Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 15:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: czwartek, 23 lipca 2015, 22:19 
Offline
Starszy Sierżant Sztabowy
Starszy Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 14 maja 2015, 13:22
Posty: 91
Witam ! Wygląda na obsiane (99%) , dzisiaj rolnicy mają dobry sprzęt , do brony talerzowej(ustawionej na podorywkę) doczepiony jest też siewnik poplonów (za jednym przejazdem mają załatwione dwie sprawy) . Efekt przejazdu właśnie tak wygląda , jak na Twoich zdjęciach . Sprawa ma się tutaj tak , jeżeli poplon został zasiany aby uzyskać dopłaty EU (tzw . zazielenienie ) rolnik nie powinien mieć oporów przed wpuszczeniem na pole , jeżeli jednak poplon będzie wykorzystany na np. karmę dla zwierząt , to opory rolnika mogą się pojawić . Poplon może też być zasiany celem późniejszego zaorania aby wzbogacić glebę w substancję organiczną , w takim przypadku również nie powinno być problemu ze zgodą na kopanie .
Pozdrawiam i darz dół !


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: wtorek, 4 sierpnia 2015, 21:58 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): środa, 23 czerwca 2010, 16:04
Posty: 175
Lokalizacja: Roztocze wschodnie
RobertNS świetnie wytłumaczył sprawę, do tego dochodzi jeszcze to, że na tak przygotowanym polu nie będą schodziły chwasty, wszystko pokryje się ,,kożuchem'' poplonu, jak znajdziesz właściciela i zapytasz o pozwolenie, to na pewno pozwoli pokopać. Dochodu z tego nie ma, rolnik posiał i nawet nie patrzy na to pole, machnie ręką. Takie czasy :n


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: piątek, 18 września 2015, 07:36 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 4 listopada 2008, 13:19
Posty: 1051
Lokalizacja: Szczecin
Przydałaby się jakaś tabelka z dokładnymi datami zasiewów.

Dwa tygodnie temu pojechałem do rodziców i tradycyjnie wparowałem na kumpla pole. Trochę polatałem po ściernisku po rzepaku, a trochę po ściernisku po zbożu. To drugie ściernisko jak ściernisko, tylko było takimi małymi muldami przecinane. Po kopaniu zawiozłem mu do chaty znaleziony lemiesz i dowiedziałem się, że tam gdzie to ściernisko z muldami to już rzepak zasiany. W sumie za bardzo go nie zmartwiło, że zrobiłem mu kilka dołków, i tak wyrośnie, ale gdybym wlazł na obce pole to widły w plecy :/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: piątek, 18 września 2015, 08:03 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2011, 19:14
Posty: 534
BRAT_MIH napisał(a):
Przydałaby się jakaś tabelka z dokładnymi datami zasiewów.


takiej tabelki nie da się zrobić bo nie ma dokładnych dat zasiewów


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: sobota, 10 października 2015, 23:16 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): sobota, 6 listopada 2010, 12:37
Posty: 358
kilka dni temu w okolicach Ogrodzienca 3 postacie widzialem je z daleka ryli w glebie i po sobie nie zasypywali ja to robilem ,nastepnym razem jak spotkam to sie przejde do nich i nie bedzie milo


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: niedziela, 11 października 2015, 11:56 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 3 maja 2013, 09:06
Posty: 249
Lokalizacja: Mazowieckie wwa
Następnym razem już ich nie spotkasz. Trzeba było działać od razu a tak to tylko płonne gadanie z Twojej strony :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: niedziela, 8 listopada 2015, 21:11 
Offline
Sierżant
Sierżant

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lutego 2012, 23:06
Posty: 62
Dla tych co ryli dzisiaj koło Karwian pod Wrockiem :
te pole jest zasiane ( pszeniczka ma już chyba z 10 cm ) . Mam nadzieje że dołki chociaż są zasypane.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: piątek, 13 listopada 2015, 02:14 
Wczoraj byłem na obcym terenie. Pole zaorane, zaczynam kopać. Niespodziewanie odwiedził mnie właściciel wracający z grzybów. Powiedział tak "widzę że dołki zasypujesz, więc kop ile chcesz" popytał jeszcze co można znaleźć i życzył mi udanych poszukiwań. ZASYPUJESZ? KOPIESZ :1


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: sobota, 2 stycznia 2016, 17:08 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): poniedziałek, 30 września 2013, 15:05
Posty: 325
Lokalizacja: lubelskie
Ku przestrodze :)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: sobota, 30 stycznia 2016, 01:55 
Offline

Dołączył(a): środa, 13 stycznia 2016, 20:21
Posty: 0
Koledzy, jestem początkującym poszukiwaczem i mam pewien opór co do wchodzenia na czyjąś ziemię, więc powiedzcie mi jak to jest z wchodzeniem na pola. Czy w każdym przypadku szukacie właściciela ziemi i prosicie o pozwolenie na kopanie czy po prostu wchodzicie i działacie? Czy unikacie pól przy których są gospodarstwa/ osiedla?
Oczywiście mowa o niezasianych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: sobota, 30 stycznia 2016, 02:11 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): czwartek, 28 lutego 2013, 17:11
Posty: 549
Lokalizacja: 40cm pod ziemią
Zawsze dążę do ustalenia własciciela.Dopiero gdy nie jest to możliwe bo np pole jest oddalone od zabudowań,pole jedno przy drugim to wówczas działamy.Czasem się trafia że właściciel sam się ujawnia i wówczas jest normalna rozmowa i na 99% problemu nie ma.Nie unikam miejsc przy zabudowaniach,nie uważam bym robił coś złego i bym musiał się chować i uciekać.Zawsze zakopuj doły.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: poniedziałek, 1 lutego 2016, 00:55 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 9 października 2006, 10:53
Posty: 1489
Lokalizacja: Błękitna Planeta
Wszystko zależy od właściciela. Nie tak dawno temu łaziłem po polach pewnego gospodarza, którego zapytaliśmy wcześniej o zgodę. O dziwo - zgodził się bardzo chętnie. Sporo przy tym poopowiadał o tym, co działo się w okolicy i nawet przestrzegł przed niektórymi nieobliczalnymi, nerwowo reagującymi sąsiadami. Część z tych opowieści się sprawdziła, biorąc pod uwagę znalezione we wskazanych rejonach fanty. Kiedy już wracaliśmy zapytał: a tam pod lasem panowie chodzili? - Mówimy, że nie, bo tam przecież obsiane, a on na to: "jeeeeee tam, trzeba było chodzić!" - :o Zbaranieliśmy :ups:
...ale na pewno nie raz tam jeszcze wrócimy ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: sobota, 20 lutego 2016, 02:11 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 1 marca 2015, 23:27
Posty: 22
Lokalizacja: Gdzieś na polu
globalreach napisał(a):
Koledzy, jestem początkującym poszukiwaczem i mam pewien opór co do wchodzenia na czyjąś ziemię, więc powiedzcie mi jak to jest z wchodzeniem na pola. Czy w każdym przypadku szukacie właściciela ziemi i prosicie o pozwolenie na kopanie czy po prostu wchodzicie i działacie? Czy unikacie pól przy których są gospodarstwa/ osiedla?
Oczywiście mowa o niezasianych.


Miałem ten sam opór :)
Później zacząłem zagadywać rolników w polu :)
Jak kolega wyżej napisał jeśli pole przy polu i daleko do wsi to kop, zasypuj dołki, a gdy zjawi się właściciel nie uciekaj... albo Cię opieprzy, albo da kilka wskazówek
P.S: Jeśli opieprzy, okaż skruchę, przeproś i zejdź... w takiej chwili najważniejsze jest nie dyskutować. Jeśli będzie dawał wskazówki to wyciągaj informacje i ładnie dziękuj.
Zachowaj kulturę to i rolnik będzie "miły" w danej chwili :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: czwartek, 31 marca 2016, 00:13 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek, 25 stycznia 2016, 18:19
Posty: 0
Koledzy administratorzy...
Jeżeli jest techniczna możliwość, to podkreślcie tytuł "Nie kop po obsianym" A najlepiej, wyeksponujcie ten tytuł w zupełnie innym kolorze czcionki. To ważne, aby budować zdrowy rozsądek w Nas wszystkich, a przede wszystkim w pasjonatach, którzy sięgnęli po "grzebyk do czesania ziemi" od niedawna. Budujmy nie tyle pokorę, co szacunek do czyjejś pracy. Przypadki rolników "luzaków" to zapewne bardzo mały odsetek, a zdecydowanie większym jest rzesza tych, którzy są i słusznie zresztą, w przekonaniu, iż wkroczenie na pole obsiane, to nic innego jak cecha i zachowania typowego intruza. Każdy z Nas buduje w samym sobie piękną pasję, ale nie powinna się ona odbywać kosztem ludzi ciężko pracujących. Mało tego... budujemy wspólną pasję, a tym samym wypracowujemy kulturę i zachowania dla wizytówki Nas wszystkich.

Pozdrawiam serdecznie...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nie kop na obsianym!
PostNapisane: czwartek, 5 maja 2016, 15:58 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 19 kwietnia 2011, 13:23
Posty: 1332
Lokalizacja: Mazowsze
rebo3 napisał(a):
Koledzy administratorzy...
Jeżeli jest techniczna możliwość, to podkreślcie tytuł "Nie kop po obsianym" A najlepiej, wyeksponujcie ten tytuł w zupełnie innym kolorze czcionki.... Mało tego... budujemy wspólną pasję, a tym samym wypracowujemy kulturę i zachowania dla wizytówki Nas wszystkich.
Pozdrawiam serdecznie...

Nic dodać nic ując.
Ostatnio, gdy chodziliśmy z kolegą na jednym z ostatnich nie obsianych wśród obsianych pól, podjechał rolnik i zagadną - obserwuję was już z półtorej godziny i "zawiedliście mnie" :666 ! Mam dużo pracy, a stoję tu i stoję z nadzieją, że "wejdziecie w szkodę" na obsiane pole obok... I będę miał kogo OPIEPRZYĆ! A wy NIC!
Ilu tak z boku właścicieli nas obserwuje? Ilu wyrabia sobie zdanie o eksploratorach - właśnie nas obserwując. Pamiętajmy o tym!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL