Teraz jest czwartek, 25 kwietnia 2024, 04:12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czas się ruszyć. Czas na protest. Trzeba wyjść na ulicę.
PostNapisane: sobota, 4 maja 2019, 11:21 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 16 października 2013, 16:45
Posty: 1180
Lokalizacja: Górny Śląsk
Przyszedł mi do głowy taki happening. Jednego dnia na pola wychodzi z wykrywaczami kilka tysięcy detektorystów.
Oczywiście nie w celu poszukiwania zabytków. Po prostu. Wykrywacz w dłoń i na pole, nawet niekoniecznie poszukiwać czegokolwiek.
Gdyby data była znana, pewnie wszystkich by zatrzymano i na dołek. Całkowicie bezpodstawnie zresztą. Kilka tysięcy osadzonych jednego dnia...
Oczywiście setki a nawet tysiące przeszukań??? Na jakiej podstawie?
Ciekawe jak w tym wypadku zachowały by się służby? Zgarniały wszystkich wiedząc, że to spore przegięcie? Czcy też odpuściły?
Ot po prostu wykrywacz na plecy i spacer po polu... Na wszelki wypadek nawet bez saperki i bez baterii...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Czas się ruszyć. Czas na protest. Trzeba wyjść na ulicę.
PostNapisane: sobota, 4 maja 2019, 12:26 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 22 stycznia 2013, 19:11
Posty: 1125
nomennescio napisał(a):
takie dyspozycje dla policji nie zawsze sa mozliwe emil.

:D ... o naiwności :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Czas się ruszyć. Czas na protest. Trzeba wyjść na ulicę.
PostNapisane: sobota, 4 maja 2019, 14:02 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
nomennescio napisał(a):
tak media na pewno i... doskonali prawnicy

w pewnej rozmowie dowiedzialem sie, ze w dobrze dzialajacym systemie prawnym to prawo ktore mamy juz dzis samo broni zwyklego poszukiwacza stosujacego sie do pewnej etyki poszukiwan.. troche bylo rozwleczone to nasze gadanie ale w skrocie to cos takiego: zeby uznac cos za zabytek to skarzacy powinem udowodnic, ze zachowanie przedmiotow znalezionych przez oskarzonego leży w interesie społecznym ze względu na posiadaną wartość historyczną, artystyczną lub naukową. Na przykladach, ze ten oto medalik itd albo ta oto czesc fibuli itd.
edit bo wyszlo mi z glowy, ze jeszcze trza by udowodnic, ze znalezienie zabytku przez poszukiwacza wyklucza jego zachowanie. (dlatego beton macha nam przed oczyma mieczem kontekstu)
Ale to idealizm w starciu z sitwa, efekt niejednoznaczny.
Dlatego dobrzy prawnicy, skuteczne media to miejsca gdzie powinnismy glosno wolac swiat o pomoc.
Ale manifestacji nie wykluczam, to tez dobry sposob tylko trudny do zrealizowania.

Oczywiście,że nawet prawo,które mamy nie jest aż takie tragiczne jak jego interpretowanie. To bardzo podobną tak naprawdę sytuacja do samej definicji. Największy problem jest w nas ludziach. Po przeciwnej stronie mamy SNSP,NID,MKiDN. Wszystkie te instytucje napierają na policję,media,wymiar sprawiedliwości. Prawo jest interpretowane dowolnie i tak naprawdę skandalicznie . Po drugiej stronie jesteśmy my poszukiwacze. Niestety jest wśród nas wielu kolegów,którzy niemal uwierzyli,że popełniają przestępstwo. Większość prawników ma niewielkie pojęcie o ustawie o ochronie zabytków a jeszcze mniej o poszukiwaczach. A jeszcze mniej o zabytkach. Bo przecież to oczywiste,że należy udowodnić,że przedmiot,który u nas znaleziono jest w ogóle zabytkiem...i że w ogóle zostało to znalezione . Mieliśmy okazję z Kubą to przetestować. Trafiliśmy co prawda na prawnika,który sam w przeszłości chodził trochę z wykrywaczem,ale oo jakiegoś czasu nie śledził zbyt pilnie zmian w samym podejściu do poszukiwaczy. Trochę musieliśmy go nakierować. Ale było to możliwe tylko dzięki temu,że sami wiedzieliśmy,że nie poszukiwaliśmy zabytków,nie znaleźliśmy zabytków i nie chodziliśmy po stanowisku archeologicznym mimo,że przeszukiwanie byliśmy właśnie z art 108. W efekcie większość problemów przy zatrzymaniu wynika z błędów popełnionych przez poszukiwaczy na wstępie. Do tego prawnik,który nie kuma ustawy... Do tego dochodzi jeszcze to,że nie walczymy do końca. A potem pani Zalasińska się cieszy w wywiadzie,że tylko raz ktoś zaskarżył oskarżenie z art. 109c i to wystarczający według niej dowód,że poszukiwaczy się nie gnębi... Tylko ,że tak naprawdę nie wiemy ilu poszukiwaczy było przeszukanych,przesłuchanych z tego artykułu w charakterze świadka? Ilu z tych poszukiwaczy postawiono zarzut oficjalnie? Ile było z tego umorzeń? Wiemy tylko,że w 2018 stwierdzonych przestępstw na zabytkach było 87 ( w 2017-91,a w 2016-90) Jednak co warto podkreślić zdaje się,że w r 2018 tylko 7 było przestępstw stwierdzonych z art. 109c a reszta czyli 80 z art 108.1 oraz 108.2.
Przy czym nie mamy informacji ile z tych przestępstw że 108 był związanych w ogóle z poszukiwaniami z wykrywaczem...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Czas się ruszyć. Czas na protest. Trzeba wyjść na ulicę.
PostNapisane: sobota, 4 maja 2019, 15:29 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): środa, 3 kwietnia 2019, 20:15
Posty: 102
prymek napisał(a):
tu się trzeba dobrze schować tak żeby o nas zapomnieli

Gdyby ludzie tak myśleli, to nadal byłaby komuna i pałowanie prześladowanie itp.
chyba jesteś młody, nie pamiętasz stanu wojennego, ja tego nie zapomnę, a kiedy ktoś zapyta skąd mam blizny, to odpowiadam pamiątki po komunie i policji w Jastrzębiu-Zdroju brutalnie jak obecnie w Paryżu, akut tez tam byłem, mam rodzinę koło okrąglaka PKS....też górników, byłem jako obserwator i też oberwałem ostro kulą gumową i pałą na dodatek :cry: .....filmowałem i robiłem zdjęcia żeby innym pokazać...zniszczyli aparat kartę pamieć, a winnego nie ma do dziś.
nomennescio napisał(a):
Przeciez powszechnie wiadomo, ze obietnice wyborcze to lanie wody aby kupic wyborce.

Chyba masz na myśli poprzedni rząd to tak, obecny robili wiele dobrego i zrobił wiele dobrego, choć w naszych oczach z tą ustawą co nas krzywdzi faktycznie popełnił błąd.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Czas się ruszyć. Czas na protest. Trzeba wyjść na ulicę.
PostNapisane: sobota, 4 maja 2019, 16:25 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 04:36
Posty: 3129
Lokalizacja: Górny Śląsk
Ja z prośbą o wyjaśnienie: możesz napisać to bardziej po polsku? Co zniszczyli i kto, bo nie rozumiem?
SamotnyWilk napisał(a):
.....filmowałem i robiłem zdjęcia żeby innym pokazać...zniszczyli aparat kartę pamieć, a winnego nie ma do dziś.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Czas się ruszyć. Czas na protest. Trzeba wyjść na ulicę.
PostNapisane: sobota, 4 maja 2019, 16:32 
Offline
Malkontent

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:40
Posty: 935
To Zenity i Smieny miały karty pamięci ? :roll:


Ostatnio edytowano sobota, 4 maja 2019, 16:51 przez Olek_65, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Czas się ruszyć. Czas na protest. Trzeba wyjść na ulicę.
PostNapisane: sobota, 4 maja 2019, 16:50 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): środa, 3 kwietnia 2019, 20:15
Posty: 102
Panowie pisze aparat i karta pamięci...to wiadome że aparat fotograficzny cyfrowy.
Mnie zniszczyli aparat fotograficzny cyfrowy i kartę pamieć policja dodałem filmik choć nie są moje...widać na żywo jak było.
https://www.youtube.com/watch?v=sLc44-RXwcg
https://www.youtube.com/watch?v=H9hkedC3cnw

Ps.Olek_65 nie pisz bzdur :n


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Czas się ruszyć. Czas na protest. Trzeba wyjść na ulicę.
PostNapisane: sobota, 4 maja 2019, 16:52 
Offline
Malkontent

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:40
Posty: 935
Ale pisałeś o stanie wojennym.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Czas się ruszyć. Czas na protest. Trzeba wyjść na ulicę.
PostNapisane: sobota, 4 maja 2019, 17:00 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): środa, 3 kwietnia 2019, 20:15
Posty: 102
Olek_65 napisał(a):
Ale pisałeś o stanie wojennym.

Pisze jak byk( po komunie i policji w Jastrzębiu-Zdroju).
Policja czy milicja była w stanie wojennym.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Czas się ruszyć. Czas na protest. Trzeba wyjść na ulicę.
PostNapisane: sobota, 4 maja 2019, 17:03 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 04:36
Posty: 3129
Lokalizacja: Górny Śląsk
Namieszałeś, SamotnyWilku. Ludziom, którzy rzeczywiście pamiętają stan wojenny, Jastrzębie kojarzy się jednoznacznie z innymi, tym razem poważnymi wydarzeniami. Wydarzeniami w których nie chodziło o jeszcze więcej kiełbasy na koszt reszty społeczeństwa, ale po prostu o wolność. I stąd nieporozumienie. Ale ok, dziękuję za wyjaśnienie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Czas się ruszyć. Czas na protest. Trzeba wyjść na ulicę.
PostNapisane: sobota, 4 maja 2019, 17:36 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): środa, 3 kwietnia 2019, 20:15
Posty: 102
Renald napisał(a):
Jastrzębie kojarzy się jednoznacznie z innymi

To prawda, a masz na myśli pacyfikację kopalni...choć miałem 16lat to więcej wiedziałem np.z ulotek których rozprowadzałem, jedna z akcji której brałem udział, to napis Solidarność w szkole ZSZ nr1 Myszkowie, każdy widział z pracowni przez okna, brakło nam farby białej żeby napisać walcząca.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Czas się ruszyć. Czas na protest. Trzeba wyjść na ulicę.
PostNapisane: sobota, 4 maja 2019, 18:54 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2018, 11:38
Posty: 35
"Fajne" zrobiło się to forum. Każdy ciekawy temat rozmywany jest przez wynurzenia ludzi, którzy wszystko wiedzą, wszędzie byli.
Czas dać sobie spokój z czytaniem tych pierdół.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Czas się ruszyć. Czas na protest. Trzeba wyjść na ulicę.
PostNapisane: piątek, 2 sierpnia 2019, 12:25 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2014, 22:46
Posty: 3
marcur napisał(a):
Przyszedł mi do głowy taki happening. Jednego dnia na pola wychodzi z wykrywaczami kilka tysięcy detektorystów.
Oczywiście nie w celu poszukiwania zabytków. Po prostu. Wykrywacz w dłoń i na pole, nawet niekoniecznie poszukiwać czegokolwiek.
Gdyby data była znana, pewnie wszystkich by zatrzymano i na dołek. Całkowicie bezpodstawnie zresztą. Kilka tysięcy osadzonych jednego dnia...
Oczywiście setki a nawet tysiące przeszukań??? Na jakiej podstawie?
Ciekawe jak w tym wypadku zachowały by się służby? Zgarniały wszystkich wiedząc, że to spore przegięcie? Czcy też odpuściły?
Ot po prostu wykrywacz na plecy i spacer po polu... Na wszelki wypadek nawet bez saperki i bez baterii...


Witam,
dopiero wczoraj po latach odwiedziłem forum, bo dżaźnił mnie jeden admin. I otworzyłem swój wątek odnośnie protestu/odezwy do poszukiwaczy a tu takie coś z przed dwóch miesięcy. Miałeś naprawdę super pomysł i w ogóle dużo zaangażowania żauważyłem u części forumowiczów. Szkoda, że to nie wypaliło, bo na pewno usyłaszałaby cała Polska. A twój pomysł nadal jest premium!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL