Teraz jest poniedziałek, 17 czerwca 2024, 19:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pozwolenia na poszukiwania zabytków- NOWE USTALENIA
PostNapisane: środa, 22 listopada 2017, 20:32 
Online
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3687
Lokalizacja: Górny Śląsk
Argo napisał(a):
Jak chcesz udowodnić gosciowi z różdżka ze szuka zabytków ? :lol:

Bo se wymyślili, że wszystko co można znaleźć w gruncie, jak nie jest zabytkiem to zawsze może nim być. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenia na poszukiwania zabytków- NOWE USTALENIA
PostNapisane: środa, 22 listopada 2017, 20:38 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): sobota, 1 marca 2014, 09:11
Posty: 1533
Drewniany wykrywacz jak i różdżka to dobry temat dla Wardęgi :D na nowy film


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenia na poszukiwania zabytków- NOWE USTALENIA
PostNapisane: środa, 22 listopada 2017, 21:26 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5093
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
Chcecie sie pośmiac ? no to prosze bardzo ...taki kwiatek zauwazyem dzis na Odkrywcy
Cytuj:
Dzisiaj przed południem przeprowadziłem miłą i konkretną rozmowę z osobą funkcyjną i kompetentną w siedzibie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na temat wiadomy. Streszczę rozmowę i przedstawię kilka punktów, które nas interesują.

Odpowiedzi Pana z WKZ:

1. Zezwolenia na poszukiwanie porzuconych lub zagubionych zabytków itd. otrzymuje każdy i zawsze jest mile widziany. (dało się to odczuć)
2. Znalezione zabytki i przedmioty archeo zgłaszać do swojego urzędu miasta, starostwa lub gminy i proszę do nas nie przychodzić z takimi rzeczami.
3. W załącznikach wystarczy tylko pisemna zgoda właściciela terenu i nie trzeba żadnych map.

Wszystko super aż do teraz. Cytuję:

"Nasze zezwolenie nie obroni pana przed działaniami policji, która i tak nie da wiary na to, że w kieszeni, samochodzie, domu nie ma pan zabytków lub przedmiotów o charakterze archeologicznym. Nie odstąpią od czynności i będą działać zgodnie z wytycznymi tj.: konfiskata sprzętu, przewertowanie chaty. Tylko prokurator może umorzyć postępowanie jeżeli będzie pan czysty i wiarygodny. Nasze pozwolenie na pana prace nie chroni pana przed tymi nieprzyjemnościami, które są 100% pewne i dla każdego równe..."

Jesli to nie jest fake, albo indolencja niedouczonego konserwy, to to sa jaja do szescianu, bo gliny wykraczaja tu swoimi kompetencjami poza zapisy ustawy gdzie jasno jest powiedziane ze konsekwencje ponosi jest ten kto kopie bez papieru badz wbrew jego zapisom- ergo jesli ma papier - to do widzenia.
P.S.Na tej samej zasadzie archeo pracujace na stanowisku tez powinno miec wjazd niebieskich bo mimo posiadania zgody konserwatora na te prace " policja nie da wiary ze nie maja przy sobie badz w domu zabytkow archeologicznych " :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenia na poszukiwania zabytków- NOWE USTALENIA
PostNapisane: środa, 22 listopada 2017, 21:40 
Online
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3687
Lokalizacja: Górny Śląsk
Cytuj:
Art. 111. 1. Kto bez pozwolenia albo wbrew warunkom pozwolenia poszukuje ukrytych lub porzuconych zabytków,...

Czemu nie, mogą chcieć sprawdzić, czy poszukiwania prowadzone są zgodnie z warunkami pozwolenia, a poza tym, to czymś logicznym jest, że występując do WKZ o zezwolenie na poszukiwania detektorem, sami siebie wskazujemy jako możliwego potencjalnego przestępcę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenia na poszukiwania zabytków- NOWE USTALENIA
PostNapisane: środa, 22 listopada 2017, 21:51 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5093
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
frank napisał(a):
a poza tym, to czymś logicznym jest, że występując do WKZ o zezwolenie na poszukiwania detektorem, sami siebie wskazujemy jako możliwego potencjalnego przestępcę.

Ja tu nie widze nic logicznego , jesli ustawa okresla że mam miec pozwolenie od konserwy na prowadzenie poszukiwan, a ja je mam to to zamyka temat.
Podejrzenia ze moge miec przy sobie badz w samochodzie nielegalnie zabytki archeologiczne gliny moga sobie wsadzic w buty, bo nie ma ku temu żadnych podstaw (jestem na legalnych poszukiwaniach), oceniam to jako klasyczne naduzycie uprawnien, podobnie jak zatrzymywanie mnie czy zajęcie sprzetu w sytuacji okazania pozwolenia, ktore powinno konczyc temat -per analogia - idę na polowanie, mam w kieszeni legitymacje PZŁ , odstrzal, pozwolenie na bron, wpisalem sie do ewidencji w łowisku ale za drzewa wyskakuje policja i mimo okazania tych papierów zawija mnie, bo nie daje wiary w ze nie jestem kłusownikiem i nie mam w domu nielegalnie pozyskanych tusz i trofeów ...łapiesz poziom absurdu ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenia na poszukiwania zabytków- NOWE USTALENIA
PostNapisane: środa, 22 listopada 2017, 23:17 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 22 lutego 2006, 21:56
Posty: 3196
Lokalizacja: Dolny Śląsk
No i co zrobisz takiemu Kulsonowi za przekroczenie uprawnień? Poziom absurdu i owszem, jest wysoki, ale nic z tym nie zrobisz w państwie bezprawia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenia na poszukiwania zabytków- NOWE USTALENIA
PostNapisane: środa, 22 listopada 2017, 23:43 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): poniedziałek, 14 lutego 2011, 15:43
Posty: 3293
Lokalizacja: Alta Ecclesia
Te bezmózgi sejmowe spłodziły ustawę lepszą niż paragraf 22. :pap


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenia na poszukiwania zabytków- NOWE USTALENIA
PostNapisane: środa, 22 listopada 2017, 23:50 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3836
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
Istnieje zasadnicze pytanie, jak policja ma sprawdzić czy dane pozwolenie nie jest wykonane w fotoszopie? Powstanie jakaś baza dostępna dla policji? Kto będzie do niej miał dostęp i kto będzie ja opracowywał? Znając wszechobecny bajzel w archeo, takie coś nigdy nie powstanie. Od lat nie dają rady zinwentaryzować tego co zalega na magazynach i zrobić jakiejś bazy w wersji elektronicznej. (Wersja elektroniczna jest niekorzystna ze względu na brak możliwości manipulacji - zostają ślady) Podobnie do dziś jest bajzel w oznaczeniu stanowisk - nie dali rady zrobić jednej spójnej bazy. Bedą dzwonić gdzieś i potwierdzać? to też nie zadziała, bo musiało by powstać coś co pracuje przez 7 dni w tygodniu i w bardzo nie urzędowych godzinach. Mogę się założyć o 10 litrów tokaju, że nikt o tym nie pomyślał. Jeżeli taka baza powstanie to powinna być powszechnie dostępna i w niej powinny być wpisane wszystkie badania, nawet te robione na praktykach przez studentów i te na zlecenie inwestorów przed rozpoczęciem budów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenia na poszukiwania zabytków- NOWE USTALENIA
PostNapisane: środa, 22 listopada 2017, 23:58 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 20 listopada 2006, 20:19
Posty: 1064
slimak napisał(a):
Te bezmózgi sejmowe spłodziły ustawę lepszą niż paragraf 22. :pap


Wydymali nas niestety :dupa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenia na poszukiwania zabytków- NOWE USTALENIA
PostNapisane: czwartek, 23 listopada 2017, 00:06 
Online
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3687
Lokalizacja: Górny Śląsk
Argo, analogia: spełniając swoje dziecięce marzenie kupiłem łuk i strzały, wybrałem się do głębokiego lasu żeby poczuć się jak Robin Hood, więc w której sytuacji mogę mieć kłopoty ze strony straży leśnej ?
- chodzę po lesie z łukiem i kołczanem pełnym strzał, nie mam zamiaru strzelać, po prostu spaceruję i upajam się pięknem przyrody,
- chodzę po lesie i ćwicząc oko strzelam z łuku do krzaczków.

Filip, bajzel jest większy niż myślisz i w wielu przypadkach na pewno celowy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenia na poszukiwania zabytków- NOWE USTALENIA
PostNapisane: czwartek, 23 listopada 2017, 00:52 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 9 października 2006, 10:53
Posty: 1489
Lokalizacja: Błękitna Planeta
Niestety, nic od czasów komuny się nie zmieniło. Każdy, kto swoją ciężką pracą, pasją , uporem i zaangażowaniem czegoś się dorobił lub osiągnął jakikolwiek sukces/pozytywne efekty - jest na celowniku i (w najlepszym przypadku) musi swoimi osiągnięciami podzielić się z tymi, którzy w tym chorym kraju nie robią niczego pozytywnego, a jednocześnie stanowią "prawo" - smutna rzeczywistość.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenia na poszukiwania zabytków- NOWE USTALENIA
PostNapisane: czwartek, 23 listopada 2017, 08:14 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2016, 17:32
Posty: 328
frank napisał(a):
Argo, analogia: spełniając swoje dziecięce marzenie kupiłem łuk i strzały, wybrałem się do głębokiego lasu żeby poczuć się jak Robin Hood, więc w której sytuacji mogę mieć kłopoty ze strony straży leśnej ?
- chodzę po lesie z łukiem i kołczanem pełnym strzał, nie mam zamiaru strzelać, po prostu spaceruję i upajam się pięknem przyrody,
- chodzę po lesie i ćwicząc oko strzelam z łuku do krzaczków.

Filip, bajzel jest większy niż myślisz i w wielu przypadkach na pewno celowy.


Straż leśna, leśniczy, straż łowiecka, policja, strz miejska i czort wie kto jeszcze moze miec do Ciebie ale za chodzenie z łukiem po lesie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenia na poszukiwania zabytków- NOWE USTALENIA
PostNapisane: czwartek, 23 listopada 2017, 09:06 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5093
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
slimak napisał(a):
Te bezmózgi sejmowe spłodziły ustawę lepszą niż paragraf 22. :pap

Sejmowe otworzyly puszke pandory, ale problem jest w prawie powielaczowym stosowanym u glin ( jestem cholernie ciekaw czy ktoś sie do autorstwa tego okólnika przyznaje, bo sam okolnik jest w swietle prawa krzywy jak nogi dzokeja :lol: ) , gdyby literalnie trzymano sie zapisow nawet tego bubla ustawowego to nie ma tematu, ale tradycyjnie gliny wyskakuja przed szereg ( nie pierwszy zreszta raz) jawnie naginajac nawet to ułomne prawo.
Naajwiekszy zgryz maja teraz moim zdaniem legalni i maja prawo czuc sie wydymani popisowo, ten okolnik i ( jesli sie potwierdzi ) wynikajaca z niego praktyka w wykonaniu glin, stawia pod znakiem zapytania caly sens istnienia zarówno stowarzyszeń, współpracy z jakimikolwiek muzeami czy arrcheologami, jak i ubiegania sie o jakiekolwiek zezwolenia na poszukiwania.
Zastanawiam sie personalnie komu pogratulowac głupoty ( mam kilka typów) :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenia na poszukiwania zabytków- NOWE USTALENIA
PostNapisane: czwartek, 23 listopada 2017, 11:10 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2007, 09:26
Posty: 48
Jak na razie nikt nie potwierdził autentyczności tego pisemka. Jest tylko mowa o tym, że ktoś cos gdzieś widział i oczywiście dla dobra źródła informacji nie powie gdzie. Przecież wszystkie takie okólniki czy instrukcje wewnętrzne policji są jawne. Można żądać ich udostępnienia np. w trybie informacji publicznej. Robienie wokół tego świstka niewiadomego pochodzenia aury tajemnicy jest dla mnie bardzo podejrzane. Inną sprawą jest zmiana kwalifikacji poszukiwań zabytków na przestępstwo zagrożone do dwóch lat więzienia. Taka sama kara grozi np. za pędzenie bimbru. I co? Wszędzie można kupić gotowe destylatory, zastawy do ich budowy, odczynniki do robienia nastawów i destylacji. Na forach ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami i nikt nie słyszy o ściganiu, aresztowaniach itp. Na razie wykrywacz można posiadać legalnie podobnie jak destylator do alkoholu. Ktoś rozpętał histerię i być może osiągnął swój cel bo przypuszczam że część poszukiwaczy się przestraszy i zrezygnuje ze swojego hobby.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenia na poszukiwania zabytków- NOWE USTALENIA
PostNapisane: czwartek, 23 listopada 2017, 11:51 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): niedziela, 13 września 2009, 09:29
Posty: 2467
Lokalizacja: z Nienacka
Specyfiką naszego sowieckiego systemu jest nieformalne tolerowanie nieszkodliwych społecznie zachowań niezgodnych z prawem, jednak tylko do momentu aż wyegzekwowanie przepisów zacznie być komuś potrzebne. Wtedy urządzi się akcję i będą wyniki, awanse, premie i nagrody. Nasza policja już bardzo dawno przeszła od prymitywnej gospodarki lowieckiej, do rozwiniętej hodowlanej. Hodowali z dużym powodzeniem organizacje podziemne i opozycyjne, teraz hodują miłośników bimbru. Nasze stadko jak widać dojrzało już do rzeźni. Znacznie lepiej jest pozwolić dużej grupie społecznej paśc się jawnie, pod pełną kontrolą, niż spychać ja od razu do podziemia-co bardzo utrudnia kontrolę i późniejszą wywózke do ubojni. Obowiązująca jeszcze stara ustawa dawała takie same możliwości reakcji, zabronione było dokładnie to samo, tylko było wykroczeniem a nie przestępstwem i nikt nie ogłaszał akcji.
Akcja się kiedyś skończy, będziemy mieli wrażenie że śrubka został nieco poluzowana (jednak nie do poprzedniego poziomu) i znów będziemy mogli trochę odetchnąć i zwiększyć pogłowie, aż do następnej akcji.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL