Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 18:02

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rolnik się boi papierka
PostNapisane: wtorek, 4 września 2018, 16:56 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): środa, 18 stycznia 2017, 23:44
Posty: 8
łoj co ja tam bede podpisywał łaź pan se jak chcesz.. możemy się umówić ze szukasz mi pan sworznia bo od pługa zgubiłem i podał mi swój numer telefonu. (jakby ktoś chciał potwierdzić) Znaczy, że jeśli BHP w porządku to mogę w biały dzień? w sensie tego sworznia szukać.. jak myślicie ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rolnik się boi papierka
PostNapisane: wtorek, 4 września 2018, 17:39 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 13 października 2009, 14:56
Posty: 1095
Lokalizacja: Warszawa
nie masz nic w domu ani w komputerze i luz, niech Ci udowodnią, że szukasz czegoś innego niż sworzeń...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rolnik się boi papierka
PostNapisane: wtorek, 4 września 2018, 17:45 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): sobota, 6 października 2012, 15:05
Posty: 364
A jak ma ,,coś" co rzeczywiście kupił na giełdzie(gdzie nikt nie wystawia paragonu) bo mu się podobało? albo dostał po zmarłych dziadkach to co ma zrobić???


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rolnik się boi papierka
PostNapisane: wtorek, 4 września 2018, 19:10 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): sobota, 3 marca 2018, 19:19
Posty: 926
Spodziewać się nieprzyjemności...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rolnik się boi papierka
PostNapisane: wtorek, 4 września 2018, 20:23 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 20 stycznia 2014, 23:42
Posty: 93
Można mieć cały klaser monet, a z boku w szafie wykrywacz i jeśli są kupione, to dopóki figurant nie powie że jest inaczej, to są kupione. Gorzej, jak ma w kieszeni na polu moniaki, a w łapie wykrywacz, ale gorzej to nie znaczy, że zupełnie źle. Ze wszystkiego można się mądrze wyślizgać, byle nie gadać głupot na poczekaniu i nie dać się zastraszyć. Szukasz sworznia, a znalazłeś jakąś monetę, miałeś przecież ją zgłosić, ale jeszcze sworznia nie znalazłeś, więc szukasz dalej. No i kto powiedział, że znaleziona srebrna marka czy dwie to jest coś, co należy od razu zgłaszać?
Wiem, wiem, zaraz posypią się przykłady że przechlapane, że ktoś tam nawet poszedł siedzieć na 48h. Ale jak wgłębić się mocniej i poszperać, to o ile nie miał w domu bomb i broni,nie przyznał się do tego czego nie musiał, nie szwędał się po stanowiskach to sprawa umorzona.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rolnik się boi papierka
PostNapisane: środa, 5 września 2018, 09:57 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): środa, 18 stycznia 2017, 23:44
Posty: 8
Sowa74 napisał(a):
Można mieć cały klaser monet, a z boku w szafie wykrywacz i jeśli są kupione, to dopóki figurant nie powie że jest inaczej, to są kupione. Gorzej, jak ma w kieszeni na polu moniaki, a w łapie wykrywacz, ale gorzej to nie znaczy, że zupełnie źle. Ze wszystkiego można się mądrze wyślizgać, byle nie gadać głupot na poczekaniu i nie dać się zastraszyć. Szukasz sworznia, a znalazłeś jakąś monetę, miałeś przecież ją zgłosić, ale jeszcze sworznia nie znalazłeś, więc szukasz dalej. No i kto powiedział, że znaleziona srebrna marka czy dwie to jest coś, co należy od razu zgłaszać?
Wiem, wiem, zaraz posypią się przykłady że przechlapane, że ktoś tam nawet poszedł siedzieć na 48h. Ale jak wgłębić się mocniej i poszperać, to o ile nie miał w domu bomb i broni,nie przyznał się do tego czego nie musiał, nie szwędał się po stanowiskach to sprawa umorzona.



Tak też myślę drobne w jednej kieszeni złom w drugiej.. i w razie czego sypnąć pod miedze. Zaufanie do rolnika to jedyna niewiadoma, że w razie draki się nie wyłga. Zapytałem jeszcze gdzie mieszka bo może jak znajdę jaki medalik waszej prababki to przyniosę. Dzięki :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rolnik się boi papierka
PostNapisane: środa, 5 września 2018, 10:02 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 20 stycznia 2014, 23:42
Posty: 93
Nawet jak powie - "pierwszy raz widzę gościa z detektorem na moim polu, nie znam, nie pozwalałem" to raczej wielkiej tragedii nie będzie. Jakiś mandat za włóczęgostwo po ściernisku ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rolnik się boi papierka
PostNapisane: środa, 5 września 2018, 10:34 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): wtorek, 22 lipca 2014, 19:15
Posty: 593
Lokalizacja: Sonnenborn, Aachen
Ja w WKZ dostałem ponowne potwierdzenie że nie ma co już nakręcać już tej spirali strachu i terroru( biorąc oczywiście poprawkę na debilne jednostki w policji lub urzędach w znanych województwach),poszedłem,dwa zagubione lemiesze wykopałem,przy kontroli :cop (jednak znalazł się nadgorliwy sąsiad i zadzwonił) pogadali,postraszyli,podjechali do właściciela,dałem im do przeczytania lekturę o poszukiwaniu przedmiotów nie zabytkowych i zaproponowałem że mogę przy nich do konserwy zadzwonić i tak oto się rozstaliśmy w pokoju. :h ,oni bez wypisywania zbędnych papierów a ja bogatszy o znalezne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rolnik się boi papierka
PostNapisane: środa, 5 września 2018, 11:16 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2007, 20:01
Posty: 2324
Możesz zdradzić skąd tą lekturę wziąłeś?
Tak dla potomności.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rolnik się boi papierka
PostNapisane: środa, 5 września 2018, 11:28 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): wtorek, 22 lipca 2014, 19:15
Posty: 593
Lokalizacja: Sonnenborn, Aachen
Zwykły wydruk e-maila z Ministerstwa z podkreślonym o poszukiwaniu przedmiotów nie zabytkowych+zapewnienie WKZ-tu że przedmioty bite masowo od 1 wszej wojny nie są w centrum ich zainteresowania,guziory,fenisie i inny złom.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rolnik się boi papierka
PostNapisane: środa, 5 września 2018, 12:03 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3625
Lokalizacja: Górny Śląsk
W mailu MKiDN nie ma ciekawego, a zapewnienie WKZ że:
Cytuj:
przedmioty bite masowo od 1 wszej wojny nie są w centrum ich zainteresowania,guziory,fenisie i inny złom

jeżeli nie jest na piśmie to go nie ma.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rolnik się boi papierka
PostNapisane: środa, 5 września 2018, 12:37 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2007, 20:01
Posty: 2324
Coś nie bardzo zrozumiałem... O co chodzi z tym "ciekawym"?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rolnik się boi papierka
PostNapisane: środa, 5 września 2018, 13:23 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 20 stycznia 2014, 23:42
Posty: 93
Pułkownik L napisał(a):
Zwykły wydruk e-maila z Ministerstwa z podkreślonym o poszukiwaniu przedmiotów nie zabytkowych+zapewnienie WKZ-tu że przedmioty bite masowo od 1 wszej wojny nie są w centrum ich zainteresowania,guziory,fenisie i inny złom.


Daj to w lepszej jakości, to sobie wydrukujemy.
Lepsze to od legitymacji klubowej jakiegoś lokalnego zrzeszenia poszukiwaczy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rolnik się boi papierka
PostNapisane: środa, 5 września 2018, 14:50 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 października 2010, 12:32
Posty: 201
To by znaczyło że i.ministerstwo, i WKZ- ty wiedzą że nie można bez pozwolenia szukać tylko zabytków, natomiast resztę przedmiotów szukamy gdy mamy zgodę właściciela, a zgłaszamy tyko gdy przypadkiem trafimy na zabytek.
Tak wynika jasno z treści ustawy, to tylko część archeo oraz niektórzy koledzy poszukiwacze szczególnie ze związków a teraz nawet PZE jakby przejął taką narracje.
To jest właśnie temat na zbliżające się konsultacje dla PZE aby prawidłowo interpretować ustawę tak jak wynika z jej treści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rolnik się boi papierka
PostNapisane: środa, 5 września 2018, 15:05 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3625
Lokalizacja: Górny Śląsk
Nie dziwię się archeologom, bo błędnie interpretując przepisy prawa mają w tym interes, wyeliminować poszukiwaczy, ale dlaczego i to głównie poszukiwacze ze stowarzyszeń godzą się na taką błędną interpretację, powielają i podzielają fałszywą narrację, czyżby szykował się podział strefy wpływów ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Jacek.Ant, prostozsadu i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL