https://poszukiwanieskarbow.com/forum/

Niekompetencja czy po prostu zwykla glupota?
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=63&t=57084
Strona 1 z 1

Autor:  dect [ piątek, 22 sierpnia 2008, 02:42 ]
Tytuł:  Niekompetencja czy po prostu zwykla glupota?

Jako, ze z pasja sledze jedna z moich ulubionych stron www.policja.pl i dzial Aktualnosci ---> Bron i amunicja znalazlem takie oto cos

http://www.policja.pl/portal/pol/1/2671 ... znego.html

Cytuj:
Strzelał do żony z pistoletu pneumatycznego
Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podczas awantury w mieszkaniu strzelał do swojej żony z pistoletu pneumatycznego. Pokrzywdzona kobieta trafiła do szpitala.

Policjanci z Wrocławia otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej. Dyżurny natychmiast skierował tam policjantów. Będąc na miejscu funkcjonariusze zatrzymali 56-letniego mężczyznę, który chwilę wcześniej strzelał do swojej żony z pistoletu pneumatycznego.

Kobieta odniosła obrażenia klatki piersiowej, szyi i głowy. Została przewieziona do szpitala. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2,5 promila. W związku z tą sytuacją został on zatrzymany i przewieziony do izby wytrzeźwień. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

O broni pneumatycznej słów kilka:

Prawie jak broń, lecz niewłaściwe lub nieodpowiedzialne jej użycie powoduje prawdziwe skutki prawne, a niejednokrotnie nieodwracalne skutki nieszczęśliwych wypadków!

Popularność tzw. "broni bez zezwolenia" powinna wpływać na rozwój sportu, koncentracji a jej bezpieczne użycie powinno być sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu. Zdarza się jednak, że jest inaczej. Policja ostrzega, że zarówno broń pneumatyczna, jak i inne przypominające broń urządzenia niebezpieczne dla życia lub zdrowia powinny być używane bezwzględnie bezpiecznie, rozsądnie oraz zgodnie z obowiązującym prawem.

Wszelkie przypadki użycia przedmiotów przypominających broń oraz broni pneumatycznej w sposób, który może kogokolwiek narazić na utratę życia, zdrowia lub mienia niesie za sobą odpowiedzialność karną. Policja szczególnie skrupulatnie sprawdza metody handlu tym sprzętem, jego przechowywanie, przenoszenie i w przypadkach uzasadnionych również używanie.

Nie wymaga się zezwolenia na nabywanie i posiadanie broni pneumatycznej oraz urządzeń niebezpiecznych dla życia i zdrowia. Niemniej samo posiadanie broni pneumatycznej, czyli takiej, której konstrukcja pozwala na osiągnięcie energii kinetycznej pocisku na poziomie przekraczającym 17 J., wymaga w Polsce rejestracji. Każdy właściciel broni pneumatycznej spełniającej powyższe warunki techniczne musi dysponować "Kartą Rejestracyjną Broni". Po jej nabyciu w ciągu 5 dni musi taki fakt zgłosić we właściwym organie Policji. Niedokonanie zgłoszenia jest zagrożone karą aresztu lub grzywny.

Legalne nabywanie broni pneumatycznej oraz innych urządzeń niebezpiecznych dla zdrowia lub życia jest możliwe tylko u dystrybutorów posiadających koncesję w zakresie obrotu bronią. Handel bronią bez wymaganego zezwolenia to przestępstwo. Jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 10.

Policja będzie interweniować zawsze, jeśli przedmioty takie jak broń pneumatyczna (potocznie: wiatrówki) lub inne przypominające broń urządzenia używane są w następujących sytuacjach:



* do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia;
* w sposób mogący stać się przyczyną utraty przez samych użytkowników lub osoby trzecie życia lub zdrowia;
* w sposób, którego użycie tych przedmiotów powoduje jakiekolwiek straty materialne;
* w sytuacjach, w których przedmioty te są używane przez osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających oraz przez osoby nieletnie;
* w sytuacjach, w których przedmioty te są przewożone, przenoszone bez odpowiedniego zabezpieczenia, gwarantującego bezpieczeństwo (np. przy broni pneumatycznej futerał);
* gdy przyjmie osobiste lub telefoniczne zgłoszenie, że taki przedmiot znajdujący się u wskazanej osoby budzi podejrzenie, że osoba taka może posiadać broń palną;
* gdy będzie używana w miejscach do tego celu nieprzystosowanych, np. miejscach publicznych (parki, place zabaw, skwery, uliceitp.), gdzie może to skutkować utratą życia lub zdrowia albo spowodować straty w mieniu.


Oba wytluszczenia moje. Cieszy mnie ewolucja podejscia policji, ze juz nie wymaga sie zezwolen na urzadzenia niebezpieczne dla zycia i zdrowia. Znaczy UoBiA mozna powiesic na kolku w slawojce? W drugim za to mam wrazenie, ze wymknelo im sie cos co chcieliby zeby funkcjonowalo czyli zrownanie wiatrowek z bronia pneumatyczna. Wiadoma ustawa, ktora tak pilnie egzekwuja rozdziela te kategorie wiec jakie, za przeproszeniem "przedmioty takie jak broń pneumatyczna (potocznie: wiatrówki)"

Nie czepialbym sie gdyby to byla strona jakiegos pasjonata piszacego o broni - ale policja i takie pierdy?

Autor:  PJU [ piątek, 22 sierpnia 2008, 12:43 ]
Tytuł: 

Krew się burzy jak czytam takie interpretacje przepisów w wykonaniu jakichś nadgorliwych policjantów. Idąc tą drogą zdelegalizować możemy wszystko i wszystko podciągną pod odpowiedni paragraf obojętnie jakiej ustawy!!
To jest po prostu chore.

Jestem wielbicielem strzelectwa wszelkiej maści. Uprawiam je już od 11 lat.
W swoim klubie mam kolegów mających nawet 40 lat stażu strzeleckiego (różnych profesji od spawacza, przez rolnika, na urzędniku i biznesmenie kończąc) i czasami słucham ich wspomnień dotyczących strzelectwa i broni w minionym niesłusznym ustroju.
Wiatrówki można było nabyć w sklepie sportowym (dopiero później wprowadzono na nie zezwolenie, ale nie było ono ani problematyczne ani kosztowne), kbks otrzymywał każdy kto chciał i strzelał w klubie sportowym, nikt nie robił z tego problemu, nie wymagano atestów, licencji, patentów, regulaminów, dopuszczeń, szaf, magazynów.
Za strzelnice służył kawałek ziemnego wału,czy jakiejść skarpy i było dobrze.
Magazyny broni i broń była w każdej szkole średniej i nie było jakichś wypadków.
Milicja nie ścigała nikogo za kawałek zardzewiałej lufy, czy kolekcje żelastwa.

Potem nastał nowy ustrój, wolność i demokracja.
Zamiast większych praw - zostaliśmy ich pozbawieni. :(

Autor:  stedke [ piątek, 22 sierpnia 2008, 14:07 ]
Tytuł: 

PJU napisał(a):
Krew się burzy jak czytam takie interpretacje przepisów w wykonaniu jakichś nadgorliwych policjantów. Idąc tą drogą zdelegalizować możemy wszystko i wszystko podciągną pod odpowiedni paragraf obojętnie jakiej ustawy!!
To jest po prostu chore.

Jestem wielbicielem strzelectwa wszelkiej maści. Uprawiam je już od 11 lat.
W swoim klubie mam kolegów mających nawet 40 lat stażu strzeleckiego (różnych profesji od spawacza, przez rolnika, na urzędniku i biznesmenie kończąc) i czasami słucham ich wspomnień dotyczących strzelectwa i broni w minionym niesłusznym ustroju.
Wiatrówki można było nabyć w sklepie sportowym (dopiero później wprowadzono na nie zezwolenie, ale nie było ono ani problematyczne ani kosztowne), kbks otrzymywał każdy kto chciał i strzelał w klubie sportowym, nikt nie robił z tego problemu, nie wymagano atestów, licencji, patentów, regulaminów, dopuszczeń, szaf, magazynów.
Za strzelnice służył kawałek ziemnego wału,czy jakiejść skarpy i było dobrze.
Magazyny broni i broń była w każdej szkole średniej i nie było jakichś wypadków.
Milicja nie ścigała nikogo za kawałek zardzewiałej lufy, czy kolekcje żelastwa.

Potem nastał nowy ustrój, wolność i demokracja.
Zamiast większych praw - zostaliśmy ich pozbawieni. :(


swiete slowa.
Za moich czasow a wcale nie bylo to tak dawno temu bo w okolicach 2000/2 roku gdy trenowalem mozna powiedziec dosc na powaznie strzelectwo sportowe zdarzylo mi sie ze nie moglem jechac kilkakrotnie klubowym autokarem na zawody np do Wrocławia,i co... otoz bron pobieralem w magazynie dzien wczesniej a byl to dosc drogi sprzet bo pistolet szybkostrzelny walthera z zapasem amunicji 100szt. i pistolet pneupatyczny FB(PCP-wtedy sprzet mozna powiedziec najwyzszej klasy dopiero wchodzily do polskich klubow)dostawalem od trenera tz.wypis broni klubowej iz pobieram ja w tym dniu a musze zdac ja w tym,gdzie jade i po co,i to wszystko.a bylo to gdy mialem 15-17 lat i dojezdzalem pks'em badz pociagiem.Klub oczywiscie milicyjny a potem policyjny z tego co sie orientuje od 1947r do tej pory wypuscil najwiecej olimpijczykow,mistrzow swiata itd,itp.a przez 8 lat jak tam trenowalem nie slyszalem ani razu o jakims tragicznym wypadku czy cos w tym stylu.
odbiegajac jeszcze bardziej od tematu...niejednokrotnie mialem funkcje pomocnika sedziego czy ogolnie jakies takie sprawy przy zawodach.gdy co roku odbywaja sie mistrzostwa polski(a co 4 mistrzostwa europy) w strzelaniu policji...wtedy mozna sie napatrzec w jakim stanie podchodzili[bo chyba juz tak nie jest] przedstawiciele prawa i w jaki sposob sie obchodza z bronia... :666 strach sie bac.
Pozdro :piwo

Autor:  GROSSVS [ sobota, 23 sierpnia 2008, 13:21 ]
Tytuł:  prawda

PJU napisał(a):
Magazyny broni i broń była w każdej szkole średniej i nie było jakichś wypadków.

Potem nastał nowy ustrój, wolność i demokracja.
Zamiast większych praw - zostaliśmy ich pozbawieni. :(

Prawda sam w szkole średniej na PO (dla nie wtajeminczonych Przysposobienie obronne) strzelałem z KBKsu na szkonej strzelnicy (mieściła się pod trybunami na szkolnym stadionie) nikt nie zginął:-). Na zaliczenie trzeba było reż rzucić granatem (ćwiczebnym F1) tu był większy problem bo mieliśmy w klasie człowieka który młotem rzucał i jak targnął granatem to mało nauczyciela (nawiasem mówiąc wicedyrektora nie zabił całe szczęście miał chłopina refleks i się zdążył uchylić - na jakimś 110 metrze:-) To były czasy i karabin pod ręką i granat w potrzebie.... :1 ;)

Autor:  Witek63 [ sobota, 23 sierpnia 2008, 17:10 ]
Tytuł: 

Pamiętam, jak po wprowadzeniu stanu wojennego na milicję oddano wszystką (?) broń ze szkół, myśliwską i inne.. Nauczyciel PO oddelegował mnie i jeszcze dwóch kolegów do pomocy przy czyszczeniu.. milicjant rozbierał i potem składał poszczególne sztuki, a myśmy oliwką i szmatką czyścili i konserwowali.. całkiem sympatycznie było, bo milicjant okazał się zwykłym człowiekiem i opowiadał ciekawe historie ze służby..

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/