Teraz jest czwartek, 25 kwietnia 2024, 05:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wezwanie -jesteś złodziejem, przestępcą? Nie? Idźmy pod
PostNapisane: niedziela, 4 sierpnia 2019, 01:47 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
goldcolt napisał(a):
Witam, w tym jednym poście odniosę się mam nadzieję, do wszystkich Waszych Koleżanki i Koledzy, uwag, wątpliwości, pytań.
Parę Waszych cytatów i odpowiedzi od myślnika:

"No właśnie, jesteś szarak, kto Cię tu zna? Wielu już pisało tu manifesty i odezwy, ale...
W PRZECIWIEŃSTWIE DO WIELU WCZEŚNIEJSZYCH PISZESZ GRAMOTNIE I DO RZECZY, POPIERAM CIĘ W 100%"
"Goldcot, jeśli by to nie miało być pod egidą PZE (osobiście nie należę ale życzliwie kibicuję) to pod jaką? Twoją? Bo ktoś by musiał to pilotować, firmować, zgłosić manifestację itp. Jeśli ot tak, nagle pojawi się ileś tam tysięcy ludzi z wykrywaczami i szpadlami, to szybko zostaną spacyfikowani :cop :cop :cop :h ".
-> kto mnie zna ?- praktycznie chyba nikt, ale nawet Etna raz na epokę ma prawo wybuchnąć:)
A zapytam – czy legitymacja i uznanie było potrzebne aby zorganizować akcję przeciw ACTA – czy też po prostu ludzie na jeden post wyszli bo tak trzeba, bo władza musi być świadoma, że błądzi. Czy będziesz najpierw działał czy patrzył a ilu on ma znajomych i komu piwo stawia? Generalnie wolałbym mieć to gdzieś, ale szkoda tych zainteresowań. Wolałbym to mieć gdzieś bo rodzina jest już zastraszona. Owszem wolałbym, aby ludzie którzy mają góry skarbów do wykopania zadziałali w swoim i innych imieniu na rzecz zmiany prawa, ale wiemy, że w tym wypadku będą właśnie najmniej zainteresowani. Aby importerzy i sprzedawcy detektorów wymierne wsparli hobbystów, choćby poprzez ambitną, szeroką akcję PR do szerokiego audytorium, przecież tracą każdego miesiąca grubo. Ale tego nie robią, o dziwo. Widocznie nie umieją lub znaleźli inne biznesy.

- >po co ci to? – bo chciałbym napawać się chodzeniem z kijem. Proste. Ale też chciałbym sobie kiedyś spojrzeć w oczy i nie uwaliłeś „tego” bo tylko o tym myślałeś (a diagnoza i możliwości zmian na lepsze są przecież czytelne – jest źle), że może inni coś zrobią, a może PZE będzie zbawcą naszym, bo przecież coś tam cały czas pracują przy tym. To nic, że widoków na poprawę nie ma żadnych, ale przecież cały czas rzeźbią w żelbecie.

-> o akcji -czy ją poprowadzę: Wolę, aby był to zespół. Próbuję jedynie moderować akcję, chętnie pomogę w jej organizacji.
-> o akcji – przygotowania: Liczę, że zawiąże się tu Grupa organizacyjna, ale docelowo komunikacja musi przebiegać na innym medium, bo z pewnością nie można wykluczyć, że nie jesteśmy tu sami. A demokracja, cóż, zapomnijcie, że jest, lecz walczcie by wróciła. Do rzeczy, akcję powinno koordynować kilka osób co najmniej, nie musi tu być jednej osoby „szefa”, bo nie o to idzie, ale musi ktoś być na miejscu w Wwie, ja mam 300km. Ale zanieś wniosek wg jakiegoś klucza - filozofii brak. Potrzebne są osoby i to bardzo, które brały udział w jakichkolwiek wydarzeniach społecznych/sportowych/firmowych/wolontariusze, jako osoby spinające/koordynatorzy, ale nawet zwykli knechci, doświadczeni choćby roznosiciele ulotek. Dla każdego będzie robota. Super, jeśli ktoś organizował cokolwiek w naszej branży, tzn .coś więcej niż kiełbasę i piwo:) Bardzo potrzebna osoba oblatana w mediach społecznościowych. Szkoda że youtuberzy dotąd nie wsparli jakościowo dotąd tego typu pomysłów, mają w końcu wielu fanów.
- >„problem PZE” a marsz+wiec: Myślę, że słowo "problem" jest tutaj coraz bardziej zasadne. Jeszcze dwa dni temu uznałbym to sam za nadużycie. Ale najpierw zapoznajcie się sami z paroma wrzutkami tekstów od Asi72, która w zasadzie podsumowała, że praktycznie PZE – została zablokowana i ma problemy z uzyskaniem jakichkolwiek wymiernych efektów, uwaga: nawet dla stowarzyszeń, które przecież powołały to ciało dla siebie. Zatem:
„Większość w ramach swoich stowarzyszeń ma dokładnie te same problemy co inni poszukiwacze składający wnioski na poszukiwania (…).* Doskonale zdają sobie sprawę, że ten system jest do dupy(…). *Wiele stowarzyszeń ma naprawdę duże problemy ,żeby zdobyć pozwolenie.(…) *Nikt nie potrzebuje więcej poszukiwaczy działających legalnie. Lepiej mówić o nas jak o przestępcach [przypis autora: w ministerstwie też tak mówią?](..) *-Mamy całe sterty dokumentów dowodów na absolutną niemoc tego systemu." *
* I jedno streszczenie z moją konkluzją bez cytatu, nadal od Aśki: potwierdza się w całej rozciągłości, co wcześniej przytaczał Jacek, że Galea, jak w przysłowiu, ale tu bardzo na miejscu: wlazła jak świnia w kartofle i nie chce wyleźć. Co więcej ma się bardzo dobrze i myśli wykopać konkurenta tj. PZE, co więcej znalazła łaskawego nadzorce (ministerstwo k.), który patrzy na tego ryjca łaskawym okiem co wystarcza aby pracować nad przepisami kręcić śrubę prawną w odwrotną stronę niż zmierzał PZE.

Zatem na podstawie tychże informacji od Asi, która jest chyba bardzo mocno zaangażowana w pracę PZE, wynika, że stanęli w miejscu i nie dają rady pomóc nawet stowarzyszeniom. Wszędzie bariery, uwalanie wniosków itd. A chodzi o stowarzyszenia, więc cóż dopiero ma zdziałać w zderzeniu z prawem Kowalski?
W tym stanie rzeczy, uważam, że albo PZE jest, mimo wszystko, zadowolone z tego co zdziałało (z mojej rozmowy w kwietniu z Jackiem wynikało, że na ówczesny moment nawet bardzo zadowolone) albo nie chce przyznać, że przegrało na froncie i wycofuje się na nieznane, i na nieupatrzone pozycje. Czy nie mam racji Koleżanko Aśka72? Z tego co argumentowałaś tak czytelnie wynika.
W sumie to już zastanawia mnie dlaczego Jacek nie uznał wyłożyć tu jeszcze kilku słów jako Prezes PZE. Z jednej strony trochę tylko rozumiem, bo jak w rozmowie ze mną zaznaczał (status na kwiecień), nie chcą jątrzyć i zniechęcać do siebie ministerstwa. Ale Jacku, w co wy gracie? Jakie sukcesy osiągacie skoro nie mogę wyjść w teren a jest sierpień 2019? A pozwolenia, które jak uważałeś były w zasięgu ręki, jak widać nie są nawet dla stowarzyszeń. Więc w co wy gracie w ministerstwie? Może jednak przyznajcie, że wyczerpaliście swoje możliwości negocjacyjne i organizujcie manifestację. Albo reprezentujecie zwykłych hobbystów albo dbacie wyłącznie o stowarzyszenia (lub nawet tylko kilka stowarzyszeń)? - Jasna deklaracja co się dzieje w temacie bez mydlenia o postępach, bo przegraliście nie jeden mecz. Jasno wynika to ze słów Aśki.
-> Ryjec: "Realia są takie, że 3 miesiące temu strajkowali nauczyciele, strajk był ogólnopolski, masowy (80-90%) trwał blisko miesiąc, grupa zawodowa liczniejsza niż detektoryści, mocno zauważalna w społeczeństwie. Manifestacja w Warszawie została praktycznie zignorowana. Nie ugrali praktycznie NIC, rząd zaproponował jakieś ochłapy. Broniarz zawiesił, groził, że odwiesi na początku nowego roku szkolnego, zobaczymy. Po co o tym piszę? Porównaj szanse....grupa zawodowa od lat niedofinansowana, słabo opłacana, legalny strajk pod egidą związków zawodowych, duże wsparcie społeczeństwa/ grupa nieokreślonych mącicieli, którzy chcą wymóc, by rząd poszedł na ustępstwa i zalegalizował przestępstwo i zrobił z niego hobby. Jak to widzisz?"
-> Rozumiem Twoje obawy, myślę że większość z osób tego się obawia + tego, jak to widzi Aśka72, czyli co na to powie PZE lub jak organizatorzy wiecu mają odnieść się do PZE.
Jeśli chodzi o PZE - odpowiedziałem wyżej - bez PZE, trzeba by chyba powołać nową organizację, sam nie wiem, zakładając teoretycznie, że PZE uzna wydarzenie pod Sejmem za sprzeczne z jej interesami i nie weźmie udziału. Bo jakąś legitymację musimy przyjąć, prawda? A jeśli tylko happening, to też PZE powinno dodać nam skrzydeł. Dalsze gdybanie nie ma sensu, jeśli PZE jasno nie zajmie stanowiska. Jak rozumiem do majowego pomysłu nie podeszli, skoro sprawa umarła po 4 dniach dyskusji bez przedstawiciela PZE.
Strajk nauczycielski a nasz protest/manifest: to kompletnie inna sprawa:
- my 1 dzień - pogodne nastawienie do społeczeństwa, prześmiewcze do obecnej sytuacji; fajnie gdyby wszyscy przyszli w pasiakach z kulą - to by dziennikarze docenili. Ale warunek powodzenia 500 osób.
Nauczyciele jak wiecie, strajowali prawie miesiąc, dla mojej rodziny była to organizacyjna katastrofa.
- Nauczyciel nie przyjęli co im zagwarantowano 500zł, mimo że utrzymano im pensum tygodniowe zaledwie 18h + szybsze przechodzenie na emerturę.
Wk..li połowę społeczeństwa w całej Polsce i z uporem maniaka wk...li bardziej.

My przeciwnie, chcemy pozyskać zaufanie społeczeństwa + poukładać dziennikarzom, że to co sprzedają im policmajstry to oględnie rzecz ujmując wyssane śmieci a jednocześnie, że obecne prawo nie pozwala realizować wolności w niby demokratycznym państwie + a doskonale działa ustawa stalinowska jeszcze podkręcona do kwadratu przez Glińskiego.

Nie mam nic przeciwko kolejnej organizacji ,która aktywnie włączy się w zmianę prawa dla poszukiwaczy. Co dwie głowy to nie jedna. Na pewno w wielu kwestiach będziemy się zgadzać zdecydowanie lepiej niż z tymi kilkoma organizacjami zaproszonymi na "słupa" do ministerstwa. ;)
Wolałabym jednak, żebyś nie interpretował mojej wypowiedzi w sposób jaki to zrobiłeś. Chyba,że bardzo musisz. Pojechałeś po całości. Kompletnie od czapy. Parę pomysłów interpretacji można jeszcze podrzucić dla lepszego scenariusza. :) Ale serio. PZE przede wszystkim nie jest od tego ,żeby załatwiać legalne poszukiwanie "swoim" stowarzyszeniom. Związek nie powstał tylko dla stowarzyszeń. To w ogóle nie tędy droga akurat i kompletnie błędne rozumowanie,które zresztą do niedawna sama czasem podzielałam. :) Nie stanęliśmy w miejscu dlatego, że nie możemy pomóc "swoim" stowarzyszeniom. Powtarzam Związek nie jest od tego ,żeby organizować stowarzyszeniom i pozostałym członkom spoza stowarzyszeń legalne kopanie. Mam nadzieję ,że to jest wystarczająco zrozumiałe. Z tego co mówisz to Twoje wnioski kończą się na informacjach pochodzących z kwietniowych rozmów z Jackiem. PZE niczego na razie jeszcze nie przegrało,choć też nie wygrało. ;) Przykro mi ,że już jest sierpień i zaraz trzeba będzie palić w piecach, a na razie trudno wyjść w teren. Też mi to doskwiera. Po zawieszeniu rozmów w ministerstwie potrzebna była jednak rzeczywiście zmiana taktyki. Na razie tą taktykę realizujemy i zobaczymy co nam z tego wyjdzie.
Galea nie ma szans na "wykopanie" PZE z rozmów ,bez obaw i paniki. To raptem 20 osób. A niedawno Sebastian Zieliński sam się łamał czy w ogóle będzie brał udział w dalszych rozmowach w ministerstwie? Jego tekst,który się pojawił w Odkrywcy w lipcu był już przygotowany w maju czyli tuż po niedoszłym do skutku spotkaniu w MKiDN. Tak na marginesie zapytam. Jak pomagasz w zwalczaniu takich osób jak prezes Galei ?
Co do Twoich nawoływań do osób oblatanych w mediach społecznościowych to chyba Cię rozczaruję. Większość jest mocna tylko w gębie. Niektórzy są przez chwilę aktywni tylko dlatego,że właśnie otwierają nowy sklep z elektroniką. I tyle go widzieli. :D Żyjemy zdecydowanie w świecie obrazków,krótkich filmików o charakterze spotów reklamowych i kulturze gonienia króliczka. (Niestety już nie tego co drzewiej ) Absolutnie nie chcemy go złapać. Złapanie, to wzięcia odpowiedzialności na siebie,deklaracja, a tego nie chcemy przecież. Niech inni to zrobią za nas. Nie wiem czy znasz ,pewnie tak... ;) nową grupę na FB , sprzed dwóch miesięcy może " Zmiana prawa dla detektorystów" chłopaki ambitnie poszli..grupa rosła w oczach, powstała petycja ,nieważne ,że pełna błędów, ale liczą się przecież chęci. Petycja stoi w miejscu i grupa już też. Tak mniej więcej wyglądają takie zrywy. Potem przychodzi refleksja,analiza i zmiana taktyki. Albo i nie. ;)
Akcja Sylwestra Pepela pod sejmem. Wielu wtórowało ale chętnych kilku. I błagam nie rozwijaj już więcej tego tematu. Zdajesz sobie sprawę ,że to nie jest tak,że Sylwester w piątek powiadomił o akcji a w sobotę już latał po parku ? Takiego pozwolenia nie zdobywa się z piątku na sobotę. :lol: Mam nadzieję,że zdajesz sobie z tego sprawę ?
Jeśli chodzi o media to ,żeby rozmawiać z tymi poważnymi, trzeba mieć naprawdę dobrze opracowane argumenty. Nie wystarczy wyjść i powiedzieć, że jesteśmy pasjonatami historii ,lub cyt:" że to co sprzedają policmajstry to oględnie rzecz ujmując wyssane śmieci a jednocześnie,że obecne prawo nie pozwala realizować wolności w niby demokratycznym państwie.." Załóżmy,że jestem Twoim rozmówcą i mówię do Ciebie, pokaż mi to ? Jak jesteś w tym momencie przygotowany ? Przekonaj mnie,że warto na poszukiwaczy zwrócić uwagę. Ale nie tak jak sensację typu siostry Godlewskie tylko kwestię wartą zmian systemowych...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wezwanie -jesteś złodziejem, przestępcą? Nie? Idźmy pod
PostNapisane: niedziela, 4 sierpnia 2019, 11:30 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 lipca 2016, 11:35
Posty: 161
Lokalizacja: Tutaj
Goldcolt jeśli tylko zorganizujesz manifę np. przed Sejmem,to chętnie wpadnę protestować. Tyle tylko ,że zorganizuj imprezę w sposób legalny,aby milicjanci nie rozwiązali zgromadzenia "na dzień dobry".
Czekam na informację o dacie i godzinie protestu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wezwanie -jesteś złodziejem, przestępcą? Nie? Idźmy pod
PostNapisane: poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 12:42 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2014, 22:46
Posty: 3
JaKuba napisał(a):
Goldcolt jeśli tylko zorganizujesz manifę np. przed Sejmem,to chętnie wpadnę protestować. Tyle tylko ,że zorganizuj imprezę w sposób legalny,aby milicjanci nie rozwiązali zgromadzenia "na dzień dobry".
Czekam na informację o dacie i godzinie protestu.


Przez dwa dni Jacek, jako Prezes PZE, nie odpowiedział. Jest to znamienne i najbardziej bolesne. Olew - jednym słowem. Aśka natomiast mimo wszystko mocno skrytykowała ogólnie formułę i rzekomo że kopię dołki pod PZE, a rzekomo takimi działaniami wpieram oszołomów z Galea. Przy okazji, branża importu i dystrybucji detektorów, w ogóle też jak widać temat olała. YT też. Wpisów też ostatnio praktycznie brak - jeśli chodzi o ludzi pozytywnie nakręconych, którzy wzięliby na siebie pracę w teamie. Natomiast chętni którzy raczą przyjechać na gotowe i czekają z założonymi rękami zqwsze wielu.
W tej sytuacji moi drodzy, mówią Good Luck :666 i do zobaczenia gdzieś w UK.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wezwanie -jesteś złodziejem, przestępcą? Nie? Idźmy pod
PostNapisane: poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 13:35 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 lipca 2016, 11:35
Posty: 161
Lokalizacja: Tutaj
goldcolt napisał(a):
W tej sytuacji moi drodzy, mówią Good Luck :666 i do zobaczenia gdzieś w UK.

Z bogiem, z bogiem...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wezwanie -jesteś złodziejem, przestępcą? Nie? Idźmy pod
PostNapisane: poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 17:24 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
goldcolt napisał(a):
JaKuba napisał(a):
Goldcolt jeśli tylko zorganizujesz manifę np. przed Sejmem,to chętnie wpadnę protestować. Tyle tylko ,że zorganizuj imprezę w sposób legalny,aby milicjanci nie rozwiązali zgromadzenia "na dzień dobry".
Czekam na informację o dacie i godzinie protestu.


Przez dwa dni Jacek, jako Prezes PZE, nie odpowiedział. Jest to znamienne i najbardziej bolesne. Olew - jednym słowem. Aśka natomiast mimo wszystko mocno skrytykowała ogólnie formułę i rzekomo że kopię dołki pod PZE, a rzekomo takimi działaniami wpieram oszołomów z Galea. Przy okazji, branża importu i dystrybucji detektorów, w ogóle też jak widać temat olała. YT też. Wpisów też ostatnio praktycznie brak - jeśli chodzi o ludzi pozytywnie nakręconych, którzy wzięliby na siebie pracę w teamie. Natomiast chętni którzy raczą przyjechać na gotowe i czekają z założonymi rękami zqwsze wielu.
W tej sytuacji moi drodzy, mówią Good Luck :666 i do zobaczenia gdzieś w UK.



Kolego goldcolt. Powiem tak: Pierwszy Twój post przeczytałam z pewnym zainteresowaniem. Był napisany dość rzeczowo. Niestety z każdym następnym było coraz gorzej. Nie przyjmujesz do wiadomości,że tego tematu nie poruszasz pierwszy i był on już dyskutowany. Nie przyjmujesz do wiadomości tego co koledzy napisali odnośnie wątpliwości związanych z takim protestem. Podstawową sprawą jest to czy ludzie gotowi są przyjechać i zaryzykować spisanie pod sejmem. Umówmy się,że nasze hobby jest delikatnie rzecz ujmując dość problematyczne. Testowałam to wielokrotnie prosząc poszukiwaczy jedynie o dowody działań urzędów poza prawem. Większość się tego bała bo nie chcą kłopotów mimo,że ich dane byłyby zanonimizowane.
Co do Jacka. Nie będę się za nikogo wypowiadać, ale dwa dni ciszy to nie jest naprawdę dużo. Bez przegięć ;)
Natomiast cała reszta ...Nie sądzę żebym mocno "skrytykowała formułę", wręcz przeciwnie . Wspomniałeś ,że fajnie jakby się zawiązała jakaś organizacja chętna do działań nawet gdyby PZE nie wsparło tego pomysłu. Co ja napisałam na ten temat ? Że to bardzo dobry pomysł. Czym więcej działających ludzi tym lepiej. Nie wszystkie muszą zawsze iść ręka w rękę ale ważne żeby zauważały tego najważniejszego wroga.
Nie napisałam nigdzie ,że kopiesz dołki pod PZE, nie kłam.
Nie napisałam ,że wspierasz Galeę,nie kłam.
Zadałam jedynie pytanie z ciekawości w jaki sposób pomagasz w zwalczaniu takich szkodliwych dla niedzielnych poszukiwaczy działań jak działania Galei ? To chyba zasadnicza różnica. Nie sądzisz ?
Zapytałam też jakich argumentów byś użył w rozmowie z mediami ? Nie spodziewam się już odpowiedzi.
Generalnie dyskusja z Tobą przestała być merytoryczna i coraz bardziej się zastanawiam jaki cel ona miała w ogóle ? Jestem zdziwiona tym ,że "wywołujesz" jakąś akcję,decydujesz się nawet być jej koordynatorem,szukasz chętnych a zawiedziony brakiem reakcji (prze dwa dni) informujesz ,że znów jedziesz do UK. Jak to rozumieć ? Przyjechałeś na gościnne występy ? Co to wszystko ma w ogóle do rzeczy? Żenujące naprawdę. Może za radą jednego z kolegów chociaż byś ankietę zrobił ? Niech ludzie mają okazję się wypowiedzieć. Szczerze radzę się zaangażować naprawdę. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wezwanie -jesteś złodziejem, przestępcą? Nie? Idźmy pod
PostNapisane: poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 18:29 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 10 stycznia 2010, 00:59
Posty: 236
Lokalizacja: zapiecek
Kolejny mesjasz ala KOD


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wezwanie -jesteś złodziejem, przestępcą? Nie? Idźmy pod
PostNapisane: poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 19:40 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 października 2010, 12:32
Posty: 201
To chyba rewolucjonista teoretyk, jak jego teorie nie znajdują wykonawców to się obraża, że nie ma chętnych do realizacji jego planu to on wyjeżdża, myślę że sam nigdy nic nie zrealizował,chciał by służyć tylko radami.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wezwanie -jesteś złodziejem, przestępcą? Nie? Idźmy pod
PostNapisane: poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 20:48 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): środa, 1 czerwca 2016, 21:40
Posty: 907
Lokalizacja: woj.łódzkie
Skazani jestesmy na to co nam "zaoferuje" władza............................ i chyba na to zasługujemy jako srodowisko :8)
Nie znacie człowieka a juz " rewolucjonista teoretyk","mesjasz ala KOD"...........


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wezwanie -jesteś złodziejem, przestępcą? Nie? Idźmy pod
PostNapisane: piątek, 9 sierpnia 2019, 20:18 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2014, 22:46
Posty: 3
stan12 napisał(a):
To chyba rewolucjonista teoretyk, jak jego teorie nie znajdują wykonawców to się obraża, że nie ma chętnych do realizacji jego planu to on wyjeżdża, myślę że sam nigdy nic nie zrealizował,chciał by służyć tylko radami.

Kolego, ktoś kto takie poglądy nosi jak stan12, co chce się przewieźć na plecach innych to powinien milczeć, a nie pouczać i obrażać. Aby móc oceniać trzeba coś dodać najpierw od siebie w kwestii organizacji, a takich osób do organizacji nie było. Nie powstał nawet komitet organizacyjny, bo nie było z kim tego robić. Reasumując, nie masz prawa oceniać, jak jesteś zaledwie krytykantem


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wezwanie -jesteś złodziejem, przestępcą? Nie? Idźmy pod
PostNapisane: piątek, 9 sierpnia 2019, 20:40 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2014, 22:46
Posty: 3
toska napisał(a):
Kolejny mesjasz ala KOD


To pokaż co dajesz od siebie w kwestii organizacji, tak twórczo? Co dzięki Tobie możemy zyskać w starciu z obecną paranoją prawną? Tylko uśmieszek i głupią uwagę, czy też proponujesz i bierzesz aktywny udział? Takie "przysrywajki" to dobre dla gówniażerii. Tu miał być hydepark, jak sprawę ruszyć, aby środowisko ludzi "wyklętych" mogło realizować swoje hobby. Więc może zmień swoje podejście, albo załóż swój wątek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wezwanie -jesteś złodziejem, przestępcą? Nie? Idźmy pod
PostNapisane: piątek, 9 sierpnia 2019, 20:46 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 507
goldcolt

ale jakim prawem atakujesz osoby krytykujace Twoja postawe w oparciu o Twoje wypowiedzi skoro wlasnie Ty sam nic nie zrobiles a jedynie zwrociles sie z manifestem czy apelem, moze czegos nie wiem ale co zrobiles oprocz wyjazdu do UK?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wezwanie -jesteś złodziejem, przestępcą? Nie? Idźmy pod
PostNapisane: piątek, 9 sierpnia 2019, 21:02 
Offline
Malkontent

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:40
Posty: 935
Goldcolt,
Ta szarańcza ma obecnie dużo poważniejsze problemy niż zajmowanie się garstką detektorystów, których zresztą nie tak dawno ''przechrzcili'' na przestępców .
W obecnej sytuacji NIKT nie zaryzykuje podjęcia tematu, który w efekcie mógłby być wykorzystany przez stronę przeciwną ...
Przykład :
Jedna ze ''stron'' mówi - Uwolnić poszukiwaczy ! toć to pasjonaci historii są !
Druga - dalszy ciąg złodziejstwa i grabieży chcą sformalizować !
A partie możesz sobie dowolnie odwracać - to nie ma znaczenia.

Ocknij się.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wezwanie -jesteś złodziejem, przestępcą? Nie? Idźmy pod
PostNapisane: piątek, 9 sierpnia 2019, 22:33 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2014, 22:46
Posty: 3
Proponowałem na forum szeroką dyskusję, co i jak zrobić, aby pokazać się społeczeństwu. BY w perspektywie tych wyborów pokazać wysoką determinację do zaprezentowania naszego środowiska społeczeństwu i poszukiwania wsparcia takiej partii, która w zamian za nasze głosy odwróci stalinowsko-pisowską ustawkę. Ale chętnych do konkretnej dyskusji o organizacji pikiety i ustaleń programowych nie było. Nie pojawił się nikt, poza kilkoma osobami, które może by przyszły na gotowy zorganizowany marsz. Takie przedsięwzięcie wymaga życzliwej, a przede wszystkim zorganizowanej i zdeterminowanej grupy ludzi.
Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie może oczekiwać, że jeden człowiek (rzeczywisćie nie znany) weźmie na siebię i zorganizuje z sukcesem przedsięwzięcie (protest), którego nie umiała dotąd zorganizować , czapa w postaci PZE, poza zlotami we własnym sosie na łonie natury? Więc tutaj odpowiadam, mam nadzieję, dlaczego moje rozgoryczenie, brakiem aktywności osób, które mają podobnie krytyczne podejście do obecnej sytuacji i nie chcą czekać, aż będzie lepiej, bo samo jak dotąd widać idzie generalnie w odwrotną stronę.
Słyszę już zewsząd, że zarzuty kierowane są nawet do tych, co chodzą po publicznych plażach przyjeziornych. Bo i tu podobno wymagane są zgody WKZ.
Aśka72 miała niestety rację, że ostatecznie nie będzie chętnych do wejścia w temat pikiety, poza obserwatorami.
Totalny brak zainteresowania PZE też jest znamienny, a liczyłem, że PZE będzie chciało pokazać się, że ma bardzo silne wsparcie większości środowiska. Brak wiary, że na piekietę przyjdą tłumy detektorystów, powoduje chyba taki ogólny marazm(?). To może z tego przekonania PZE nie podejmuje żadnych inicjatyw, które służyłyby zorganizowaniu środowiska na celu a właśnie teraz potrzeba "zrywu" . Pomimo oczywistej, złej sytuacji prawnej , PZE lekceważy również całkowicie oddolne inicjatywy. A przecież PZE podjeło się sprawować i deklarowało w środowisku swoją determinację do zmian. Dlatego pytałem Prezesa PZE gdzie ta determincja?, i gdzie chociaż 1 RAZ, PZE spróbowało zebrać środowisko na marszu/pikiecie/gdziekolwiek, aby hobbyści mogli powiedzieć, jest nas wielu i nie jesteśmy złodziejami. Nie było takiej sytuacji! Czy gdyby w PZE byłoby 20-razy więcej członków, to można by wówczas liczyć na taką determinację, jaką mają obecnie niektóre inne środowiska widoczne na ulicach? Czy to od płaconych składek zależy determinacja? PZE nie sprawuje obecnie roli aktywnego kreatora i szkoda!!!! Po prostu milczy. Dlatego środowisko wydaje się być trzymane w letargu, przyznajcie, czy nie macie takiego wrażenia(?), że lepiej niech środowisko milczy, a jak już coś chcą robić, to niech tam walą głową w mur WKZ-etów. PZE powinno całkowicie odmienić swoje podejście do środowiska pewnie z 50 tys. dektektorystów. Integrować się na ogólnopolskich pikietach. To właściwie jedyna metoda, aby dziennikarzom i przeróżnym funkcjonariuszom nie udało się przekonać społeczeństwa, że detektoryści to złodzieje. Bo jak nawet działaczka PZE przyznała, stykają się murem. Ale z drugiej strony ta sama działaczka PZE krytykuje oddolną inicjatywę jednego z kolegów, który ad hock robi mikro wydarzenie pod Sejmem. Do Prezesa PZE - który w końcu jest głównym administratorem tego forum skierowałem również w innym jeszcze wątku, oczekiwanie aby zechciał się tu wypowiedzieć.. Ale Jego głosu dyskusji brak.
A jak tłumaczyłem wcześniej, bez PZE, musiałaby powstać inna organizacja, ludzi do tej pory nie zrzeszonych. Dodałbym bardzo aktywna grupa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wezwanie -jesteś złodziejem, przestępcą? Nie? Idźmy pod
PostNapisane: piątek, 9 sierpnia 2019, 22:41 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 22 lutego 2006, 21:56
Posty: 3188
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Goldcot, ja dalej Tobie kibicuję, przynajmniej myślisz mądrze i wypowiadasz się po polsku, nawet znasz archaiczną obecnie sztukę deklinacji i interpunkcji :1
Porwij za sobą ludzi :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wezwanie -jesteś złodziejem, przestępcą? Nie? Idźmy pod
PostNapisane: sobota, 10 sierpnia 2019, 00:08 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 507
No widzisz goldcolt, to nie takie latwe.
Po prostu poszukiwaczy wiecej dzieli niz laczy. To nie zaklad pracy gdzie widzimy sie fizycznie gdzie kontakt jest skrocony, to nie zwiazek zawodowy, gdzie jest jakies, chocby niemrawe grono dzialaczy. Mysle, ze Twoje rozgorzyczenie jest tez wynikiem powszechnego bledu logicznego, gdzie zakladamy, ze skoro sa tysiace czlonkow to i odzew bedzie znaczny.
Ja kiedys liczylem, (w burzliwej epoce powstawania PZE), ze nawet w najbardziej goracych dyskusjach udzial bralo conajwyzej kilkunastu forumowiczow. A to za malo jak widac.
Osobiscie jestem zwolennikiem, jak juz gdzies to wspomnialem, wszelkich form akcentowania naszego istnienia. Wcale nie oczekuje od razu rewolucji. Uwazam, ze kazde madrze przygotowane ujawnienie problemow prawnych i kuriozalnych pogladow decydentow w temacie poszukiwan ma sens i powinno byc naszym celem. Dlatego ja tez apelowalem do kazdego, kto ma dostep do mediow, do uczestnikow wszelkiej masci stowarzyszen o pewna lojalnosc oraz podkreslanie wspolnej tozsamosci.
Niestety, poza wymienionymi juz przeszkodami dzieli nas tez brak jednolitego albo chocby zblizonego pogladu, i uwierz na slowo ale brak klarownosci w pogladach jest wieksza przeszkoda niz odleglosc fizyczna czy brak wiezi emocjonalnej. Po prostu trudno nastawiac karku za kogos, kto w wymodlonym wrecz upragnionym wystapieniu medialnym, wyczekiwanym jak prezentu gwiazdkowego, mowi rzeczy, z ktorymi sie nie zgadzasz i nagle uswiadamiasz sobie, ze wcale nie macie nic wspolnego a wrecz jestescie po przeciwnej stronie barykady. A kilka takich wystapien juz odnotowalem gdzie z wypowiedzi okazywalo sie, ze w sumie to wszyscy chcemy byc archeologami tyle, ze dyplomow nie mamy... i nie kazdy ma chody w WKZ.
Zeby nie przedluzac jeszcze jedna sprawa.
Nie poprzestawaj na PS, draz temat na innych forach bo jak sam sie juz przekonalem wielu aktywnych i oddanych pasji poszukiwan maniakow nigdy nie logowala sie na PS.. Uderzaj w dzwon dalej moze trafisz na ludzi z gotowymi juz strukturami, ktorzy beda zainteresowani jakims eventem niekoniecznie z racami, rozlana krwia i skandowaniem nazwisk polityczne zakletych...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL