Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 16:54

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: PZE zaproszone na konsultacje do Ministerstwa Kultury !
PostNapisane: wtorek, 3 lipca 2018, 14:24 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 października 2010, 12:32
Posty: 201
frank napisał(a):
:roll: To jakieś żarty, jawne drwiny z PZE i detektorystów, oni rzeczywiście mają nas za idiotów. :n


Możesz podać szczegółowo w którym miejscu mam się śmiać, bo ja bez wiedzy o tym jakie wnioski wysłał PZE., nie wyciągał bym tak negatywnego wniosku, to jest faza robocza, i nie ma powodu do przypuszczeń że zarząd działa na naszą szkodę.

To że składają wnioski i strona rządowa je czyta moim zdaniem jest pozytywem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE zaproszone na konsultacje do Ministerstwa Kultury !
PostNapisane: wtorek, 3 lipca 2018, 15:01 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3625
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kolego stan12, gdzie napisałem, że PZE działa na naszą szkodę ? To urząd zachowuje się niepoważnie, nr KW nie zmienia naszej sytuacji, to pudrowanie trupa i lep na muchy dla nierozważnych detektorystów, chętnych na uzyskanie pozwolenia na poszukiwania.

Czy pomysł podawania nr KW działek to naprawdę inicjatywa PZE ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE zaproszone na konsultacje do Ministerstwa Kultury !
PostNapisane: wtorek, 3 lipca 2018, 15:46 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): wtorek, 22 lipca 2014, 19:15
Posty: 593
Lokalizacja: Sonnenborn, Aachen
Kol.frank ja widzę to tak:możliwość dodania num.KW to tylko przyśpieszenie procedury,bez podania robi to urząd,czyli nic się nie zmieniło od czasów zezwoleń na poszukiwania, jest tylko możliwość przyśpieszenia czasu oczekiwania na kwity,Musiałby znać wszystkie szczegóły za którymi wnioskuje pze żeby można coś wywnioskować,póki co są to zmiany które wpłyną tylko na tych którzy będą chcieli śmigać za błogosławieństwem wkz-tów.A kto wpadł na ten pomysł?,nie wiem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE zaproszone na konsultacje do Ministerstwa Kultury !
PostNapisane: wtorek, 3 lipca 2018, 16:42 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 14:56
Posty: 475
frank napisał(a):
Kolego stan12, gdzie napisałem, że PZE działa na naszą szkodę ? To urząd zachowuje się niepoważnie, nr KW nie zmienia naszej sytuacji, to pudrowanie trupa i lep na muchy dla nierozważnych detektorystów, chętnych na uzyskanie pozwolenia na poszukiwania.


Dla nierozważnych detektorystów? Frank, ja staram się chodzić z pozwoleniem; dzięki temu mogę sobie kopać bez najmniejszego stresu i bez ryzyka, że w czasie poszukiwań zatrzyma mnie policjant. To mnie czyni w twoich oczach nierozważnym detektorystą. Ty dla odmiany szukasz bez pozwolenia, ryzykując zatrzymanie i rewizję w domu. Dzięki temu uważasz się za rozważnego detektorystę :? .

Mam takie dziwne wrażenie, że wielu moich kolegów szukających bez pozwolenia żyje w świecie własnych urojeń o wszechobecnej inwigilacji policji, która marzy tylko i wyłącznie o złapaniu jakiegoś człowieka z wykrywaczem. Owszem, są takie rejony w Polsce, gdzie policja ma bardzo negatywne nastawienie do osób szukających bez pozwolenia. Może powtórzę: do osób szukających bez pozwolenia. Nie wiem, po co samym sobie wmawiacie, że policja wykorzysta dane osób występujących o pozwolenie do jakiejś fali rewizji. Przypuszczam, że to wasz sposób na odreagowanie niechęci do kolegów, którzy nie muszą chować wykrywacza na widok granatowego samochodu. Proponuję zamienić to na jakiś płynny środek odstresowujący, powiedzmy tak w każdy weekend. Życzę miłego relaksu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE zaproszone na konsultacje do Ministerstwa Kultury !
PostNapisane: wtorek, 3 lipca 2018, 18:10 
Online
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): czwartek, 20 maja 2004, 12:50
Posty: 2236
Lokalizacja: Banditenkreis
Drucik napisał(a):
ja staram się chodzić z pozwoleniem


Ale "starasz się chodzić z", czy stanowczo "chodzisz z"? :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: PZE zaproszone na konsultacje do Ministerstwa Kultury !
PostNapisane: wtorek, 3 lipca 2018, 18:18 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2007, 20:01
Posty: 2324
Drucik
Pozwolenie nie chroni cię przed zatrzymaniem przez policję.
Mogą zatrzymać cię przecież do wyjaśnienia.
Wszystko zależy od tego kto cię zatrzyma.
Wiem co chciałeś przekazać ale umieszczam ten wpis żeby ktoś się nie zdziwił że pozwolenie nie uchroniło go przed zatrzymaniem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE zaproszone na konsultacje do Ministerstwa Kultury !
PostNapisane: wtorek, 3 lipca 2018, 18:28 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 października 2010, 12:32
Posty: 201
Kolego Frank, jeszcze kilka razy przeczytałem to podziękowanie i nigdzie nie ma nic o KW, numer ewidencyjny działki nie jest tożsamy z księgom wieczystą, więc skąd ta księga, a wysyłanie e-mailem mogło być korzystne ale to zależy od konkretów których my (ja) nie znam wiec poczekajmy....., inaczej to wróżenie z fusów >>> chyba że jest się urodzonym pesymistą.

Ps. Też nie jestem zadowolony z wszystkich działań, co do niektórych mam odmienny pogląd, ale w życiu tak już jest, że gdzie dwóch tam trzy zdania i wie to każdy kto działał społecznie......


Ostatnio edytowano wtorek, 3 lipca 2018, 18:37 przez stan12, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE zaproszone na konsultacje do Ministerstwa Kultury !
PostNapisane: wtorek, 3 lipca 2018, 18:30 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): sobota, 23 grudnia 2017, 10:03
Posty: 188
Jeśli posiadasz przy sobie pozwolenie i załączoną do niego mapkę, znajdujesz się na terenie, którego pozwolenie dotyczy, do tego masz za sobą dowód osobisty, to co tu wyjaśniać (o zatrzymywaniu juz nie wspomnę)?! :D :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE zaproszone na konsultacje do Ministerstwa Kultury !
PostNapisane: wtorek, 3 lipca 2018, 18:32 
Online
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): czwartek, 20 maja 2004, 12:50
Posty: 2236
Lokalizacja: Banditenkreis
Żebyś się nie zdziwił, znając polskie organy ścigania :8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE zaproszone na konsultacje do Ministerstwa Kultury !
PostNapisane: wtorek, 3 lipca 2018, 18:41 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 października 2010, 12:32
Posty: 201
bjar_1 napisał(a):
Żebyś się nie zdziwił, znając polskie organy ścigania :8)


Wyjątki się zdarzają ( nawet w drewnianym kościele można dostać cegłą w głowę) więc wyjątek potwierdza regułę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE zaproszone na konsultacje do Ministerstwa Kultury !
PostNapisane: wtorek, 3 lipca 2018, 19:21 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 14:56
Posty: 475
Bjar - staram się mieć pozwolenie, daje mi pewien komfort psychiczny. Ale zdarza się, że chodzę bez, jeżeli w danym miejscu nie obawiam się problemów z policją. Pozwolenie to dla mnie jedynie środek na pełny relaks w czasie poszukiwań. Owszem, jak napisał dumadar nie daje mi pełnej gwarancji, ale to już ryzyko, którego mógłbym się pozbyć jedynie rezygnując z poszukiwań :n .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE zaproszone na konsultacje do Ministerstwa Kultury !
PostNapisane: wtorek, 3 lipca 2018, 19:27 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3833
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
Przypomnę to co już raz pisałem:
musiała by powstać ogólnopolska baza wydanych pozwoleń do której policja miała by dostęp, inaczej to nie ma sensu. Takie pozwolenie od WKZ może każdy zrobić w dowolnym programie graficznym, podbić pieczątką z punktu foto w TESCO i podać na nim nr telefonu do kolegi który ma ewentualnie odebrać i powiedzieć WKZ z ... słucham, w czym mogę pomóc? Chyba że zrobią obowiązek zgłaszania poszukiwań na właściwym komisariacie na 7 dni roboczych w celu wcześniejszej weryfikacji papierów :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE zaproszone na konsultacje do Ministerstwa Kultury !
PostNapisane: wtorek, 3 lipca 2018, 19:39 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): sobota, 23 grudnia 2017, 10:03
Posty: 188
... może też mieć fałszywy dowód osobisty, przerobione tablice rejestracyjne pojazdu, którym się ew. porusza itd.
Nie jestem pewien, ale za podrabianie urzędowych papierów grozi chyba wieksza kara niż za spacer z detektorem bez pozwolenia?!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: PZE zaproszone na konsultacje do Ministerstwa Kultury !
PostNapisane: wtorek, 3 lipca 2018, 20:03 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2007, 20:01
Posty: 2324
Pisząc to miałem na myśli dokładnie to o czym pisze kolega Filip.
Mamy tego przykład chociażby w przypadku prawa jazdy czy dowodu rejestracyjnego.
Policja podczas rutynowej kontroli sprawdza twoje dane w bazie a nie wierzy jedynie własnym oczom choć oba dokumenty nie wydrukujesz sobie w domu na drukarce (w przeciwieństwie do np. pozwolenia na poszukiwania) bo posiadają szereg zabezpieczeń.

Może ktoś posiadający pozwolenie był już kontrolowany przez Policję i pochwali się jak to wygląda?
Sam jestem ciekaw.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE zaproszone na konsultacje do Ministerstwa Kultury !
PostNapisane: wtorek, 3 lipca 2018, 20:11 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 28 kwietnia 2016, 17:53
Posty: 86
Lokalizacja: PL.
,,musiała by powstać ogólnopolska baza wydanych pozwoleń do której policja miała by dostęp,, :lol: i kolejne urzędnicze pyski do wykarmienia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL