Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 17:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wsparcie dla Muzeum Bitwy pod Grunwaldem
PostNapisane: piątek, 12 czerwca 2020, 14:35 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 lipca 2006, 17:45
Posty: 1086
Lokalizacja: Westfalia
Jezeli nie zmieni sie tej "mglawicowej" ustawy, ktora ingeruje rowniez w prawa wlasnosci, a daje rownoczesnie mozliwosc manipulowania przez wladze wykonawcza, nikt nie odda nawet "Guzika" w niewiadome rece.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wsparcie dla Muzeum Bitwy pod Grunwaldem
PostNapisane: piątek, 12 czerwca 2020, 15:03 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 502
Na moje to ten apel jest wyrafinowanym przygotowaniem do Pandory...

"Także nie kiście w szafach toporów , grotów, ostróg i mieczy. I tak to wszystko pójdzie na śmietnik lub za flaszkę w teren po Waszej śmierci. A tak zapewnicie tym rzeczom godziwe i właściwe miejsce oraz opiekę."

aaa i kochani naiwni darczyncy, tylko dobrze sledzcie zagraniczne aukcje, moze uda sie Wam odkupic, swoje a przekazane muzeum "topory, groty i miecze"!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wsparcie dla Muzeum Bitwy pod Grunwaldem
PostNapisane: piątek, 12 czerwca 2020, 15:11 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 lipca 2006, 17:45
Posty: 1086
Lokalizacja: Westfalia
Wiele najcenniejszych zabytkow dla polskiej historii moze przepasc w tej sytuacji na zawsze. Ratujmy narodowe zabytki wspolnie za wszelka cene.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wsparcie dla Muzeum Bitwy pod Grunwaldem
PostNapisane: piątek, 12 czerwca 2020, 20:35 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5060
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
alex_2013 napisał(a):
Argo napisał(a):
Może to i dobrze, nie zdewastuja tym potworkiem faktycznego pobojowiska.


Żałosne jest podejście ludzi tu na tym forum, nienawiść, prześmiewczość. Sam nie wiem czy to zazdrość czy brak wiedzy. Wydajesz się najnormalniejszy z całego towarzystwa. Przyjedz do mnie w tym roku w czasie badań na Grunwald jeśli chcesz pokaże Ci jak to wygląda od środka wszystko. Wyrobisz sobie jakieś zdanie obiektywna, ocenę sytuacji.

Wyraziłem swoja opnie bo obiekt autentycznie mi sie nie podoba, faktycznie wygląda jak zelazko, do szału doprowadza mnie maniera wspólczesnych architektow na przekombinowane niewiadomo co , ale nie tylko obiektow cywilnych , bo na przykład koscioły, te wspolczesne recz jasna to w wielu ( choc nie wszystkich ) przypadkach dopiero jest koszmar
Za zaproszenie dziekuje , ale nie skorzystam ( pomijajac permanentny brak czasu i odległosc jaką mam do Grunwaldu) , to nie jest zabawa dla mnie, wynudziłbym sie na takich poszukiwaniach setnie, moje zainteresowania ograniczają sie do wydarzen militarnych powiedzmy ostatnich 200 lat, nieskromnie powiem że w tym jestem dobry, ale głebiej nie sięgam, bo sie nie znam, a wieki srednie ( ale tez XVII wiek choc mniej ) są poza moimi zainteresowaniami.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wsparcie dla Muzeum Bitwy pod Grunwaldem
PostNapisane: piątek, 12 czerwca 2020, 23:07 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): sobota, 23 marca 2013, 19:18
Posty: 959
Lokalizacja: warszawka sie klania
Zeliwomuffin napisał(a):
Ciekawe, na polu oranym od 600 lat pasy komunikacyjne i "zabytki" tylko w tym pasie... Ciekawostka.


Wlasnie wykazujesz sie brakiem podstawowego doswiadczenia terenowego:) kilka metrow w ta czu w ta przedmioty rozciagniete przez orke naniesione na gps dadza Ci i tak jasny obraz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wsparcie dla Muzeum Bitwy pod Grunwaldem
PostNapisane: piątek, 12 czerwca 2020, 23:09 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): sobota, 23 marca 2013, 19:18
Posty: 959
Lokalizacja: warszawka sie klania
Filip napisał(a):
Ja tylko przypomnę, archeologia jest dość młodą nauką. Jeszcze 100 parę lat temu ludzie dziś uważani za jej ojców i obecnie wychwalani w podręcznikach, byli samoukami bez tytułów naukowych. Dziś ludzie z niesamowitą wiedzą, a bez dyplomu, są gnojeni przez miernoty z papierkiem. Świat stoi na głowie i tyle.

Rozumiem ze ta miernota to pod moim adresem a ta niesamowita wiedza detektorystyczna to jaka? Ktos z Łajka w kosmos polecial czy jak? :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wsparcie dla Muzeum Bitwy pod Grunwaldem
PostNapisane: piątek, 12 czerwca 2020, 23:24 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3833
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
Alex_2013, brałeś pod uwagę że pole jest orane w jednym kierunku od kilkuset lat? Bo tak jest łatwiej, bo takie jest naturalne uwarunkowanie terenu. Przedmioty mogły zalegać punktowo, stos trupów, zbiórka fantów po walce itp i przez lata zostały rozwleczone. Ja kiedyś, w latach 90 namierzyłem skrzynkę z , no powiedzmy mosiężnymi przedmiotami, zakopaną przez ojca rolnika w 39 roku. Okazało się że skrzynka była tam gdzie miła być, ale zawartość została rozwleczona w 70 x 3 metrowym pasie, a to było tylko 50 lat od zakopania. Jak bym nie wiedział że to była skrzynka, to bym pomyślał tak jak Ty, ktoś lazł drogą / miedzą i gubił :)
Może w ramach badań naukowych, zakopcie wiadro ponumerowanych przedmiotów i zapłaćcie rolnikowi żeby przeorał je powiedzmy 200 razy, nanieście to na mapę. Może na tej podstawie dało by radę przewidywać gdzie kiedyś było skupisko "fantów". Może tym zabłyśniesz wśród uczonych kolegów i wyrwiesz jakiegoś granta na takie badania, a może nawet jakiś stopień naukowy wpadnie :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wsparcie dla Muzeum Bitwy pod Grunwaldem
PostNapisane: piątek, 12 czerwca 2020, 23:39 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
W IA UMK już taki eksperyment robili, żeby sprawdzić jak mocno mogą zostać rozwleczone skarby monet. Mocno :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wsparcie dla Muzeum Bitwy pod Grunwaldem
PostNapisane: piątek, 12 czerwca 2020, 23:46 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3833
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
Ja uważam że takie wróżenie ma sens tylko w miejscu, gdzie nieprzerwanie od zdeponowania przedmiotu rośnie las. Przemieszczenia przedmiotów będą się mieściły w kilku mietrach, nawet po kilkuset latach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wsparcie dla Muzeum Bitwy pod Grunwaldem
PostNapisane: sobota, 13 czerwca 2020, 00:13 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 17 września 2010, 19:12
Posty: 13
Lokalizacja: z domu
alex_2013 napisał(a):
drako napisał(a):
Jak co roku miałem propozycję poszukiwań pod Grunwaldem i jak zawsze odmówiłem zostawiając miejsce kolegom.Trzeba się zastanowić po której stronie barykady stoicie czy razem z poszukiwaczami czy archeobetonem ,prawdziwy poszukiwacz nie poszukuje zabytków zostawiając to zajęcie archeologom więc niech oni się stawią na weekend i w czynie społecznym przeczeszą pola.


A kto Cie tak rozchwytuje celebryta, bo ja Cie po 6 sezonach nie kojarzę a jest tam już stała w sumie zamknięta grupa poszukiwawcza

A co Cię to interesuję kto gdzie i kiedy ,wyobraź sobie że w ogóle nie interesuję mnie poszukiwanie zabytków a jak lubisz pracować za frajer to Twoja sprawa.No nie możesz mnie kojarzyć bo ja realizuję swoje hobby a nie poszukiwania archeo .Oczywiście na brak frajerów nie narzekacie bo potem są kontakty i zawsze można pozwolenie załatwić ,a można i bez wchodzenia w przysłowiowe cztery litery archeologom.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wsparcie dla Muzeum Bitwy pod Grunwaldem
PostNapisane: sobota, 13 czerwca 2020, 00:53 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
Filip napisał(a):
Alex_2013, brałeś pod uwagę że pole jest orane w jednym kierunku od kilkuset lat? Bo tak jest łatwiej, bo takie jest naturalne uwarunkowanie terenu. Przedmioty mogły zalegać punktowo, stos trupów, zbiórka fantów po walce itp i przez lata zostały rozwleczone. Ja kiedyś, w latach 90 namierzyłem skrzynkę z , no powiedzmy mosiężnymi przedmiotami, zakopaną przez ojca rolnika w 39 roku. Okazało się że skrzynka była tam gdzie miła być, ale zawartość została rozwleczona w 70 x 3 metrowym pasie, a to było tylko 50 lat od zakopania. Jak bym nie wiedział że to była skrzynka, to bym pomyślał tak jak Ty, ktoś lazł drogą / miedzą i gubił :)
Może w ramach badań naukowych, zakopcie wiadro ponumerowanych przedmiotów i zapłaćcie rolnikowi żeby przeorał je powiedzmy 200 razy, nanieście to na mapę. Może na tej podstawie dało by radę przewidywać gdzie kiedyś było skupisko "fantów". Może tym zabłyśniesz wśród uczonych kolegów i wyrwiesz jakiegoś granta na takie badania, a może nawet jakiś stopień naukowy wpadnie :)

Proponowałam kilka tygodni temu pewnemu archeosłupowi, który twierdził, że rozmieszczenie i ułożenie łusek dostarcza wiele odpowiedzi na temat przebiegu bitwy i poszukiwacze nie powinni ich zbierać, podobne doświadczenie. Niech zbierze łuski, opisze je sobie, sfotografuje ,zrobi planigrafię, ponumeruje i zakopie z powrotem. I tak przez ileś lat. Za każdym razem będzie mógł napisać nowe opracowanie. Przednia zabawa za taniochę :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wsparcie dla Muzeum Bitwy pod Grunwaldem
PostNapisane: sobota, 13 czerwca 2020, 07:38 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): środa, 21 listopada 2012, 14:44
Posty: 1371
alex_2013 napisał(a):
Zeliwomuffin napisał(a):
Ciekawe, na polu oranym od 600 lat pasy komunikacyjne i "zabytki" tylko w tym pasie... Ciekawostka.


Wlasnie wykazujesz sie brakiem podstawowego doswiadczenia terenowego:) kilka metrow w ta czu w ta przedmioty rozciagniete przez orke naniesione na gps dadza Ci i tak jasny obraz



Dobre, twierdzisz że orka przenosi przedmioty dalej zawsze wg określonego schematu np 10 metrów dalej w jednym tylko kierunku. Kolejna ciekawostka. Niestety to nie jest taka prosta sprawa. Zresztą nawet nie powinienem odpisywać bo kilka osób już odpisało w tej sprawie.
Ale jest jeden plus, przyznaleś że przedmioty pobitewne jednak wędrują po polu, czyli święty kontekst bitwy nie jest taki na 100% święty i pewny bo przez 600 lat mogly wędrować po polu ile tylko chciały. Dlatego nie wierzę w te pasy komunikacyjne i podobne rzeczy. Owszem wieksze skupiska zapewne są, ale żeby je tak w 100% identyfikować to tylko archeolodzy potrafią. Wszak każdy odłupek krzemienia to narzędzie, a każdy dziwny, do niczego nie potrzebny przedmiot to symbol kultu słonecznego, falicznego itd.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wsparcie dla Muzeum Bitwy pod Grunwaldem
PostNapisane: sobota, 13 czerwca 2020, 08:46 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5060
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
Aśka72 napisał(a):
Proponowałam kilka tygodni temu pewnemu archeosłupowi, który twierdził, że rozmieszczenie i ułożenie łusek dostarcza wiele odpowiedzi na temat przebiegu bitwy i poszukiwacze nie powinni ich zbierać, podobne doświadczenie. Niech zbierze łuski, opisze je sobie, sfotografuje ,zrobi planigrafię, ponumeruje i zakopie z powrotem. I tak przez ileś lat. Za każdym razem będzie mógł napisać nowe opracowanie. Przednia zabawa za taniochę :lol:

Aska Ty piszesz o łuskach, ja Ci podam przyklad z Bieszczadów ( ale nie tylko tam jak to wygląda- u mnie w Beskidach jest bardzo podobnie) gdzie na skutek gospodarki lesnej ( głownie zrywka - polacam zobaczyc na filmach jak to wygląda - hardcore niezły - ciagnik zrywkowy pchajacy przed soba metrowa sciane półpłynnego błota) przemieszczane sa czesto o kilkadziesiat metrow artefakty wielkosci destruktow bagnetów czy karabinow, kazdy kto ma troche pojecie o tym jak wygląda gospodarka lesna ( ja mam bo mam wyksztalcenie w tym kierunku), teksty o nieruszaniu lusek bo te daja obraz czegos tam skwituje jedynie gromkim smiechem, bo zeby one faktycznie daly jakis obraz, musiałoby sie tam od 100 kilku lat nic nie dziać, co jest zwyczajnie nierealne, takze nie tylko na polach artefakty wedruja ...w lesie wedruja rowniez i to zdecydowanie wieksze i na wiekszych dystansach niz na polach


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wsparcie dla Muzeum Bitwy pod Grunwaldem
PostNapisane: sobota, 13 czerwca 2020, 11:07 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 4 października 2013, 07:09
Posty: 1086
Lokalizacja: Olsztyn
Jest taka kliniczna jednostka zaburzenia psychicznego, która nazywa się fiksacja. Jest to przyjęcie założenia jakiegoś elementu za pewnik i traktowanie go jako punkt odniesienia. Bardzo niebezpieczna sprawa u pilotów samolotów. Mam wrażenie, że wielu archeologów ulega takiej fiksacji przyjmując umiejscowienie każdego przedmiotu za pierwotne zarówno w stratygrafii jak i w dwuwymiarze.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wsparcie dla Muzeum Bitwy pod Grunwaldem
PostNapisane: sobota, 13 czerwca 2020, 11:55 
Offline
Malkontent

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:40
Posty: 935
Czyżbyś Kolego sugerował obowiązkowe badania psychiatryczne tej grupy ? ;)
Ho, ho - ale by było wakatów ... :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL