Teraz jest sobota, 20 kwietnia 2024, 05:15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Amator militariów zatrzymany przez policję! - Apel o pom
PostNapisane: sobota, 25 listopada 2017, 18:09 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): środa, 1 czerwca 2016, 21:40
Posty: 907
Lokalizacja: woj.łódzkie
Do sędziny w sadzie rejonowym nie docierały kompletnie argumenty adwokata-dopiero sad okregowy stanał na wysokosci zadania.Czyli albo prokuratorzy na szczeblu rejonowym działaja razem i w porozumieniu z sedziami albo liczą na to,że delikwent nie bedzie sie odwoływał. ....albo sedziowie "pierwszego stopnia" sa kiepskiej jakości :D.Bo prokuratorzy to jak kazdy wie na siłe bez mała produkuja sprawy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Amator militariów zatrzymany przez policję! - Apel o pom
PostNapisane: sobota, 25 listopada 2017, 19:17 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 04:36
Posty: 3129
Lokalizacja: Górny Śląsk
Niestety masz rację, sady rejonowe mają ekipy, że tak powiem gorszego sortu. Nie radzą sobie ze sprawami bardziej złożonymi i odbiegającymi od standardów. Wręcz usiłują się ich jak najszybciej i w jak najmniej skomplikowany sposób pozbyć. Mnie sędzia powiedziała otwarcie, że na broni nie zna się zupełnie i wyrok może wydać wyłącznie w oparciu o ocenę biegłego. I tak dobrze, że nie próbowała się mądrzyć. Różnego rodzaju prokuratorskie kanalie z pełną premedytacją wykorzystują marność sądów rejonowych, doskonale zdając sobie sprawę z fikcji jaką jest ich postępowanie. I zwykle się to udaje, czego sam jestem niechlubnym przykładem.
Ale jak widać na przykładzie kolegi, sąd wyższej instancji ma inną jakość. I całe szczęście, że na tym szczeblu prokurator z Zadupia Dolnego niewiele już znaczy.
Naszym wrogiem nie jest sąd. Jest nim marny, prowincjonalny prokuratorzyna, który z podłości uczynił sobie zawód. Mały, obrzydliwy człowieczek, bezrefleksyjnie wykonujący polecenia, wspinający się po drabinie draństwa coraz wyżej i wyżej, bez oglądania się na cudzą krzywdę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Amator militariów zatrzymany przez policję! - Apel o pom
PostNapisane: sobota, 25 listopada 2017, 22:22 
Offline

Dołączył(a): środa, 23 grudnia 2015, 09:59
Posty: 0
Witam koledzy!!! Jak już napisał kolega wyżej zostałem uniewinniony z obu postawionych mi zarzutów . Sprawa zwrotu mienia (na chwile obecna niewiadoma co dzieje się z moimi rzeczami ) wraca na wokandę Sądu w Zgierzu w celu ponownego rozpatrzenia . Także walczę dalej !! Piszemy również do Sądu pismo o zwrot poniesionych kosztów adwokata ( jak uda się odzyskać cała kwota zostanie przekazana na kolejnego potrzebującego ). Pragnę również podziękować ludziom z PZE za fachowom pomoc oraz wszystkim darczyńcom. Dziękuje Wam bardzo ! Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Amator militariów zatrzymany przez policję! - Apel o pom
PostNapisane: piątek, 16 lutego 2018, 17:47 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): czwartek, 8 lipca 2010, 11:12
Posty: 301
I jak sprawa potoczyla sie dalej ,cos wiadomo co zatrzymanymi rzeczami?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Amator militariów zatrzymany przez policję! - Apel o pom
PostNapisane: poniedziałek, 11 czerwca 2018, 18:17 
Offline
Główny Administrator
Główny Administrator

Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4351
Lokalizacja: Gliwice
Kilka lat i szczęśliwy koniec.
Bohater tej opowieści odzyskał z depozytu sadowego swoją kolekcję.
Otrzymał tez zwrot kosztów postępowania sądowego.
Pieniądze te przeznaczymy na inną sprawę tego typu lub w innym zbożnym celu po wcześniejszych konsultacjach.
Mam nadzieję, że niedowiarkom otworzyły się oczy czym jest samoobrona w postaci PZE.
Tym ,którzy pomogli składam podziękowania.
Jesteście wielcy :1
Janusz zapewne sam się niebawem odezwie a mnie wrodzona niecierpliwość nie pozwoliła na czekanie :666
Pozdrawiam
Jacek Wielgus
Administrator PS.com
członek PZE ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Amator militariów zatrzymany przez policję! - Apel o pom
PostNapisane: poniedziałek, 11 czerwca 2018, 18:21 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): czwartek, 20 maja 2004, 12:50
Posty: 2249
Lokalizacja: Banditenkreis
Brawo! :1 Czekamy na szczegóły sprawy od głównego zainteresowanego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Amator militariów zatrzymany przez policję! - Apel o pom
PostNapisane: poniedziałek, 11 czerwca 2018, 18:44 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): środa, 2 stycznia 2013, 10:03
Posty: 275
Świetna wiadomość Więc pomoc moja i moich znajomych nie poszła na marne :1
Brawo :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Amator militariów zatrzymany przez policję! - Apel o pom
PostNapisane: poniedziałek, 11 czerwca 2018, 18:52 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
Gratulacje. :za


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Amator militariów zatrzymany przez policję! - Apel o pom
PostNapisane: wtorek, 12 czerwca 2018, 08:32 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): czwartek, 26 stycznia 2012, 17:07
Posty: 353
Zuch :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Amator militariów zatrzymany przez policję! - Apel o pom
PostNapisane: wtorek, 12 czerwca 2018, 10:53 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2016, 17:32
Posty: 319
:1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Amator militariów zatrzymany przez policję! - Apel o pom
PostNapisane: wtorek, 12 czerwca 2018, 14:28 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 28 kwietnia 2010, 22:30
Posty: 1277
:1 :1 :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Amator militariów zatrzymany przez policję! - Apel o pom
PostNapisane: środa, 13 czerwca 2018, 09:49 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): wtorek, 20 marca 2018, 10:33
Posty: 75
Lokalizacja: Galicja
:1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Amator militariów zatrzymany przez policję! - Apel o pom
PostNapisane: środa, 13 czerwca 2018, 11:19 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 1 marca 2015, 21:04
Posty: 151
Brawo. To super wiadomość


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Amator militariów zatrzymany przez policję! - Apel o pom
PostNapisane: środa, 13 czerwca 2018, 12:20 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3637
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wniosek, PZE jak najszybciej musi wypracować prawne sposoby na skuteczne odwzajemnienie się osobnikom przyczyniającym się do wszczynania takich postępowań.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Amator militariów zatrzymany przez policję! - Apel o pom
PostNapisane: środa, 13 czerwca 2018, 12:28 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
Jeszcze tylko tak na szybko się wetnę . Cały czas obserwowaliśmy tą sprawę bo mieliśmy podobny problem ,który na szczęście nie trafił nawet do sądu...Oburzeni byliśmy postępowaniem prokuratury w wielu kwestiach. Z rzekomym woreczkiem z prochem,który się cudownie pojawił to już bardzo przesadzili. A dla tych niedowiarków ,którzy uważają że to może niechcący lub przypadek ,bo policja i prokuratura kryształowa i nigdy by niczego nie podłożyli...Kolejny przykład. Akurat nie z beczki poszukiwania ,ale dobrze pokazuje ,że jak się kogoś chce upupić to dowody materialne też się znajdą.
Piszę o tym nie ze względów politycznych bynajmniej ale po to by zaprezentować zwykły mechanizm. Jeśli komuś się przytrafi przeszukanko z racji naszego hobby to należy być bardzo ostrożnym,patrzeć policji na ręce ,najlepiej jeszcze znaleźć zewnętrznego świadka np zaprzyjaźnionego sąsiada. Domagać się by każdą zajętą rzecz prawidłowo opisano i obfotografowano. Wszystko ma być zaprotokołowane. Jak spisują łuski to koniecznie ma być informacja czy "odbite" itd. Prawie każde z nas ma wagę więc można dodatkowo zważyć...
Źródło:
http://www.sluzbyspecjalne.com/policja- ... iu-dowodow
Cytuj:
CBA usiłowało podrzucić rosyjską amunicję oficerowi BOR. Sprawę udaremniła policja.

29 sztuk rosyjskiej amunicji Makarov usiłowali podrzucić oficerowi Biura Ochrony Rządu funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Sprawę wykryła warszawska Policja, w trakcie przekazywania broni wraz z amunicją do depozytu. Oficerem BOR jest major Robert Terela, który zaalarmował przełożonego o podejrzanych działaniach firmy założonej przez byłych funkcjonariuszy CBA w PKP.

CBA walczy z uczciwymi

Major Robert Terela był oddelegowany przez szefa BOR do prac przy zabezpieczaniu Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. To on odkrył, że na terenie PKP działa założona przez byłych funkcjonariuszy CBA firma Grom Group (znana przede wszystkim z ochrony prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego).

Jak ujawnił w marcu magazyn „Służby Specjalne” jeden z członków zarządu PKP miał nakazać podpisanie umowy z Grom Group (jej szefem jest były wysoki funkcjonariusz CBA Tomasz Kowalczyk, dobry znajomy Mariusza Kamińskiego). Na ujawnionym przez magazyn nagraniu taką wersję przedstawia też dyrektor biura ds. eksploatacji PKP Tomasz Lisiecki. O zawarcie umowy z firmą byłych funkcjonariuszy CBA zabiegać miał również były poseł PiS, później prezes spółki zależnej PKP.

Ówczesny prezes PKP Mirosław Pawłowski dowiedziawszy się, że oprócz firmy, która wygrała porównanie ofertowe na terenie PKP działa inna firma, z którą nie podpisał umowy, polecił wstrzymanie jakichkolwiek działań przez kolegów ministra koordynatora.

Następnie prezes PKP zaalarmował ministra infrastruktury, a major BOR swojego przełożonego. Jednak zanim media zdążyły poinformować o skandalu z udziałem byłych funkcjonariuszy CBA w śledztwie dokonano zwrotu o 180 stopni.

W efekcie podwładni Kamińskiego zatrzymali oficera BOR, który wykrył sprawę i zarekwirowali jego broń oraz amunicję.

Policja łapie CBA

W marcu 2017 roku funkcjonariusze warszawskiego CBA chcieli zdeponować broń i amunicję majora BOR.

W trakcie jej przekazywania, w wydziale Postępowań Administracyjnych Komendy Stołecznej Policji, sierżant Sebastian Bieniuszewicz przyjmując depozyt od CBA odkrył, iż funkcjonariusze przekazują rosyjską amunicję, która nie figurowała w protokołach zabezpieczenia.

Policjant odmówił przyjęcia rosyjskiej amunicji i napisał stosowną adnotację w protokole CBA. Sytuacja wyszła na jaw, ponieważ dokumenty CBA z adnotacją policjanta znalazły się w aktach sprawy PKP.

Znikająca amunicja

O komentarz zwróciliśmy się do szefa CBA Ernesta Bejdy oraz ministra koordynatora Mariusza Kamińskiego. Szef CBA nie odpisał na zadane pytania. Odpowiedzi w imieniu Kamińskiego wysłał jego rzecznik, były publicysta portalu wPolityce.pl Stanisław Żaryń: - w odpowiedzi na Pana maila oświadczam, że nadesłane przez Pana pytania zawierają szereg insynuacji i nieprawdziwych informacji.

O komentarz poprosiliśmy również majora BOR. - Nieprawdą jest, że CBA zabezpieczyło u mnie kiedykolwiek amunicję rosyjskiego systemu typu „Makarov”, co znajduje potwierdzenie w protokołach sporządzanych w mojej obecności. Posiadanie tego typu amunicji w Polsce, tj. 9x18 typu Makarov bez wymaganego pozwolenia na określony typ broni jest zabronione. Podkreślam, że zabezpieczona u mnie amunicja, to 9x19 parabellum, na którą posiadam wymagane prawem pozwolenie, ze względu na posiadany rodzaj broni - odpisał oficer.

Po przedstawieniu mu fotokopii dokumentu CBA major Terela odpisał: - Przesłane przez Pana zdjęcia akt, świadczą o próbie mataczenia i fałszowania dowodów przez CBA. W trakcie zabezpieczenia przez CBA jednostki broni i amunicji, zażądałem zabezpieczenia rzeczy zgodnie z procedurą, tj. przez technika policyjnego. CBA odmówiło mi, obecności Policji, a czynności wykonywało przy pomocy swoich funkcjonariuszy. Nadmieniam, że z adnotacji Policjanta przyjmującego broń i amunicję, że w trakcie przekazywania przez CBA amunicji nastąpiła rażąca rozbieżność: 1. Zamiast 149 szt. powinno być 150 szt. nowej amunicji( trzy paczki po 50 sztuk amunicji) 2. Zamiast 29 szt. 9x18 (Makarov),powinno być 28 szt. 9x19 Parabellum, która została wyjęta z magazynków. Dwa magazynki po 14 szt. amunicji. Cała amunicja i broń, została komisyjnie zweryfikowana i zapakowana do plombowanych kopert, na których się podpisałem. Nadmieniam, że przez dwa tygodnie, poprzez prokurator Marię Tomczak, usiłowałem doprowadzić do niezwłocznego przekazania broni i amunicji przez CBA do WPA KSP. Otrzymałem informację od prokurator Marii Tomczak, że CBA chce przestrzelić moją broń. Poinformowałem, że CBA nie jest uprawnione do tego typu czynności i że będę zmuszony na tą okoliczność złożyć zawiadomienie. CBA, nie potrafiło mi też przedstawić podstaw prawnych, co do odmowy udziału technika policyjnego, jak również do zwłoki w przekazaniu zatrzymanych rzeczy i pozostałych czynności. Nadmieniam, że fakt otwarcia zabezpieczonych paczek z bronią i amunicją powinienem być określony w protokole przekazania.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL