Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 15:44

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Relacja filmowa ze spotkania w MKiDN 11 maja 2018 roku
PostNapisane: wtorek, 15 maja 2018, 19:44 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): poniedziałek, 1 lipca 2013, 23:05
Posty: 1721
A jakie są, tak ogólnie, odpowiedzi archeologów przeciwnych wykopkom gdy wspomni się im jak to wygląda np w Wielkiej Brytanii (i innych krajach w których współpraca przebiega bezproblemowo)? Poszukiwacze szkodzą zabytkom w polskiej ziemi, ale już najwyraźniej tym w brytyjskiej - nie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Relacja filmowa ze spotkania w MKiDN 11 maja 2018 roku
PostNapisane: wtorek, 15 maja 2018, 20:13 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): czwartek, 19 sierpnia 2004, 22:38
Posty: 427
Lokalizacja: Górny Śląsk
Aquila, w katowickim WUOZecie pani konserwator (z wykształcenia archeolog) powiedziała mi, że z tego co się orientuje to mieszkamy w Polsce więc o po co pytam i podaję jako przykład WB


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Relacja filmowa ze spotkania w MKiDN 11 maja 2018 roku
PostNapisane: wtorek, 15 maja 2018, 20:16 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2018, 12:51
Posty: 29
No właśnie, też chętnie posłuchałbym co mądrego (lub mniej mądrego) mówili przedstawiciele - nazwijmy to - świata archeo. Czy ich zdaniem (już post factum) jednak źle się stało, że zaostrzone zostały sankcje za nielegalne poszukiwania zabytków? Czy może nadal uważają, że nowelizacja była dobrym posunięciem i zabytki są teraz lepiej chronione?

A może Michał mógłby udostępnić jakiś materiał z tych wypowiedzi?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Relacja filmowa ze spotkania w MKiDN 11 maja 2018 roku
PostNapisane: wtorek, 15 maja 2018, 20:43 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 20 stycznia 2014, 23:42
Posty: 93
Będą zmiany, będą..... Za 3 lata będzie całkowity zakaz posiadania chodzenia z wykrywaczem, jak w jakiejś Rumunii. O tym, że legalność wykrywaczy to luka w polskim prawie to słyszałem osobiście jak niejaki M. Trzciński bredził do swojego kolegi z Łodzi co specjalizuje się w karaniu poszukiwaczy (wiadomo o kogo chodzi). Radził bym się nie podniecać, czytam nieraz ichnie fora i zdanie o poszukiwaczach te betonowe głowy mają wyrobione. Jest kilku mądrych, ale z resztą nawet nie ma o czym rozmawiać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Relacja filmowa ze spotkania w MKiDN 11 maja 2018 roku
PostNapisane: wtorek, 15 maja 2018, 20:55 
Offline
Malkontent

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:40
Posty: 935
Jacek napisał(a):
Ale co wnosi w dyskurs to co piszesz ?


Merytorycznie tyle co poklask klakierów - tyla że mniej to dla ucha miłe .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Relacja filmowa ze spotkania w MKiDN 11 maja 2018 roku
PostNapisane: wtorek, 15 maja 2018, 22:23 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): poniedziałek, 1 lipca 2013, 23:05
Posty: 1721
yarek napisał(a):
Aquila, w katowickim WUOZecie pani konserwator (z wykształcenia archeolog) powiedziała mi, że z tego co się orientuje to mieszkamy w Polsce więc o po co pytam i podaję jako przykład WB


Absolutnie idiotyczna odpowiedź teoretycznie wykształconej osoby. Taki "argument" w dyskusji dałoby się bardzo łatwo zbić. A fakt, że jakoś na zachodzie poszukiwacze działają bezproblemowo i jakoś szkoda zabytkom się nie dzieje (plus jest z tego korzyść dla naukowców) jest bardzo na korzyść poszukiwaczy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Relacja filmowa ze spotkania w MKiDN 11 maja 2018 roku
PostNapisane: wtorek, 15 maja 2018, 22:54 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 14:56
Posty: 475
Olek_65 napisał(a):
Merytorycznie tyle co poklask klakierów - tyla że mniej to dla ucha miłe .


Czyli jak ktoś pracuje na twoją rzecz, to wszystko jedno czy będziesz zrzędził, czy wyrażał uznanie? Czy ty kiedykolwiek robiłeś coś bezinteresownie dla nieznanych ci osobiście ludzi? Ja robiłem i informuję, że takie ciągłe gderanie skutecznie wkurza tych, którzy coś robią. Nie masz zapału albo chęci, żeby pomagać, to przynajmniej nie zniechęcaj.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Relacja filmowa ze spotkania w MKiDN 11 maja 2018 roku
PostNapisane: wtorek, 15 maja 2018, 23:14 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): sobota, 19 listopada 2011, 23:55
Posty: 265
Lepiej się miło zaskoczyć niż srodze zawieść...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Relacja filmowa ze spotkania w MKiDN 11 maja 2018 roku
PostNapisane: wtorek, 15 maja 2018, 23:23 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 14:56
Posty: 475
Pełna zgoda :1 .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Relacja filmowa ze spotkania w MKiDN 11 maja 2018 roku
PostNapisane: wtorek, 15 maja 2018, 23:47 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
Drucik napisał(a):
Olek_65 napisał(a):
Merytorycznie tyle co poklask klakierów - tyla że mniej to dla ucha miłe .


Czyli jak ktoś pracuje na twoją rzecz, to wszystko jedno czy będziesz zrzędził, czy wyrażał uznanie? Czy ty kiedykolwiek robiłeś coś bezinteresownie dla nieznanych ci osobiście ludzi? Ja robiłem i informuję, że takie ciągłe gderanie skutecznie wkurza tych, którzy coś robią. Nie masz zapału albo chęci, żeby pomagać, to przynajmniej nie zniechęcaj.

Chyba nie ma powodów uznać ,że Olek (lub ktoś inny)nic nigdy nie zrobił bezinteresownego dla innych. Są naprawdę ludzie,którzy robią coś małego -dużego, dla innych lub sprawy ,ale nie muszą się tym chwalić,zwłaszcza publicznie. A pewne krytyczne uwagi nie muszą wynikać z negacji starań (PZE) ale ze zwykłej sumy doświadczeń zdobytych w życiu przez komentującego...I trudno z tym polemizować. :)
Ja wierzę ,że jakiś krok do przodu jednak został zrobiony. :za Nie znamy wypowiedzi archeo-konserwo,ale wnioskując z relacji, poszli w tradycyjną nudną, zużytą ,ale działającą do tej pory,negację zjawiska jakim jest poszukiwacz...Czyli:Powielili,skopiowali pewien schemat na nasz temat,bez weryfikacji i zastanowienia...Nieco stresuje mnie podkreślanie prze PZE "ważności" tematu kiepskich interpretacji przez poszczególne WKZ-ty,wydawania tzw.pozwoleń na poszukiwania(jak mniemam zabytków). Ale mam nadzieję ,że i ten temat wkrótce PZE ogarnie po kątem : nie są nam one (pozwolenia)potrzebne ,ale jeśli i tak znajdziemy zabytek (domniemanie) ,to z czystym sumieniem możemy (będziemy mogli),to komuś pokazać(i przekazać wszelkie dane). I teraz fajnie byłoby ogarnąć się na tyle,żeby wykorzystać ten krok zrobiony do przodu, bez możliwości zrobienia dwóch kroków do tyłu...przez przeciwnika. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Relacja filmowa ze spotkania w MKiDN 11 maja 2018 roku
PostNapisane: środa, 16 maja 2018, 00:32 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5060
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
Sowa74 napisał(a):
Będą zmiany, będą..... Za 3 lata będzie całkowity zakaz posiadania chodzenia z wykrywaczem, jak w jakiejś Rumunii. O tym, że legalność wykrywaczy to luka w polskim prawie to słyszałem osobiście jak niejaki M. Trzciński bredził do swojego kolegi z Łodzi co specjalizuje się w karaniu poszukiwaczy (wiadomo o kogo chodzi). Radził bym się nie podniecać, czytam nieraz ichnie fora i zdanie o poszukiwaczach te betonowe głowy mają wyrobione. Jest kilku mądrych, ale z resztą nawet nie ma o czym rozmawiać.


...a my zyjemy na wyspie odcieci od swiata :lol: ....jesli to wejdzie, to bedzie kolejny martwy przepis, ciężki do wyekzekwowania, archeo niezaleznie jak maja betonowe łby musza w końcu zrozumiec ze nie ma innej alternatywy niz wspolpraca, a dokrecaniem sruby kreca bat głównie na wlasne dupy, bo wspólpraca juz lezy, a jesli dokreca bardziej, to beda miec guzik nie zgloszenia, a znaleziska z Polski poogladaja sobie na zachodnich portalach aukcyjnych, albo nie zobaczą ich wcale
Na marginesie ...nie masz pojeca jak teraz Rumuni ryja i co wyciagaja :P


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Relacja filmowa ze spotkania w MKiDN 11 maja 2018 roku
PostNapisane: środa, 16 maja 2018, 05:54 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Ten kij ma 8 końców albo i więcej. Załóżmy że prawo zostanie zmienione i wszyscy są zadowoleni:

1. Dziobacze współpracują z archeologami, Garrett Ace 250 kosztuje 5 tyś. ziko.
2. Tysiące ludzi zacznie zgłaszać dziesiątki tysięcy znalezisk (nadgorliwi będą taszczyć całe wory skorup do wkz).
3. W następstwie powstaną miliony nowych stanowisk archeologicznych na mapie AZP.
4. Serwery geoportalu wiecznie przeciążone (każdy chce zgłosić te dziesiątki obiektów znalezione lidarem).
5. Każde znalezisko (zespół znalezisk) to oprócz nowego stanowiska także otulina ochronna (pińcet metrów).
6. Archeo zaczyna się pocić, trzeba w końcu przebadać te miliony hektarów. Kończą się piniondze na badania.
7. Kończą się nagrody za odkrycia, zabraknie nawet papieru na dyplomy a Egon nie ma czasu uścisnąć ręki.
8. Kończy się wydawanie zezwoleń na poszukiwania, cały obszar kraju jest już jednym wielkim stanowiskiem.
9. Garrett Ace 250 kosztuje 200 ziko.
itp., itd.
p.s. Jest to oczywiście tylko moja hipotetyczna, humorystyczna wersja rozwoju wypadków.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Relacja filmowa ze spotkania w MKiDN 11 maja 2018 roku
PostNapisane: środa, 16 maja 2018, 08:11 
Offline
Główny Administrator
Główny Administrator

Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4351
Lokalizacja: Gliwice
Zamiast pisać bzdury tutaj na forum może napisalibyście jakieś pismo do WKZ lub innej instytucji państwowej o co wielokrotnie apelował chociażby Saper.
Olek nadaje Ci rangę "forumowy malkontent" skoro taka rola najbardziej Ci tu odpowiada a Asi72 "Matka Teresa od Olków malkontentów".
Ludzie wchodzą tu aby przeczytać coś konstruktywnego i praktycznego albo chociażby dowiedzieć się co się dzieje w sprawie, którą się zajmujemy. Co widzi? Tą samą grupę kilku osób plotących w co drugim poście te same dyrdymały jak to się nie uda, jestem sceptyczny powinno być jak w GB a ten Kukiz to świnia ...
Z pozycji osoby, która bezinteresownie jako społecznik poświęca swój czas na zrobienie czegoś dobrego dla środowiska nie mam ochoty czytać malkontentów a oczekuję wsparcia. Tak mało i tak dużo za razem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Relacja filmowa ze spotkania w MKiDN 11 maja 2018 roku
PostNapisane: środa, 16 maja 2018, 10:24 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
Jacek. O tym czy ktoś wysyłał jakieś pismo czy nie, możesz nawet nie wiedzieć bo nie znasz przecież wszystkich imion i nazwisk ludzi z forum. Jedno według mnie bardzo ciekawe pismo podesłałam już parę miesięcy temu do Sapera ,ale być może Ci go nie pokazał . W wolnej chwili podeślę i Tobie bo wydaje mi się ,że na jego podstawie będzie można sformułować kilka pytań o bezprawne działania urzędników. Uważam,że akcja z tymi pismami sama w sobie jest dobra bo pozwala na zebranie wielu informacji w jaki sposœb poszczególne urzędy same ustalają własne prawa. Ale mam jedynie obawy czy ten zbiór informacji nie będzie służył również "przeciwnikowi" do stworzenia jednolitego prawa w obrębie pozwoleń na poszukiwania,który zostanie okrzyknięty wielkim kompromisem ,ale jedynym niestety. Możemy zostać z prawem jednolitym ale dość zaporowym dla wielu poszukiwaczy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Relacja filmowa ze spotkania w MKiDN 11 maja 2018 roku
PostNapisane: środa, 16 maja 2018, 10:44 
Offline
Główny Administrator
Główny Administrator

Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4351
Lokalizacja: Gliwice
Chciałabym a boję się no litości !
Skoro decyzje są bzdurne to co jeszcze może się pogorszyć ?
Mamy je zebrać by pokazać jak jest źle.
Ministerstwo poprosiło nas o to.
podeslij bo Saper się nie podzielił.
biuro@pze.org.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL