Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 12:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Na swojej ziemi
PostNapisane: poniedziałek, 24 września 2018, 22:19 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 26 grudnia 2014, 21:11
Posty: 103
Nabyłem 4ha pod inwestycje w okolicy Noteci. Będzie tam za chwilę klinika dla koni więc wszelkie żelastwo na padokach nie jest mile widzane.
Z przyjemnością wysprzątałbym teren, ale w myśl nowego prawa to nawet u siebie chodzić z wykrywaczem nie wolno.
Ryzkować, zbierać wszelakie gówno i gwoździe czy nie warto?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Na swojej ziemi
PostNapisane: poniedziałek, 24 września 2018, 22:22 
Offline
Malkontent

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:40
Posty: 935
Dziwne pytanie zadajesz ... :o


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Na swojej ziemi
PostNapisane: poniedziałek, 24 września 2018, 22:35 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 26 grudnia 2014, 21:11
Posty: 103
ja wiem czy dziwne...po prostu nie wiem czy chodzić w dzień czy w nocy tak jak zawsze :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Na swojej ziemi
PostNapisane: poniedziałek, 24 września 2018, 22:52 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): wtorek, 22 lipca 2014, 19:15
Posty: 593
Lokalizacja: Sonnenborn, Aachen
A co tu myśleć,zgodę właściciela chyba sam sobie wystawić możesz :ups: ,najpierw zdzwoń bezczelnie do konserwy z oficjalnym zgłoszeniem chęci sprzątnięcia własnego terenu(nagraj rozmowę),potem zapakuj wykopany złom na bryczkę i wyładuj pod WKZ-tem,niech oni się martwią co dalej z fantem zrobić,chyba że nie przyjmą darów to będziesz tylko stratny na transporcie :lol: .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Na swojej ziemi
PostNapisane: poniedziałek, 24 września 2018, 23:26 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): piątek, 27 września 2013, 14:43
Posty: 262
Lokalizacja: Jura
Na własnej ziemi pytać urzędasa czy możesz po niej chodzić? Chyba że sam na siebie doniesiesz.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Na swojej ziemi
PostNapisane: wtorek, 25 września 2018, 00:01 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 26 grudnia 2014, 21:11
Posty: 103
No niby wszytko ok, będę sobie łaził po własnej ziemi, z wykrywaczem i zbierał złom. I cieszył się życiem i pięknem okolicy.
Pojadą pałki pobliskim asfaltem, zobaczą mnie na polu i pewne jest, że mam ich przy tyłku.
Wątpie, żeby dali wiarę, w to co mówię.
Zawiną sprzęt, wykonają 100 telefonów, odwiozą na dołek, przetrzepią w międzyczasie chatę.
Jeśli nic nie znajdą, a ja będę mógł się wreszcie pochwalić papierami, że to moja działka to pewnie dają mi chwilowy spokój. Ale to nie koniec.

Tak to czarno widzę, mam nadzieję, że się mylę. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Na swojej ziemi
PostNapisane: wtorek, 25 września 2018, 06:32 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Niedługo będziecie prosić WKZ o zgodę na przekopanie rabatki...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Na swojej ziemi
PostNapisane: wtorek, 25 września 2018, 06:37 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 22 lutego 2006, 21:56
Posty: 3183
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Pasiu, rozumiem Twoje obawy, bo w tym dziwnym opresyjnym państwie bezprawia taki scenariusz może być zrealizowany :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Na swojej ziemi
PostNapisane: wtorek, 25 września 2018, 09:17 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): sobota, 28 lipca 2018, 09:50
Posty: 5
Lokalizacja: Pyrlandia
pasiu napisał(a):
Nabyłem 4ha pod inwestycje w okolicy Noteci. Będzie tam za chwilę klinika dla koni więc wszelkie żelastwo na padokach nie jest mile widzane.
Z przyjemnością wysprzątałbym teren, ale w myśl nowego prawa to nawet u siebie chodzić z wykrywaczem nie wolno.
Ryzkować, zbierać wszelakie gówno i gwoździe czy nie warto?


Ryzykować ???
1. Twój teren,
2. przeznaczenie pod inwestycje,
3. pozwolenie na budowę chyba masz,
więc w czym problem, robisz z igły widły.
Za chwilę wjedziesz maszyną aby niwelować teren, budować jakieś budynki itp.
Boisz się chodzić z wykrywką i kopać na głębokość 30cm ? śmieszne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Na swojej ziemi
PostNapisane: wtorek, 25 września 2018, 10:47 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3637
Lokalizacja: Górny Śląsk
Praca koparki na nikim nie robi żadnego wrażenia, ale tak się narobiło, że dzisiaj człowiek z detektorem widziany jest jako groźny przestępca, rabuś narodowego dziedzictwa archeologicznego, a co gorsza każdy wniosek, czy zapytanie do WKZ w sprawie poszukiwań nawet byle czego, tylko utwierdza urzędników w ich wyimaginowanych racjach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Na swojej ziemi
PostNapisane: wtorek, 25 września 2018, 12:39 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): sobota, 28 lipca 2018, 09:50
Posty: 5
Lokalizacja: Pyrlandia
frank napisał(a):
Praca koparki na nikim nie robi żadnego wrażenia, ale tak się narobiło, że dzisiaj człowiek z detektorem widziany jest jako groźny przestępca, rabuś narodowego dziedzictwa archeologicznego, a co gorsza każdy wniosek, czy zapytanie do WKZ w sprawie poszukiwań nawet byle czego, tylko utwierdza urzędników w ich wyimaginowanych racjach.


no i to też racja, zgadzam się z tym.
... ale to będzie tylko widziany jako przestępca, a nic mu nie zrobią,
jeśli jest wszystko zgodnie z prawem, to czego się bać, podjedzie policja, zapyta, ja odpowiem co robię i po bólu.
nie nakręcajmy się niepotrzebnie
(ja się nakręcałem dwa miesiące temu, ale poczytałem, przepisy, ustawy, wiem co mi wolno i jak)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Na swojej ziemi
PostNapisane: wtorek, 25 września 2018, 13:09 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3637
Lokalizacja: Górny Śląsk
To już zależy od "świadomości społecznej" przypadkowych gapiów, złośliwych sąsiadów itd., a głównie od zaangażowania policji i parcia urzędników WKZ.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Na swojej ziemi
PostNapisane: wtorek, 25 września 2018, 13:13 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 lipca 2016, 11:35
Posty: 161
Lokalizacja: Tutaj
Jesteś tu chyba włodeka od niedawna.Przykro to mówić kolego ale przepisy a rzeczywistość to dwie różne sprawy. Od dawna wiemy,że policjanci sami z siebie niezbyt chętnie polowali na poszukiwaczy. Jednak intensywna nagonka, której wtórowała też,przynajmniej do niedawna, pani Zalasińska, wymusza na policjantach określone działania. Teraz jak policjant znajdzie Cię na polu to,albo jest nadgorliwy,albo właśnie miał szkolenie z wiadomego ministerstwa,albo jest donos. To,że pokażesz policjantowi,że w torbie masz tylko żelaztwo nie znaczy ,że się z Tobą grzecznie pożegna. Przeszuka Ciebie,Twój samochód i mieszkanie. Jeśli tylko znajdzie coś co według niego może być wykopane to zabierze i to i wykrywacz. I nie muszą to być "zabytki" .Przy czym wykopane żelaztwo też przecież może nim być. I niestety ,nie muszą to być tylko przedmioty metalowe. Plus jest taki,że jak się do niczego nie przyznasz to oczywiście wygrasz. Może nawet sprawa nie trafi do sądu. Jednak w praktyce nawet takie postępowanie przygotowawcze może trwać i pół roku i to jeszcze jak będziesz się upominał.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Na swojej ziemi
PostNapisane: wtorek, 25 września 2018, 13:41 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): sobota, 28 lipca 2018, 09:50
Posty: 5
Lokalizacja: Pyrlandia
JaKuba napisał(a):
Jesteś tu chyba włodeka od niedawna.Przykro to mówić kolego ale przepisy a rzeczywistość to dwie różne sprawy. Od dawna wiemy,że policjanci sami z siebie niezbyt chętnie polowali na poszukiwaczy. Jednak intensywna nagonka, której wtórowała też,przynajmniej do niedawna, pani Zalasińska, wymusza na policjantach określone działania. Teraz jak policjant znajdzie Cię na polu to,albo jest nadgorliwy,albo właśnie miał szkolenie z wiadomego ministerstwa,albo jest donos. To,że pokażesz policjantowi,że w torbie masz tylko żelaztwo nie znaczy ,że się z Tobą grzecznie pożegna. Przeszuka Ciebie,Twój samochód i mieszkanie. Jeśli tylko znajdzie coś co według niego może być wykopane to zabierze i to i wykrywacz. I nie muszą to być "zabytki" .Przy czym wykopane żelaztwo też przecież może nim być. I niestety ,nie muszą to być tylko przedmioty metalowe. Plus jest taki,że jak się do niczego nie przyznasz to oczywiście wygrasz. Może nawet sprawa nie trafi do sądu. Jednak w praktyce nawet takie postępowanie przygotowawcze może trwać i pół roku i to jeszcze jak będziesz się upominał.


nie wierzę w to co piszesz Jakuba.
"co mi zrobisz jak mnie złapiesz" ...?
tak jestem tu 2 miesiące - krótko, z wykrywką chodzę też 2 miesiące, spotkałem już policje, jedni to nawet podjechali wozem na wezwanie nadgorliwego obywatela, i co ? nic nie zrobili, chodziłem w miejscu publicznym i szukałem metalowych śmieci, ba w lesie to samo.

jeśli nie łamię obowiązującego prawa, to co mi zrobią ? a ci co się obawiają , to zapewne robią coś nie tak i dlatego ich bojaźń.
działajmy zgodnie z prawem, jeśli potrzeba zgody właściciela terenu, pozwolenia LP, czy WKZ, to wystąpmy o nie i już.
Bojaźń bierze się wtedy, gdy postępujemy niezgodnie z obowiązującym prawem.

Jestem ciekaw czy Ty jadąc samochodem, gdy zobaczysz policjanta , to uciekasz ?
A może w ogóle w obawie przed jakąkolwiek kontrolą nie jeździsz samochodem ?


Ostatnio edytowano wtorek, 25 września 2018, 13:46 przez wlodeka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Na swojej ziemi
PostNapisane: wtorek, 25 września 2018, 13:45 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3637
Lokalizacja: Górny Śląsk
Mówimy o czyszczeniu ze złomu własnej działki !


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL