Teraz jest niedziela, 28 czerwca 2026, 21:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: METEORYT??
PostNapisane: czwartek, 27 lutego 2014, 20:19 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): środa, 15 lutego 2012, 18:54
Posty: 5
może ktoś mi pomóc (poprawiony ort.!) w identyfikacji? jest to mateoryt czy jakiś kamyk? wykrywacz daje sygnal, magnes się lepi:) waga 5,4kg I te dziwne zielone ''narosle''?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: METEORYT??
PostNapisane: czwartek, 27 lutego 2014, 20:50 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 9 października 2006, 10:53
Posty: 1489
Lokalizacja: Błękitna Planeta
Na pierwszy rzut oka - na meteoryt niestety nie wygląda


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: METEORYT??
PostNapisane: czwartek, 27 lutego 2014, 20:57 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): środa, 27 marca 2013, 12:31
Posty: 129
Może to bazalt z oliwinami? Bazalty mogą przyciągać magnes a te "zielone narośla" to mogą być oliwiny.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: METEORYT??
PostNapisane: czwartek, 27 lutego 2014, 21:33 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 29 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4456
Lokalizacja: Stalowa Wola / Krakow
obstawiał bym raczej coś z metamorficznych łupek albo amfibolit. Bazalt miał by bardziej szarą zwietrzelinę z wierzchu

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: METEORYT??
PostNapisane: piątek, 28 lutego 2014, 16:08 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): niedziela, 26 marca 2006, 10:19
Posty: 381
Lokalizacja: Kraków
Mateo - przecież dwa dni temu pytałeś o to samo na moim forum i dostałeś informację, iż nie jest to meteoryt. Czy spodziewasz się, że od leżenia nagle się stał meteorytem? Czy też po prostu odpowiedź się nie spodobała ...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: METEORYT??
PostNapisane: sobota, 1 marca 2014, 19:49 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): środa, 15 lutego 2012, 18:54
Posty: 5
wybacz tomasir nie sprawdzałem postu na twoim forum :) już sprawdzam... czyli lipa, to nie meteoryt?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: METEORYT??
PostNapisane: sobota, 1 marca 2014, 20:11 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): środa, 15 lutego 2012, 18:54
Posty: 5
ok mam tu jeszcze cos na co działa wykrywka... cos podobne do metkow z grupy mighei...? długość 8cm. szer 3x4, waga ok. 5 dag, chropowaty, jak pumeks :)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: METEORYT??
PostNapisane: niedziela, 2 marca 2014, 02:15 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 9 października 2006, 10:53
Posty: 1489
Lokalizacja: Błękitna Planeta
Podobnie jak nr 1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL