Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 17:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: PZE zaproszone na konsultacje do Ministerstwa Kultury !
PostNapisane: sobota, 12 maja 2018, 15:15 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): czwartek, 20 maja 2004, 12:50
Posty: 2236
Lokalizacja: Banditenkreis
Ten "wzorzec detektorysty" będzie przechowywany gdzieś w Polsce, czy tradycyjnie w Sèvres? ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE zaproszone na konsultacje do Ministerstwa Kultury !
PostNapisane: sobota, 12 maja 2018, 15:59 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5060
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
Bjar, pastwisz sie " ze szczególnym okrucieństwem" :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE zaproszone na konsultacje do Ministerstwa Kultury !
PostNapisane: sobota, 12 maja 2018, 17:02 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 16 sierpnia 2009, 11:46
Posty: 80
"Oczywiście, konieczne jest wypracowanie nowego wzorca detektorysty, detektorysty na miarę naszych ciężkich czasów, który na przekór aparatowi urzędniczemu nie da się zastraszyć, nie podda się, nie zakopie detektora, nie pogrzebie marzeń, nie sprzeniewierzy swoich ideałów. :)"

i nie ujawni swoich znalezisk muzeom i archeobetonowi ani wapiennej skale snapowi!!! nalezaloby dodac :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE zaproszone na konsultacje do Ministerstwa Kultury !
PostNapisane: sobota, 12 maja 2018, 17:51 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 28 czerwca 2011, 22:04
Posty: 1176
Lokalizacja: Norwegia
Dzień Dobry . Już wczoraj wpadłem na ten wątek ale doznałem jakiegoś lekkiego szoku , po którym władza w palcach powoli wraca mi dopiero teraz . Ministerstwo Kultury zaprasza do rozmów :o Myślę , że to dość nie typowa sytuacja jak na polskie warunki i zachowanie wierchuszki jak najbardziej też . W Krakowie podczas wojny władze okupacyjne tez " zaprosiły " polską elitę naukową do rozmów . Wiemy co było dalej . Istnieje oczywiście obawa , że może i tu zadziałać powiedzenie : " Tuczą Cię , uważaj ; pewnie będą chcieli Cię zarżnąć ...! Ufam jednak , że PZE w swej najpoważniejszej części to stare lisy i w żadnym wypadku NIE dadzą się wyportkować .
Jeśli ta bezprecedensowa akcja , ta arcytrudna sztuka negocjowania i przekonywania do racji własnych tak trudnego przeciwnika uwieńczona zostanie pełnym sukcesem dla naszego środowiska , to ja wyprawie wielki bal i zaproszę każdego , kto za ten sukces zechce się ze mną napić :) .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE zaproszone na konsultacje do Ministerstwa Kultury !
PostNapisane: sobota, 12 maja 2018, 20:36 
Offline
Malkontent

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:40
Posty: 935
Ja w sprawie formalnej - bez żadnego trybu.

Odznaki ''Wzorowy uczeń'' , ''Wzorowy żołnierz'' były ... ale to było dawno .
Nasza będzie szmaciana ( w sensie naszywka ) , czy żelazna ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE zaproszone na konsultacje do Ministerstwa Kultury !
PostNapisane: sobota, 12 maja 2018, 21:18 
Offline
Główny Administrator
Główny Administrator

Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4351
Lokalizacja: Gliwice
Niektórych to nawet nie chce się czytać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE zaproszone na konsultacje do Ministerstwa Kultury !
PostNapisane: sobota, 12 maja 2018, 21:49 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3625
Lokalizacja: Górny Śląsk
Jacek napisał(a):
Tym razem poszukiwacze byli bardziej przygotowani merytorycznie niż urzędnicy i archeolodzy

I tak powinno być za każdym razem :1 , aż w końcu pryśnie mit wszechwładzy archeobetonu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE zaproszone na konsultacje do Ministerstwa Kultury !
PostNapisane: sobota, 12 maja 2018, 23:10 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): poniedziałek, 1 lipca 2013, 23:05
Posty: 1721
Jeżeli "wzorzec detektorysty" będzie polegał na kopaniu wyłącznie za zgodą właściciela (a nie zawsze tak jest, są i tacy, co kopią nawet wtedy, gdy właściciel wyraźnie zabronił a potem zgrywają wielkich cwaniaków), informowaniu WKZ o znaleziskach przy ich jednoczesnym zatrzymywaniu w swojej kolekcji przez hobbystów (dzięki czemu i nauka na tym zyska, bo to dziedzictwo całego narodu a nie szczęśliwego Mirka który trafił), posiadaniu elementarnej "kultury wykopkowej" (nie na zasianym, zakopywać dołki, bo i z tym niektórzy mają problemy), itp - no to jaki z tym problem?

Nawet w Anglii, gdzie sytuacja z wykopkami wygląda jak marzenie, są tak zwani "nighthawkersi" i cwaniacy, którzy ustalone normy mają gdzieś, bo wolą ryć po swojemu. Zawsze tacy się znajdą. Ja jednak z miłą chęcią przyjąłbym ustalenie jasnych norm i przestrzeganie ich jeśli to pozwoliłoby na bawienie się w to hobby.

Mnie interesuje tylko to - legalizacja poszukiwań, legalizacja kolekcji, możliwość zatrzymywania historycznie mniej ważnych/wartościowych znalezisk w prywatnych kolekcjach (znajdki o większym znaczeniu powinny lądować w muzeach). I nawet nie musi państwo odkupywać tych cennych znalezisk ode mnie ani dawać mi nagród, nie to mnie w wykopkach pociąga. Jeśli będzie to obarczone jakimiś obowiązkami czy "nauką właściwej postawy" - niech tak będzie, nie przeszkadza mi to.

Wciąż podchodzę ostrożnie do tego tematu, bo jednak nie sądzę, aby beton dało się skruszyć i abyśmy skończyli z jakimś sensownym prawem (jak w Anglii czy w ogóle na "cywilizowanym zachodzie"), wolę się nie napalać żeby się potem nie rozczarowywać, ale trzymam kciuki za PZE i przyznam, że jestem jednak pozytywnie zaskoczony tym, że jednak coś sensownego ze strony poszukiwaczy się robi w tej kwestii. Wolę wierzyć w to, że pan Jacek i reszta działają dla dobra wszystkich poszukiwaczy. Czy tak jest - nie wiem, czy takie coś się uda - nie wiem, ale taką mam nadzieję.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE zaproszone na konsultacje do Ministerstwa Kultury !
PostNapisane: sobota, 12 maja 2018, 23:23 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): sobota, 1 czerwca 2013, 03:37
Posty: 717
Lokalizacja: MZ-PL
:1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE zaproszone na konsultacje do Ministerstwa Kultury !
PostNapisane: sobota, 12 maja 2018, 23:29 
Offline
Główny Administrator
Główny Administrator

Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4351
Lokalizacja: Gliwice
Komunikat PZE po niedzieli.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE zaproszone na konsultacje do Ministerstwa Kultury !
PostNapisane: niedziela, 13 maja 2018, 20:49 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): czwartek, 20 maja 2004, 12:50
Posty: 2236
Lokalizacja: Banditenkreis
Relacja -> https://www.youtube.com/watch?v=GmRMpu6GXuE


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE zaproszone na konsultacje do Ministerstwa Kultury !
PostNapisane: niedziela, 13 maja 2018, 23:42 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3625
Lokalizacja: Górny Śląsk
https://www.youtube.com/watch?v=GmRMpu6GXuE
Pani Zalasińska mówi o konieczności włączenia nas w system, w ten sam system, który ledwo co nas skutecznie wykluczył, przy czym twierdzi, że zmieniła się tylko sankcja, kwalifikacja z wykroczenia na przestępstwo, więc powinna wyjaśnić dlaczego pozmieniało się tak dużo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE zaproszone na konsultacje do Ministerstwa Kultury !
PostNapisane: poniedziałek, 14 maja 2018, 00:29 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 16 sierpnia 2009, 11:46
Posty: 80
Dalo sie wyczuc jakas wole dialogu i wspolpracy u pani Zalasinskiej. Ciekawe czy to do prezesa doszly juz sygnaly, ze tez jestesmy wyborcami czy rzeczywiscie jest to chec uporzadkowania Stajni Augiasza... Tak czy siak doktorat pani profesor zrobila na temat zabytkow nieruchomych wiec "jest wtajemniczona" rozpoznawanie zabytkow.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE zaproszone na konsultacje do Ministerstwa Kultury !
PostNapisane: poniedziałek, 14 maja 2018, 00:49 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 4 listopada 2008, 13:19
Posty: 1051
Lokalizacja: Szczecin
aquila napisał(a):
Nawet w Anglii, gdzie sytuacja z wykopkami wygląda jak marzenie, są tak zwani "nighthawkersi" i cwaniacy, którzy ustalone normy mają gdzieś, bo wolą ryć po swojemu.


W dużej mierze to są nasi pobratymcy, ponieważ żaden szanujący się angielski farmer czy tam rolnik jak zwał tak zwał nie da im zgody na kopanie. To nie jest tak, że każdy może sobie kopać za ich zgodą. Mają swoich zaufanych ludzi, którzy wiadomo, że się podzielą za ewentualne znalezisko niemałą kwotą, a reszta won. Tak, że niby miodzio, "jak marzenie", ale tylko z daleka.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE zaproszone na konsultacje do Ministerstwa Kultury !
PostNapisane: poniedziałek, 14 maja 2018, 05:19 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 16 sierpnia 2009, 11:46
Posty: 80
"W dużej mierze to są nasi pobratymcy, ponieważ żaden szanujący się angielski farmer czy tam rolnik jak zwał tak zwał nie da im zgody na kopanie"

Nieprawda.
Kolejny stereotyp o Polakach rozpowszechniany przez Polaka. Pojecie "nighthawker" powstalo na dlugo przez zmasowanym najazdem Polakow na WB.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Grot i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL