Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 14:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wzmożona niemiła ciekawość lokalnych mieszkańców
PostNapisane: wtorek, 17 marca 2020, 22:12 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): środa, 9 marca 2011, 09:51
Posty: 88
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Do dupy z takim patriotyzmem, który ma się sprowadzać do zabijania siebie albo kogoś.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wzmożona niemiła ciekawość lokalnych mieszkańców
PostNapisane: wtorek, 17 marca 2020, 22:31 
Offline
Malkontent

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:40
Posty: 935
nomennescio napisał(a):
slimak ja mam wybrac?

Ty już wybrałeś ... jak tam pogoda w UK ?
Z ciekawości pytam, bo u NAS w Polsce bardzo ładnie dziś było ...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wzmożona niemiła ciekawość lokalnych mieszkańców
PostNapisane: wtorek, 17 marca 2020, 23:01 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 502
Ten "niepelnosprytny" mem zostal stworzony nie po to by podkreslic madrosc i wybitnosc gen Pattona a po to by uderzyc w zolnierzy "wykletych" posrednio a bezposrednio w Patryka Jakiego.
Jako srodek do uzyskania zalozonego celu uzyto w nim manipilacji sugerujacej, ze "zolnierze wykleci" byli idotami popelniajacymi osobliwe samobojstwo polegajace na podejmowaniu walki w ktorej z zalozenia maja zginac tylko oni sami,
uzyto tez drugiej manipulacji sugerujacej, ze ow wymieniony z nazwiska "dresiarz i obszczymur opolski" swoja wypowiedzia chylacy glowe przed tymi, ktorzy oddali zycie za Polske inna niz zostala im narzucona (i to trzeba podkreslic) jest psychopata zapatrzonym w samobojcow..
Z punktu widzenia cynicznego egoisty niezdolnego do poswiecen oraz celow wyzszych ten mem brzmi jak melodia relaksu i uwolnienia

Ale jak to wyglada z punktu widzenia "wyjechanego" czlonka tajnego kolektywu chyba-PiS zdemaskowanego na forum, ktory wlasnie w nocy spalil lachy upstrzone patriotycznymi symbolam bo przejal sie opiniami innych?

Ja skadinad i na pewno nie z memow skierowanych do uposledzonych, wiem, ze gen Patton nie wygral zadnej bitwy bez ofiar.. (zaprzeczal wiec swoim slowom?)
Wiem tez, ze nigdy nie odwazylby sie za zycia stanac nad grobem poleglego pod jego dowodztwem amerykanskiego zolnierza by wyglosic tyrade, ze ow zginal na marne lub z glupoty
Ja wiem tez, nawiazujac tu jakby jakby do drugiego przeslania zamieszczonego mema o sposobach osiagania zwyciestw, ze w historii wojen bardzo wiele potyczek zakonczylo sie zwyciestwem tylko za sprawa olbrzymich strat wlasnych i innej drogi na zwyciestwo nie bylo...

Jest jeszcze inna sprawa jesli chodzi o ten mem... (pomijajac zawarte w nim manipulacje wyrwanych z kontekstu slow... ktos zna przydatnosc spoleczna i sklonnosc do poswiecen autora tego mema)
ktos wie jak leczylby dzis Polakow gdyby byl lekarzem lub pielegniarzem?.. moze warto pojsc jednak w tym kierunku rozwazan, kim jest osoba tak latwo odmierzajaca wartosc innych osob zywych, czy juz umarlych i co ona daje od siebie poza fermentem rozgrzebanej w poszukiwaniu zeru kloaki..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wzmożona niemiła ciekawość lokalnych mieszkańców
PostNapisane: wtorek, 17 marca 2020, 23:22 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): poniedziałek, 14 lutego 2011, 15:43
Posty: 3278
Lokalizacja: Alta Ecclesia
Litości. Czy jest na pokładzie lekarz?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wzmożona niemiła ciekawość lokalnych mieszkańców
PostNapisane: wtorek, 17 marca 2020, 23:31 
Offline
Malkontent

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:40
Posty: 935
Dawno takich jaj nie było ... :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wzmożona niemiła ciekawość lokalnych mieszkańców
PostNapisane: wtorek, 17 marca 2020, 23:32 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): czwartek, 20 maja 2004, 12:50
Posty: 2236
Lokalizacja: Banditenkreis
Epidemia, ludzie siedzą w domach, to się nudzi ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wzmożona niemiła ciekawość lokalnych mieszkańców
PostNapisane: środa, 18 marca 2020, 00:34 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 13 października 2009, 14:56
Posty: 1095
Lokalizacja: Warszawa
geno1916 napisał(a):
varo napisał(a):
geno1916 napisał(a):
Patrząc na ten wątek to niektórych nieźle musi boleć mój avatar :D


Jest to równie sensowne, jak bycie dumnym z tego, że jest się rudym albo albo niebieskookim...dumnym to można być z tego, co się osiagnęło własną pracą i wysiłkiem, a nie rzeczy, na którą nie ma się żadnego wpływu.


Ja tam jestem dumny z bycia Polakiem, z dorobku i heroizmu moich przodków. Twoja sprawa jeśli Ty tej dumy nie czujesz...


Mogę podziwiać dorobek czy sukcesy niektórych moich rodaków, ale pojęcie dumy związane jest z własnymi osiągnięciami. Nie wiem, dlaczego miałbym być dumnym z osiągnięć innych, obcych ludzi, których łączy ze mną tylko narodowość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wzmożona niemiła ciekawość lokalnych mieszkańców
PostNapisane: środa, 18 marca 2020, 08:18 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): środa, 9 marca 2011, 09:51
Posty: 88
Lokalizacja: zDolny Śląsk
varo napisał(a):
Nie wiem, dlaczego miałbym być dumnym z osiągnięć innych, obcych ludzi,...



Dlatego, że jak sam nie masz żadnych osiągnięć, a ktoś inny ma ogromne, to mówiąc ''my'' podpinasz się pod cudzy splendor.
Podobnież madki spod MOPSU najgłośniej krzyczą o ''naszych pieniądzach'' z podatków. Podczas gdy przedsiębiorcy faktycznie płacący kolosalne podatki są bardzo powściągliwi w tej ''naszości''.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wzmożona niemiła ciekawość lokalnych mieszkańców
PostNapisane: środa, 18 marca 2020, 08:30 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 4 października 2013, 07:09
Posty: 1086
Lokalizacja: Olsztyn
frank napisał(a):
No jasne, będą nas bronić anemiczni chopcy w rurkach i różowych baletkach na różowych czołgach. :D

Kolego frank, to jest argument poniżej akceptowalnego poziomu dyskusji. Obrazuje on jednak dobitnie problem aktualnej fali "narodowego" fanatyzmu, który nie przyjmuje, a wręcz odrzuca możliwość istnienia odczuć patriotycznych wśród grup o innym zapatrywaniu na świat. Powiedz w czym jest gorszy chłopak w czerwonych rurkach skoro będzie sumiennie dokładał się do PKB, będzie wzorowym płatnikiem ZUS i co tydzień robił zakupy babci w podeszłym wieku? Zastanów się o czym ty piszesz. To nie brunatna koszula czyni z człowieka patriotę, a jego życiowa postawa (brutalne odniesienie w pełni celowe). Nie uważam za słuszne sprowadzania patriotyzmu do rozmodlenia w orłach piastowskich i wykrzykiwania "B,H,O". Ja rozpatruję patriotyzm w kontekście czynów, dzięki którym obce nacje mogłyby patrzeć na nas ze zdrową zazdrością i stawiać za wzór. W czasie pokoju byłaby to dbałość o otoczenie, zachowywanie czystych lasów, jezior, wszechobecna życzliwość i chęć niesienia bezinteresownej pomocy innym. Nigdy nie wyrzucam niczego do lasów i krew mnie zalewa na widok spotykanych hałd śmieci. Za takimi często stoi jakiś Janusz (bez obrazy), który na klapie auta ma przyklejoną rybę, a nawet inne symbole. Dzieci uczę by nie rzucały papierków na ziemię. Podwożę autostopowiczów i zatrzymuję się gdy na pustej drodze zobaczę auto na światłach awaryjnych, by zapytać czy w czymś kierowcy nie pomóc. Jak sądzisz, który obrazek będzie większym obiektem podziwu u dajmy na to Niemca? Czy ten gdzie jeden kierowca drugiemu pomaga zepchnąć zepsute auto z drogi, czy ten z młodzieńcem ze znakiem PW na bluzie i kostką brukową w ręku, wykrzykującego obelgi na przechodzącego geja? IMO ten pierwszy, bo pokazuje solidarność w społeczeństwie. Ta solidarność ma też inny wydźwięk. Mówi "ich nie ruszaj, bo w razie zagrożenia z pewnością staną ramię w ramię". Temat pozostawiam do przemyślenia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wzmożona niemiła ciekawość lokalnych mieszkańców
PostNapisane: środa, 18 marca 2020, 09:29 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 października 2010, 12:32
Posty: 201
Nietajenko, :1 dokładnie o tym pisałem wcześniej.
Epatowanie symbolami nie czyni Patriotom, lecz postawa i zachowania w zwykłym codziennym życiu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wzmożona niemiła ciekawość lokalnych mieszkańców
PostNapisane: środa, 18 marca 2020, 09:38 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): środa, 1 czerwca 2016, 21:40
Posty: 907
Lokalizacja: woj.łódzkie
Dokładnie -na codzien wystarczy byc uczciwym człowiekiem ale czy to jest patriotyzm?-nie,najnormalniejsza zwykła uczciwosc..........


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wzmożona niemiła ciekawość lokalnych mieszkańców
PostNapisane: środa, 18 marca 2020, 10:53 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 502
"Za takimi często stoi jakiś Janusz (bez obrazy), który na klapie auta ma przyklejoną rybę, a nawet inne symbole."

Kolego Nietajenko, przyjemna retoryke uwaliles poslugujac sie fatalnymi argumentami.

Nie mozna wykluczyc, ze ow Janusz ze znakiem ryby na klapie auta przyjechal ubrany w czerwone rurki...
ani nie mozna zalozyc ze ten "rozmodlony w pisatowskich orlach" bedzie mniej bezinteresowny od tego, u ktorego Ty taka bezinteresownosc sugerujesz
Jeszcze to "kultowe w pewnych kregach" zestawienie mlodzienca z kostka brukowa w reku ubranego w bluze PW, wykrzykujacego obelgi wobec geja...
domyslam sie, ze rekonstruktorzy i pasjonaci rycerstwa, ktorych spotkalem na polach grunwaldzkich po zakonczonej inscenizacji popedzili czym predzej zapolowac na gejow bo nosili na bluzach patriotyczne symbole i jeden z nich mial PW na bluzie...
to sa zwyczajne przypuszczenia sluzace usprawiedliwieniu wlasnych uprzedzen, ktore jak demony wypelzaja w takich dyskusjach
odpowiedz sobie uczciwie, gdybysmy sie spotkali w Gutkowie na polach a bylbym ubrany w taka bluze i latal z piszczalka przyjalbys ode mnie browara gdybym Cie poczestowal????


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wzmożona niemiła ciekawość lokalnych mieszkańców
PostNapisane: środa, 18 marca 2020, 10:58 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): środa, 1 czerwca 2016, 21:40
Posty: 907
Lokalizacja: woj.łódzkie
Nie szata zdobi człowieka...........


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wzmożona niemiła ciekawość lokalnych mieszkańców
PostNapisane: środa, 18 marca 2020, 11:13 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 5 czerwca 2012, 16:49
Posty: 169
Dobry przykład dziś ze sklepu zostałem w sumie to wyproszony bo było więcej jak 3 osoby . Tyle że wszyscy razem ze sprzedawczynią to osiedlowe ćpuny zęby od amfy wypalone głowy też puste . Ludzie są tak głupi tak podli dzwonią na policje że ktoś pali śmieciami piszą donosy do skarbówki bo ktoś lepiej zarabia . Zauważyłem całkowity upadek moralny części społeczeństwa oglądającą TVP .Co dziwnego nie robią tak ludzie starsi tylko pokolenie 30 plus .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wzmożona niemiła ciekawość lokalnych mieszkańców
PostNapisane: środa, 18 marca 2020, 14:04 
Online
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3625
Lokalizacja: Górny Śląsk
Postępowy patriotyzm: :D


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: frank i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL