kwietnia 2024, 19:44 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 510
No widzicie.. nie trzeba byc wcale dobrym w szkole, wystarczy byc przecietniakiem by na forum poszukiwaczy pisac jako ekspert w kazdym temacie..
Wiec pierwsze co powinno sie zlikwidowac to oceny. Nastepnie... nauczycieli bo kolejne takie forum moze juz byc mocno oblezone ekspertami w przyszlosci.

A wracajac do nauki to juz bylo to walkowane po tysiackroc. Nic tak nie rozwija myslenia jak trudne wyzwania. To wlasnie na ty polega nauka.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 4 kwietnia 2024, 20:36 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 14:39
Posty: 4398
nomennescio napisał(a):
No widzicie.. nie trzeba byc wcale dobrym w szkole, wystarczy byc przecietniakiem by na forum poszukiwaczy pisac jako ekspert w kazdym temacie..
Wiec pierwsze co powinno sie zlikwidowac to oceny. Nastepnie... nauczycieli bo kolejne takie forum moze juz byc mocno oblezone ekspertami w przyszlosci.

A wracajac do nauki to juz bylo to walkowane po tysiackroc. Nic tak nie rozwija myslenia jak trudne wyzwania. To wlasnie na ty polega nauka.


Jaki prymus takie rozumienie tego co napisałem :D
A nawet nie wiesz, że od dawna w klasach I-IV nie ma ocen w postaci cyfrowej, a opisuje się postępy ucznia. Nie wiesz, że są szkoły i to na poziomie licealnym gdzie nie stosuje się ocen cyfrowych. Bladego pojęcia nie masz, że są kraje w Europie, gdzie nie ma ocen w szkole takich jak u nas, a opisujące postępy ucznia indywidualnie, w stosunku do możliwości.
Ale oczywiście zabierasz głos, bo wydaje ci się, że coś wiesz. Ekspercie z Bożej łaski.
Ja się nie wypowiadam na temat uzbrojenia, milczę w sprawie identyfikacji przedmiotów znalezionych przez poszukiwaczy, bo się na tym nie znam. Lepiej więc zamilcz na temat edukacji, o której pojęcia nie masz, a opowiadasz te farmazony.
Nie chodzi o przeciętniactwo, ale o to żeby uczeń mógł rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Chodzi o to aby uczniowi pomagać, a nie podcinać mu skrzydła. Jak jest dobry z fizyki i ma w tej dziedzinie sukcesy, to nauczyciel historii ma go uwalić, nie dać promocji do następnej klasy, bo nie zna konstytucji z 1921 roku? Są jeszcze tacy idioci niestety. Teraz rozumiesz geniuszu?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 4 kwietnia 2024, 21:13 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): niedziela, 3 kwietnia 2005, 00:30
Posty: 276
Lokalizacja: Trójmiasto
bjar_1 napisał(a):
Jeśli chodzi o przymus nauki bezsensownych rzeczy, to jestem za likwidacją takowych. Też się takich pierdół musiałem uczyć jak np. wykresy funkcji liniowych na matematyce. Na co to komu w życiu się przyda?


A jakie będą kryteria nazwania czegoś "bezsensowną rzeczą" ? Bo już chyba z 20 lat temu MEN to obiecywał - lekkie plecaki, super ach odchudzenie i brak nauki zbędnych rzeczy i co z tego wyszło? Lobby podręcznikowe w tle, jakbyście zapomnieli :ups: Potężne pieniądze na powiedzmy po 5 wariantów książek do przedmiotu. Do wyboru buhaaa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 4 kwietnia 2024, 21:32 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3661
Lokalizacja: Górny Śląsk
zdzicho napisał(a):
Nie chodzi o przeciętniactwo, ale o to żeby uczeń mógł rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Tak, na tikoku. :lol:

zdzicho napisał(a):
Jak jest dobry z fizyki i ma w tej dziedzinie sukcesy, to nauczyciel historii ma go uwalić, nie dać promocji do następnej klasy, bo nie zna konstytucji z 1921 roku?

Mnie kiedyś uwalili i wcale nie żałuję, powiem, że zdecydowanie wyszło mi to na plus. :D

Nie ma nic gorszego dla uczniów niż lewicujący nauczyciele, indoktrynujący niedoświadczone, nieświadome zagrożenia młode umysły. :n


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 4 kwietnia 2024, 21:53 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 14:39
Posty: 4398
Ponury napisał(a):
bjar_1 napisał(a):
Jeśli chodzi o przymus nauki bezsensownych rzeczy, to jestem za likwidacją takowych. Też się takich pierdół musiałem uczyć jak np. wykresy funkcji liniowych na matematyce. Na co to komu w życiu się przyda?


A jakie będą kryteria nazwania czegoś "bezsensowną rzeczą" ? Bo już chyba z 20 lat temu MEN to obiecywał - lekkie plecaki, super ach odchudzenie i brak nauki zbędnych rzeczy i co z tego wyszło? Lobby podręcznikowe w tle, jakbyście zapomnieli :ups: Potężne pieniądze na powiedzmy po 5 wariantów książek do przedmiotu. Do wyboru buhaaa


1/Do tego potrzeba zmiany mentalności. Widać to zresztą w tym wątku jak rozdziera się szaty, bo czegoś nie będzie, a każdy dokłada aby jeszcze nauczano tego i tamtego. Piszący tutaj jakoś zapominają jak sami do szkoły chodzili.
2/ Już kilkanaście lat temu w moim gimnazjum uczniowie mieli indywidualne szafki, w których trzymali książki i zeszyty i nikt tego do domu nie nosił. Zadań domowych wymagaliśmy rzadko, a jak uczeń czegoś na lekcji nie zrozumiał, miał dodatkowe pytania, to 2 godziny w tygodniu po południu poświęcaliśmy na konsultacje dla uczniów, za które nikt nam nie płacił.
3/ Do jednego przedmiotu może być i 10 podręczników, bo w zależności od klasy i indywidualnego programu nauczania każdego nauczyciela wybierał on najlepszy podręcznik. Uczniowie z rodzin o niskich dochodach otrzymywali podręczniki ze szkoły za darmo pod warunkiem, że będą o książki dbać, bo to własność szkoły. Jak zniszczył, to płacił. Po roku musiał podręcznik oddać. Na koniec roku organizowaliśmy giełdę na której uczniowie mogli swoje podręczniki sprzedać młodszemu rocznikowi.
Cały ten system PiS rozwalił likwidując gimnazja. Do śmieci poszło doświadczenie, wypracowane metody, programy nauczania i tysiące podręczników. Ciężkie miliony. Nikt na forum nie płakał.
W gimnazjach mieliśmy uczniów w najtrudniejszym okresie rozwoju, ale odseparowaną od najmłodszych. Teraz w jednym budynku są 15-16 latkowie i 6 latkowie z klas 0. Jest lepiej?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 4 kwietnia 2024, 21:56 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 14:39
Posty: 4398
Cytuj:
Nie ma nic gorszego dla uczniów niż lewicujący nauczyciele, indoktrynujący niedoświadczone, nieświadome zagrożenia młode umysły. :n

No jasne, lepiej zrobi to ksiądz katecheta lubiący dzieci :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 4 kwietnia 2024, 22:47 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 510
no nie ma to jak ekspert, przeprowadzi reforme szkolnictwa nawet na forum PS.
Urojana, emerytowana, naszpikowana propaganda antypisowska i bezuzyteczna ale coz tam.
tak jak napisalem wczesniej, w propagandzie to nawet kura (Kurski, zeby nie bylo) przy nim maly, dac mu tylko studio do nekania widza.
I w jaki temat bym nie wszedl to to jest tam juz ekspert..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 4 kwietnia 2024, 23:25 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 14:39
Posty: 4398
Ależ gdzie tam. Ty i frank jesteście super ekspertami od wojny na Ukrainie / poczytaj co wypisywałeś pół roku temu i porównaj z aktualną sytuacją/, stanowienia prawa, od UE, środowiska, klimatu i od edukacji też. Gdybyście nie wypisywali swoich mądrości z kapelusza, to bym nie musiał ich prostować. Mnie upoważnia do rozmowy o oświacie 20 lat pracy w gimnazjum, dwuletnie studia podyplomowe w tej dziedzinie, specjalizacje i różne kursy dokształcające, a Ciebie co? Tradycyjne i charakterystyczne "nie wiem, ale się wypowiem". :h


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: piątek, 5 kwietnia 2024, 08:30 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2016, 17:32
Posty: 324
Mają po prostu bardzo szerokie specjalizacje , ciekawe jak wyglądało rodzinne świąteczne spotkanie plus alkohol:lol:
A wracając do tematu edukacji widząc po dwóch małolatach jak każdego tygodnia muszą znosić po 2 godziny nauki o gadających płonących krzakach czy poczęciu bez kolki to człowieka coś trafia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: piątek, 5 kwietnia 2024, 08:42 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5068
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
Nomennescio, zablokuj dziada, sprzestanie ci sie wyswietlać, ja tak zrobilem ale od czasu do czasu zaglądam co pisze w celu uskutecznienia tzw "polewy" :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: piątek, 5 kwietnia 2024, 11:53 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 14:39
Posty: 4398
Antonior napisał(a):
Mają po prostu bardzo szerokie specjalizacje , ciekawe jak wyglądało rodzinne świąteczne spotkanie plus alkohol:lol:
A wracając do tematu edukacji widząc po dwóch małolatach jak każdego tygodnia muszą znosić po 2 godziny nauki o gadających płonących krzakach czy poczęciu bez kolki to człowieka coś trafia.


O! To jest wesoła gromadka :D Najbardziej się ostatnio bawią na Śląsku. W 2013 zamknięto seminarium diecezji sosnowieckiej, bo rektora przyłapano w klubie gejowskim, potem jeden ksiądz zabił drugiego i sam popełnił samobójstwo, następnie impreza gejowska na plebani w Dąbrowie Górniczej, a ostatnio młodzieniec znaleziony martwy w mieszkaniu księdza. W międzyczasie Watykan wywalił za całokształt biskupa Kaszaka z tej diecezji na zasłużoną emeryturkę.
I tym wesołym chłopcom w sukienkach wydaje się, że mają jakiekolwiek prawo do decydowania o tym jak ja mam żyć :ups:
Na szczęście idą zmiany historyczne. Po raz pierwszy biskup za krycie pedofilów dostał zarzuty karne.
Cytuj:
Prokuratura Rejonowa w Tarnowie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko biskupowi diecezji tarnowskiej Andrzejowi Jeżowi. Zarzuca mu, że nie powiadomił niezwłocznie organów ścigania o wykorzystywaniu seksualnym małoletnich przez dwóch księży z jego diecezji.
https://www.o2.pl/informacje/biskup-tar ... 146245888a fajnie by było zobaczyć gościa w więziennym pasiaku :)
Tak jak tego:
Cytuj:
Leszek S., były proboszcz parafii w Boguszowie-Gorcach (woj. dolnośląskie), został pod koniec marca skazany na 15 lat więzienia za pedofilię.
https://dziennik.walbrzych.pl/15-lat-wi ... dofilskie/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 453 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 31  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL