Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 15:30

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: W Chotyńcu odkryto scytyjski gród sprzed 3 tysięcy lat!!!
PostNapisane: sobota, 1 września 2018, 13:09 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): środa, 27 kwietnia 2011, 21:31
Posty: 436
Lokalizacja: Silesia Superior-Gůrny Ślůnsk
Archeologowie z Uniwersytetu Rzeszowskiego odkryli w Chotyńcu pod Radymnem grodzisko, świadczące, że potęga słynących z waleczności Scytów, sięgała aż południowo-wschodniej Polski. – To najdalej wysunięta na zachód osada tej kultury. Trzeba będzie zmienić mapy historyczne i inaczej spojrzeć na nasze dzieje – podkreśla prof. Sylwester Czopek, rektor UR.

Odkrycia dokonała grupa badaczy z Instytutu Archeologii UR, prowadząc badania w dolinie rzeki Wiszni, możliwe dzięki grantowi z Narodowego Centrum Nauki. Zespół badawczy, który dokonał odkrycia w Chotyńcu tworzą prof. dr hab. Sylwester Czopek, dr Katarzyna Trybała-Zawiślak oraz doktoranci: Joanna Adamik, Marcin Burghard, Wojciech Rajpold, Ewelina Tokarczyk i Tomasz Tokarczyk. Wszyscy specjalizują się w badaniach nad epoką brązu i wczesną epoką żelaza.

- Nasze odkrycie zmienia dotychczasowe poglądy na relacje kulturowe, etniczne i ludnościowe na terenie południowo-wschodniej Polski między VIII a V wiekiem przed Chrystusem – mówi prof. Sylwester Czopek.

Reszta artykułu pod linkiem : http://www.biznesistyl.pl/lifestyle/podroze/5681_.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: W Chotyńcu odkryto scytyjski gród sprzed 3 tysięcy lat!!
PostNapisane: niedziela, 2 września 2018, 20:43 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 20 stycznia 2014, 23:42
Posty: 93
Zaraz scytyjski. Jak znajdą złoto to od razu "wiadomo czyje" , jak kamienica też - żydowska, jak miecz - germański lub rzymski, jak amfora - grecka. Jakby Słowianie co najmniej nago po drzewach skakali. Jedyny słuszny kierunek nauki to że jak coś znajdą to nie jest nasze. Kiedy wreszcie archeolodzy wezmą do ręki wyniki badań genetyków, odkłamią to co za Bieruta napisali i zaczną pisać prawdziwą historię Polski na nowo?


Ostatnio edytowano niedziela, 2 września 2018, 20:56 przez Sowa74, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: W Chotyńcu odkryto scytyjski gród sprzed 3 tysięcy lat!!
PostNapisane: niedziela, 2 września 2018, 20:53 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3833
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
Sowa74, jak mają cokolwiek odkłamać, jak spora część kadry profesorskiej jest z tamtej epoki? Młodych których wyhodowali nakarmili swoimi poglądami, ktokolwiek chce zburzyć ich ideologie spotyka się z zastępami obrońców jedynie słusznych teorii. Mnie zawsze śmieszy jak ktoś znajdzie coś nietypowego, co nie pasuje do ogólnie przyjętej "linii partii" zawsze to coś zostaje opisane jako przedmiot kultu :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: W Chotyńcu odkryto scytyjski gród sprzed 3 tysięcy lat!!
PostNapisane: niedziela, 2 września 2018, 21:08 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 20 stycznia 2014, 23:42
Posty: 93
Też na to samo wpadłem Filip lata temu. Co dla nich niewiadome to "przedmiot kultu".
A co do ich dogmatów, to wynikiem uczenia na uczelniach jest brak samodzielnego myślenia, dedukcji i wysnuwania własnych teorii. Młodzi powtarzają to co wyczytają z podręczników pisanych jeszcze 50 lat temu i ślepo w to wierzą, bez zastanowienia się , a przecież archeologia to nauka oparta na przypuszczeniach.
To i ja przypuszczam, że pewnie w połowie te wszystkie przedmioty były wytwarzane na miejscu przez naszych przodków, którzy mieli własną walutę (publikacje Wolańskiego opisują te numizmaty) i własny język i umieli naśladować jeśli coś dobrego podpatrzyli u sąsiadów. Znajdzie taki archeo kilka rzymskich monet i już ma "osadę rzymską" zapominając też, że handel w tych czasach już świetnie prosperował. Jako dowód że była to rzymska osada kiedyś czytałem - znaleziono "żelazny miecz rzymski" bo na handel dla Słowian były tylko z brązu. W tamtych czasach kontrabanda już szła tak jak i teraz i uzbrojenie rzymskie wśród innych ludów było tak popularne jak karabiny z Czeczenii wśród francuskich zamachowców. Obserwują też jak propagowane i udowodnione fakty, iż jesteśmy u siebie od ponad 10 tysięcy lat (badania DNA) są torpedowane przez jedyny słuszny naród wybrany, że niby skądś tutaj przyszliśmy. Prawda jest taka, że my tu jesteśmy u siebie od zawsze, a oni skądś tu na chwilę przyszli i piszą naszą "historię" .
Scytowie , Wandale to po prostu my Polacy , tylko tak nas nazywali ci co się Polski boją. Tak są zajęci tymi "nie Słowiańskimi " amforami, scytyjskimi grobami, germanami że nawet już piszą i liczą po dawidowemu od prawej do lewej najpierw u nich jest VIII wiek a potem IV. Takie to dawidowe asy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: W Chotyńcu odkryto scytyjski gród sprzed 3 tysięcy lat!!
PostNapisane: niedziela, 2 września 2018, 22:45 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3833
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
Trochę odbiegamy od tematu, ale co tam:)
Co do uczelni, to nie od dziś wiadomo że na uczelniach zostają jednostki które pasują do układu. Ja mogę się wypowiedzieć o PW, studiowałem strasznie długo i chyba dzięki temu bardzo dogłębnie poznałem jak działa układ, zresztą sam byłem jego częścią, bo mój dziadek pracował na tym wydziale który kończyłem, a na innych wydziałach pracowali moi krewni... Żeby zostać na uczelni trzeba się do kogoś "przykleić" czyli rozwijać jego badania, kontynuować jego pracę i po latach wskoczyć na jego miejsce. Z mojego rocznika zostało na uczelni chyba z 7 osób (w czasie kiedy kończyliśmy studia nie było pracy, uczelnia zapewniała stałe zatrudnienie i robienie go co się umiało, zero stresu, dobrze znane środowisko... ) Z tych 7 ludzi tylko jeden facet ma jaja i cokolwiek osiągnął, co prawda kosztem rodziny, ale uważam że zaszedł bardzo daleko, w wieku 30 kilku lat został profesorem, a jego nazwisko znają za granicą. Reszta to miernoty o przeciętnej inteligencji i niesamowitym mniemaniu o sobie. Moją ulubienicą jest pani doktór która napisała pracę doktorską na podstawie manuala do pewnego programu inżynierskiego. Nikt go wcześniej nie znał bo to francuski program i to mało popularny. Obawiam się że na wszystkich uczelniach jest identycznie, tylko mało kto o tym mówi. Ja w tym bagnie wytrzymałem rok, dziś czasem żałuje że tam nie zostałem, miał bym spokojniejsze życie :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: W Chotyńcu odkryto scytyjski gród sprzed 3 tysięcy lat!!
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2018, 01:26 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): czwartek, 7 maja 2015, 00:08
Posty: 104
Sowa74 napisał(a):
Scytowie , Wandale to po prostu my Polacy , tylko tak nas nazywali ci co się Polski boją. Tak są zajęci tymi "nie Słowiańskimi " amforami, scytyjskimi grobami, germanami że nawet już piszą i liczą po dawidowemu od prawej do lewej najpierw u nich jest VIII wiek a potem IV. Takie to dawidowe asy.

Zawsze taka była oficjalna wiedza, że Goci, Wandalowie itp. to plemiona germańskie, ale w świetle nowych wyników badań (właściwie, to już nie takich nowych) mitochondrialnego DNA, czyli słynnych już haplogrup, nic nie idzie do przodu. Przesłuchałem kilka audycji w polskim radiu na ten temat, gdzie profesorowie, zaczęli się skłaniać w końcu w kierunku teorii autochtonicznej pochodzenia Słowian, tylko że na razie nic z tego nie wynika i właściwie oficjalna wersja nadal jest taka, jaka była od zawsze, czyli Wandalowie, Goci, jakiekolwiek inne plemiona zamieszkujące niegdyś ziemie obecnej polski=Germanie. Dlaczego więc temat stoi w miejscu i nie zanosi się specjalnie, żeby ktoś się tym na poważnie zajął?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: W Chotyńcu odkryto scytyjski gród sprzed 3 tysięcy lat!!
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2018, 10:19 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 20 stycznia 2014, 23:42
Posty: 93
boogieman666 napisał(a):
Sowa74 napisał(a):
Przesłuchałem kilka audycji w polskim radiu na ten temat, gdzie profesorowie, zaczęli się skłaniać w końcu w kierunku teorii autochtonicznej pochodzenia Słowian. (...) Dlaczego więc temat stoi w miejscu i nie zanosi się specjalnie, żeby ktoś się tym na poważnie zajął?

Odpowiedział na to kolega Filip.
Jak nie idziesz po linii "partyjnej" czerwonych profesorów, co wykształcili już drugie pokolenie "archeologów" , a teraz pierwsze pokolenie kształci już kolejne, to jak masz spodziewać się przełomu?
To co wymyślono za Bieruta jest już niepodważalnym dogmatem, kto się wychyli nie zrobi kariery i nie ma łatwego życia, zaraz zostanie okrzyknięty mitomanem od teorii spiskowych. W mediach, w 90% niepolskich kto puści artykuł, że coś co od lat uważano za germańskie, czy scytyjskie, hazarskie - nagle okaże się słowiańskie? A już na pewno nie puści takiej pracy, i nie da grantów komisja składająca się z jakichś umocowanych tam aparatczyków z korzeniami semickimi. Przypomnij sobie jak długo nie było możliwości zrobić badań i ekshumacji wyklętych , a obecnie w Jedwabnem, bo prawda jest niewygodna tym co trzymają władzę i piszą historię. Zatem powtarza się już od dziecka w szkołach, że Polska zaczyna się od 966 roku, za sprawą KK, bo wcześniej to był gruz i bezprawie. Takiego bezprawia oraz fałszowania historii i nauki jak od czasów rządów podległych pod KK to nigdy w historii świata nie było. Na szczęście sporo osób zaczęło myśleć samodzielnie ale bardziej jest to ruch oddolny, niestety dość skutecznie tłumiony i ośmieszany w oficjalnym nurcie nauki i traktowany jako "turbosłowiański" czy "spiskowy".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: W Chotyńcu odkryto scytyjski gród sprzed 3 tysięcy lat!!
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2018, 12:08 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): piątek, 26 listopada 2004, 18:08
Posty: 693
Lokalizacja: śląsk
Prawda jest taka, że my tu jesteśmy u siebie od zawsze, a oni skądś tu na chwilę przyszli i piszą naszą "historię" .
Scytowie , Wandale to po prostu my Polacy , tylko tak nas nazywali ci co się Polski boją. Tak są zajęci tymi "nie Słowiańskimi " amforami, scytyjskimi grobami, germanami że nawet już piszą i liczą po dawidowemu od prawej do lewej najpierw u nich jest VIII wiek a potem IV. Takie to dawidowe asy---sowa 74 --a juz myslalem iz moze tylko ja mam takie mniemanie a tu prosze --i jeszcze Filip :1 :1 :1 !!! SZACUNEK !!!!!! i chca zrobic z Polski swoja kolonie ???? :x :cry: :x


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: W Chotyńcu odkryto scytyjski gród sprzed 3 tysięcy lat!!
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2018, 12:42 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 20 stycznia 2014, 23:42
Posty: 93
Jest nas więcej, moi wszyscy towarzysze mają podobne zdanie, ale mają wywalone na internet i dyskusje z archeologami, bo potrafią myśleć samodzielnie, a wiedzę mają czasami większą od tych betonowych łbów. Te archeo pustaki to nie są dla nas partnerzy do dyskusji, tylko dzieci co ledwie skończyły uczelnię i pożyteczni idioci starego układu, gdzie to co napisał pan profesore i doktore jest ważniejsze od prawdy. Jak chcesz z nimi dyskutować, skoro w pustak nie da im się wbić, że skoro pług orny na 30 cm niszczy artefakty, ale rolnik można orać i uprawiać ziemię, a jak już rolnik zejdzie z traktora i zacznie szukać kanarkiem i saperką to nie można kopać bo zniszczy artefakty. O kontekście pola ornego, gdzie moneta lata po całym polu w te i we wte nawet nie wspominam, bo dla nich liczy się kontekst warstwy którą i tak przed badaniami zrywają spychem na hałdę. Z tymi jełopami się nie dyskutuje, a zdanie o nich mam niezmienne od dawien dawna. No i oczywiście również nikt szanujący się z nimi nie współpracuje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: W Chotyńcu odkryto scytyjski gród sprzed 3 tysięcy lat!!
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2018, 12:46 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 21:16
Posty: 54
Sowa lubię Twoje wpisy,ale teraz to już wulgaryzm ja potłuczony


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: W Chotyńcu odkryto scytyjski gród sprzed 3 tysięcy lat!!
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2018, 13:21 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 20 stycznia 2014, 23:42
Posty: 93
Ja za to swoich wpisów nie lubię, ale nie istnieje też po to by mnie lubić. To co piszę to fakt (może nie wszędzie tak jest, ale w większości miejsc w Polsce tak jest), a skoro jest to faktem, to nie mnie oceniać czy się komuś to podoba czy nie.
Nie zmuszam nikogo by wierzył w to co piszę bo jeśli coś ma się opierać na wierze to mamy religię, a nie dowód, zachęcam więc do samodzielnego sprawdzenia czy przeprowadzenia procesu analizy danych, chociażby na podstawie dowodów poszlakowych zanim coś przyjmie się z tego co piszą profesore w swoich publikacjach jako pewnik.
Chyba że chodzi Ci o to co piszę o współpracy z archeo, to zdanie mam takie jak przedstawiłem powyżej. Rozumiem , że coś tam działacie z lokalnymi archeo ale jestem nietolerancyjny wobec każdego poszukiwacza współpracującego z tą sitwą i mam do tego prawo, więc musisz postarać się coś argumentować i przedstawić swój punkt widzenia, a nie pisać o sobie "ja potłuczony". Podobne akcje jak Wasze robiłem wiele lat temu bez pomocy i udziału pasożytów z archeo, wyłącznie dla siebie i swoich znajomych z czystej pasji poszukiwania, dla przygody, rozwiązania jakiejś zagadki lub dla zysku więc "współpraca" mnie nie rusza ani nie fascynuje. Jednego takiego z Wrocławia co chciał się przykleić i z nami "powspółpracować" pogoniliśmy na szczaw i mirabelki bo wiadomo było z góry o co w tym wszystkim im chodziło. Mimo, że zajmowaliśmy się tym samym co Wy, to raczej rozgłosu nie szukaliśmy ;-), a jak on przyszedł to tym bardziej przekonało nast to że nie tędy w naszym przypadku droga. Nie mniej powodzenia życzę , akcje macie ciekawe, a jak to mówią - każdy ma znaleziska na miarę swojej inteligencji.


Ostatnio edytowano poniedziałek, 3 września 2018, 13:37 przez Sowa74, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: W Chotyńcu odkryto scytyjski gród sprzed 3 tysięcy lat!!
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2018, 13:37 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 21:16
Posty: 54
Sowa właśnie tacy jak Ty są wodą na młyn archeobetonu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: W Chotyńcu odkryto scytyjski gród sprzed 3 tysięcy lat!!
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2018, 13:44 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 20 stycznia 2014, 23:42
Posty: 93
Czyli co proponujesz, mam usunąć się z forum,przeprosić tych co współpracują, przestać robić to co Ty, bo Ty współpracujesz, a ja nie? No dobre, ciekawy pomysł. Połowa forum by musiała to zrobić, bo są wodą na młyn dla archeo, spuścić głowę i przeprośsić za to co robią bez zgody archeo, bo niebawem będzie trzeba mieć zgodę żeby w ogóle wyjść z domu i wykopać swoją marchew w ogrodzie.
Nigdy nie szedłem po linii partyjnej i nie zamierzam, tylko swoją ścieżką i mało mnie interesuje co jest na młyn, a co nie jest Tobie czy też twoim znajomym. Bo to nie mój młyn i mało mnie on obchodzi. To Twój problem nie mój bo to Ty zajmujesz się jak piszesz tworzeniem jakiegoś wizerunku i współpracowaniem z archeologami ,a nie ja.Ja zajmuję się sprawami prywatnymi i tym, by nie pokazywać żadnego wizerunku, z małymi wyjątkami poza tym forum(monitorowanym przez archeo). U mnie na młyn było info, że gdzieś jest tłusta kana do odkopania i nie potrzebuję w tym żadnych archeo do pomocy przy badaniu kontekstu. A zabytki archeo mnie nie obchodzą ani nie interesują bo skorupek naoglądałem się dosyć w muzeum, chyba że ktoś palnie o archeologii współczesności i archeologii kosmosu, bo już i tam te pasożyty zapuszczają swoje macki. A ten cały ich "kontekst i dziedzictwo" to jest tylko dla nich słowo klucz do prowadzenia monopolu na swoje usługi.
Uderz w stół, a nożyce... czekamy na kolejnych obrońców darmowej współpracy z archeo.
Słyszałem, ze to całe forum jest dla nich wodą na młyn, zwłaszcza dział numizmatyka i biżuteria.
Co proponujesz? Jak żyć ?


Ostatnio edytowano poniedziałek, 3 września 2018, 13:59 przez Sowa74, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: W Chotyńcu odkryto scytyjski gród sprzed 3 tysięcy lat!!
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2018, 13:54 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 21:16
Posty: 54
Sowa nikt nikogo do niczego nie zmusza.rub co chcesz.To nas nazywacie kolaborantami.a gdyby nie stowarzyszenia to pewnie dawno już byłoby pozamiatane .ale nic to jesteśmy zli


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: W Chotyńcu odkryto scytyjski gród sprzed 3 tysięcy lat!!
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2018, 14:02 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 20 stycznia 2014, 23:42
Posty: 93
Enigma, fajny z Ciebie chłopak tylko trochę spięty.
enigma79 napisał(a):
gdyby nie stowarzyszenia to pewnie dawno już byłoby pozamiatane .ale nic to jesteśmy zli

Powiem Ci, że większości z nas te stowarzyszenia koło szpadla latają, czy są czy ich nie ma, połowa z nas zaczynała, kiedy jedynym legalnym stowarzyszeniem było ORMO i PZPR i jakoś przeżyliśmy bez wstępowania mając się dobrze więc nie widzimy powodów by teraz nagle to zmieniać.


Ostatnio edytowano poniedziałek, 3 września 2018, 14:07 przez Sowa74, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL