Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 16:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Znaki na drzewach, skrytki, vehrwolf
PostNapisane: niedziela, 3 kwietnia 2016, 19:53 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 20 stycznia 2014, 23:42
Posty: 93
Witam, ma ktoś doświadczenie?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Znaki na drzewach, skrytki, vehrwolf
PostNapisane: poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 05:48 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 22 stycznia 2016, 07:27
Posty: 150
Lokalizacja: Koszalin
Witam , przeglądam czwarty raz te zdjęcia i nie do końca rozumiem ... Według mnie zakopując coś w lesie i oznaczając drzewo dla wskazówki delikwent skrobał na drzewie coś co potem mógł rozpoznać , w temacie o depozytach ktoś słusznie napisał że przy miejscu które wydaje się atrakcyjne dla zakopania depozytu należy dokładnie przeszukać obszar w promieniu przynajmniej 50 metrów . Nie spotyka się raczej napisów na drzewach o treści "
dwadzieścia metrów na lewo zakopałem swoje firany - Hans " . Czyli jeśli trafiasz na stare drzewo z wyrytymi znakami dobrze jest przeszukać teren z wykrywaczem ale nie obiecuj sobie zbyt wiele . Pozdrawiam

Kalci


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Znaki na drzewach, skrytki, vehrwolf
PostNapisane: poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 06:24 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): piątek, 6 listopada 2015, 18:30
Posty: 406
karolsawiak napisał(a):
Witam, ma ktoś doświadczenie?


Kalciferny, czego w tym pytaniu nie zrozumiałeś ?!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Znaki na drzewach, skrytki, vehrwolf
PostNapisane: poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 06:40 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 22 stycznia 2016, 07:27
Posty: 150
Lokalizacja: Koszalin
zrozumiałem doskonale :) . Czy ma ktoś doświadczenie - mam doświadczenie z drewnem , pracowałem dwa lata na stolarni . Na zdjęciach jest buk , twarde wolno rosnące drzewo : ) . A tak na poważnie nie pomyliłem się chyba w stwierdzeniu żeby przeszukać teren w okolicy 50 metrów ? o depozytach przeczytałem chyba wszystko co na tym forum potrafiła znaleźć wyszukiwarka i doradziłem co robić na tyle na ile pozwala moja wiedza . Jeśli jesteś w stanie dodać coś do mojej wypowiedzi to śmiało , a nie krytykujesz mnie od rana :) . pozdrawiam

Kalci


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Znaki na drzewach, skrytki, vehrwolf
PostNapisane: poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 06:51 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): piątek, 6 listopada 2015, 18:30
Posty: 406
Chętnie bym się czegoś dowiedział o tych znakach,. W zamian za to czytam Twoje, pozbawione sensownej treści, rozważania spamerskie. Przystopuj trochę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Znaki na drzewach, skrytki, vehrwolf
PostNapisane: poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 06:55 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 22 stycznia 2016, 07:27
Posty: 150
Lokalizacja: Koszalin
proszę bardzo , temat o znakach na drzewach z konkurencyjnego forum , mam nadzieje że pomogłem
http://www.forum.eksploracja.pl/viewtop ... d7a855217e


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Znaki na drzewach, skrytki, vehrwolf
PostNapisane: poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 08:34 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 20 stycznia 2014, 23:42
Posty: 93
Fajny link - na spokojnie go przeanalizuję po pracy.
Ze swojego skromnego doświadczenia wywnioskowałem, że znak X na drzewie niekoniecznie oznacza skrytkę, może oznaczać "drogę do".
Xsy są tak rozlokowane, że jest widoczność od jednego Xsa do drugiego.
System znakowania jest podobny w wielu miejscach odległych od siebie o kilkadziesiąt kilometrów, w jednym z przypadków system był taki sam (pod Berlinem). To robili ludzie szkoleni być może już w "swego rodzaju harcerskich zabawach " w HJ i jemu podobnych obozach przetrwania, lub podczas 1 wojny światowej i swoją wiedzę i umiejętności wykorzystywali podczas 2 wojny.
Kto bawił się za szczeniaka w harcerstwo stosował w podchodach podobne znaki. W partyzantce te zdolności mogły być wykorzystywane ponownie. Znaki na drzewach były niewielkie, po 70 latach rozrosły się. W jednym przypadku przy takim znaku znalazłem odznakę WH oraz uziemienie radiostacji - może przypadek, a może potwierdzenie, że blisko kręcili się jacyś tacy w mundurach .
Co do schowków cywilnych - każdy chciał jakoś oznaczyć miejsce jak chował poza domem - jeden kamieniem położonym obok, inny nacięciem na drzewie. Nacięcie wcale nie oznacza, że pod drzewem jest kanka - równie dobrze może być 10 metrów dalej, lub między drzewami lub że tędy trzeba do niej iść. To takie moje przemyślenia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Znaki na drzewach, skrytki, vehrwolf
PostNapisane: poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 08:46 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 22 stycznia 2016, 07:27
Posty: 150
Lokalizacja: Koszalin
na identyczny znak jaki masz na fotce krępa 200 trafiła beata 40 z tego drugiego forum i okazało się to w jej przypadku oznaczeniem odległości , jak widać z tamtego linku depozyt znalazła i temat się urwał ( typowe ) . jej posty w tamtym temacie są z przed dwóch lat ale na twoim miejscu założył bym tam konto i spróbował się z nią skontaktować w celu jakiś konkretniejszych wyjaśnień , jak trafisz ten depozyt KONIECZNIE wklej tutaj fotki , nawet jeśli to spleśniałe firany , pozdrawiam kolego !!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Znaki na drzewach, skrytki, vehrwolf
PostNapisane: poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 09:42 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 3 kwietnia 2011, 12:57
Posty: 118
U mnie w okolicy np. X znakowali drzewa do nie wycięcia,tutaj w tym przypadku większość znaków ma wspólny mianownik,jest ciachnięta ukośna krecha tak jakby znak pewności że to jest ten znak którego się szuka(głośno myślę) co do znaczenia znaków to ciężko powiedzieć,zapewne tych których jest najwięcej mogą wskazywać drogę do ukrytego czegoś tam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Znaki na drzewach, skrytki, vehrwolf
PostNapisane: poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 10:14 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 23 sierpnia 2011, 20:41
Posty: 914
Lokalizacja: Częstochowa
Kalciferny napisał(a):
...na twoim miejscu założył bym tam konto i spróbował się z nią skontaktować...


tak dla scislosci ----> memberlist.php?mode=viewprofile&u=24115


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Znaki na drzewach, skrytki, vehrwolf
PostNapisane: poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 11:03 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 15 stycznia 2006, 11:03
Posty: 1425
Kalciferny napisał(a):
proszę bardzo , temat o znakach na drzewach z konkurencyjnego forum , mam nadzieje że pomogłem
http://www.forum.eksploracja.pl/viewtop ... d7a855217e

Tylko, że w tym temacie jest dużo fantazji i zwykłego chciejstwa. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Znaki na drzewach, skrytki, vehrwolf
PostNapisane: poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 11:18 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): piątek, 7 stycznia 2011, 13:17
Posty: 401
Lokalizacja: pow. biłgorajski i całym światem
Ja swego czasu x-ksem znaczylem powierzchnię próbne przy inwentaryzacji posuszu w lesie, ale przy innych czynnościach też dość często. Także znaki na drzewie nie muszą być wskazówkami do depozytu ale każdy widzi to co chce zobaczyć.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Znaki na drzewach, skrytki, vehrwolf
PostNapisane: środa, 6 kwietnia 2016, 18:57 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 3 kwietnia 2011, 12:57
Posty: 118
Nie chcę zakładać osobnego tematu skoro już jest ten więc wstawię parę fotek może ktoś coś wymyśli co do znaków na drzewach.Wspomnę tylko że oznaczone drzewa są w promieniu 30 metrów,do najbliższej drogi polnej jest kilkaset metrów,teren bardzo pagórkowaty,jest to stary bukowy las.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Znaki na drzewach, skrytki, vehrwolf
PostNapisane: sobota, 4 czerwca 2016, 23:43 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 20 stycznia 2014, 23:42
Posty: 93
W lesie zokalizowałem drzewo jak w pierwszym zdjęciu tego wątku. W określonej tym znakiem odległości był depozyt. Piszę był, bo pozostała po nim efektowna dziura w ziemi, zarośnięta już roślinnością, kilka lat spóźnił się człowiek. Co do Xsów po rozpytaniu "ludzi lasu" - najczęściej są to oznaczenia drzew jakie robi leśniczy - tak jak pisał kolega powyżej. Kiedyś depozyt AGD jakiego szukałem (też rozkopany wcześniej) oznakowany był poziomym pierścieniem wyciętym jakby piłą w korze sosny na całym obwodzie drzewa.
...co nie znaczy, że pod niektórymi Xsami nie warto szukać. Czas przeznaczony na poszukiwania nie jest czasem straconym.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Znaki na drzewach, skrytki, vehrwolf
PostNapisane: niedziela, 5 czerwca 2016, 07:01 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 22 stycznia 2016, 07:27
Posty: 150
Lokalizacja: Koszalin
Moim zdaniem KAŻDY znak na drzewie który wygląda na stary powinien zmotywować nas do przeczesania najbliższej okolicy , a ślad po wykopanym przez kogoś innego depozycie jedynie potwierdzać słuszność takich działań


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL