Teraz jest czwartek, 25 czerwca 2026, 13:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: O Rutusie inaczej
PostNapisane: sobota, 5 listopada 2005, 11:56 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): środa, 3 listopada 2004, 19:20
Posty: 33
Lokalizacja: W-wa
Na forum jest bardzo dużo wypowiedzi o wykrywaczach Rutus.
Większość jest super pozytywna.

Ja za to spotykam się tylko z negatywnymi ocenami pracy tych detektorów:

1. Niestabilność pracy w terenie, wiele fałszywych sygnałów, wzbudzenia
2. Słaba dyskryminacja
3. Praktyczne zasięgi na kolor 3 razy gorsze niż w "Gwarancji zasięgu"
4. Wrażliwość na wilgoć w powietrzu, temperaturę
5. Słaba konstrukcja - mały zasięg przemiatania
6. Każdy wykrywacz pracuje inaczej - nie ma dwóch takich samych
7. Wrażliwość cewki na uderzenia
8. Wzajemne wzbudzanie się z odległości kilkudziesięciu metrów

Część z tych błędów w pracy może wynikać z niewłaściwego ustawienia.
Ale opinie takie słyszałem już od kilkudziesięciu osób.
Aż tyle osób nie potrafi ustawić wykrywacza ?

Grzechutor


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 5 listopada 2005, 12:20 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): poniedziałek, 12 maja 2003, 00:00
Posty: 338
Witam!
To co Pan zrobił to "Siara poniżej krytyki" Proszę admina o nieusuwanie tego co wypisał Adam Rudnicki. Niech wszyscy widzą do czego prowadzi zawiść i bezwzględna walka o klienta , i jak gra o rynek firma "VIKING" z Warszawy.

Choćby nie wiem co się działo w tym temacie to ja już nie polemizuję.

Pozdrawiam serdecznie .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 5 listopada 2005, 12:46 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 28 października 2002, 01:00
Posty: 518
Lokalizacja: Żywiec
Rutus, post Pana Grzechutora powinien być dla ciebie raczej powodem do zadowolenia, a nie zmartwienia.

Jak zwykle pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 5 listopada 2005, 12:47 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 5 listopada 2004, 13:58
Posty: 2264
Lokalizacja: Wielkopolska
Panie "Grzechutor" myślę , że tym postem stracił Pan w oczach wielu :n .... i po co :que
Dziwny jest "światek" producentów i dystrybutorów wykrywaczy ....oj dziwny .

Maciej G.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 5 listopada 2005, 13:31 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): sobota, 1 czerwca 2002, 00:00
Posty: 419
Lokalizacja: Mońki
Wcale nie taki dziwny. Po prostu zaczęła się "promocja" detektorów Minelab X-Terra.
Dobra stara szkoła handlowa mówi: lepiej wyjdziecie gdy będziecie raczej chwalić swoje niż ganić cudze.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 5 listopada 2005, 13:38 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): środa, 2 listopada 2005, 17:14
Posty: 168
WITAM
A JA I TAK KUPIE "SOLARISA" ZA DUŻO WOKU NIEGO SZUMU ;)
POZDRO :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 5 listopada 2005, 14:55 
Offline
Główny Administrator
Główny Administrator

Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4353
Lokalizacja: Gliwice
Ale gówniarstwo !
Grzechutor tonący brzytwy się chwyta ?
Ciacho kup se wreszcie wykrywacz to może ci przejdzie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 5 listopada 2005, 15:12 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): środa, 9 marca 2005, 22:14
Posty: 74
Witam
Jak przeczytałem te posty , to też tak uważam jak DFJ !!!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 5 listopada 2005, 22:54 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): czwartek, 5 września 2002, 00:00
Posty: 146
:n :n :n

p.s żałuję że nie sprowadziłem swojego minelaba z ebay'a tylko dałem zarobić takiemu gościowi,jak to mówią sam nie zje a drugiemu nie da :n


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 5 listopada 2005, 23:15 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): środa, 3 listopada 2004, 19:20
Posty: 33
Lokalizacja: W-wa
W zeszłym roku sprzedawaliśmy Rutusy. Pan Rutyna nawet z dumą pisał o tym w swoich reklamach.
Testowaliśmy je, by rzetelnie odpowiadać jak działają - mamy prawie 50 modeli detektorów i ludzie chcą by opisać różnice między nimi.
Były nieco lepsze od Tracker IV a nieco słabsze od Lone Star Bounty Huntera.

Gwarancja zasięgu. Często spotykamy się z tym, że ludzie mówią, że wykrywacze Rutus działają dużo, dużo gorzej w gruncie niż w gwarancji zasięgu.
Nikt nie kupuje wykrywacza, by machać sobie monetą przed cewką w pokoju, tylko do szukania rzeczy w ziemi. Tyle tylko, że wielu nie doczytuje drobnym druczkiem dopisanych warunków fantastycznych parametrów z gwarancji. I potem przychodzi rozczarowanie.

Mrad. Pan jest dobrym fachowcem od wykrywaczy. Wie Pan, że Minelab posiada najnowocześniejsze technologie do produkcji wykrywaczy. Zaopatruje m.i. US Army i większość armi europejskich w detektory. Jest jednym z największych światowych producentów. Czemu sugeruje Pan, że to co napisałem ma związek z "promocją" X-Terry i konkurencją z Rutus ? To tak, jakby Pan napisał, że firma Mercedes stosuje wybiegi by konkurować z Syrenką made in FSO.

PS. FDJ Nikt tu nie tonie, może w końcu trochę rzetelnej, bez pyskówek, wymienimy informacje.
Dlaczego opis braków spotyka się z druzgocącą krytyką pisżącego ?
Czy możesz po prostu przyjąć to, że jest ileś osób niezadowolonych z Rutusów ???
Ze ileś detektorów nie działa właściwie ???
Chyba powtarza się historia z HS. Tanie podzespoły, różne działanie.

Pozdrawiam,
Grzechutor


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 5 listopada 2005, 23:18 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): niedziela, 21 grudnia 2003, 19:05
Posty: 295
Lokalizacja: Szubin kuj-pom
To i ja sie wypowiem. "używany" piszemy przez "ż"! - błąd ortograficzny!!! Ultre z stajni Rutusa. Nie uwazam ze to słaby sprzet. Ale wady on posiada!
Jedna z najwiekszych wad jest konstrukcja nośna! Jest strasznie niewygodna! Sonde prowadzi centymetry od swoich stóp.
A gdy sie wydluzy .. to trzeba trzymac w bardzo niewygodnej pozycji. Dyskryminacja tez nie jest najlepsza. A to ze
np. Jabel z Ultra nie lubia sie juz odleglosci 5 metrow to uwazam ze mozna wybaczyc. Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 5 listopada 2005, 23:40 
Offline
Główny Administrator
Główny Administrator

Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4353
Lokalizacja: Gliwice
Problem nie leży w krytyce tylko w krytykujących.
Jeden nie ma wykrywacza w ogóle a drugi nimi handluje. Czasowo używałem kilku rodzajów wykrywaczy Rutusa i rzeczywiście bywały egzemplaże z usterką ale trafia się to wszystkim markowym zachodnim producentom. Natomiast sposób załatwiania reklamacji nawet pogwarancyjny powinien być wzorcem dla markowych producentów. Dlaczego nie zauważyłem takich utyskiwań od użytkowników tych wykrywaczy ? Jedyni to teoretyk i handlarz ?! Najbardziej mnie wkurza na tym forum jak przyjemność i hobby ktoś zamienia w taki komercyjny syf, rzygać mi się chce jak kumpel obraża się o miejscówkę bo z tego żyje a inny zazdrości sprzedanych wykrywaczy. Zamieniacie ideę i przyjemność w szambo.

miłej nocy popaprańcy


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 6 listopada 2005, 00:17 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): niedziela, 21 grudnia 2003, 19:05
Posty: 295
Lokalizacja: Szubin kuj-pom
To ze mam wpisane Jabel.. to czemu błąd ortograficzny!!! teoretyk, przedstawilem wady. Jak by znikly to wykrywki byly by zajefajne!! Wystarczy pochodzic pare dni aby zauwazyc ze cos jest nie wygodne i ze cos jest nie tak z dyskryminacja! /pozdrawiam zul^


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 6 listopada 2005, 00:28 
Offline
Główny Administrator
Główny Administrator

Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4353
Lokalizacja: Gliwice
nie o Ciebie mi chodziło


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 6 listopada 2005, 00:53 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): środa, 9 marca 2005, 22:14
Posty: 74
Witam ;)
Na wstepie już wiemy jak wygląda obrzucanie się błotem i walka o klienta :anty .Ale z tego co opisał to Grzechutor nie tylko wykrywacze Rutusa mają wady. Zakupiony przeze mnie Minelab w sierpniu tego roku już wygląda jak po wypadku cały oklejony plastrami bo ktoś tak fachowo wymyślił połączenie elektroniki z sztycą , na które sam przedstawiciel MINELABA firma VIKING rozkłada ręce, po rozmowie telefonicznej z sprzedawcą który stwierdził , że jeszcze nikt nie zgłaszał takiej usterki na gwarancję :swiety .Odniosłem wrażenie że klient jest przed kupnem drogiego sprzętu a nie po zakupie :polbie . Zawsze zostaje odsyłany do serwisu , powód jest jeden , on jest sprzedawcą a nie producentem a wiemy jak to już jest w naszej rzeczywistości to kasa :brawo . Dlatego myślę tak , jeżeli ktoś chce kupić wykrywacz , niech dobrze się zastanowi czy nie kupić go zagranicą będzie tańszy :o . A gwarancja to tylko papierek który nic nie jest warty u naszych przedstawicieli firm zagranicznych :pupa . Niech wszyscy producenci i przedstawiciele biorą odpowiedzialność za swój produkowany i sprzedawany sprzęt a nie będzie nieporozumień tego typu :pap . Na zdjęciu zakupiony Minelab :que .


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL