Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 16:00

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: skarby
PostNapisane: niedziela, 7 maja 2006, 23:57 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): piątek, 29 lipca 2005, 00:29
Posty: 491
Mam takie pytanko: na jakiej głębokości najczęściej zdarza wam się znajdować skarby.
Sam mam rutusika solariska i jeszcze żadnego nie trafiłem chociaz ja akurat mam piszczałkę od końca poprzedniego sezonu i chodze po trzepanych miejscówkach ale jak znajdę coś sam może cos trafię. Może ktoś z was podzieli się swoimi doświadczeniami na temat skarbów np. miejsce znalezienia (opis terenu), głębokość zalegania, jakim sprzęcikiem, ilość monet, ich nominały, emitenta itp.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 maja 2006, 11:01 
Offline
Zybinek laleczny

Dołączył(a): środa, 19 marca 2003, 01:00
Posty: 601
Lokalizacja: Polska
Czy naprawdę, wierzysz, że jak ktoś nie ma kłopotów to sam je na siebie sprowadzi udzielając na Forum odpowiedzi na twoje pytanie?

Mam nadzieję, że wiesz, iż w Polsce nie wolno za pomocą wykrywaczy poszukiwać ukrytych przedmiotów a tym bardziej skarbów!

Jak znajdziesz trochę czasu między kolejnymi wyprawami z wykrywaczem to poczytaj sobie dział Prawo a poszukiwania


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 maja 2006, 11:21 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): piątek, 29 lipca 2005, 00:29
Posty: 491
Ja jakoś widze że jednak co niektórzy sie chwala i jakoś im sie nic nie dzieje. Z resztą kto Ci udowodni że to akurat ty pisałeś albo że nie zmyslałeś. W internecie różne rzeczy pisza a o fotkach jako dowód winy nic nie pisałem.
A jak ktoś sie boi napisać że sam znalazł to niech pisze to w 3 osobie.
Po za tym jakby ludzie z tego forum mieli mieć takie problemy to by nie wklejali tu swoich zdjęć niemalże sprawnych w przypadku broni lub nadal niebezpiecznych niewybuchów i niewypałów. Im jakos nikt do domu nie wchodzi.
Nie mówie żeby upleść sobie samemu nitke dowodów stąd do własnego domku tylko podzielic się swoimi lub kogoś spostrzeżeniami na temat skarbów.
Jeżelio temat ten razi w bezpieczeństwo użytkowników oraz zasady tego forum proszę moderatorów o jego usunięcie i zapomnienie o całej sprawie.
Pozdrowionka Ivvan!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 maja 2006, 18:54 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): wtorek, 23 listopada 2004, 19:30
Posty: 270
Lokalizacja: Starachowice
zybinek napisał(a):
w Polsce nie wolno za pomocą wykrywaczy poszukiwać ukrytych przedmiotów a tym bardziej skarbów!

A gdzie pisze że nie wolno :que

zybinek napisał(a):
Jak znajdziesz trochę czasu między kolejnymi wyprawami z wykrywaczem to poczytaj sobie dział Prawo a poszukiwania

może też powinieneś tam zajrzeć :jump


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 9 maja 2006, 00:49 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): piątek, 23 kwietnia 2004, 18:15
Posty: 770
Lokalizacja: Polska
zybinek napisał(a):
Czy naprawdę, wierzysz, że jak ktoś nie ma kłopotów to sam je na siebie sprowadzi udzielając na Forum odpowiedzi na twoje pytanie?

Mam nadzieję, że wiesz, iż w Polsce nie wolno za pomocą wykrywaczy poszukiwać ukrytych przedmiotów a tym bardziej skarbów!

Jak znajdziesz trochę czasu między kolejnymi wyprawami z wykrywaczem to poczytaj sobie dział Prawo a poszukiwania


Troche przesadzasz z ta szczegolowoscia pytan ale na ogolne tematy pozwoli ci odpowiedziec np przeczytanie Piotra Wolfa "Gdzie szukać skarbów" i może Artura Boratczuka "Vademecum poszukiwacza skarbów". Trochę cennych wskazówek i informacji na początek znajdziesz.

pzdr

Ardengard


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: skarby
PostNapisane: wtorek, 9 maja 2006, 14:59 
Offline
Wielki Szpitalnik

Dołączył(a): wtorek, 13 sierpnia 2002, 00:00
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa
ja znalazłem do tej pory jeden skarbik:

ivvan napisał(a):
na jakiej głębokości najczęściej zdarza wam się znajdować skarby

- jakieś 10-12cm

ivvan napisał(a):
miejsce znalezienia (opis terenu),

- porastający lasem piaszczysty ugór

ivvan napisał(a):
jakim sprzęcikiem,

- Fisher 1260

ivvan napisał(a):
ilość monet,

- 9 monet z lat 1992-2002

ivvan napisał(a):
ich nominały,

- 1x5zł, 2x2zł, 2*1zł, 50gr, 20gr, 2x1gr.

ivvan napisał(a):
emitenta

-wszystkie z mennicy Warszawskiej :) :) :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 9 maja 2006, 15:17 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): piątek, 29 lipca 2005, 00:29
Posty: 491
Hmmmm Tomato tylko pozazdrościć:)
Słuchajcie jak sie macie nabijać z tego tematu to może lepiej nic nie piszcie a ja jak sam znajde to wam dokładnie wszystko opowiem i temacik odświeżę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 9 maja 2006, 15:25 
Offline
Starszy Sierżant Sztabowy
Starszy Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 21 marca 2006, 11:46
Posty: 90
Lokalizacja: Szczecin
A myślisz że jest gotowy przepis na to aby znaleźć "skarb"? Zalezy jeszcze co dla Ciebie jest skarbem. Dla mnie skarb to jakaś łyżka lub coś takiego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 9 maja 2006, 15:33 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): piątek, 29 lipca 2005, 00:29
Posty: 491
a czy ja pytam o gotowy przepis czy o podzielenie sie doświadczeniami?
Myślisz że jak ktos napisze że znalazł na szczycie pagórka po drzewem 100 monet w garnku to ja bede teraz tylko chodzi po pagórkach?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 9 maja 2006, 19:12 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): czwartek, 4 maja 2006, 20:18
Posty: 104
W sumie to tylko dośwadczenie podpowiada gdzie szukać. Im dłużej sie chodzi tym lepsze ma sie pojęcie gdzie szukać (i czego).
Może jednak ktos z bardziej doświadczonych podzieliłby sie ta wiedzą??? Nie mówie dokładnie w którym miejscu szukać ale np miejsca gdzie często sie coś trafia (oprócz okopów i miejsc bitw).
Gdzieś tu czytałem o dziuplach (i w ogóle) starych drzewch, rozstajach dróg.... Ktoś pociągnie ten wątek???


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 9 maja 2006, 19:26 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): środa, 25 sierpnia 2004, 09:14
Posty: 881
Wątek o dziuplach, drzewach, rozstajach dróg już był, poszukajcie. Generalnie warto sprawdzić każde miejsce, w którym coś wam podpowiada, że może coś być. Przecież łażenie z wykrywaczem to sama przyjemność :luv Problemem może być tu tylko czas poświęcany na nasze hobby, z którym bywa ciężko... Studiujcie stare mapy, one mówią wszystko :luv , no prawie ;)
Pozdrawiam
Krzysiek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 9 maja 2006, 20:16 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): czwartek, 4 maja 2006, 20:18
Posty: 104
Ta ja rozumiem chodzenie za intuicją ale jednak są takie miejsca które nie wyglądają a jednak coś kryją


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 9 maja 2006, 20:44 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): środa, 25 sierpnia 2004, 09:14
Posty: 881
To na takie miejsca nie ma rady/zasady ;) W takim przypadku trzeba znać przeszłość danej okolicy, ot cała filozofia ;) A bez takiej wiedzy sprawdzać warto takie miejsca, które z natury są "konkretne", inne niż otoczenie, a więc stare drzewa, zapomniane dróżki, źródła a nawet miedze polne, okolice wiatraków, nie wspominając o pałacach itp itd, długo by wymieniać. Wedle fantazji po prostu :) Życze powodzenia


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 9 maja 2006, 21:15 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): czwartek, 4 maja 2006, 20:18
Posty: 104
Dzięki :) Wzajemnie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 9 maja 2006, 21:23 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): sobota, 28 stycznia 2006, 18:14
Posty: 1388
Zwracaj uwagę na takie miejsca a na pewno coś namierzysz. Pozdrawiam.


Ostatnio edytowano środa, 20 lutego 2008, 04:49 przez vincent_vega_69, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL