Na stronie
http://www.karkonosze.ws/najwieksza_taj ... ul_18.html przeczytałem artykuł, w którym znalazłem informację „…w rejonie Wałbrzycha bardzo interesowała się Armia Czerwona. Rosjanie przez kilka lat utrzymywali w mieście 15-tysięczny garnizon z dowódcą spod Stalingradu, generałem Pawłem Batowem…” . Na stronie
http://historicus.umk.pl/modules/wfsect ... =12&page=1 znalazłem informację „…Jedną z największych operacji wycofywania części sił PGW z Polski było - pomijając demobilizację 1945-1946 - odesłanie do ZSRR gen. Pawła Batowa wraz z dowodzoną przez niego od 1942 r. 65 Armią. Siedzibą Sztabu armii Batowa po 1945 r. był Wałbrzych. W 1947 wojska radzieckie zajmowały w mieście ponad 200 domów, w tym 40% stanowiły wille …” . Mam pytanie czy ktoś orientuje się może gdzie na terenie Wałbrzycha było rozlokowane te 15 tys. wojska? W których dzielnicach ewentualnie, w których domach mieszkali?