Teraz jest niedziela, 28 czerwca 2026, 15:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: kamień do id
PostNapisane: niedziela, 2 marca 2014, 23:58 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 14 października 2011, 21:07
Posty: 240
Lokalizacja: Wieliczka
Kolejny do kolekcji, który daje sygnał , jednak z czego wykonany i co to za kamień nie mam pojęcia
ten jest na tyle ciekawy że ma w środku dziwny błyszczący materiał

waga: 42,0 g.

Pozdrawiam


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: kamień do id
PostNapisane: poniedziałek, 3 marca 2014, 07:45 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): piątek, 30 grudnia 2011, 23:42
Posty: 624
koks :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: kamień do id
PostNapisane: wtorek, 4 marca 2014, 00:03 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 14 października 2011, 21:07
Posty: 240
Lokalizacja: Wieliczka
czarne ręce gwarantowane :)
w tym przypadku tego nie ma


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: kamień do id
PostNapisane: wtorek, 4 marca 2014, 00:33 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 9 października 2006, 10:53
Posty: 1489
Lokalizacja: Błękitna Planeta
kongobongo napisał(a):
czarne ręce gwarantowane :)
w tym przypadku tego nie ma


Czarne ręce to mogą być gwarantowane u murzyna i to tylko z zewnątrz. :D
Na meteoryt nie wygląda, natomiast zadam pytania retoryczne: czy jest porowaty? Czy daje sygnał na kolor czy na żelazo?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: kamień do id
PostNapisane: wtorek, 4 marca 2014, 19:50 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): środa, 2 marca 2011, 11:52
Posty: 162
Lokalizacja: GKW
Krzychu_ napisał(a):
Czarne ręce to mogą być gwarantowane u murzyna i to tylko z zewnątrz.


Trochę humoru nikomu nie zaszkodzi. Uśmiałem się prawie do łez :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: kamień do id
PostNapisane: wtorek, 4 marca 2014, 21:59 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 29 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4456
Lokalizacja: Stalowa Wola / Krakow
miałem się nie wypowiadać... ale tak to jest koks... :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: kamień do id
PostNapisane: wtorek, 4 marca 2014, 22:02 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 14 października 2011, 21:07
Posty: 240
Lokalizacja: Wieliczka
Krzychu_ napisał(a):
Czarne ręce to mogą być gwarantowane u murzyna i to tylko z zewnątrz. :D


:lol: :lol: słyszałem o przypadkach że wewnątrz też mają. ;)

raczej żelazo, niski sygnał
porowaty nie jest; ale za to błyszczy się jak psu... :)

czy materiałem w środku ( to czarne ) może być druza ?

Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: kamień do id
PostNapisane: wtorek, 4 marca 2014, 22:03 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 14 października 2011, 21:07
Posty: 240
Lokalizacja: Wieliczka
Kenny napisał(a):
miałem się nie wypowiadać... ale tak to jest koks... :)


po czym poznałeś ?
może wrzucę na kuchenkę i sprawdzę, hymm ? :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: kamień do id
PostNapisane: wtorek, 4 marca 2014, 22:11 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 29 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4456
Lokalizacja: Stalowa Wola / Krakow
poznałem po wyglądzie generalnie pospolite znalezisko


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: kamień do id
PostNapisane: środa, 5 marca 2014, 17:13 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 14 października 2011, 21:07
Posty: 240
Lokalizacja: Wieliczka
aha...
pokażesz podobny do mojego z tym czymś w środku ?

dla pewności zamieszczam foto koksu , i czystość rąk ... mój kamyk nie brudzi
i w ogóle nie widzę podobieństwa

pozdro


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: kamień do id
PostNapisane: środa, 5 marca 2014, 17:33 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): piątek, 30 grudnia 2011, 23:42
Posty: 624
to co na rękach to węgiel a koks wcale nie brudzi tak rąk jak piszesz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: kamień do id
PostNapisane: środa, 5 marca 2014, 17:49 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 14 października 2011, 21:07
Posty: 240
Lokalizacja: Wieliczka
"Koks jest substancją szaro-czarną, porowatą, o charakterystycznym zapachu gazów koksowniczych"
jak pisałem wcześniej, nie jest porowaty, barwę owszem ma szaro-czarną (choć jest nie do końca wyczyszczony), również nie posiada charakterystycznego zapachu,
jest bezwonny

pozdro


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: kamień do id
PostNapisane: środa, 5 marca 2014, 18:25 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): piątek, 30 grudnia 2011, 23:42
Posty: 624
tylko świeży koks ma zapach


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: kamień do id
PostNapisane: środa, 5 marca 2014, 21:15 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 29 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4456
Lokalizacja: Stalowa Wola / Krakow
proponuje przepuścić przez piec a następnie wyleżakować kilka lat w ziemi i wtedy porównać czy dalej śmierdzi...

Piszesz że materiał nie jest porowaty a zdjęcia mówią dokładnie co innego. Zmierz gęstość kamienia to będziemy dalej dyskutować.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL