Teraz jest wtorek, 16 kwietnia 2024, 17:07

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pozwolenie z nadleśnictwa.
PostNapisane: środa, 13 stycznia 2021, 04:55 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 14:12
Posty: 35
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Witajcie, ostatnio dostałem pozwolenie z nadleśnictwa na szukanie. Jednakże z zastrzeżeniem, iż prace inwazyjne potrzebują dodatkowego porozumienia odnośnie dzierżawy. Ktoś ogarnięty (nie troll) mi może to wyjaśnić? Przecież nie mam zamiaru nic tam budować ani wycinać tylko iść z dziećmi z pozwoleniami od wkz itp na legale poszukiwania i odciągnięcie dzieci od tv czy czegos innego. A sprawa nr 2 błąd ortograficzny!!! czy we wniosku wkz muszę mieć faktycznoe porozumienie z muzeum czy nadzór archeologa? Pozdrawiam i płytkich dołków.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenie z nadleśnictwa.
PostNapisane: środa, 13 stycznia 2021, 12:51 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 13 października 2009, 14:56
Posty: 1095
Lokalizacja: Warszawa
a nie możesz się dopytać w Nadleśnictwie, o co im chodzi z tą dzierżawą?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenie z nadleśnictwa.
PostNapisane: środa, 13 stycznia 2021, 12:59 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 4 października 2013, 07:09
Posty: 1086
Lokalizacja: Olsztyn
Sarandiel napisał(a):
Witajcie, ostatnio dostałem pozwolenie z nadleśnictwa na szukanie. Jednakże z zastrzeżeniem, iż prace inwazyjne potrzebują dodatkowego porozumienia odnośnie dzierżawy. Ktoś ogarnięty (nie troll) mi może to wyjaśnić?

Jest to, kolego, niezrozumienie przez nadleśnictwo wniosku, który złożyłeś. Czy składając go powołałeś się na Zarządzenie nr 47 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 13 lipca 2018r.? Jeśli nie to powinieneś. Otworzysz tym oczy co poniektórym. Ty masz prosić o zezwolenie na wejście w celach poszukiwania przedmiotów z naruszeniem gruntu, a nie dzierżawić te grunty. Znajdź zarządzenie w necie i postępuj zgodnie z jego zapisami.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenie z nadleśnictwa.
PostNapisane: środa, 13 stycznia 2021, 15:41 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 14:12
Posty: 35
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Chodzi o to, iż wrjść z wykrywaczem mogę i szukać lecz kopanke wg nich to działania inwazyjne w grunt i na to potrzebna jest juz umowa dzierżawy. Z rozmowy telefonicznej poinformowano mnoe, że takie mają odgórne nakazy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenie z nadleśnictwa.
PostNapisane: środa, 13 stycznia 2021, 18:32 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
Usiłujemy zwalczyć tą modę na dzierżawy ale nie jest łatwo. Nie jest to odgórny nakaz z DGLP ale wymysły regionalnych dyrekcji, a właściwie raczej ich prawników. Zgody na chodzenie i machanie wykrywaczem, nadleśniczy nie "musiał" Ci wydawać bo to możemy robić w lesie w każdej chwili, bez proszenia się o łaskę. Natomiast zgoda powinna dotyczyć tylko naruszania gruntu, mogą być oczywiście dodatkowe porozumienia bo o tym mówi zarządzenie ale nie powinny być według PZE związane z żadną dzierżawą. Na badania archeologiczne żadnych dzierżaw się nie podpisuje, a nasze działania również nie są komercyjne, nie są związane z osiąganiem pożytku, czyli mówiąc krótko nie prowadzimy działalności dochodowej na terenie LP.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenie z nadleśnictwa.
PostNapisane: środa, 13 stycznia 2021, 18:41 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 14:12
Posty: 35
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Ale jednak poinformowany zostałem że mają niby taki nakaz odgórny lecz po załatwieniu wkz zostanie mi to złagodzone.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenie z nadleśnictwa.
PostNapisane: środa, 13 stycznia 2021, 19:03 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzienniki-resortowe/udostepnianie-gruntow-bedacych-w-zarzadzie-panstwowego-gospodarstwa-35529402


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenie z nadleśnictwa.
PostNapisane: środa, 13 stycznia 2021, 19:03 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
Nie wiem o jakim złagodzeniu mówisz akurat. Nie widzę tego pisma a ja pracuję tylko na dokumentach, bez tego to trochę wróżenie z fusów, a diabeł tkwi w szczegółach.
Jeśli chodzi o WKZ to absolutnie nie mogą wymagać ani promesy muzeum ani archeologa. To jest niezgodne z przepisami i jeśli jeszcze ktoś wyda w najbliższym czasie taką decyzję to trzeba się odwołać, a ministerstwo przyzna nam rację na 100 procent.
Co to za województwo, Dolny Śląsk?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenie z nadleśnictwa.
PostNapisane: środa, 13 stycznia 2021, 19:13 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 14:12
Posty: 35
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Na temat złagodzenia warunku dzierżawy poinformowano mnie telefonicznie. W piśmie z nadleśnictwa mam tylko zapis, iż inwazyjne naruszenie gruntu wymaga umowy dzierżawy po uzyskaniu przeze mnie zgody wkz. Bez tego dokumentu mogę co najwyżej zrobić sobie spacer z wykrywaczem bez kopania. Tak Dolny Śląsk.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenie z nadleśnictwa.
PostNapisane: środa, 13 stycznia 2021, 19:15 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 14:12
Posty: 35
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Co do tego linku z zarządzeniem. Nie ma tam nic odnośnie dzierżawy na poszukiwania. Czyli że mogą a nie muszą mi tego dzierżawić? Bo już mam mętlik w głowie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenie z nadleśnictwa.
PostNapisane: środa, 13 stycznia 2021, 19:19 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
No jest to zgoda warunkowa, ale to nie jest żadne złagodzenie. Bez dzierżaw też często tak robią choć według mnie również nie jest to uzasadnione zarządzeniem... W Twojej sytuacji istotne jest to, że wymagają dzierżawy. Niestety Dolny Śląsk z tego słynie. To sobie wymyśliła Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych.
Edycja...
W Zarządzeniu nie ma, że mogą wymagać dzierżawy lub nie mogą, dlatego niektórym się wydaje, że mogą. Jednak po pierwsze to art. 32 Konstytucji mówi, o równości obywateli wobec prawa, a archeolog też jest takim samym obywatelem jak każdy inny poszukiwacz....proszę sobie wygóglować ten artykuł i napisać do nadleśniczego , zobaczymy co odpowie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenie z nadleśnictwa.
PostNapisane: środa, 13 stycznia 2021, 19:28 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 14:12
Posty: 35
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Dziękuje. Ale wpierw i tak czeka mnie załatwianie dolumentów z wkz. Co sprowadza się do mojego 2 pytania. Czy faktycznie muszę mieć porozumienie z muzeum zanim złożę papiery do wkz?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenie z nadleśnictwa.
PostNapisane: środa, 13 stycznia 2021, 20:22 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3637
Lokalizacja: Górny Śląsk
Zgoda muzeum na przyjęcie artefaktów jest wymagana.
Czy jesteś pewien, że w ogóle w zezwoleniu WKZ dostaniesz zgodę na naruszanie gruntu?


Ostatnio edytowano środa, 13 stycznia 2021, 20:27 przez frank, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenie z nadleśnictwa.
PostNapisane: środa, 13 stycznia 2021, 20:24 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
Nie, nie jest wymagana, bo nie może być wymagana. Frank, proszę nie wprowadzać w błąd kolegi.
Sarandiel, będzie zgoda na naruszanie gruntu. W przypadku niestety tego województwa z dzierżawą gruntu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenie z nadleśnictwa.
PostNapisane: środa, 13 stycznia 2021, 20:26 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3637
Lokalizacja: Górny Śląsk
Powiedz to WKZ. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL