Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 16:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Relacja filmowa ze spotkania w MKiDN 11 maja 2018 roku
PostNapisane: wtorek, 26 czerwca 2018, 15:51 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): czwartek, 26 stycznia 2012, 17:07
Posty: 353
Aśka72 napisał(a):
van napisał(a):
Aśka72 napisał(a):
Ale pomiędzy wyrażaniem zaniepokojenia a internetowymi pyskówkami i pieniactwem jest jeszcze sporo innych możliwości. Nieporozumieniem jest też uważanie stawianych pytań za wymachiwanie szabelką.



Przecież tych słów nie skierowałem przeciwko nam.
Na razie nie mamy wystarczającej siły i mocy sprawczej by wymachiwać szabelką w stronę SNAPÓW i innych sratów.
Pokażmy ,że nie jesteśmy bandą krzykaczy i oszołomów.
Jeśli odbijemy się od ściany wtedy beton kruszyć trzeba będzie inaczej.

Ja też jestem zwolennikiem „opcji zero „
Jest na to jeszcze za wcześnie ,choć brakuje już ciut ,ciut .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Relacja filmowa ze spotkania w MKiDN 11 maja 2018 roku
PostNapisane: wtorek, 26 czerwca 2018, 17:33 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): wtorek, 22 lipca 2014, 19:15
Posty: 593
Lokalizacja: Sonnenborn, Aachen
Myślę że powinien powstać dział zamknięty,dla osób które się znają osobiście i mają jakieś propozycje,tu już by musiał Jacek zadecydować czy chce takiego rozwiązania,Snap w ciszy i spokoju tworzy plan znając nasze kroki wcześniej co widać po przygotowanych na momencie odpowiedziach,możemy sobie psioczyć bo takie nasze prawo ale wydaje mi się że czytając działy można wywnioskować że planu nam brak,a skoro nawet takowy się pojawi oni będą już na to przygotowani,zdaję sobie sprawę że stowarzyszenia i tak będą działać nadal więc opcja zero chyba jest nierealna.Co wy myślicie o takim pomyśle?,zupełnie bez podtekstów,szkoda tylko ze Jacek ma tak mało czasu na odpowiedzi bo może by coś się wyklarowało.Stare przysłowie że najlepszą obroną jest atak chyba ma coś w sobie sensownego w tej sytuacji.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Relacja filmowa ze spotkania w MKiDN 11 maja 2018 roku
PostNapisane: wtorek, 26 czerwca 2018, 18:30 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3833
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
Ja już dawno o tym myślałem. Ja nawet był bym za blokadą dla nowych, w sensie że nowy musi mieć osobę polecającą aby się rejestrować, ucięli byśmy wszelakich troli i frustratów. Forum jest własnością Jacka, to on decyduje, a ja tu zasadniczo tyko zamiatam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Relacja filmowa ze spotkania w MKiDN 11 maja 2018 roku
PostNapisane: wtorek, 26 czerwca 2018, 20:14 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 20 stycznia 2014, 23:42
Posty: 93
"Najśmieszniejsze w tej sprawie jest to że co poniektórzy naiwnie myślą że z betonem da się dogadać.

Ci gadacze jakby nie wiedzieli że beton wiązał się 75 lat i tylko dynamit jest go w stanie usunąć. Żadne gadki szmatki, ugadywanie się i inne dyrdymały. Po prostu trzeba wejść ....za ryj i na śmietnik. To są postalinowskie eksponaty i ich uczniowie, gdzie zwroty "dziedzictwo" i "kontekst" to jest tylko słowo klucz do robienia swoich własnych interesów i trzymania władzy.

Ogrywanie PZE ukazuje świetnie "Archeologia Żywa" nie uczestnicząca w tych zagrywkach :

https://archeologia.com.pl/2018/06/25/p ... -zabytkow/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Relacja filmowa ze spotkania w MKiDN 11 maja 2018 roku
PostNapisane: wtorek, 26 czerwca 2018, 20:42 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 14:56
Posty: 475
Sowa - tak z ciekawości, zamierzasz naprawdę osobiście wziąć kogoś za ryj, czy tylko jesteś taki mocny w słowach? Działasz coś razem z innymi poza pisaniem postów? Pytam bez złośliwości, bo chciałbym wiedzieć, jak się zamierzasz zabrać do tego rozwalania betonu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Relacja filmowa ze spotkania w MKiDN 11 maja 2018 roku
PostNapisane: wtorek, 26 czerwca 2018, 21:31 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
Nie no za "ryj i na śmietnik "to tylko myślę przenośnia. Nikt nie jest przecież "barbarzyńcą"! :D Ale wypowiedź Sowy74 ,dobrze jednak pokazuje nastroje wśród poszukiwaczy spoza PZE. Wielu uważa,że działania powinny być delikatnie ujmując,bardziej stanowcze,a wypowiedzi mniej zachowawcze. Jest duży chaos komunikacyjny. Przedłużający się marazm związany z zapisami. Rzeczywiste pyskówki.Dlaczego znani wszystkim z internetu i nie tylko, poszukiwacze kłócą się między sobą? Dlaczego nie zmieniacie tego prawa razem ? Dlaczego się nie spotkacie żeby to rozwiązać ? Czytam i nie wierzę w te wycieczki osobiste ,gadanie o babach i ich cyckach.
Filipie. Selekcja,sito i cenzura na forum niczego nie załatwi . Sprowadzanie forum do funkcji prywatnego folwarku Jacka to tylko jak dla mnie woda na młyn. Spowoduje to tylko zmniejszenie zaufania do związku i ewentualne zarzuty klik i kolesiostwa.Trzeba to jakoś pogodzić. Akurat się złożyło,że założyciel forum jest jednocześnie prezesem związku. Chwała mu za jedno i drugie. No ale co z tego ? Forum z założenia miało być publiczne. Jeśli nie może być takie to należy je zamknąć . Tylko po co? Przecież wkrótce ma ruszyć strona PZE z logowaniem członków itd...Przecież tam już będzie siłą rzeczy selekcja. Można nie przyjmować tych ze SNAP-u,trolli ,frustratów i marud. :) :) Spokojnie,my z Olkiem już zaakceptowaliśmy sytuację,że się ewentualnie nie załapiemy :lol:
Sorrki Olek,że tak za Ciebie...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Relacja filmowa ze spotkania w MKiDN 11 maja 2018 roku
PostNapisane: wtorek, 26 czerwca 2018, 21:54 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 20 stycznia 2014, 23:42
Posty: 93
Możecie i wprowadzić logowanie, selekcję, co tam chcecie. Puszczać tylko przychylne głosy swoich klakierów, a nieprzychylne jak moje kasować. Tylko co to wtedy Wam da. PZE będzie żyło w odizolowanej bańce mydlanej, która pęknie w zderzeniu z rzeczywistością jak Wasze argumenty ze SNAPem. Ja tam mogę konspirować się kolejne 30 lat bo już do tego w zasadzie przywykłem, a o wnuki jakby im przyszło latać z wykrywaczem to martwić się nie muszę, bo dla moich wnuków fantów i tak już nie wystarczy ;-).
Te ich bredzenie, że jest to dziedzictwo nieodnawialne jakoś mnie nie rusza jako argument. Maszyny jak nie przemielą ten ich kontekst razem ze znajdkami to przynajmniej uchowa się to w gablotach u obywateli lub w klaserach. Badać to już nie ma co, bo zalega tego tony w magazynach. tysięczna boratynka, czy setny bagnet w muzeum? Wolne żarty. Kopaliny, złoto, miedź, węgiel też są nieodnawialne, a koncesję na wydobycie lekką ręką oddaje się zagranicznym koncernom i jakoś nikt tym się nie martwi. Wyzbierają poszukiwacze ten kontekst i dziedzictwo do ostatniej boratynki i ostatniego bagnetu to archeo zajmą się może w końcu prawdziwą archeologią czasów odległych jak neolit lub ich nowym pomysłem "archeologią współczesności".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Relacja filmowa ze spotkania w MKiDN 11 maja 2018 roku
PostNapisane: wtorek, 26 czerwca 2018, 22:00 
Offline
Malkontent

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:40
Posty: 935
Za Wami Asia idę jak w dym ... :666
PS- co by mnie o krypto - bolszewizm nie oskarżyć że zwracam się do Koleżanki per ''Wy'' ...
Oni wiedzą :) i wystarczy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Relacja filmowa ze spotkania w MKiDN 11 maja 2018 roku
PostNapisane: wtorek, 26 czerwca 2018, 22:04 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 14:56
Posty: 475
Sowa - pełna zgoda co do twojej wypowiedzi :1 . Ale chodziło mi tylko o to, czy masz jakiś realny plan, jakąś alternatywę dla tych negocjacji, które rozpoczęło PZE. Widzisz jakąś inną drogę, to wal. Bo samo wysuwanie twardych żądań do ministerstwa jest jak dla mnie mało przekonujące.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Relacja filmowa ze spotkania w MKiDN 11 maja 2018 roku
PostNapisane: wtorek, 26 czerwca 2018, 22:05 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Aśka72 napisał(a):
Wielu uważa,że działania powinny być delikatnie ujmując,bardziej stanowcze,a wypowiedzi mniej zachowawcze.


Super, to niech tych "wielu" się skrzyknie i coś zrobi. Bądźcie lepsi niż PZE, bardziej stanowczy, weźcie całe to archeologiczno-urzędnicze towarzystwo "za ryj". Będę Wam kibicować. Tylko wiesz co?

Nic nie zrobicie. Nic.

Jedyne co potaficie i uskuteczniacie na forum i FB to bezproduktywne mielenie ozorem, wciąż na ten sam temat. Wam się to nie nudzi? Wypisywać w kółko te same dyrdymały? Wszystko źle, nic nie pasuje, tylko krytykanctwo (bo nie krytyka). Przez 20 lat tacy jak Ty nie zrobili nic poza wypisywaniem smutów po forach, a teraz kiedy w końcu ktoś się zabrał za ratowanie sytuacji to nie potaficie nawet milcząco się przyglądać i czekać na efekty. Bo o konstruktywną pomoc Was nie posądzam i jej nie oczekuje, bo ten typ człowieka tego nie potrafi.

Bardzo łatwo przychodzi Ci rozliczanie i krytykowanie innych. Więc pytam: co Ty [ wymoderowano ] osobiscie zrobiłaś w naszej sprawie? Jakie są Twoje propozycje zmian w prawie? W jaki sposób możesz się zaangażować, pomóc? Konkretnie.

Nikt nikomu nie każe kochać PZE czy wstępować w jego szeregi. Być może można działać lepiej i skuteczniej niż PZE. Tylko do k...y nędzy DLACZEGO NIKT TEGO NIE ROBI?

* - jak nerwy puszczaja, najlepiej odejsc od klawiatury i ochlonac :za, wclan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Relacja filmowa ze spotkania w MKiDN 11 maja 2018 roku
PostNapisane: wtorek, 26 czerwca 2018, 22:08 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3833
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
Chyba nie wyłapaliście intencji. Nie chodziło o wprowadzenie cenzury, a o zrobienie miejsca gdzie można swobodnie rozmawiać nie obawiając się konsekwencji tego co się mówi i kto to jeszcze czyta. Sowa74 ja uważam że wszystkie fora i inne fejsbuki zdechły, ludzie są zastraszeni i nic nie pokazują i to się już nie zmieni. Co do samych poszukiwaczy to żadna ustawa ich nie uzdrowi i nie nawróci, kto ma świra na punkcie poszukiwań dalej to robi, cichaczem, tak żeby nikt nie widział. Identycznie jest z pędzeniem bimbru, zabronione, a jednak każdego dnia na allegro sprzedaje się kilkanaście destylatorów :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Relacja filmowa ze spotkania w MKiDN 11 maja 2018 roku
PostNapisane: wtorek, 26 czerwca 2018, 22:10 
Offline
Malkontent

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:40
Posty: 935
Myślę Lipek że przekroczyłeś pewną granicę- granicę ludzkiej przyzwoitości.
Bardzo jest mi smutno . Smutno podwójnie - bo jesteś twarzą PZE ...


Ostatnio edytowano wtorek, 26 czerwca 2018, 22:14 przez Olek_65, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Relacja filmowa ze spotkania w MKiDN 11 maja 2018 roku
PostNapisane: wtorek, 26 czerwca 2018, 22:14 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Wypowiadam się tylko w swoim własnym imieniu, Piotra Lipskiego. Nikogo więcej, żadnej organizacji. Bo do żadnej formalnie nie należę. Także nie rób ze mnie jakiejś "twarzy PZE", bo nigdy nią nie byłem i nie będę.

Nie uważam, żebym przekroczył jakąkolwiek granicę. Napisałem parę słów prawdy i zadałem konkretne pytania, bo chcę wiedzieć jakie moralne i formalne prawo do rozliczania wszystkich dookoła ma ktoś, kto czyni to codziennie. I tyle. Możesz się z tym nie zgadzać, Twoje prawo. Tylko mi tu nie matkuj i nie pisz górnolotnych bzdur o jakiejś przyzwoitości.


Ostatnio edytowano wtorek, 26 czerwca 2018, 22:20 przez Lipek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Relacja filmowa ze spotkania w MKiDN 11 maja 2018 roku
PostNapisane: wtorek, 26 czerwca 2018, 22:17 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): wtorek, 22 lipca 2014, 19:15
Posty: 593
Lokalizacja: Sonnenborn, Aachen
Aśka nie wiem czy dobrze zrozumiałem twój wpis więc chciałbym to rozjaśnić,miałem taki pomysł tylko dlatego że póki co Forum jest dostępne dla każdego i wszelkie pomysły to już jakby to ująć?:Przekazanie wrogowi własnych pozycji!,wiem że najlepiej jak wszystko jest transparentne ale tak w życiu bywa że właśnie w zaciszach bez zbędnego rozgłosu można stworzyć dobry plan bitwy i zaskoczyć wroga!,nikt nigdy szczerością przeciwnika nie ograł a temat jest ciężki.Prowadząc polemikę z osobami ze Snap-u odnoszę wrażenie że słowo kontekst to już opiera się już o filozofię i dochodzi już do totalnego absurdu,z filozofami nie ma co po dobroci bo to nieuleczalne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Relacja filmowa ze spotkania w MKiDN 11 maja 2018 roku
PostNapisane: wtorek, 26 czerwca 2018, 22:20 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 20 stycznia 2014, 23:42
Posty: 93
Drucik, w negocjacjach przeszedł bym nie do wąchania się i wchodzenia w tyłek, ale twardo do żądań, bo chyba po to PZE powstało by coś wywalczyć, a nie by iść na ustępstwa (chyba ze się mylę).
Powiedział bym, może w bardziej eleganckiej formie że albo pójdziecie archeobetony na ustępstwo i będziecie mieli jakąś kontrolę nad tym co się dzieje, albo przejdzie wam koło nosa ostatni etap czyszczenia kraju z tego dziedzictwa i zostanie wam sam kontekst. Wybierajcie i cześć jak czapka. Jak nie to i tak tego nie zatrzymacie.
W Holandii nie mogli powstrzymać fali narko więc zalegalizowano to i maja przynajmniej nad tym jakąś kontrolę (osobiście narkotyki potępiam, ale taki przykład).
Poszukiwania były nielegalne odkąd wynaleziono detektory, więc obecna wzmożona karalność i nagonka medialna jakoś nie ruszyła hobbystów, a tym bardziej tych co z tego żyją (bo znałem kiedyś i takich).
Szczegóły, w zasadzie pomijalne bo są oczywiste to to, żejakby znalezione pierdoły można było oddawać do muzeum do skatalogowania po współrzędnych gps to w mig mieli by mapę kraju naszpikowaną wiadomościami. Sam z racji zawodowego szwędania się po lesie i polach znam położenie wielu kurhanów (miejsca te omijam bo źle się tam czuję), rozoranych pól z urnami (skorupy i przepalona ziemia), ale mam na tych betonów taką alergię, że nic nie zgłaszam, niech sobie stoi i czeka. Co ciekawsze znaleziska mogli by od poszukiwaczy na zasadzie pierwokupu odkupić, lub wypożyczyć na wystawę jakby chcieli. Tak nie mają ani wiedzy, ani znalezisk i udają że wszystko gra. Uczciwy i sprawdzony jest tylko model brytyjski i jeżeli on nie wejdzie to tak naprawdę te betony tylko na tym stracą (no i straci dziedzictwo narodowe).
Problem z tym, że oni traktują Was jako konkurencję i chcą mieć monopol, a konkurencję jak jest słaba to się zwalcza a nie układa z nią. Układasz się tylko z kimś z kim nie możesz wygrać. Czysta strategia i psychologia.
PS. Lipek - czy nerwy w porządku? Myślałeś, że jak powstanie PZE to na wszystkich poszukiwaczy spłynie jakaś nirwana i będą same przyklaski? Za stary na to jestem. chciałbym aby się Wam udało, ale tym sposobem jaki teraz się dzieje to nie wróżę powodzenia. Skoro jest tyle głosów krytycznych to albo można z tego wyciągnąć jakieś wnioski, albo skrańcować sytuację, że motłoch zamiast wspierać PZE to tylko krytykuje. Widzisz jednak jakie są nastroje wśród tych 100 tysięcy niezrzeszonych poszukiwaczy.
Nie kupują kitu, jaki wciska wytatuowany youtuber, że model brytyjski to tylko na wyspach się sprawdził, bo u nas się nie da bo inna mentalność i historia. Oczywiście możecie iść własną drogą i reprezentować swój skrajny tok myślenia - układanie się z kimś kto Was lekceważy i nie szanuje i nie traktuje poważnie, bo taka jest prawda. Nie dziw się, że wielu Was nie wspiera, bo jak można wspierać miętkiego zawodnika skazanego odgórnie na porażkę. Wsparcie to otrzymasz jak zagrasz twardo i będziesz reprezentował ogół poszukiwaczy.


Ostatnio edytowano wtorek, 26 czerwca 2018, 22:30 przez Sowa74, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL