Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 17:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pilnie potrzebna pomoc (Staszów)
PostNapisane: piątek, 20 września 2019, 08:05 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): środa, 4 sierpnia 2004, 20:28
Posty: 25
Lokalizacja: Świętochłowice/Newport
Witam,

Znajomy poprosił mnie o kontakt do kogoś kto mógłby odpłatnie pomoc odnaleźć urwaną cześć wiertniczą. Żelazna żerdź z sondą długości około 1,5m ukręciła się podczas przewiertu sterowanego na głębokości 180-200cm. Lokalizacja jest mniej więcej znana jednak trzeba ją dokładnie namierzyć. Czy ktoś z szanownych kolegów posiada sprzęt którym byłby w stanie to namierzyć i byłby chętny pomóc w okolicach Staszowa. Przewidziana godziwa nagroda.

Nightfly


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pilnie potrzebna pomoc (Staszów)
PostNapisane: piątek, 20 września 2019, 13:07 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3833
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
W głowicy masz nadajnik, sami powinni dać radę to namierzyć z dokładnością do 50cm. Ja nie widzę szansy dokładniejszego namierzenia czymkolwiek innym. Kopać i tyle.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pilnie potrzebna pomoc (Staszów)
PostNapisane: piątek, 20 września 2019, 22:37 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 17 września 2010, 19:12
Posty: 13
Lokalizacja: z domu
Filip napisał(a):
W głowicy masz nadajnik, sami powinni dać radę to namierzyć z dokładnością do 50cm. Ja nie widzę szansy dokładniejszego namierzenia czymkolwiek innym. Kopać i tyle.

Z autopsji ,kopać i płacić :8) nie wszystkie głowice mają nadajnik :ups: .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pilnie potrzebna pomoc (Staszów)
PostNapisane: piątek, 20 września 2019, 22:59 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3833
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
EE sterowany ma :)
Ja odpukać nigdy nie straciłem kreta, ale znajomi tak.
Jeden pod torami tramwajowymi w Warszawie gdzieś w okolicach sądów, kolejny w jakimś bagnie. Znajomym kret wjechał do piwnicy pod drogą na warszawskiej starówce :) podobno w piwnicy była knajpa, przebił się przez ścianę i wjechał między stoliki :)
PS.
Masz swój sterowany?
Jakiej firmy?
Ja czasem zlecam przeciski sterowane, mój rekord to 1,5km robione przeciskiem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pilnie potrzebna pomoc (Staszów)
PostNapisane: piątek, 20 września 2019, 23:11 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): poniedziałek, 3 września 2012, 22:02
Posty: 956
W Żaganiu kiedyś trafiliśmy rurę zasilającą w gaz pół miasta,strach było kreta szukać.
Wykrywaczem ciężko będzie :h


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pilnie potrzebna pomoc (Staszów)
PostNapisane: sobota, 21 września 2019, 07:45 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3833
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
Trafienie gazu to kosmiczne koszty, a ci co to naprawiają też są kosmitami. Wszystko robią bez zakręcania gazu :ups:
Też parę razy trafiłem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pilnie potrzebna pomoc (Staszów)
PostNapisane: sobota, 21 września 2019, 09:58 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): środa, 4 sierpnia 2004, 20:28
Posty: 25
Lokalizacja: Świętochłowice/Newport
Dziekuje za wypowiedzi. Z tego co mi wiadomo to nadajnik był i nadawał ale nie znaleźli go podczas kopania. Przekaże znajomemu aby się zarejestrował i dołączył do dyskusji bo widzę ze macie panowie doświadczenie w tej dziedzinie.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pilnie potrzebna pomoc (Staszów)
PostNapisane: sobota, 21 września 2019, 11:30 
Offline

Dołączył(a): sobota, 21 września 2019, 11:03
Posty: 0
Witam,
to mnie dotyczy ten i już spieszę z wyjaśnieniami. Feralna wiertnica to DitchWitch JT1220 Mach1, którą kupiliśmy wraz z lokalizatorem/sondą DitchWitcha (wiertnica ma wbudowany zdalny monitor). Od samego początku sonda sprawiała problemy i myśleliśmy, że to przez pracowników, którzy są przyzwyczajeni do lokalizatora Radiodetection iTrack, który hula wraz z mikruskiem DitchWitchem JT520. Przed feralnym wierceniem sam sondę kalibrowałem i sprawdziłem na 306cm, 200cm i 100cm. Bez zająknięcia działała co do 2cm. Pierwsze może 15m wiercenia bez zastrzeżeń, ale potem zaczęła się gubić - głębokość żadna, bo ok 2m i sonda już pokazywała 0% i powoli szła w górę. Po kolejnych 10m przestała pokazywać obrót :evil: co zastanawiające, jak urwali żerdź na małej wiertnicy, to prawie zrzuciło operatora z fotela, a tu na dużej maszynie (żerdzie 3m i ok fi6cm) nie poczuł nic. Więc żerdź startowa się spokojnie ukręciła bez fajerwerków.

I teraz ta najdziwniejsza część: śledziłem sondę co ok 1.5m znacząc na trawie markerem. I tam gdzie nawet po ukręceniu i wyciągnięciu wszystkich żerdzi miałem najmocniejszy sygnał, chłopaki nic nie znaleźli. Lokalizator pokazywał 1.85m, wykopali na 2.5m i nic. Kawał żelastwa jakby na to nie patrzeć. Więcej rozkopywać nie za bardzo mogli bo: 1) Bobcat E19, więc trochę z tym by zeszło i 2) woda na ok 2m, więc w piasku wszystko się obrywało.

Sonda się wyłącza po jakimś czasie nieaktywności, więc pewnie nawet po kilku dniach będzie sygnał, ale co z tego jak pokazuje co chce? Nie za bardzo można kopać "na pałę", bo zdemolować komuś wjazdu nie możemy.


No i co teraz? Obdzwoniłem wszystkich ogłaszających się z usługami wykrywaczem i wszędzie to samo: 50cm głębokości to max. Mam namiar na gościa, który kręci się w tych kręgach i ma znajomych jeżdżących na rozminowania, ale z tym zejdzie, bo specjalnie nie będą po taką bzdurę jechać.

Jest szansa znaleźć to np. georadarem? Kumpel ogarnia środowisko przy budowie gazociągu gdzieś pod Jasłem i miał tam archeologa z georadarem i ma się orientować co i jak i za ile, ale gwarancji nie ma, że coś z tego będzie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pilnie potrzebna pomoc (Staszów)
PostNapisane: sobota, 21 września 2019, 19:11 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3833
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
Georadar nie złapie jeżeli przedmiot jest pod lustrem wody. Dla mnie bardzo dziwna sprawa że nie dałeś rady namierzyć. Może głowica przed urwaniem trafiła na jakąś kurzawkę i po odbiciu się od kamienia poszła głębiej ? Jeżeli w okolicy nie ma zbyt wiele stali, czy żelaza to można by szukać magnetometrem. Ja bym niestety kupił kolejną, a tą kiedyś odzyskał. Obstawiam że nawet ramą tego nie złapie. A i jeszcze jedno, może tak analogowo namierzyć, poukładać żerdzie po trasie wiercenia i tam gdzie ostania to ryć? Jak coś to mam gdzieś telefon do przedstawiciela DitchWitcha tego co jest z Piły, mogę podesłać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pilnie potrzebna pomoc (Staszów)
PostNapisane: sobota, 21 września 2019, 19:16 
Offline

Dołączył(a): sobota, 21 września 2019, 11:03
Posty: 0
Taki jest plan, żeby jechać i wiercić małą po trasie, bo w niej sonda na pewno dobrze działa. Chłopaki musieli najpierw skończyć przyłącze, bo 600m rozgrzebanego pola raczej dobrze o firmie nie świadczy :8)

Sonda do dużej wiertnicy, ale pod Radiodetection już zamówiona... Czy tam adapter, na jedno wychodzi.

Gdzie szukać kogoś z magnetometrem? Jakiego profilu firma może taki posiadać?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pilnie potrzebna pomoc (Staszów)
PostNapisane: sobota, 21 września 2019, 20:01 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3833
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
Może ktoś z forum się odezwie, ja sam nie posiadam, ale znajomi mają. Zagadam przy okazji, jest szansa że ktoś z Radomia ma, tylko pytanie czy będzie chciał tracić czas na takie głupoty :) Magnetometrów to zazwyczaj geolodzy / geofizycy używają. Co do georadaru, to jak już tam było kopane, to też raczej odpada, bo na wykresach będzie bajzel nie do ogarnięcia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pilnie potrzebna pomoc (Staszów)
PostNapisane: sobota, 21 września 2019, 20:06 
Offline

Dołączył(a): sobota, 21 września 2019, 11:03
Posty: 0
Ten kolega, który ma znajomych od rozminowania, wspominał o magnetometrze (zaświtało jak padła ta nazwą). Okaże się czy się coś z tego urodzi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pilnie potrzebna pomoc (Staszów)
PostNapisane: sobota, 21 września 2019, 20:09 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3833
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
Magnetometrem sprawdzają czy ekipa dobrze zrobiła robotę, czy nie przeoczyli większych przedmiotów. Weź jedną żerdź i podjedz sprawdzić jak ją łapie żeby nie fatygować człowieka bez sensu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL