Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 14:56

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jak wygląda chodzenie i kopanie w Niemczech?
PostNapisane: sobota, 26 lipca 2014, 17:30 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): środa, 12 marca 2014, 19:59
Posty: 35
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Jak wygląda chodzenie i kopanie w Niemczech? Tak jak w tytule interesuje mnie czy moge chodzić sobie tam legalnie bez problemów z prawem. Dokładne miasto to Bochum.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak wygląda chodzenie i kopanie w Niemczech?
PostNapisane: sobota, 26 lipca 2014, 23:12 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): sobota, 8 października 2011, 17:52
Posty: 490
Witam...

siedziałem już "na rajchu" sporo czasu i sam kiedyś szukałem odpowiedzi na to pytanie. W teorii są landy, które są bardziej restrykcyjne co do sprawy poszukiwań, inne mniej, inne zakazują bezwzględnie - w innych nie ma żadnych ograniczeń... Nie wiem niestety jakie landy - jaki status... Generalnie trzymanie się opinii, że jest "jak u nas" - jest najlepszym wyjściem. Z tymże Niemcy, jak i ichniejsza policja to nie to co u nas, tam starsi ludzie to istne posterunki obserwacyjne... Jeśli zauważą, że chodzisz po ich polu, łące, wezmą cię za intruza - telefon i za kilka minut podjeżdża radiowóz... Najlepiej po prostu uważać, "nie wychylać się", dużo zależy też od policjanta - jeśli już ktoś by cię "trzasnął", czego nie życzę, oczywiście. Jeśli dobrze, sprawnie posługujesz się Niemieckim zwykle kończy się to miłą rozmową. Przed wejściem na jakiekolwiek pole, łąkę postaraj się zorientować, czyja jest. Zapytaj - zwykle z uśmiechem pozwalają, a jeśli nie pozwolą - to nie wchodź. Co ciekawe widok poszukiwacza to rzadkość na otwartym terenie, nie spotkałem nikogo z wykrywką, czasem ktoś szlajał się - ale po gęstym, oddalonym lesie. To tak ogólnie :) Życzę super fantów :)

Pozdrawiam, K. :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak wygląda chodzenie i kopanie w Niemczech?
PostNapisane: niedziela, 27 lipca 2014, 10:11 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): środa, 12 marca 2014, 19:59
Posty: 35
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Dzięki wielkie za odpowiedz :1 darz dół :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak wygląda chodzenie i kopanie w Niemczech?
PostNapisane: niedziela, 27 lipca 2014, 17:03 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): niedziela, 25 grudnia 2011, 17:19
Posty: 260
Lokalizacja: Słupsk
Aktualnie szwędam się po okolicy Pasewalku. I jeest taka sytuacja, że jeśli nawet wleziesz na łąkę z pozwoleniem właściciela to tak czy siak Polizei może przyjechać. Właśnie mialem dzisiaj taką sytuację. Wchodzimy sobie na ściernisko po owsie oczywiście z właścicielem, rozmawiamy o poszukiwaniach, że pokażemy mu co wyszło itd. Więc "Fred" sobie poszedł do domu bo na polu żywy ogień z nieba.

Pole znajdowało się jakieś 100m od mieszkania byłego nauczyciela, który niestety nie lubił gości. Jak się potem okazało zadzwonił po policje. Po godzinie-półtora łażenia na pole wjechała duuuuża policyjna Vw T5.

Ja po niemiecku średnio na jeża, za to kolega "tubylec" więc szybka gadka, pokazanie śmieci które wyszły oraz oczywiście wylegitymowanie ( bez tego się nie obejdzie) i wszystko się grzecznie skończyło.
Gliniarzom nie chciało sie siedzieć na tym skwarze, więc sie szybko zawinęli. Kazali nam uważać- bo następnym razem już tak miło może nie być. W sumie to nawet nie sprawdzałem jak wygląda prawo w tym rejonie. Niestety szału się nie spodziewaj, laże tutaj po polach od dłuższego czasu i ani jednego sreberka nie wyciągnąłem , wyłazi masa polmosów , trochę prusów i nic totalnie nic starszego mimo, że wioseczki istnieją od 1000 roku.

Generalnie jak Cię złapią to możesz sobie 14 dni posiedzieć do wyjaśnienia sprawy, zabiorą piszczałę na poczet grzywny i po ptokach. :cop ( Mówcie co chcecie, ale takie są fakty)

Jeden z kolegów na PFE podrzucił mi linka do ichniego niemieckiego forum kopaczy. Poszperaj, popatrz jak to wygląda.

http://www.militaria-fundforum.de/

Najlepiej zadzwonić do jakiegoś urzędu i zapytać. Jakiego?? Nie wiem

To po krótce tyle.


PS: ja na pola wyłaże albo wczesnie rano (3-4) albo wyłącznie jak się szarówka robi- niemiaszki szybko spać chodzą :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak wygląda chodzenie i kopanie w Niemczech?
PostNapisane: czwartek, 18 września 2014, 22:54 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): środa, 27 kwietnia 2011, 21:31
Posty: 436
Lokalizacja: Silesia Superior-Gůrny Ślůnsk
Witam :)
Miasto Bochum leży w landzie NRW ( Nordrhein-Westfalen) jest jednym z dwóch landów w Niemczech w którym nie ma zakazu chodzenia z wykrywaczem,oczywiście w ramach obowiązujących przepisów!
Potwierdzam co napisał Krychu, podobnie jak u nas, można chodzić po polach za zgoda właściciela.
Z doświadczenia wiem że śmiało można chodzić po lasach, choć przepisy o ochronie przyrody zabraniają :(
http://de.wikipedia.org/wiki/Naturschut ... schland%29


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak wygląda chodzenie i kopanie w Niemczech?
PostNapisane: czwartek, 18 września 2014, 23:37 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 21 lipca 2014, 22:26
Posty: 2288
przedwczoraj byłem w urzedzie burmistrza w Goerlitz/ Sachsen ,Ober-Niederlausitz/. Pani z wydziału powiedzmy zabytków- no problem , Sie koennen.. Urząd to własciwy adresat zapytania.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak wygląda chodzenie i kopanie w Niemczech?
PostNapisane: piątek, 19 września 2014, 22:16 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): niedziela, 25 grudnia 2011, 17:19
Posty: 260
Lokalizacja: Słupsk
MaCan napisał(a):
przedwczoraj byłem w urzedzie burmistrza w Goerlitz/ Sachsen ,Ober-Niederlausitz/. Pani z wydziału powiedzmy zabytków- no problem , Sie koennen.. Urząd to własciwy adresat zapytania.


I to jest podstawa. Każdy z nas ma znajomego, który dobrze włada językiem. Albo może tu na forum niech ktoś napisze gotową formułkę z takim zapytaniem??

I każdy z nas będzie mógł sobie z tego skorzystać na przyszłość.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak wygląda chodzenie i kopanie w Niemczech?
PostNapisane: piątek, 2 stycznia 2015, 15:40 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): środa, 20 sierpnia 2014, 10:29
Posty: 244
Lokalizacja: Dach
Ja mam zamiar jechać do znajomych dziewczyny w Brandenburgii, ciekawy jestem jak w tym landzie jest z chodzeniem


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak wygląda chodzenie i kopanie w Niemczech?
PostNapisane: niedziela, 4 stycznia 2015, 12:27 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): środa, 27 kwietnia 2011, 21:31
Posty: 436
Lokalizacja: Silesia Superior-Gůrny Ślůnsk
akurat w landzie Brandenburgia jest całkowity zakaz!! :cry:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak wygląda chodzenie i kopanie w Niemczech?
PostNapisane: poniedziałek, 1 lutego 2016, 21:47 
Offline
Starszy Sierżant Sztabowy
Starszy Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): środa, 30 kwietnia 2014, 12:16
Posty: 91
Czy w Nadrenia Północna-Westfalia można kopać czy nie?? Proszę o pomoc.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak wygląda chodzenie i kopanie w Niemczech?
PostNapisane: wtorek, 2 lutego 2016, 09:32 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): sobota, 17 maja 2014, 13:42
Posty: 115
W Dolnej Saksoni na polach nie wiem jak jest, ale jak byłem w wodzie z wykrywaczem to dwa razy Polizei przyglądała mi sie ,i nawet nie wysiedli z auta.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak wygląda chodzenie i kopanie w Niemczech?
PostNapisane: wtorek, 26 kwietnia 2016, 07:40 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): poniedziałek, 15 maja 2006, 19:55
Posty: 603
Lokalizacja: Silesia
Koledzy jak wygląda kopanie w landzie Sachsen?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak wygląda chodzenie i kopanie w Niemczech?
PostNapisane: sobota, 11 czerwca 2016, 15:53 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): sobota, 26 grudnia 2009, 14:21
Posty: 22
Witam.
Obecnie przebywam w Rostocku Meklemburgia Pomorze Przednie.Tutaj wg niemieckiego forum wymagane jest Suchgenehmigung np: http://www.mathias-norden.de/files/P108 ... Pozwolenie przyznawane przez Kultur- und Denkmalpflege,czyli ichniejszy WKZ.
link forum:http://www.schatzsucher.de/Foren/showthread.php?t=40085&page=2.
Ja się trzymam lasów, a wieczorami pustych plaż.

Natomiast w zeszłym roku spotkałem niemca z deusem w Monachium i tam rzeczywiście wolno kopać ,oczywiście z wyłączeniem prywatnej własności i stanowisk archeo.

Marcon-- odnośnie Saksonii:Genehmigung
link:http://www.sucherforum.de/smf/index.php?topic=41680.0

Gotowa formułka do Kultur- und Denkmalpflege Saksonii
"Sehr geehrte Damen und Herren,

hiermit beantrage ich die nach §14 Abs.2 SächsDSchG benötigte Genehmigung zum durchführen von Nachforschungen mittels Metalldetektor im Raum (miejscowość) Land. Meine Nachforschungen sollen nicht nur mir als interessierten Geschichtsforscher dienen, an das alle Fundstücke laut §25 Abs.1 SächsDSchG zwingend abgeführt werden müssen. Ich habe mich mit dem Sächsischen Denkmalschutzgesetz vertraut gemacht und akzeptiere diese im vollen Masse.


Mfg .......podpis.........................."
Ale czy polak dostanie??


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak wygląda chodzenie i kopanie w Niemczech?
PostNapisane: sobota, 11 czerwca 2016, 16:57 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): wtorek, 22 lipca 2014, 19:15
Posty: 593
Lokalizacja: Sonnenborn, Aachen
Ja powiem tak,jeżeli ktoś jest turystycznie i nie ma meldunku to szanse są znikome żeby cokolwiek w urzędzie załatwić, kiedyś zarejestrowałem się na Forum Niemieckim i tam mnie ładnie pokierowali,choć powiem tak:to nie to co Polska,każdy kawałek lasu w większości to Naturschutzgebiet i można się tylko oblizać,jeden na stu gospodarzy pozwoli a polizei mimo że w miarę kulturalna może bagna narobić,to całe szukanie traci na wartośi jek człowiek nie zna rejonu i kręci się jak smród po gaciach,mi czar prysnął mimo że jestem najczęściej w NRW i kopię tylko w PL. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak wygląda chodzenie i kopanie w Niemczech?
PostNapisane: sobota, 11 czerwca 2016, 17:36 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): piątek, 6 listopada 2015, 18:30
Posty: 406
rapid1300 odsyłam Ciebie do tematu:
viewtopic.php?f=119&t=166066&p=1095448#p1095448

Jesli chodzi o NFG-Nachforschungsgenehmigung (pozwolenie na przeszukiwanie terenów wyznaczonych), to słabo to widzę.

Edit: Przeleciałem - tak na szybko- SächsDSchG i tak samo jak w temacie z linku.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL