Teraz jest poniedziałek, 27 maja 2024, 08:10

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pozwolenia na poszukiwania zabytków- NOWE USTALENIA
PostNapisane: czwartek, 16 listopada 2017, 20:14 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2007, 09:26
Posty: 48
We wszystkich wątkach związanych z pozwoleniami wydawanymi przez WKZ jest mowa tylko o poszukiwaniach z wykrywaczami. Czy ktoś starał się o takie pozwolenie na prace poszukiwawcze prowadzone "stacjonarnie", bez użycia wykrywaczy, a polegające np. na odkopaniu zawalonych piwnic? Czy formalności będą takie same jak w przypadku chodzenia z wykrywaczem?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenia na poszukiwania zabytków- NOWE USTALENIA
PostNapisane: piątek, 17 listopada 2017, 17:30 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2011, 23:25
Posty: 530
Ustawa mówi" Kto bez pozwolenia albo wbrew warunkom pozwolenia poszukuje ukrytych lub porzuconych zabytków, w tym przy użyciu ...", czyli każde , nawet organoleptyczne- okiem, węchem, dotykiem poszukiwania sa zabronione. . Czyli literalnie, kto w ogóle poszukuje, W TYM PRZY UŻYCIU !!!. Nie wolno nawet w myśl ustawy chodzić i szukać wzrokiem na polu po deszczu, nie wiem czy poszukiwania w księgach- kwerenda informacji o ukrytych skarbach jest legalna. :D
Naprawdę, chodzenie po polu i szukanie wzrokiem z intencją znalezienia zabytków, wypełnia znamiona przestępstwa wg art. 111 nowej ustawy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenia na poszukiwania zabytków- NOWE USTALENIA
PostNapisane: piątek, 17 listopada 2017, 17:57 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Sytuacja hipotetyczna. Nie szukam zabytków, nie interesują mnie. Mam zgodę właściciela terenu, nie ma tam żadnych stanowisk archeologicznych ani obiektów wpisanych do rejestru zabytków nieruchomych. Pustynia.
Wchodzę na pole, przyjeżdżają panowie. Przyjmijmy najgorszy scenariusz: standardowo konfiskata patyka, trzepanie kwadratu, zabawy w sądzie 2 lata itp. itd.
Jestem kolekcjonerem puszek po piwie, tylko i wyłącznie pochodzących z gleby. Lubię puszki po piwie sfatygowane pługiem, to najlepsze rarytasy.
Sumując:
Nie szukam zabytków, nie znaleziono u mnie złamanego fenola. Po 2 latach sąd uniewinnia mnie i oddaje patyka.
Pytanie brzmi:
Czy dalej mogę chodzić z wykrywaczem i zbierać puszki?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenia na poszukiwania zabytków- NOWE USTALENIA
PostNapisane: piątek, 17 listopada 2017, 18:37 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lutego 2013, 21:25
Posty: 180
Mnie tylko jedno zastanawia, w policyjnych wytycznych. Jest mowa o tym że jak zobaczą gościa z wykrywaczem to od razu zaczyna się imba, zdjęcia robią, przeszukanie, od raz najlepiej wjazd na chatę. Ale jest jedno ale, jak naprawdę literalnie bez żadnej ściemy, szuka się złomu, magnesem albo wykrywką ? Złomu złomu nie żadnej militarki takiego po 60gr/kg, to też od razu do paki?

W załaczniku policyjny papierek


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenia na poszukiwania zabytków- NOWE USTALENIA
PostNapisane: piątek, 17 listopada 2017, 18:57 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Pozwolisz kolego że pokażę najbardziej interesujący fragment tego "manuala".
Wychodzi na to że panowie z góry ze 100% pewnością zakładają że poszukiwacz szuka zabytków. Dlaczego nie zakładają np. że 100% kierowców to piraci drogowi?
Dla pewności moją kolekcję puszek po piwie wywiozę poza UE. Szlag wie jakich tam mają biegłych betoniarzy.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenia na poszukiwania zabytków- NOWE USTALENIA
PostNapisane: piątek, 17 listopada 2017, 19:13 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3666
Lokalizacja: Górny Śląsk
Jakiś tam archeologiczny i wojskowy złom, zmurszałe guziki, monetki to nic, tego są pełne magazyny, najważniejszy dla nich jest punkt nr 7 :
"...innych zabytkowych przedmiotów" tzn. wszystkich, które mogą być uznane za zabytki, a nie tylko tych wydobytych z gruntu.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenia na poszukiwania zabytków- NOWE USTALENIA
PostNapisane: piątek, 17 listopada 2017, 19:50 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 6 marca 2011, 15:43
Posty: 1531
Lokalizacja: Planeta Ziemia
Sądy lotne polowe....kiedyś coś takiego już było... :h


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenia na poszukiwania zabytków- NOWE USTALENIA
PostNapisane: piątek, 17 listopada 2017, 20:50 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:20
Posty: 461
Lokalizacja: Wielkopolska
ok mamy pkt 3 i przyjmijmy że osoba posiada zezwolenie
i co dalej będą lecieć kolejne punkty czyli przeszukanie kieszeni i zatrzymanie przedmiotów
przeszukanie mieszkania itp
czy na pkt 3 procedura zostanie wstrzymana
znając nadgorliwość to nie ważne czy osoba będzie posiadała zezwolenie czy nie i tak dojdzie do kolejnych etapów wg instrukcji


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenia na poszukiwania zabytków- NOWE USTALENIA
PostNapisane: piątek, 17 listopada 2017, 23:18 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2016, 17:32
Posty: 325
Twórca tego nowotwora leży gdzieś i płacze ze śmiechu.
Jest jeden pozytywny aspekt tego wszystkiego.
W końcu używany wykrywacz kosztuje tyle ile powinien.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenia na poszukiwania zabytków- NOWE USTALENIA
PostNapisane: piątek, 17 listopada 2017, 23:22 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): poniedziałek, 3 września 2012, 22:02
Posty: 957
Tak?Za omegę 8000 proponują mi 300 zł.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenia na poszukiwania zabytków- NOWE USTALENIA
PostNapisane: piątek, 17 listopada 2017, 23:25 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5078
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
talgo napisał(a):
ok mamy pkt 3 i przyjmijmy że osoba posiada zezwolenie
i co dalej będą lecieć kolejne punkty czyli przeszukanie kieszeni i zatrzymanie przedmiotów
przeszukanie mieszkania itp
czy na pkt 3 procedura zostanie wstrzymana
znając nadgorliwość to nie ważne czy osoba będzie posiadała zezwolenie czy nie i tak dojdzie do kolejnych etapów wg instrukcji

oni sa swiecie przekonani ze nikt go nie bedzie miał .....wiec albo mamy do czynienia z idiotami, albo co gorsza, konserwa juz wie ze nikt nie bedzie mial pozwolnia, bo go zwyczajnie nie dostanie , czyli likwidacja poszukiwaczy metoda paragrafu 22, czyli zeby móc szukac musisz miec pozwolenie od konserwy, ale konserwa ci go nie da, bo jesteś poszukiwaczem


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenia na poszukiwania zabytków- NOWE USTALENIA
PostNapisane: piątek, 17 listopada 2017, 23:54 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2016, 17:32
Posty: 325
pkumen napisał(a):
Tak?Za omegę 8000 proponują mi 300 zł.

Cena zakupu to zawsze wypadkowa interesu dwu osób.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenia na poszukiwania zabytków- NOWE USTALENIA
PostNapisane: sobota, 18 listopada 2017, 01:09 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lutego 2013, 21:25
Posty: 180
Też mnie zastanawia pkt.7 powiedzmy dorabiam sobie w sobotę zbieram złom z rzeki czy pola, łapie mnie policja, witamy się w domu. I teraz jest zonk bo z mebli które mam w mieszkaniu 90% jest przedwojennych, więc po tej wizycie zostają mi praktycznie gołe ściany w mieszkaniu, dobrze to rozumiem?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenia na poszukiwania zabytków- NOWE USTALENIA
PostNapisane: sobota, 18 listopada 2017, 01:32 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 9 października 2006, 10:53
Posty: 1489
Lokalizacja: Błękitna Planeta
Niestety, "prawo" jest zawsze po stronie silniejszego (choćby nawet nie posiadał żadnych dowodów). Wystarczy głębokie przeświadczenie i przypisanie intencji. Mniej więcej w taki sposób w czasach średniowiecza działała "święta" inkwizycja.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenia na poszukiwania zabytków- NOWE USTALENIA
PostNapisane: sobota, 18 listopada 2017, 01:39 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): środa, 26 stycznia 2011, 04:27
Posty: 589
Lokalizacja: Alleshausen
Te swoje pseudo pozwolenia niech sobie wsadzą w cztery litery.Oczy dookoła głowy i sprawne nogi. Potraktowali jak bandziorów to tak trzeba się zachowywać. Tym bublem prawnym tylko zaszkodzili zabytkom,siekierki z brązu pójdą do skupów metali a co lepsze pojedzie za granicę i tam sobie będzie mógł je archeo beton oglądać wraz z burakami którzy do tego doprowadzili. Już cieszą się że zrobił się wysyp wykrywaczy na aukcjach,niech się nie cieszą bo wykrywacze sprzedają ,,niedzielni,, a stara gwardia i tak będzie szukać. Więzienia znowu się zapełnią,byli już rowerzyści teraz detektoryści. A'propos śmiesznych pozwoleń nie do uzyskania dla maluczkich z piszczałką,może dla stowarzyszeń prędzej. Dane zawarte we wnioskach posłużą do dalszych czynności operacyjnych policji,zapis o pozwoleniach jest po to żeby sprawca sam się ujawnił,reszta to już tylko przeszukanie i rekwirowanie kolekcji i sprzętu.
Rozumiem takie surowe sankcje dla rozkopujących groby hien czy niszczących stanowiska archeologiczne czy innych dewiantów ale żeby tak potraktować uczciwych ludzi ,pasjonatów historii na równi z hienami. Sam oddawałem do muzeum wiele rzeczy ,często cennych za darmochę pomimo że ponosiłem koszty paliwa sprzętu i czasu. Dziś niestety choćbym nie wiem co znalazł wykrywaczem,wzrokiem celowo czy przez przypadek nic nie zgłoszę nic nie oddam nie zabiorę niech pługi rozorają do reszty. Nie warto współpracować z aparatem ucisku, myśmy wykazali dobrą wolę i chęć współpracy niestety zostaliśmy spłukani w klozecie przez polityków WSZYSTKICH opcji politycznych za namową archeo betonu i innych podżegaczy. Po drugie o ludku z wykrywaczem w celi nie słyszałem ale za to o archeologach złodziejach handlującymi zabytkami to całkiem sporo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL