Teraz jest wtorek, 16 kwietnia 2024, 21:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Poszukiwania w Rumunii
PostNapisane: czwartek, 19 sierpnia 2004, 11:58 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2003, 16:54
Posty: 83
Witam,

czy ktoś z szanownych kolegów orientuje sie może jakie jest podejście Rumunów do poszukiwaczy-detektorystów ?
Właśnie siedzę w środku Transylwanii co prawda nie mam ze sobą piszczałki ale zastanawiam się czy zabrać ją następnym razem.
Rozmawiałem z lokersami ale nigdy nie słyszeli nawet o takim hobby, a z tego co mówili to przypadkowe znaleziska archeologiczne należy oddawać władzom (skąd my to znamy).

Na necie znalazłem jeden ślad że są tu jednak jacyś koledzy po fachu ale akurat ten nie chce puścić pary z ust, oprócz informacji że jest to u nich nielegalne...

"hi i am Adrian from Romania.hwo want to hunt milions of dollar treasure in Romania mountains email me asap(viofit@hotmail.com).only in the last 2 years hounters have found more than 70.000 gold and sylver coins at SARMISEGETUSA.THE COINS ARE OVER 2000 YEARS OLD AND THEYR PRICE ON THE MARKET IN BETWEEN 1000$ AND 10000$ FOR ONLY ONE PIECE.IF YOU WANT A DREAM SUMMER IN ROMANIA EMAIL ME ASAP. "



Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 19 sierpnia 2004, 15:06 
Offline
Administrator Honorowy
Administrator Honorowy

Dołączył(a): poniedziałek, 11 lutego 2002, 01:00
Posty: 1098
Lokalizacja: Poznań
To co powiem, pochodzi z drugiej i dalszej "reki": jeszcze przed kilku laty (nie wiem, jak dzisiaj) przywozili do Niemiec wiadra (!) pelne denarow. Widzialem nawet program w niem. telewizji. Podsumowujac wszystkie posiadane informacje (informacja, to brzmi dumnie) stwierdzam, ze poszukiwania tam to raczej poszukiwanie guza dla wysportowanych ludzi lubiacych kick adrenaliny - klany poszukiwaczy strzeza kontrolowanych przez siebie terenow i "nie lubia obcych". Po oplaceniu sie grupie dumnie zwacej sie policja (2-5 dolarow) ma sie spokoj przynajmniej z tej strony. Jak jest na granicy - nie wiem.

Bacchus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 19 sierpnia 2004, 18:59 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): czwartek, 5 września 2002, 00:00
Posty: 146
Dorzuce swoje trzy grosze :) a mianowicie jakiś czas temu oglądałem program o wycieczce
brytyjskich detektorystów do Rumunii( wycieczka = pełen autobus ludzi i piszczałek na wierzchu).
Dodam tylko,że ich znaleziska zapierały dech w piersiach :D

Mówisz,że ten koleś z Rumunii pisze Ci ,że to nielegalne-a z maila wynika,że on organizuje jakieś wypady z wykrywką. :?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 19 sierpnia 2004, 22:29 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): wtorek, 29 czerwca 2004, 02:56
Posty: 326
Lokalizacja: Silesia Superior
to co nielegalne najbardziej opłacalne.



PS. A co do wyjazdu - adrenalinka nie mniejsza niż przy skokach z bunji. Pod tym względem Rumunia nie ma sobie równych. Ale jeśli napadnie cie zgraja rumunów którzy za dolara pódją do piekła i spowrotem - zawsze możesz iść poskarżyć sie na "policje" :jump :jump


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 20 sierpnia 2004, 08:07 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 28 sierpnia 2003, 09:30
Posty: 168
Witam.
Pewien mój znajomek, dalszy co prawda też wybrał się do Rumunii na taką wycieczkę umówioną i opłaconą u localsów (wcześniej wyjechał jego koleś i przygotował grunt - opłata za każdy dzień była z góry ustalona). Fanty były i to niesamowite, ale mówił, że cały czas razem z nimi (ok. 10 osób) przebywało kilku miejscowych (opłaconych oczywiście), którzy pilnowali ich, że by się nic nie stało. Mówił, że niezły klimat bo byli bardzo życzliwi i uprzejmi ale gdyby ich nie było wrócili by do Polski w skarpetkach. Jedynie na granicy mieli ogromnego pietra. Z tego co opowiadał to eldorado, wykrywki wyły non stop a z ziemi wyłaziły rzeczy, że się mało nie poposrywali z wrażenia.
Pozdrawiam
Kopi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 22 sierpnia 2004, 21:14 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2003, 16:54
Posty: 83
Hej,

dzięki za opisy jednak żałuje że nie mam piszczałki bo adrenalin mi skoczyła, trzeba było od razy na forum uderzać a nie szukać po necie. Rozmawiałem jeszcze z jednym gościem stąd i ten akurat twierdzi że w Rumunii maja nawet zawody detektorystów !!! ciekawe jak to organizują ? puszczają kolesi po polu i ktory przyniesie więcej fantów :)))) ,, czyli jednak nie jest to aż takie przestępstwo.

A odnośnie ludzi tutaj to musze powiedzieć, ze dokładnie sa bardzo życzliwi i twój znajomy Kopi nie płacił chyba za ich życzliwość tylko po prostu za przewodników... co chyba jest konieczne jesli sie ma ograniczony czas.

Spróbuję złapać tu jakiś kontakt, może ktos byłby chetny wybrać się na kilkudniowe wakacje nie byłoby chyba drogo (piwo tanie i dobre) a z południa Polski to mały skok, można by przejechać przez Bukowiną gdzie są enklawy polskie z rodakami, którzy mówia piękną staropolszczyzną, podobno. No i jest co oglądać itd... To co Ktoś się pisze na ekspedycje polską do Rumunii ?

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 22 sierpnia 2004, 23:56 
Offline
Administrator Honorowy
Administrator Honorowy

Dołączył(a): poniedziałek, 11 lutego 2002, 01:00
Posty: 1098
Lokalizacja: Poznań
Szwagier napisał(a):
że w Rumunii maja nawet zawody detektorystów !!! ciekawe jak to organizują ? puszczają kolesi po polu i ktory przyniesie więcej fantów :)))) ,, czyli jednak nie jest to aż takie przestępstwo.

Przyjedz na zlot, to sam zobaczysz, jak wygladaja zawody. A to, ze pare ludkow urzadza sobie zawody, nie jest dla mnie rownoznaczne z faktem, ze nie moze byc klopotow.

Cytuj:
Spróbuję złapać tu jakiś kontakt, może ktos byłby chetny wybrać się na kilkudniowe wakacje nie byłoby chyba drogo (piwo tanie i dobre) a z południa Polski to mały skok, można by przejechać przez Bukowiną gdzie są enklawy polskie z rodakami, którzy mówia piękną staropolszczyzną, podobno. No i jest co oglądać itd... To co Ktoś się pisze na ekspedycje polską do Rumunii ?

Ja sie pisze, ale na artykul i zdjecia ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 17:55 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): czwartek, 26 grudnia 2002, 01:00
Posty: 2
Lokalizacja: Gdynia
Na poszukiwania Rumunia to raj ,ale na znalezienie guza też :)
Moja rada to jeśli ktoś tam jedzie to bez zatrzymywania się ,jechać nonstop .Wiem z własnego doświadczenia .I nie liczcie na :cop


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 26 sierpnia 2004, 12:59 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): czwartek, 26 sierpnia 2004, 12:56
Posty: 42
Lokalizacja: wawa, kielce, pomorze zach.
Hej,

Pozna jesienia bede mial wiekszy projekt w Rumunii (listopad - grudzien)
moze ktos w tym czasie bedzie na miejscu i bylby zainteresowany
weekendami z wykrywka?

macryba


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w Rumunii
PostNapisane: wtorek, 28 lutego 2017, 22:26 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): czwartek, 23 maja 2013, 21:23
Posty: 1195
Lokalizacja: Podlaski Powsinoga Zawód:Poszukiwacz Przyjemności
Cześć.
Na majówkę wybieram się z kolegą do jego rodzinnej wioski Valcea w Rumunii.
Chciałbym się dowiedzieć jak to w końcu tam jest z tymi poszukiwaniami ?
On twierdzi że można na legalu chociaż nigdy nie kopał bo zaraził się hobby przy mnie :8)
proszę o konkretną odpowiedź kogoś kto zna temat


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w Rumunii
PostNapisane: wtorek, 28 lutego 2017, 22:52 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 11 stycznia 2016, 21:11
Posty: 149
BuszujacyWzagonach napisał(a):
On twierdzi że można na legalu chociaż nigdy nie kopał bo zaraził się hobby przy mnie :8)


No to niech napisze do znajomych, rozpuszczą wici i wiedza będzie.
Po co pytać jak źródło wiedzy masz pod ręką?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w Rumunii
PostNapisane: środa, 1 marca 2017, 12:00 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): czwartek, 23 maja 2013, 21:23
Posty: 1195
Lokalizacja: Podlaski Powsinoga Zawód:Poszukiwacz Przyjemności
Właśnie to żadne źródło bo ani on ani znajomi jego nie mieli styczności z poszukiwaczami i nie ma od kogo takiej wiedzy zaczerpnąć. Jedyna wiedza jaką posiadamy z to miejsca :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w Rumunii
PostNapisane: poniedziałek, 21 stycznia 2019, 16:24 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 02:45
Posty: 800
I jakie te ustalenia o poszukiwaniach w Rumunii? Można legalnie szukać czy niemożna?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w Rumunii
PostNapisane: czwartek, 24 stycznia 2019, 00:03 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): sobota, 17 maja 2014, 13:42
Posty: 115
Jak by co to ja róównież dołanczam się do pytania. B+


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w Rumunii
PostNapisane: sobota, 19 lutego 2022, 21:10 
Offline
Sierżant
Sierżant

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lutego 2012, 23:06
Posty: 62
Troszkę czasu minęło od ostatniej odpowiedzi .Ale nie chce zakładać nowego wątku. Wybieram się niedługo tam na troszkę dłużej, Tak że jak by ktoś coś wiedział o obecnej sytuacji powiązanej z naszym hobby tobym poprosił o info.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL