https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Skrzynie na amunicję w lesie https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=63&t=214683 |
Strona 1 z 2 |
| Autor: | frank [ wtorek, 2 czerwca 2026, 22:29 ] |
| Tytuł: | Skrzynie na amunicję w lesie |
1/06/26 https://wiadomosci.wp.pl/skrzynie-na-amunicje-w-lesie-zandarmeria-ustalila-ich-wlasciciela-7292289196906880a Cytuj: Skrzynie na amunicję w lesie. Żandarmeria ustaliła ich właściciela
Żandarmeria Wojskowa ustaliła właściciela i źródło pochodzenia 33 skrzyń na amunicję znalezionych w lesie koło Nidzicy. Skrzynie nabyła zgodnie z prawem osoba cywilna i przechowywała je na prywatnej działce - podała w poniedziałek ŻW. Najważniejsze informacje: - Skrzynie odnaleziono w lesie w miejscowości Januszkowo w powiecie nidzickim, po zgłoszeniu z ubiegłego tygodnia. - Żandarmeria potwierdziła, że były to skrzynie przeznaczone do transportu nabojów ćwiczebnych 120 mm, ale bez zawartości. - Właściciel przedstawił żandarmom dowód zakupu w postaci faktury VAT. Żandarmeria prowadzi czynności procesowe w związku z otrzymanym w ubiegłym tygodniu zgłoszeniem odnalezienia w lesie w miejscowości Januszkowo w powiecie nidzickim drewnianych skrzyń z oznaczeniami wojskowymi. Kto kupił 33 skrzynie na amunicję znalezione w lesie? Jak podawała w sobotę ŻW, podjęte działania potwierdziły odnalezienie 33 skrzyń z przeznaczeniem do transportu nabojów ćwiczebnych 120 mm. Oględziny miejsca zdarzenia, jak i samych skrzyń wykluczyły, aby znajdowały się w nich jakiekolwiek naboje, łuski lub inne niebezpieczne przedmioty zagrażające życiu lub zdrowiu ludzkiemu. W poniedziałek rzecznik prasowy komendanta głównego ŻW ppłk Dariusz Rozkosz poinformował, że żandarmeria ustaliła właściciela oraz źródło pochodzenia przedmiotów. - Osoba cywilna przedmiotowe 33 skrzynie nabyła zgodnie z prawem, przechowywała je na prywatnej działce i przedstawiła żandarmom dowody zakupu w postaci faktury VAT – wyjaśnił rzecznik. Przypomniał, że oględziny wykluczyły, aby w skrzyniach znajdowały się jakiekolwiek niebezpieczne przedmioty. Jednocześnie - jak zaznaczył - żandarmeria apeluje o ostrożność: w przypadku natrafienia na podejrzany przedmiot nie wolno go dotykać, a zdarzenie należy zgłosić pod numer alarmowy 112. Załącznik: scrpols.jpg |
|
| Autor: | Ryjec [ wtorek, 2 czerwca 2026, 22:44 ] |
| Tytuł: | Re: Skrzynie na amunicję w lesie |
Czyli sąsiad podpi..dolił sąsiada, a służby dostały sraczki :666 Najpierw sprzedają takie bulwersujące rzeczy, a potem gównoburza w szklance wody :D |
|
| Autor: | bjar_1 [ wtorek, 2 czerwca 2026, 23:34 ] |
| Tytuł: | Re: Skrzynie na amunicję w lesie |
To nie można takich skrzyń trzymać sobie w prywatnym lesie? |
|
| Autor: | robertposz [ środa, 3 czerwca 2026, 15:04 ] |
| Tytuł: | Re: Skrzynie na amunicję w lesie |
Z powyższego wynika, iż można, ale tylko jak się ma fakturę. Jakby właściciel wyrzucił kwit na skrzynki do śmieci, to by na najbliższy rok miał zapewnioną rozrywkę, w postaci wezwań do prokuratury, i tłumaczeniu się, gdzie schował zawartość. Rentgen w domu pewnie też by zaliczył. W Polsce żyjemy przecież, amen. :lol: Strach pomyśleć co by było, jakby te skrzynki z demobilu zakupił na giełdzie bez kwitu. :o |
|
| Autor: | Netcom [ czwartek, 4 czerwca 2026, 17:39 ] |
| Tytuł: | Re: Skrzynie na amunicję w lesie |
robertposz napisał(a): Z powyższego wynika, iż można, ale tylko jak się ma fakturę. Uściślijmy - fakturę VAT. No i skrzynia nie może zawierać niebezpiecznych łusek. |
|
| Autor: | Ponury [ czwartek, 4 czerwca 2026, 19:32 ] |
| Tytuł: | Re: Skrzynie na amunicję w lesie |
Ryjec napisał(a): Czyli sąsiad podpi..dolił sąsiada, a służby dostały sraczki :666 Najpierw sprzedają takie bulwersujące rzeczy, a potem gównoburza w szklance wody :D Życie. Czasy niespokojne, procedury - alert na czerwono i jechana. Nie dziwię się. A gość kupujący też nic myślenia, wrzucenie skrzyń do lasu, na swoją działkę i zdziwiony? No to tłumaczyć się, życie. Umorzenie, ale ile kwitów wytworzono. Oględziny, zatrzymanie rzeczy, przesłuchania świadków ble ble. I brak znamion czegokolwiek. |
|
| Autor: | frank [ czwartek, 4 czerwca 2026, 20:46 ] |
| Tytuł: | Re: Skrzynie na amunicję w lesie |
A jak skończyła się sprawa z kontenerami pełnymi uzbrojenia? https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=63&t=211901&p=1376422#p1376422 |
|
| Autor: | Ponury [ czwartek, 4 czerwca 2026, 21:21 ] |
| Tytuł: | Re: Skrzynie na amunicję w lesie |
Zapytaj PK. |
|
| Autor: | robertposz [ piątek, 5 czerwca 2026, 10:16 ] |
| Tytuł: | Re: Skrzynie na amunicję w lesie |
Ponury napisał(a): Ryjec napisał(a): Czyli sąsiad podpi..dolił sąsiada, a służby dostały sraczki :666 Najpierw sprzedają takie bulwersujące rzeczy, a potem gównoburza w szklance wody :D Życie. Czasy niespokojne, procedury - alert na czerwono i jechana. Nie dziwię się. A gość kupujący też nic myślenia, wrzucenie skrzyń do lasu, na swoją działkę i zdziwiony? No to tłumaczyć się, życie. Umorzenie, ale ile kwitów wytworzono. Oględziny, zatrzymanie rzeczy, przesłuchania świadków ble ble. I brak znamion czegokolwiek. Za te wytworzone kwity zapłacono i o to chodzi. Tzw "organa" państwa zawsze są wygrane, bo przecież "ciężko" pracują i za to należy się "godziwa" zapłata. :lol: A że czasy niespokojne, to pełna zgoda, :za , trzeba myśleć za tą przeważającą część społeczeństwa, otumanioną mediami, i jak kto zbiera militaria, szeroko pojęte, to lepiej się nie chwalić wszystkim dookoła, nie obwieszać ścian nawet replikami broni (np wiatrówki), bo zobaczy to jakiś dureń :yay , i donos gotowy. Niedawny przykład tego, to donos listonosza, który zobaczył dwa fragmenty pocisków w pudełku, czy bucie, w przedpokoju mieszkania. Najlepiej też sobie wydrukować, i trzymać pod ręką fragmenty ustawy o " Broni i amunicji", aby się wytłumaczyć, w razie "wizyty" :cop , i zapobiec w miarę możliwości zabraniu do ekspertyzy, bo tam przedmioty utkną na długiii..... długii..... czas. Ps. Do posiadanych wiatrówek, należy mieć kwity łatwo dostępne, bo panowie :cop mogą nie wiedzieć ile one mogą mieć dżuli, i zabrać je do ekspertyzy. |
|
| Autor: | robertposz [ piątek, 5 czerwca 2026, 10:25 ] |
| Tytuł: | Re: Skrzynie na amunicję w lesie |
frank napisał(a): A jak skończyła się sprawa z kontenerami pełnymi uzbrojenia? https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=63&t=211901&p=1376422#p1376422 Stawiam na umorzenie w związku z klauzulą wyższej konieczności, czyli wojnę: Cytuj: Art. 26. [Kontratyp stanu wyższej konieczności. Kolizja obowiązków]
§ 1. Nie popełnia przestępstwa, kto działa w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego jakiemukolwiek dobru chronionemu prawem, jeżeli niebezpieczeństwa nie można inaczej uniknąć, a dobro poświęcone przedstawia wartość niższą od dobra ratowanego. § 2. Nie popełnia przestępstwa także ten, kto, ratując dobro chronione prawem w warunkach określonych w § 1, poświęca dobro, które nie przedstawia wartości oczywiście wyższej od dobra ratowanego. § 3. W razie przekroczenia granic stanu wyższej konieczności, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia. |
|
| Autor: | Ponury [ sobota, 6 czerwca 2026, 18:00 ] |
| Tytuł: | Re: Skrzynie na amunicję w lesie |
robertposz napisał(a): A że czasy niespokojne, to pełna zgoda, :za , trzeba myśleć za tą przeważającą część społeczeństwa, otumanioną mediami, i jak kto zbiera militaria, szeroko pojęte, to lepiej się nie chwalić wszystkim dookoła, nie obwieszać ścian nawet replikami broni (np wiatrówki), bo zobaczy to jakiś dureń :yay , i donos gotowy. To nawet w sumie nie chodzi o czasy. Tak było niestety zawsze - a panika to drugie "ja" wielu dyżurnych, naczelników, szefów czy komendantów. Jak to mawiał jeden prokurator "Nikomu nadmierna ostrożność jeszcze nie zaszkodziła". I oni się tego trzymają... mówię "oni" bo mnie specjalnie kariera w wojsku nie interesowała, a ci co chcą awansować, nie podpaść "za brak czujności" no cóż, jak to się mawiało "asekuracja to podstawa" :lol: :ang :cop :666 |
|
| Autor: | frank [ sobota, 6 czerwca 2026, 19:04 ] |
| Tytuł: | Re: Skrzynie na amunicję w lesie |
Ponury napisał(a): jak to się mawiało "asekuracja to podstawa" Przy błahych sprawach z ostrożności nie potrafią poprawnie ogarnąć sytuacji i nie reagują odpowiednio proporcjonalnie do sytuacji, a gdy przyjdzie do poważniejszej interwencji ze strachu głupieją i w panice przekraczają uprawnienia. |
|
| Autor: | nomennescio [ niedziela, 7 czerwca 2026, 11:25 ] |
| Tytuł: | Re: Skrzynie na amunicję w lesie |
sluchajcie a ktos ma w ogole jakies sprawdzone informacje po co komu byly te skrzynie? pojawily sie jakies realne wyjasnienia? |
|
| Autor: | Ponury [ niedziela, 7 czerwca 2026, 11:29 ] |
| Tytuł: | Re: Skrzynie na amunicję w lesie |
Realne to zapewne zeznania. Świadek zeznaje, wyjaśnia to podejrzany. Odpowiedź zapewne prosta "Kupiłem, wrzuciłem pod drzewa i sobie leżą,a co" :ang |
|
| Autor: | giller [ niedziela, 7 czerwca 2026, 14:31 ] |
| Tytuł: | Re: Skrzynie na amunicję w lesie |
Ponury napisał(a): Realne to zapewne zeznania. Świadek zeznaje, wyjaśnia to podejrzany. Odpowiedź zapewne prosta "Kupiłem, wrzuciłem pod drzewa i sobie leżą,a co" :ang :za Proste. Ponałem kiedyś gościa, już dziadek będzie teraz, nie wiem czy żyje. Postawił sobie na działkach ładny domek ze ścianami zrobionymi ze skrzynek po tellerminach. Pozdro. G. |
|
| Strona 1 z 2 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|