Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 17:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: wnioski do WKZ
PostNapisane: poniedziałek, 15 lutego 2021, 17:36 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
Może jeszcze raz. Mapy z Geoportalu raczej już nie przejdą nigdzie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: wnioski do WKZ
PostNapisane: środa, 24 marca 2021, 19:56 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): piątek, 25 grudnia 2020, 09:00
Posty: 25
Wysłałem wniosek do WKZ-u Płock z mapą 1:10000 BDOT10K. W formacie A3. Zobaczymy, czy wystarczy. Trzymajcie kciuki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: wnioski do WKZ
PostNapisane: środa, 24 marca 2021, 21:04 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3625
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tak, trzymamy kciuki, żebyś któregoś ranka się o tym nie dowiedział. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: wnioski do WKZ
PostNapisane: środa, 24 marca 2021, 21:50 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): piątek, 25 grudnia 2020, 09:00
Posty: 25
frank napisał(a):
Tak, trzymamy kciuki, żebyś któregoś ranka się o tym nie dowiedział. :D

Dobre, to Ci się udało :) :pub


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: wnioski do WKZ
PostNapisane: piątek, 9 kwietnia 2021, 04:43 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): środa, 4 września 2019, 14:12
Posty: 35
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Nie wiem czy to coś wniesie lecz na stronie Geodezji i Kartografii jest jak byk w materiałach, iż udostępniają je dla geoportalu. gov. pl i stamtąd można pobrać za darmo. Skoro oni im udostępniają to po co płacić za te same wydruki map? Niejasne to dla mnie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: wnioski do WKZ
PostNapisane: piątek, 9 kwietnia 2021, 07:46 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 22 lutego 2006, 21:56
Posty: 3181
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Co jest niejasne? Płacisz po to, by ktoś zyskał finansowo kosztem Twojej straty :h


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: wnioski do WKZ
PostNapisane: piątek, 9 kwietnia 2021, 09:14 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
Sarandiel napisał(a):
Nie wiem czy to coś wniesie lecz na stronie Geodezji i Kartografii jest jak byk w materiałach, iż udostępniają je dla geoportalu. gov. pl i stamtąd można pobrać za darmo. Skoro oni im udostępniają to po co płacić za te same wydruki map? Niejasne to dla mnie.

No niestety. To jest zdecydowanie bardziej skomplikowane. Przede wszystkim wchodząc w Geoportal na wstępie mamy klauzulę o tym, że to są mapy poglądowe i nie mogą być użyte do celów administracyjnych. Następnie według rozporządzenia mamy dostarczyć mapę topograficzną w skali 1:10000 lub większej albo prezentację obiektów topograficznych BDOT10k, te ostatnie zgodnie z pismem Głównego Geodety Kraju zostały rzeczywiście uwolnione do pobierania, jednak nie jest to takie proste i trzeba to umieć zrobić. Wkrótce opracujemy taki tutorial. Z kolei wracając do mapy topograficznej to należy wyjść od tego czym jest mapa i jakie elementy zawiera, następnie czym jest mapa topograficzna...po to żeby się przekonać, że takiej mapy nie znajdziemy do pobrania w Geoportalu. Takie mapy znajdziemy np na PZGiK online do pobrania. Niestety mamy nieszczęsne Kpa, które jest najważniejsze dla urzędów głównie jako chroniące ich samych dupochrony...choć nie jest to same Kpa, istotne gdy trzeba dotrzymać terminów lub wydać decyzję uzasadnioną prawnie i faktycznie etc...Mówiąc krótko, urząd traktuje mapę jako dokument urzędowy i musi ona pochodzić ze źródła umożliwiającego jej użycie w celach administracyjnych i musi zawierać wiążące dane. Nie może to być jakiś wycinek z Geoportalu. Nikt jednak nie przewidział, że klasyczna ma topograficzna nie ma warstw dodatkowych takich jak ewidencja gruntów....w związku z tym bardzo trudno w nią wpisać obszar poszukiwań.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: wnioski do WKZ
PostNapisane: piątek, 9 kwietnia 2021, 09:38 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 4 października 2013, 07:09
Posty: 1086
Lokalizacja: Olsztyn
Myślę, że warto by wystąpić z zapytaniem do MKiDN do czego mają służyć urzędom ochrony zabytków załączane przez nas mapy. Ja odnoszę wrażenie, że obowiązek ten został wpisany w rozporządzeniu bo... tak.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: wnioski do WKZ
PostNapisane: piątek, 9 kwietnia 2021, 10:49 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3625
Lokalizacja: Górny Śląsk
Mapa z pieczątką geodezji rozwiązuje problem wiarygodności mapy, screen z geoportalu, skan mapy może być zmanipulowany.

Nietajenko napisał(a):
Myślę, że warto by wystąpić z zapytaniem do MKiDN do czego mają służyć urzędom ochrony zabytków załączane przez nas mapy. Ja odnoszę wrażenie, że obowiązek ten został wpisany w rozporządzeniu bo... tak.

z wątku "Rozebrali zabytkowy fort...": https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=63&t=193527
Cytuj:
Błąd moich pracowników. Rozumieli oni, że nie chodzi o działkę fortu, tylko o działkę obok. Dlatego stwierdzili, że usytuowane tam obiekty nie są chronione. Pomylili się, gdyż obiekt w ewidencji zabytków się znajdował. (...)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: wnioski do WKZ
PostNapisane: piątek, 9 kwietnia 2021, 14:34 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 27 września 2013, 15:30
Posty: 191
Witam, kontynuuję wątek ponieważ nareszcie dostałem moje pierwsze pozwolenie. :1
Wszystkie formalności udało mi się załatwić korzystając z Profilu Zaufanego, mapy topo kupiłem też przez internet w formie cyfrowej.
Przeciągnęło się ponieważ niezaakceptowali map z geoportalu, musiałem też poprawić program poszukiwań.
Wyłączyli jedną działkę (stanowisko archeo), plus jest taki że nie musiałem robić rozpoznania archeologicznego terenu sami wskazali gdzie nie kopać.
Termin do końca 2022, głębokość poszukiwań do 30cm. dla mnie ok.
Mam pytanie dotyczące powiadamiania WKZ( w załącznikach), jak to ogarniacie ,jeżeli w tygodniu wyjdę pięć razy to pięć powiadomień ? jak to u Was wygląda?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: wnioski do WKZ
PostNapisane: piątek, 9 kwietnia 2021, 16:26 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 20 listopada 2006, 20:19
Posty: 1064
„ Wyłączyli jedną działkę (stanowisko archeo), plus jest taki że nie musiałem robić rozpoznania archeologicznego terenu sami wskazali gdzie nie kopać.”
Przecież za to właśnie biorą wypłatę. Litości...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: wnioski do WKZ
PostNapisane: piątek, 9 kwietnia 2021, 18:12 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 22:34
Posty: 187
Cytuj:
Przecież za to właśnie biorą wypłatę. Litości...


Jeśli " tego" nie zrobią, to też wezmą wypłatę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: wnioski do WKZ
PostNapisane: piątek, 9 kwietnia 2021, 20:05 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 27 września 2013, 15:30
Posty: 191
jeżeli ustalimy już hierarchię uczciwości zawodowej oraz zasadności pobierania wypłaty w WKZ przejdźmy do meritum, więc ponawiam pytanie jak często informujecie urząd o prowadzeniu poszukiwań, przy każdym rozpoczęciu i zakończeniu czy rzadziej.
Info muszę wysłać do WKZ i w moim przypadku do LP. jakie jest wasze doświadczenie ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: wnioski do WKZ
PostNapisane: piątek, 9 kwietnia 2021, 20:27 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Jeśli poszukiwałeś w dniu "X" i nie powiadomiłeś o tym konserwatora 2 dni wcześniej, to:
Przedmioty które odnalazłeś w dniu "X", odnalazłeś wbrew warunkom pozwolenia? Czyli nielegalnie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: wnioski do WKZ
PostNapisane: piątek, 9 kwietnia 2021, 20:31 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 4 października 2013, 07:09
Posty: 1086
Lokalizacja: Olsztyn
Wystarczy że napiszesz, że planujesz wyjść każdego dnia od pojutrza do na przykład zasiewów i masz z głowy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL