Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 15:58

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Poszukiwania w Niemczech -Rejon Nadrenii przepisy .........
PostNapisane: poniedziałek, 1 lutego 2010, 20:46 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:27
Posty: 763
Lokalizacja: Ingelheim De.
Witam ;)
Pozazdrościłem co niektórym kolegom tych emocji jakie daje posiadanie wykrywacza i kupiłem :piwo dalej ,aby nie oglądać się za siebie , wiek robi swoje , postanowiłem zainteresować się jak się mają przepisy prawne w rejonie w którym mieszkam ,tj. Nadrenia ,do takich co mają w swoim posiadaniu wykrywacz metali i oto pierwsza odpowiedz ze strony podobnego forum w Niemczech , ba nawet po naszemu :drap
Za ewentualne błędy w pisowni z góry przepraszam .................wklejam bez osobistych poprawek ........


Wykopaliska pozwalają NRW
1. Co mówi prawo?
========================

Prawo zachowania dla Nadrenii Północnej-Westfalii, jest "Prawo do ochrony i konserwacji zabytków w kraju związkowym Nadrenia Północna-(Denkmalschutzgesetz - DSchG)" z dnia 11 Westfalia Marca 1980 r., zmienionej 20/6/1989. Wszystkie inne prawa ochronne nie są istotne w NRW.

Lokalne prawo ochrony mówi w § 13 - Wykopy:

Dig (1) Kto do zabytków archeologicznych i zabytków archeologicznych stanowią Wody chce to zrobić tylko za zgodą Górna Zabytków Urzędu. Wyjątkiem są badania, które odbywają się pod nadzorem państwa, władz regionalnych lub miasta Kolonii.

(2) zezwolenie jest udzielone, jeżeli proponowane wykopu lub ratowania zabytków archeologicznych i ochrony źródeł do badań nie był zagrożony.

(3) Zezwolenie może być udzielone z zastrzeżeniem warunków i zgodnie z warunkami, itp.




2. Ja nie patrzę na zabytki archeologiczne, więc nie trzeba?
================================================== ===============

§ 2 - Definicje, pkt 5:

"Archeologiczne zabytki są zabytki ruchome i nieruchome, które są w ziemi lub były. Zabytki archeologiczne są również dowody życia zwierząt i roślin od czasu geologicznego, dalsze zmiany i przebarwienia w naturalnych warunkach glebowych, które są spowodowane przez nie samodzielnie zidentyfikować zabytki archeologiczne, chyba że spełniają wymogi pkt 1 ".

A potem - ze względu na definicję zabytków oraz z powodu ogłoszenia wymagań - pkt 1:

"Zabytki są rzeczy, które większości przypadków i części rzeczy, które utrzymują się w ich ochrony i korzystania z interesem publicznym istnieje. Interesu publicznego, jeżeli to, co ważne dla dziejów człowieka, dla miast i osiedli lub rozwój pracy i stosunki produkcji i są dostępne dla ochrony i korzystania z artystycznych, naukowych, etnologii lub podstawy urbanistyki.


Nawet ślady II wojny światowej są źródła historyczne. Z tych okoliczności i zdarzenia mogą być odtworzone i odczytać, że nie występują w tradycji pisanej. Dlatego w § 2 DSchG na zabytki archeologiczne, ponieważ są one istotne dla dziejów człowieka i dlatego naukowego uzasadnienia dla ich zachowania. Jeśli szukacie go, trzeba § 13 DSchG wykopu zezwolenia. W tych praw wyciągi nie są terminy, cały prawo nie jest (w sumie 43 pkt, ale nie tutaj), w przeciwnym razie nadal będzie zainteresowany. Tylko istotne cechy są wstępne § 2 pkt 1


Ergo, jeśli ktoś ukłuciami jego łopatę w ziemię i zaczyna kopać, możliwe, że złamał prawo.
Istnieje wiele nieruchomości zabytków archeologicznych, które nie są zawarte w mapach TOPO i jak można wiedzieć, że jeden patrzy na dole pomnik, jeśli nie Zapytania można uzyskać od pomnika do władz? Również nie wszyscy wiedzą, właściciel gruntu, który znajduje się pomnik ku ziemi! Istnieją 2 grzywny przykłady na forum, gdzie szukali prawie bezwiednie na pomnik ziemi.


3. Jak uzyskać zezwolenie na podstawie wykopalisk § 13 Denkmalschutzgesetz?
================================================== ====================================

Zwykłej trasy odbywa się za pomocą górnego Denkmalbehörde kręgu, będziesz opieki później przez Biuro Zasobów Naturalnych i Ochrony, siedząc tu w przyszłości Osoba kontaktowa i ustalenia zostaną przedstawione tam. Urząd ten jest, jak sama nazwa wskazuje, odpowiada za utrzymanie i opiekę zabytków. Tak, jest uprzejmy to pierwszy kontakt z Biurem Zasobów Naturalnych i Ochrony, jak to natychmiastowe zastosowanie do Górnej Zabytków Urzędu. Niektóre mile widziane, nawet jeśli możesz dać sobie powołanie i osobiście wyobrazić. Bo w zasadzie ma się rzeczywiście do tych samych celów w przyszłości kontakt.

4. Jak szukać aplikacji jak?
==============================

Imię
Adres
Numer telefonu


Adres Górna Zabytków Urzędu (patrz lista adresowa)
Imię i nazwisko


Wniosek o zezwolenie na podstawie wykopalisk § 13 Denkmalschutzgesetz


Panie i panowie (lub bezpośrednio na nazwisko osoby - jeśli dostępne jest bardziej uprzejmy)


Niniejszym zwracam się do korzystania z mojej sondy metal
wykopu zezwolenie na mocy § 13 ustawy o ochronie powiat XXXX


Z poważaniem,
Imię i nazwisko, podpis


Kiedy już wcześniej spotkał się z Ministerstwa Zasobów Naturalnych i Ochrony, to zdanie:

Miałem już xx/xx/200x w osobistej rozmowie z Panem XX z Biura Zasobów Naturalnych i Ochrony MIEJSCE
mi szczegółowych informacji na temat wykopalisk na to pozwolą.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 1 lutego 2010, 20:52 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:27
Posty: 763
Lokalizacja: Ingelheim De.
C/Dalszy .........

5. Co się dzieje po zastosowaniu?
===================================


Górnej Pomnik Urząd rozważają obecnie, czy istnieje coś przeciw tobie, nie bój się żadne świadectwo policji dobrego postępowania czy coś, ale jeśli już "poważną kradzież" albo coś miało miejsce. Teraz tych górnych Denkmalbehörde wszystkie niższe władze zabytkiem miasta i gminy do pisania i informowania ich o sobie. Całość trwa około 3-6 tygodni. Następnie otrzymasz zatwierdzenia i oceny opłaty, która zależy od okręgu. Opłata może, na przykład, a następnie kwotę 30 EUR na gminy / miasta $ 5.

6. Jak długo, dla których pozwolenie jest ważne?
================================================== ====

Zatwierdzenie jest ograniczona do 2 lat i może być przedłużony o wniosku w sprawie przedłużenia o kolejne 2 lata. Tym razem zezwolenie nie jest tak drogie. Zatwierdzenia ogranicza się tylko do obszaru zastosowane. Jeśli chcesz szukać w wielu środowiskach, a następnie dla każdej grupy oddzielnie ubiegać się o zezwolenie.

7. Gdzie mogę znaleźć upoważnienie wszędzie?
================================================== ====

Wyszukiwanie jest dopuszczalne jedynie w przypadku pola uprawne i wykopów na placu budowy. W lasów i gruntów łąki nie są objęte zezwoleniem. Pozwolenie odnosi się wyłącznie do pracy z sondą metal i wszelkich innych prac wykopaliskowych. Odkryta przez sondy znajduje warstwę humusu sam nie może zostać podjęta z najbliższych i podstawowych gleby, tj. Otarcia mogą iść w grunty orne tylko do jedynego pług.

Tylko oryginalne pokryte łąkami łąki - czyli niezakłócony obszarach. Powinny być sadzone na łące niegdyś pola uprawne, a następnie można spojrzeć tam. Wielu rolników opuszczenia ziemi odłogiem, czy też opuścić tych dziedzinach przez łąki do odzyskania, a więc nie zawsze jest taka sama trawa łące. Właściciel może również najlepszych informacji.

Lasów i łąk są tematem tabu. Brzmi to bardzo ograniczone do, ale pole jest, aby zatrzymać fundreichste miejsca, ponieważ odkrycia dokonane przez orki na dzień. Monety są tak wykrywany przez detektor tylko do 30cm. Powodem lasów i łąk są tabu, jest proste do wytłumaczenia. Obszary te mają spokojny, a więc są rzeczy, dokładnie w miejscu dzisiejszego, w którym zostały utracone. Powinna być czymś w środowisku, czyli plaster chwastów lub coś podobnego, wtedy musisz znaleźć bardzo cenne innym kontekście i oceny patch chwastów, bo można następnie przypisać stwierdzi, aktualny pod względem lokalizacji i głębokości obiektu. To jest jeden punkt między innymi, które archeolodzy narzekać. My po prostu przejść nad nim i lądowego tam wyjdzie coś powiedzieć, ale nikt się uwagę na głębokość i i i .... tak ma za dużo pracy, ponieważ czasami nie wiadomo z góry, co się nigdy nie znaleziono. I etykieta każdego funduszu do odzyskania, to nie przyjdzie szukasz. Dla roślin lądowych, it's just something else, gdy gleba jest przemieszczana, oryginalna strona nie jest już tylko przed dostrzegalny. Niemniej jednak, należy zapisać w wyjątkowych spokojnie stwierdza, położenie na mapie, jeśli to możliwe Kalibracja GPS. Odkłada się do zmian w glebie, np. resztki ścian, etc. wskazując na coś, co nie jest jeszcze znana, należy natychmiast poinformować o tym archeologów. Ale to także nie pozwalają na to.


8. Co mogę zwrócić uwagę?
===============================

Zezwolenie nie carte blanche dla wyszukiwania, więc trzeba mieć pozwolenie od właściciela. Nie zawsze jest łatwo je zidentyfikować, zwłaszcza gdy gruntów rolnych jest bardzo daleko. Ale tu pozwolenie zostało niewielki pozytywny efekt. Jeżeli właściciel spełnione, wówczas argumenty są oczywiście lepiej niż bez zezwolenia

Wyniki są najnowsze półroczne sprawozdanie z odwzorowanie jego odwołania do Biura Zasobów Naturalnych i Ochrony. Czy my jednak nie nadzwyczajne znajduje, a następnie wysłać oczywiście odebrać telefon lub e-mail.

Pozwolenie jest, że należy złożyć PIERWSZEJ być obchodzony powierzchni. Odbywa się to albo w formie e-mail, fax lub list. W tym celu bierzemy mapę Top50 i znaki obszary, które chcesz popełnić. Dzieje się tak co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem, tak, że obecność zabytków archeologicznych i historycznych planowania ochrony, i kontrolowane przez odpowiednie obszary są więc zwolnione z zezwolenia. Następnie słyszymy nic więcej, można zbadać spokojnej powierzchni.

9. Kto jest właścicielem stwierdzi, i muszę dać im?

Od NRW nie ma półki skarb
================================================== =====
więc wszystkie ustalenia "nie powinno być stosowane bez dalszych roszczeń, 50% Finder, a 50% właścicieli nieruchomości. Stwierdza, pozostają tylko do ustanowienia Urzędu, Zasobów Naturalnych i Ochrony na okres maksymalnie sześciu miesięcy do oceny. Ogólnie rzecz biorąc, można podać odpowiednią osobę do kontaktu w czasie, a następnie przejść find-obiekty na miejscu. Niekiedy możliwe jest również zgłaszać te wnioski bezpośrednio przez e-mail i zdecydowany. Powinny być bardzo ciekawe kawałki tutaj, będziesz musiał wybrać, czy chcesz sprzedawać przedmiotów lub dać im pożyczkę. Dla kredytu, pisemnej umowy na czas określony najmu powstaje, który jest podpisany przez obie części. Niektórzy ludzie mają tutaj na forum tak wielu odkryć w muzeum to, aby pokazać opinii publicznej.

10. Czy mogę sprzedawać stwierdzi?==================================

Tak, jeśli porozumienia z właścicielem ziemskim, ponieważ może on rzeczywiście chce mieć tego utworu i skoro jest właścicielem 50%, oczywiście on prawo pierwokupu.

11. Co sprawia mi pozwolenie?
========================================

Po pierwsze, chciałbym odpowiedzieć, mogę z czystym sumieniem w dzień, patrząc nawet na ruchliwych ulic, bez których należy zawsze sprawdzić, czy ktoś mnie widzi mnie, ani nawet zauważyć. Również mogę po pewnym czasie, jeśli zaufanie buduje się konkretne wskazówki, gdzie warto byłoby wyszukiwania. Ja na przykład dostać Mapy lub nawet żądania wyszukiwania poszukiwania obszarów. Westfalia-Lippe w roku, na przykład tzw powitanie Nowego Roku, aby wymienić konkretnych ustaleń z każdej finder. Również interesujące są indywidualne historie, które pojawiają się z ustaleń. W ten sposób uczymy się, czy podobne lub identyczne kawałek od kogoś innego został znaleziony i czy istnieją jakiekolwiek odniesienia lub równolegle do ustalenia. Wynika to w momentach naprawdę ekscytujące, a potem czekamy na zwierzętach, o którym mogłyby rzucić trochę światła na naszą przeszłość.

I run to jako hobby i interesuje mnie przeszłość historyczną i nie patrzeć na mnie z egoizmu, dlatego wszelkie nieprawidłowości w oczy tylko, ale dla Wspólnoty - przyczynić się do historii i, choć oficjalnie dzień i nie trzeba uruchamiać, jeśli Sprawdziłem na policję i mówią częściej w przeszłości w moim okręgu. Erstmal Choć może to tylko wykroczenie, ale trzeba znaleźć kogoś na pomnik ziemi, a następnie mogą być kosztowne. I to szybciej na pomnik ziemi niż myślałeś, Wolfgang ostry?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 1 lutego 2010, 20:54 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:27
Posty: 763
Lokalizacja: Ingelheim De.
C/dalszy .........

12. Mieszkam w NRW i nie może uzyskać zezwolenia
================================================== ========

Do tej pory jestem tylko problem w Kolonii znane. Kolonii ma specjalny status ze względu na swoją historię i jakoś nie przeniknęła do tych, które skupia wszystkich jej wad. W takim przypadku byłoby umieścić w sąsiedniej dzielnicy homologacji, tam, gdzie znowu "normalne" górnej Denkmalbehörde "Share".

13. Dość gadania, niech wreszcie adres
===============================================

Cytat:
Górna władze Pomnik w Westfalii

Do wydawania wykopu / Suchgenehmigung podstawie § 13 właściwy organ jest Denkmalschutzgesetz Górna Pomnik znajduje się w kompetencji gminy (y) / leżą w / gdzie szukać.

Adresy i numery telefonów
Do wydawania wykopu / Suchgenehmigung podstawie § 13 właściwy organ jest Denkmalschutzgesetz Górna Pomnik znajduje się w kompetencji gminy (y) / leżą w / gdzie szukać.
Zezwolenie na całym okręgu jest u.U. droższe (opłaty) za licencję na małe części okręgu (1-2 wsi). Być może warto rozważyć zastosowanie przed nim.

Adres: administrator dzielnicy,
Górna Denkmalbehörde
a następnie:

Powiat Borken Burlo Straße 93, 46325 Borken
Kreis Coesfeld Friedrich-Ebert-Strasse 7, 48653 Coesfeld
Ennepe Rhur powiat Hauptstraße 92, 58332 Schwelm
Gütersloh Herzebrocker Strasse 140, 33324 Gütersloh
Powiat Herford Amtshausstraße 3, 32051 Herford
Hochsauerlandkreis Steinstraße 27, 59872 Meschede
Powiat Höxter Moltke Strasse 12, 37671 Höxter
Powiat Lippe Felix Fechenbach-Strasse 5, 32756 Detmold
Powiat Maerkischer Heedfelder Strasse 45, 58509 Lüdenscheid
Kr.Minden Lübbecke Porta-Straße 13, 32423 Minden
Powiat Olpe Danziger Straße 2, 57462 Olpe
Paderborn Aldegrever Straße 10-14, 33102 Paderborn
Kr Recklinghausen Kurt-Schumacher-Allee 1, 45657 Recklinghausen
Kr Siegen-Wittgenstein Koblenzer Straße 73, 57072 Siegen
Powiat Soest Hoher Weg 1-3, 59491 Soest
Powiat Steinfurt, Tecklenburg Strasse 10, 48565 Steinfurt
Powiat Unna Friedrich-Ebert-Straße 17, 59425 Unna
Powiat Warendorf Waldenburger Strasse 2, 48231 Warendorf.

Dla niezależnych miast Górnego organ Pomnik będzie zawsze na rząd Powiat:

Miasto Starostwo Powiatowe w Bielefeld Detmold, Górna Zabytków Urzędu
Leopold Strasse 13-15, 32756 Detmold

Miasta Bottrop,
Gelsenkirchen i Münster District Administration, Górna Zabytków Urzędu
Münster Cathedral Square 1-3, 48143 Münster

Miasta w Bochum,
Dortmund, Hagen, Starostwo Powiatowe Arnsberg, Górna Denkmalbehörde
Hamm i Herne Seibertzstraße 1, 59821 Arnsberg


Kontakt do Urzędu ochrony gleby:

W hrabstwie Kent (południowo Westfalia):
Ministerstwo Zasobów Naturalnych i Ochrony Oddział w Olpe, na pustyni 4, 57462 Olpe
Pani A.-H. Schubert M.A., tel.: 02761-93750, e-mail: -h.schubert @ lwl.org

W hrabstwie Essex (Wschodnia Westfalia):
Ministerstwo Zasobów Naturalnych i Ochrony Oddział w Bielefeld, Kurze Strasse 36, 33613 Bielefeld
Dr D. Berenger, Tel: 0521-5200250, E-mail: d.berenger @ lwl.org

) W przypadku powiatu w Münster (Westfalia zachód:
Ministerstwo Zasobów Naturalnych i Ochrony Oddział Munster, Broederichweg 35, 48159 Münster
Dr Gruenewald pne, Tel: 0251-2105252, E-mail: chr.gruenewald @ lwl.org

) Odpowiednie adresy Nadrenii (organ pamiątkowa Górnego i osoby do kontaktu w Urzędzie ochrony gleby można uzyskać od

Rheinisches Ministerstwo Zasobów Naturalnych i Ochrony
Endenicher Straße 133
53115 Bonn
Dr Beyer, Tel: 0228-98340, Email: b.beyer-Rotthoff @ lvr.de

lub do Kolonii:
Roman-Germanic Museum
Archeologiczne Ochrona gleby
Roncalli Platz 4
50667 Kolonia
Prof dr H. Hellenkemper, Tel: 0221-22124543
E-mail: roemisch-germanisches-museum@stadt-koeln.de


W innych województwach objętych różnych ustaw i innych przepisów dotyczących kompetencji. Najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się do odpowiednich archeolog państwa. Adresy i nazwy kraju, archeolodzy znajdą Państwo pod http://www.landesarchaeologen.de


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 1 lutego 2010, 20:59 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:27
Posty: 763
Lokalizacja: Ingelheim De.
Ufffff ;)
i to na razie tyle , myślę że to pomoże tym co mają ochotę na legalne poszukiwania w Niemczech , ja ze swojej strony w tym tygodniu osobiście składam mój wniosek o udzielenie mi zezwolenia ,jaka dostanę odp. nie omieszkam poinformować tu na forum .........

Pozdrawiam
:piwo :piwo


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 4 lutego 2010, 15:33 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): czwartek, 8 stycznia 2009, 12:43
Posty: 727
Lokalizacja: Poznań
w niektórych landach wystarczy zgoda właściciela pola lub łąki, co znajdziesz do 30 cm po ziemią jest twoje, poniżej należy do Państwa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 4 lutego 2010, 16:57 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 22 lutego 2006, 21:56
Posty: 3181
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Monio44, nie wiem jak Ty, ale ja uważam, .że te odpowiedzi są urzędowym przyzwoleniem na wszelkie działania z wykrywką, tyle że trochę niegramotnie wypowiedzianym ;) PZDR


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 4 lutego 2010, 17:53 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 22:49
Posty: 222
Lokalizacja: okolice ślęży i Eifelkreis Bitburg-Prüm
ryszardpe napisał(a):
w niektórych landach wystarczy zgoda właściciela pola lub łąki, co znajdziesz do 30 cm po ziemią jest twoje, poniżej należy do Państwa

Możesz powiedzieć w których landach wystarczy zgoda właściciela na legalne poszukiwanie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 5 lutego 2010, 00:05 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:27
Posty: 763
Lokalizacja: Ingelheim De.
Witam :piwo
jak się dowiedziałem , dwa razy w miesiącu organizowane są spotkania z nadwornym archeologiem , gdzie facet ma za zadanie doradzić , pomóc powypełniać , obejrzeć znaleziska , wysłuchać itd., myślę że po prostu chodzi tu o przyjazne kontakty między archeo a poszukiwaczami ,kolejne takie spotkanie ma być 17. lutego w Wiesbaden , myślę zameldować się tam i zobaczę jak to wygląda w naturze .

Jako że tubylcy nie lubią jak im kasa ucieka , to pod 5 stoi że za jedyne 35€ dostaje się zgodę na dwa lata , ale z zaznaczeniem w jakich rejonach chcesz szukać , za dodatkową opłatą przechodzi się na inne landy
i wtedy to jak już posiada się takowy papierek , za zgodą właściciela gruntu można szukać w warstwie ornej do 30 cm , z zastrzeżeniem że w razie co dzielisz się po połowie , oficjalnie nie ma nigdzie napisane że to co znajdziesz w 100 procentach należy do znalazcy , po za tym jak znam życie i tubylców żaden z nie odpuści swojej połowy , tak ja te papierki rozumiem

Ps.dla informacji , jak za pewnie wiadomo większości , nie wyobrażam sobie dojechać samochodem nad sam Ren na rybki , bez aktualnej karty wędkarskiej , karta daje mi do tego prawo i to nie wszędzie ..
tak samo nie można się poruszać po drogach polnych , rolniczych , bez odpowiedniej plakietki za szybą , którą to plakietkę wykupują tylko rolnicy i mają obowiązek ją mieć , jej brak kosztuje mandacik
rozumiem przez to że takowe pozwolenie na poszukiwania ,pozwoli mi na swobodne poruszanie się po takowych drogach , tak myślę
:drap

Pozdrawiam
:piwo :piwo


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 5 lutego 2010, 01:25 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): czwartek, 8 stycznia 2009, 12:43
Posty: 727
Lokalizacja: Poznań
ryś napisał(a):
ryszardpe napisał(a):
w niektórych landach wystarczy zgoda właściciela pola lub łąki, co znajdziesz do 30 cm po ziemią jest twoje, poniżej należy do Państwa

Możesz powiedzieć w których landach wystarczy zgoda właściciela na legalne poszukiwanie?


Dwa tygodnie temu kopałem w okolicach Erlangen, ciekawa miejscówka, bo od XV wieku stał tam nieduży, krzyżacki zamek, który spłonął w XVIII wieku i w połowie XIX został rozebrany przez miejscowych do ostatniego kamienia, dostałem zgodę od właściciela łąki i okolicznych pól, od burmistrza dowiedziałem się że co znajdę do 30 cm jest moje, co powyżej, to muszę zgłosić do urzędu :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w Niemczech -Rejon Nadrenii przepisy .....
PostNapisane: wtorek, 3 kwietnia 2012, 10:00 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 23 marca 2012, 11:32
Posty: 3
monio_44

Jak twoje pozwolenie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w Niemczech -Rejon Nadrenii przepisy .....
PostNapisane: sobota, 1 września 2012, 23:11 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 3 listopada 2011, 11:55
Posty: 217
Lokalizacja: Berlin\Danzig
Witam-
monio_44
A czy jest w ogole JAKAKOLWIEK szansa zalatwienia takowego pozwolenia w rejonie Brandenbunrgii...
Czy pozostaje ogladanie sie sie za siebie??!!
Wiem ze w moim landzie jest to kategorycznie zabronione.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w Niemczech -Rejon Nadrenii przepisy .....
PostNapisane: sobota, 1 września 2012, 23:47 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): czwartek, 16 lutego 2006, 06:10
Posty: 2776
Lokalizacja: Rheinland-Pfalz
Właśnie, może odgrzewamy kotleta ale jak? udało się?
Pytam, bo ja również z tamtych rejonów - konkretnie Nadrenia-Palatynat :)

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w Niemczech -Rejon Nadrenii przepisy .....
PostNapisane: niedziela, 10 lutego 2013, 18:15 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): niedziela, 10 lutego 2013, 18:08
Posty: 76
Lokalizacja: Rheinland-Pfalz , Kotlina Kłodzka
Witam.
Wiem ,że to już bardzo stary temat, ale może się ktoś jeszcze odezwie...:)
Generalnie interesuje mnie tak jak poprzednika " Loslau" , jak do naszego hobby odnosi się prawo w Rheinland- Pfalz.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w Niemczech -Rejon Nadrenii przepisy .....
PostNapisane: wtorek, 28 stycznia 2014, 22:44 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): wtorek, 28 stycznia 2014, 21:48
Posty: 7
Lokalizacja: Zachodnipomorskie, Rheinland-Pfalz
Witam
Koledzy z Rheinland-Pfalz kopiecie? Macie pozwolenia? Zastanawiam się czy przywozić kanarka na winnicach monetki bez detektora znajdywałem.
Pozdr.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w Niemczech -Rejon Nadrenii przepisy .....
PostNapisane: wtorek, 28 stycznia 2014, 22:53 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): niedziela, 10 lutego 2013, 18:08
Posty: 76
Lokalizacja: Rheinland-Pfalz , Kotlina Kłodzka
Witam.
Ktoś zapewne kopie,ale raczej bez pozwolenia :)
A skoro monety bez wykrywki wyskakują , to nie ma się nad czym zastanawiać ...
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL