https://poszukiwanieskarbow.com/forum/

Skrzynie na amunicję w lesie
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=63&t=214683
Strona 1 z 2

Autor:  frank [ wtorek, 2 czerwca 2026, 22:29 ]
Tytuł:  Skrzynie na amunicję w lesie

1/06/26 https://wiadomosci.wp.pl/skrzynie-na-amunicje-w-lesie-zandarmeria-ustalila-ich-wlasciciela-7292289196906880a
Cytuj:
Skrzynie na amunicję w lesie. Żandarmeria ustaliła ich właściciela

Żandarmeria Wojskowa ustaliła właściciela i źródło pochodzenia 33 skrzyń na amunicję znalezionych w lesie koło Nidzicy. Skrzynie nabyła zgodnie z prawem osoba cywilna i przechowywała je na prywatnej działce - podała w poniedziałek ŻW.

Najważniejsze informacje:

- Skrzynie odnaleziono w lesie w miejscowości Januszkowo w powiecie nidzickim, po zgłoszeniu z ubiegłego tygodnia.
- Żandarmeria potwierdziła, że były to skrzynie przeznaczone do transportu nabojów ćwiczebnych 120 mm, ale bez zawartości.
- Właściciel przedstawił żandarmom dowód zakupu w postaci faktury VAT.

Żandarmeria prowadzi czynności procesowe w związku z otrzymanym w ubiegłym tygodniu zgłoszeniem odnalezienia w lesie w miejscowości Januszkowo w powiecie nidzickim drewnianych skrzyń z oznaczeniami wojskowymi.

Kto kupił 33 skrzynie na amunicję znalezione w lesie?

Jak podawała w sobotę ŻW, podjęte działania potwierdziły odnalezienie 33 skrzyń z przeznaczeniem do transportu nabojów ćwiczebnych 120 mm. Oględziny miejsca zdarzenia, jak i samych skrzyń wykluczyły, aby znajdowały się w nich jakiekolwiek naboje, łuski lub inne niebezpieczne przedmioty zagrażające życiu lub zdrowiu ludzkiemu.

W poniedziałek rzecznik prasowy komendanta głównego ŻW ppłk Dariusz Rozkosz poinformował, że żandarmeria ustaliła właściciela oraz źródło pochodzenia przedmiotów.

- Osoba cywilna przedmiotowe 33 skrzynie nabyła zgodnie z prawem, przechowywała je na prywatnej działce i przedstawiła żandarmom dowody zakupu w postaci faktury VAT – wyjaśnił rzecznik.

Przypomniał, że oględziny wykluczyły, aby w skrzyniach znajdowały się jakiekolwiek niebezpieczne przedmioty. Jednocześnie - jak zaznaczył - żandarmeria apeluje o ostrożność: w przypadku natrafienia na podejrzany przedmiot nie wolno go dotykać, a zdarzenie należy zgłosić pod numer alarmowy 112.

Załącznik:
scrpols.jpg

Autor:  Ryjec [ wtorek, 2 czerwca 2026, 22:44 ]
Tytuł:  Re: Skrzynie na amunicję w lesie

Czyli sąsiad podpi..dolił sąsiada, a służby dostały sraczki :666 Najpierw sprzedają takie bulwersujące rzeczy, a potem gównoburza w szklance wody :D

Autor:  bjar_1 [ wtorek, 2 czerwca 2026, 23:34 ]
Tytuł:  Re: Skrzynie na amunicję w lesie

To nie można takich skrzyń trzymać sobie w prywatnym lesie?

Autor:  robertposz [ środa, 3 czerwca 2026, 15:04 ]
Tytuł:  Re: Skrzynie na amunicję w lesie

Z powyższego wynika, iż można, ale tylko jak się ma fakturę. Jakby właściciel wyrzucił kwit na skrzynki do śmieci, to by na najbliższy rok miał zapewnioną rozrywkę, w postaci wezwań do prokuratury, i tłumaczeniu się, gdzie schował zawartość. Rentgen w domu pewnie też by zaliczył. W Polsce żyjemy przecież, amen. :lol:

Strach pomyśleć co by było, jakby te skrzynki z demobilu zakupił na giełdzie bez kwitu. :o

Autor:  Netcom [ czwartek, 4 czerwca 2026, 17:39 ]
Tytuł:  Re: Skrzynie na amunicję w lesie

robertposz napisał(a):
Z powyższego wynika, iż można, ale tylko jak się ma fakturę.

Uściślijmy - fakturę VAT. No i skrzynia nie może zawierać niebezpiecznych łusek.

Autor:  Ponury [ czwartek, 4 czerwca 2026, 19:32 ]
Tytuł:  Re: Skrzynie na amunicję w lesie

Ryjec napisał(a):
Czyli sąsiad podpi..dolił sąsiada, a służby dostały sraczki :666 Najpierw sprzedają takie bulwersujące rzeczy, a potem gównoburza w szklance wody :D


Życie. Czasy niespokojne, procedury - alert na czerwono i jechana. Nie dziwię się. A gość kupujący też nic myślenia, wrzucenie skrzyń do lasu, na swoją działkę i zdziwiony? No to tłumaczyć się, życie.

Umorzenie, ale ile kwitów wytworzono. Oględziny, zatrzymanie rzeczy, przesłuchania świadków ble ble. I brak znamion czegokolwiek.

Autor:  frank [ czwartek, 4 czerwca 2026, 20:46 ]
Tytuł:  Re: Skrzynie na amunicję w lesie

A jak skończyła się sprawa z kontenerami pełnymi uzbrojenia? https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=63&t=211901&p=1376422#p1376422

Autor:  Ponury [ czwartek, 4 czerwca 2026, 21:21 ]
Tytuł:  Re: Skrzynie na amunicję w lesie

Zapytaj PK.

Autor:  robertposz [ piątek, 5 czerwca 2026, 10:16 ]
Tytuł:  Re: Skrzynie na amunicję w lesie

Ponury napisał(a):
Ryjec napisał(a):
Czyli sąsiad podpi..dolił sąsiada, a służby dostały sraczki :666 Najpierw sprzedają takie bulwersujące rzeczy, a potem gównoburza w szklance wody :D


Życie. Czasy niespokojne, procedury - alert na czerwono i jechana. Nie dziwię się. A gość kupujący też nic myślenia, wrzucenie skrzyń do lasu, na swoją działkę i zdziwiony? No to tłumaczyć się, życie.

Umorzenie, ale ile kwitów wytworzono. Oględziny, zatrzymanie rzeczy, przesłuchania świadków ble ble. I brak znamion czegokolwiek.


Za te wytworzone kwity zapłacono i o to chodzi. Tzw "organa" państwa zawsze są wygrane, bo przecież "ciężko" pracują i za to należy się "godziwa" zapłata. :lol: A że czasy niespokojne, to pełna zgoda, :za , trzeba myśleć za tą przeważającą część społeczeństwa, otumanioną mediami, i jak kto zbiera militaria, szeroko pojęte, to lepiej się nie chwalić wszystkim dookoła, nie obwieszać ścian nawet replikami broni (np wiatrówki), bo zobaczy to jakiś dureń :yay , i donos gotowy. Niedawny przykład tego, to donos listonosza, który zobaczył dwa fragmenty pocisków w pudełku, czy bucie, w przedpokoju mieszkania. Najlepiej też sobie wydrukować, i trzymać pod ręką fragmenty ustawy o " Broni i amunicji", aby się wytłumaczyć, w razie "wizyty" :cop , i zapobiec w miarę możliwości zabraniu do ekspertyzy, bo tam przedmioty utkną na długiii..... długii..... czas.

Ps. Do posiadanych wiatrówek, należy mieć kwity łatwo dostępne, bo panowie :cop mogą nie wiedzieć ile one mogą mieć dżuli, i zabrać je do ekspertyzy.

Autor:  robertposz [ piątek, 5 czerwca 2026, 10:25 ]
Tytuł:  Re: Skrzynie na amunicję w lesie

frank napisał(a):
A jak skończyła się sprawa z kontenerami pełnymi uzbrojenia? https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=63&t=211901&p=1376422#p1376422


Stawiam na umorzenie w związku z klauzulą wyższej konieczności, czyli wojnę:
Cytuj:
Art.  26. [Kontratyp stanu wyższej konieczności. Kolizja obowiązków]
§  1. Nie popełnia przestępstwa, kto działa w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego jakiemukolwiek dobru chronionemu prawem, jeżeli niebezpieczeństwa nie można inaczej uniknąć, a dobro poświęcone przedstawia wartość niższą od dobra ratowanego.
§  2. Nie popełnia przestępstwa także ten, kto, ratując dobro chronione prawem w warunkach określonych w § 1, poświęca dobro, które nie przedstawia wartości oczywiście wyższej od dobra ratowanego.
§  3. W razie przekroczenia granic stanu wyższej konieczności, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia.

Autor:  Ponury [ sobota, 6 czerwca 2026, 18:00 ]
Tytuł:  Re: Skrzynie na amunicję w lesie

robertposz napisał(a):
A że czasy niespokojne, to pełna zgoda, :za , trzeba myśleć za tą przeważającą część społeczeństwa, otumanioną mediami, i jak kto zbiera militaria, szeroko pojęte, to lepiej się nie chwalić wszystkim dookoła, nie obwieszać ścian nawet replikami broni (np wiatrówki), bo zobaczy to jakiś dureń :yay , i donos gotowy.


To nawet w sumie nie chodzi o czasy. Tak było niestety zawsze - a panika to drugie "ja" wielu dyżurnych, naczelników, szefów czy komendantów. Jak to mawiał jeden prokurator "Nikomu nadmierna ostrożność jeszcze nie zaszkodziła". I oni się tego trzymają... mówię "oni" bo mnie specjalnie kariera w wojsku nie interesowała, a ci co chcą awansować, nie podpaść "za brak czujności" no cóż, jak to się mawiało "asekuracja to podstawa" :lol: :ang :cop :666

Autor:  frank [ sobota, 6 czerwca 2026, 19:04 ]
Tytuł:  Re: Skrzynie na amunicję w lesie

Ponury napisał(a):
jak to się mawiało "asekuracja to podstawa"

Przy błahych sprawach z ostrożności nie potrafią poprawnie ogarnąć sytuacji i nie reagują odpowiednio proporcjonalnie do sytuacji, a gdy przyjdzie do poważniejszej interwencji ze strachu głupieją i w panice przekraczają uprawnienia.

Autor:  nomennescio [ niedziela, 7 czerwca 2026, 11:25 ]
Tytuł:  Re: Skrzynie na amunicję w lesie

sluchajcie a ktos ma w ogole jakies sprawdzone informacje po co komu byly te skrzynie? pojawily sie jakies realne wyjasnienia?

Autor:  Ponury [ niedziela, 7 czerwca 2026, 11:29 ]
Tytuł:  Re: Skrzynie na amunicję w lesie

Realne to zapewne zeznania. Świadek zeznaje, wyjaśnia to podejrzany.

Odpowiedź zapewne prosta "Kupiłem, wrzuciłem pod drzewa i sobie leżą,a co" :ang

Autor:  giller [ niedziela, 7 czerwca 2026, 14:31 ]
Tytuł:  Re: Skrzynie na amunicję w lesie

Ponury napisał(a):
Realne to zapewne zeznania. Świadek zeznaje, wyjaśnia to podejrzany.

Odpowiedź zapewne prosta "Kupiłem, wrzuciłem pod drzewa i sobie leżą,a co" :ang

:za Proste.
Ponałem kiedyś gościa, już dziadek będzie teraz, nie wiem czy żyje. Postawił sobie na działkach ładny domek ze ścianami zrobionymi ze skrzynek po tellerminach.
Pozdro.
G.

Strona 1 z 2 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/