Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 15:48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 573 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 39  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: czwartek, 13 października 2022, 10:13 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2016, 17:32
Posty: 314
D2 z ws to nie taki bieda zestaw bo ogarnia praktycznie wszystkie ustawienia co panel.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: niedziela, 16 października 2022, 10:07 
Offline

Dołączył(a): piątek, 8 stycznia 2021, 22:59
Posty: 0
Lokalizacja: zdolny śląsk
Berthiot czy mógł byś coś napisać o trybach statycznych w d1, jakich ustawień używasz itp. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: poniedziałek, 24 października 2022, 07:45 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Hmm, jeśli ktoś jest miłośnikiem trybów statycznych w D1 musi być przygotowanym na dość częstą wymianę klawiatury w panelu (przycisk pinpointu).
Trzeba "naduszać", naduszać hardcorowo: https://youtu.be/uz_HS-YgR6o?t=140

Używam trybów Audio Disc i All Metal, bardziej Audio Disc bo wygodniej mi się balansuje do gruntu.

Kluczowe 4 rzeczy:

1. Częstotliwość.
Kiedy miałem czarnucha sprawa była banalnie prosta: 4kHz lub 8kHz. Im niższa częstotliwość tym lepiej, mniej naduszania czyli zerowania. Grunt stawia mniejszy opór przy niższych f.
Dlatego statyka nadaje się raczej tylko do dużych przedmiotów.
Czarnuch jednak się skończył i został porąbany, zawitała w me progi sonda HF.
I tu zaczynają się schody, najniższa f to 14kHz a to już za dużo szczególnie dla gruntów trudnych. Trzeba naduszać hardcorowo. Czasami jest niemożliwym zbalansować się do gruntu.

2. Czułość.
Max. używam 80. Chcesz więcej? Przygotuj się na więcej hardcorowego naduszania.

3. Balans gruntu (to jest najważniejsza rzecz).
Musi być w punkt, jak najbardziej precyzyjny. W przypadku zmieniającego się gruntu przygotuj się na ciągłe korekty balansu i jeszcze więcej naduszania.

4. Dyscyplina prowadzenia sondy na powierzchnią gruntu ( druga najważniejsza rzecz).
Utrzymuj stałą wysokość nad gruntem, w przeciwnym wypadku to już kompletna katastrofa z naduszaniem przycisku zerowania.


Ktoś mógłby zapytać: to po cholerę chodzisz tak nisko nad gruntem (10-15cm) jak można wyżej np. 30cm przy okazji pomijając powierzchowne śmieci?
Ano:
Trybów statycznych używam tylko do miejsc względnie czystych lub wyczyszczonych, szukając głębokiego sygnału pominiętego w dynamiku.
Im niżej prowadzona sonda tym balans gruntu ma większy sens i rację bytu. Dotyczy to szczególnie przedmiotów o wielkości powiedzmy puszki po piwie.
Przy dużych przedmiotach typu poniemiecka kana po mleku lub wiadro nie ma to znaczenia, można paradować z sondą pól metra nad ziemią.


Korekta ustawień i naduszanie:
1. Wszelkie przestawianie parametrów, szczególnie balansu gruntu robimy z sondą podniesioną w powietrzu.
2. Naduszanie czyli zerowanie przyciskiem pinpointu:
a) w wersji softu do 2.0 - sonda uniesiona w powietrzu
b) od wersji softu 3.0 w górę - sonda na wysokości roboczej nad gruntem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: poniedziałek, 24 października 2022, 23:37 
Offline

Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 22:18
Posty: 0
berthiot napisał(a):
Hmm, jeśli ktoś jest miłośnikiem trybów statycznych w D1 musi być przygotowanym na dość częstą wymianę klawiatury w panelu (przycisk pinpointu).
Trzeba "naduszać", naduszać hardcorowo: https://youtu.be/uz_HS-YgR6o?t=140

Używam trybów Audio Disc i All Metal, bardziej Audio Disc bo wygodniej mi się balansuje do gruntu.

Kluczowe 4 rzeczy:

1. Częstotliwość.
Kiedy miałem czarnucha sprawa była banalnie prosta: 4kHz lub 8kHz. Im niższa częstotliwość tym lepiej, mniej naduszania czyli zerowania. Grunt stawia mniejszy opór przy niższych f.
Dlatego statyka nadaje się raczej tylko do dużych przedmiotów.
Czarnuch jednak się skończył i został porąbany, zawitała w me progi sonda HF.
I tu zaczynają się schody, najniższa f to 14kHz a to już za dużo szczególnie dla gruntów trudnych. Trzeba naduszać hardcorowo. Czasami jest niemożliwym zbalansować się do gruntu.

2. Czułość.
Max. używam 80. Chcesz więcej? Przygotuj się na więcej hardcorowego naduszania.

3. Balans gruntu (to jest najważniejsza rzecz).
Musi być w punkt, jak najbardziej precyzyjny. W przypadku zmieniającego się gruntu przygotuj się na ciągłe korekty balansu i jeszcze więcej naduszania.

4. Dyscyplina prowadzenia sondy na powierzchnią gruntu ( druga najważniejsza rzecz).
Utrzymuj stałą wysokość nad gruntem, w przeciwnym wypadku to już kompletna katastrofa z naduszaniem przycisku zerowania.


Ktoś mógłby zapytać: to po cholerę chodzisz tak nisko nad gruntem (10-15cm) jak można wyżej np. 30cm przy okazji pomijając powierzchowne śmieci?
Ano:
Trybów statycznych używam tylko do miejsc względnie czystych lub wyczyszczonych, szukając głębokiego sygnału pominiętego w dynamiku.
Im niżej prowadzona sonda tym balans gruntu ma większy sens i rację bytu. Dotyczy to szczególnie przedmiotów o wielkości powiedzmy puszki po piwie.
Przy dużych przedmiotach typu poniemiecka kana po mleku lub wiadro nie ma to znaczenia, można paradować z sondą pól metra nad ziemią.


Korekta ustawień i naduszanie:
1. Wszelkie przestawianie parametrów, szczególnie balansu gruntu robimy z sondą podniesioną w powietrzu.
2. Naduszanie czyli zerowanie przyciskiem pinpointu:
a) w wersji softu do 2.0 - sonda uniesiona w powietrzu
b) od wersji softu 3.0 w górę - sonda na wysokości roboczej nad gruntem.

Hej!
Morduje ten tryb od jakiegoś czasu podczas testów, a właściwie to 3 tryby. Jeden z trybów jest pełnym statykiem a kolejne to pseudostatyki, tak mi to wychodzi na podstawie reakcji na cel. Lubię używać trybu AM bez dyskryminacji czyli pełnego statyka. Ostatnio sprawdził się mocno w boju, mieliśmy do przeszukania podwórko na którym rzekomo coś ukryto. Tam było wszystko, od szpilki po kawałek pługu. W celu wyeliminowania drobnicy i jakby warstwowego przeszukiwania gruntu zacząłem wyciągać z ziemi duże rzeczy, jak? a no tak że cewka szła ponad 50 cm na ziemią i też na takiej wysokości stroiłem wykrywacz do gruntu. Metoda okazałą się trafna, kopałem dziury po 50-70 cm wyciągając duże przedmioty, nic nie maskowało mi tych dużych celi. Po przeszukaniu terenu i wykopaniu celi z wysokości około 50cm nad ziemią, obniżyłem cewkę około 10 cm i ponownie przeszedłem teren. Dzięki temu wykopałem głębsze duże przedmioty i powoli zaczęły wskakiwać średniej wielkości płytsze przedmioty. Z racji tego, że przedmiot którego szukaliśmy był dość duży, nie musiałem schodzić z cewką zbyt nisko, w sumie to nawet by się nie dało tyle było złomu. Wynik? Około 300 kg złomu w dużych kawałkach i mega mocno zryty plac. Z całą pewnością w podobny sposób będę próbował lokalizować w taki sposób duże depozyty w miejscach zaśmieconych drobnicą. Deus przy dostrojeniu do gruntu w powietrzu nie wzbudza się zbyt często, kultura pracy jest na wysokim poziomie a wskazane cele pod cewką zawsze tam były, mam na myśli to, że nie było tzw. sygnałów widmo. Z całą pewnością jeszcze lepiej rozpracuje ten tryb, bardzo mi się spodobał!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: wtorek, 25 października 2022, 00:08 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Hej!
Mike, ja działam przeważnie w takim gruncie jak ten na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=s3kwCN4f2GU
Statyka deusa w takim gruncie to już przednia zabawa w "naduszanie".
Przy okazji, gdybyście tam kiedyś wrócili polecam potestowanie D2 w tej glebie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: środa, 26 października 2022, 19:41 
Offline

Dołączył(a): piątek, 8 stycznia 2021, 22:59
Posty: 0
Lokalizacja: zdolny śląsk
Dzięki berthiot, teraz bynajmniej wiem od czego zacząć ;)
Ciekawi mnie jeszcze czy ma znaczenie program na którym włączmy statyka np czy jest to hot czy deep, czy są zaszyte jakieś filtry, czy może nie ma to znaczenia i wchodząc w pinpoint wchodzimy w jednakową platformę trybów statycznych niezależnie od programu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: sobota, 29 października 2022, 23:06 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Nic nie wiem na temat zaszytych filtrów w statyce D1, na logikę nie powinno takich być.
Wybór programu ma jednak znaczenie, np.: zmienia się system balansowania do gruntu wraz z użyciem prog. 7 Wet Beach.
Dostępny staje się tylko zakres zasolonego gruntu 0-30.
Xp niby rekomenduje używanie tego programu do statyki na morskiej plaży.

Ale... przecież resztę programów też można przestawić z tradycyjnego balansu gleby na plażę, nie wiem dlaczego Xp uparło się aby korzystać z prog. 7 zamiast przestawienia opcji balansu w menu GB.
Przyznam, że nie bawiłem się jeszcze statyką w Beach Mode GB.
Muszę to potestować w przewodzącym bagnie, może uda się pokonać opór gleby i zbalansować np. sondę HF w 30kHz?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: poniedziałek, 31 października 2022, 09:39 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 12:44
Posty: 176
Lokalizacja: Calypso
Nie mam D2 ale odradzam używania samych słuchawek WS bez panela RC ponieważ same słuchawki kiedy pracują, silnie emitują promieniowanie elektromagnetyczne co na pewno nie jest obojętne dla organizmu. Przynajmniej w wersji D1 (i myślę, że w D2 również; nie mam D2 więc w 100% nie potwierdzam; tzn. nie potwierdzam tylko tego, że kiedy używamy obu paneli w jednym czasie to ten słuchawkowy przestaje promieniować, czyli jest tylko w trybie odbioru) jeśli używamy jednocześnie WS4 i RC to panel WS4 nie emituje żadnego promieniowania elektromagnetycznego, natomiast wystarczy wyłączyć panel RC by WS4 zaczęły bardzo mocno promieniować falami radiowymi... a wiadomo panel WS4 jest bardzo blisko raczej newralgicznej i podatnej części ciała na promieniowanie elektromagnetyczne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: niedziela, 6 listopada 2022, 23:27 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
...


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: środa, 16 listopada 2022, 21:26 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Ufff... Francuzy przebrzydłe, z pewnością czekają z update'em detektora bożego by wstrzelić się w premierę Manticore.
Nieładnie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: wtorek, 29 listopada 2022, 19:15 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Ciąg dalszy durnowatych zagrywek "markietingowych" czyli za subskrypcję losujemy 1 (słownie: jeden) detektor boży.
https://www.xpmetaldetectors.com/en/page/win-a-deus-ii-ws6-master-with-deteccion-metalica.php

Data losowania oczywiście nie jest przypadkowa.

Hej Xp, gdzie jest update do detektora bożego?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: piątek, 9 grudnia 2022, 17:40 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
https://www.youtube.com/watch?v=aBKBs1Pv-rU

Piniondze pompują w marketing i do tego ten turecko-angielski akcent :wq

Wkrótce Boże Narodzenie a detektor boży nadal beta.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: piątek, 9 grudnia 2022, 18:53 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): poniedziałek, 16 lipca 2007, 16:30
Posty: 759
berthiot napisał(a):
za subskrypcję losujemy 1 (słownie: jeden)

Oj oni mają olbrzymiego węża w kieszeni. Kiedyś na zlocie wygrałem ich płuczkę do złota, a że było stoisko XP z właścicielem we własnej osobie, podszedłem, by wymienić na coś bardziej, hmm, praktycznego w europejskich realiach. Gadałem z samym szeryfem i widziałem jak kombinował, bym dostał jak najmniej, a jednocześnie by on wyszedł jako tako z twarzą ;P Ostatecznie odszedłem z torebką na fanty :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: sobota, 10 grudnia 2022, 00:31 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2016, 17:32
Posty: 314
Ja kiedyś wymieniałem wiadomości z Garym w sprawie wadliwej cewki.
Od tamtej pory uważam go za zwykłego g....jada.
Pokłon w stronę naszego importera który nie widział problemu z wymianą trefnego towaru na pozbawiony usterki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: sobota, 10 grudnia 2022, 09:24 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): poniedziałek, 16 lipca 2007, 16:30
Posty: 759
Do Garego nie miałbym pretensji. Kultura firmy idzie z góry, a on za duzo czasu spędza z szeryfem :D Garego trzeba kochac za jego niepowtarzalny ton głosu.
Antonior, większą obelgą dla niego byłoby: żabojad :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 573 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 39  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL