Teraz jest piątek, 26 czerwca 2026, 16:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mój Whites dostaje warjaci......
PostNapisane: piątek, 9 września 2005, 20:03 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2005, 18:04
Posty: 128
Lokalizacja: Wasilków
Witam. Mam Whites Sowe.. jest całkiem fajny i niezle znajduje . Od pewnego czasu szukam na pewnym polu i tam mój Wites dostaje warjacji piszczy , ucieka sygnałem poszczekuje , mruczy jednym słowem ucieka sygnałem. Co może byc tego powodem i dzieje sie tak tylko na tym jednym polu. Dodam ze jest ono naszpikowane wszystkim co można nazwać metalem.
Proszę o radę co można zrobić.
Pozdrawiam West


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Mój Whites dostaje warjaci......
PostNapisane: piątek, 9 września 2005, 20:42 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 5 grudnia 2004, 15:49
Posty: 723
west68 napisał(a):
...Dodam ze jest ono naszpikowane wszystkim co można nazwać metalem.
Proszę o radę co można zrobić.


Zmienić pole, też tak kiedyś miałem....Zmieniłem pole i pomogło. :D

Pozdrawiam Matejko :piwo :piwo :piwo
Też szlajam się z White's-em. Tylko innym. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 9 września 2005, 20:45 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2005, 18:04
Posty: 128
Lokalizacja: Wasilków
oczywiscie mowie o Eagle Whites:))))


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 9 września 2005, 21:07 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 5 grudnia 2004, 15:49
Posty: 723
Ja mam PrizmV, i też wariuje na śmietniku.

Nie przejmuj się, idź na inne pole.
Jeszcze nikt nie wynalazł inteligentnego wykrywacza.

Pozdrawiam Matejko :piwo :piwo :piwo


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 9 września 2005, 21:11 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2005, 18:04
Posty: 128
Lokalizacja: Wasilków
tak ale to pole to super pole , a może problem jest w Mixed Mode i mam pytanie co to za ustawienie <<MIXERKA>>?????????????
West


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 9 września 2005, 21:19 
Offline
Sierżant
Sierżant

Dołączył(a): piątek, 24 maja 2002, 00:00
Posty: 69
Lokalizacja: Ciemny las
Hi,

Spytaj na priva osobę o nicku Mrand. On Ci powie co jest z Twoją piszczałką.

Pozdr.

MR


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 9 września 2005, 22:56 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 5 grudnia 2004, 15:49
Posty: 723
Kesey napisał(a):
Hi


Śmiejesz się, czy witasz...???
Czy to takie twoje "Mixemode"...?
"When you're in Rome, do as Romans do!"

West, o Mixemode pytaj Zybinka. Wiem ze on tego używał.
Jakie efekty miał, to nawet nie pytaj.... Grozi utratą równowagi psychicznej. :luv

Pozdrawiam Matejko :piwo :piwo :piwo


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 10 września 2005, 10:27 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2003, 00:00
Posty: 993
Lokalizacja: Gdynia
Wyłącz Mixed Mode i zmniejsz czułość dynamiczną do poziomu kiedy wykrywacz zachowuje się stabilnie. Jeżeli pole jest na tyle dobre można oczyścić pole z żelastwa, koksu, folii, blaszek cynkowych itp.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 10 września 2005, 20:27 
Offline
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany

Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2005, 08:58
Posty: 1155
Lokalizacja: Ziemia - Planeta Ludzi (Czasowo Port Royale)
Witam!

MIXEREK, którego opublikowałem w sieci jest w zasadzie przeznaczony dla osób już średnio zaawansowanych (jak zresztą w ogóle MIXED MODE) a tu widzę kolega jeszcze ornitologicznie nieobeznany :jump

Jest kilka sposobów na wyjście z tej sytuacji. Jeden przedstawił Raned ale trzeba do tej rady dodać że konieczne jest poprawne ustawienie dyskryminacji żeby wyeliminować fałszywe sygnały.. Chyba że źle to zrozumiałem i rada polegała najpierw na oczyszczeniu pola z niepożądanych przedmiotów.. Tylko po co wtedy wyłączać MM? Hmmm :(
Generalnie,MM to unikalny hybrydowy system,który odróżnia serię Spectrum od innych wykrywaczy. Osobiście nie wyobrażam sobie pracy bez tego trybu, którym pracuję non-stop i któremu zawdzięczam 99% znalezisk.
Sugeruję więc pozbieranie kilkunastu/kilkudziesięciu przykładowych "śmieci" z tego pola, znalezienie kawałka gruntu w miarę wolnego od metali, rozrzucenie śmieci tak by były widoczne, ułożenie pomiedzy nimi kilku dobrych celów i chodzenie nad nimi aż zacznie odróżniać sygnały dobre od złych.. Zwracaj szczególną uwagę na wskazania licznika. Oczywiście w gruncie będzie to wygladało trochę inaczej ale chodzi mi o to żebyś się oswoił z tym programem.
Inny sposób to zmiana sondy na 8" lub 6" i w ten sposób manewrowanie pomiędzy śmieciami.

Przeczytaj uważnie cały poniższy wątek:

http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=183882

Mixed Mode to fantastyczne rozszerzenie możliwości Twojego sprzętu ale nie spiesz się a rezultaty w końcu sie pojawią :1

Pozdrawiam

VW


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: .........................
PostNapisane: sobota, 10 września 2005, 21:31 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2005, 18:04
Posty: 128
Lokalizacja: Wasilków
Wielke dzieki VavWorden i inni zabierający głos. Tekst z odkrywcy czytałem i ustawiłem sprzet tak jak podałeś AC70,DC3 itp ale problem jest inny a może wydaje się że inny , po prostu w pewnym momęcie sprzet dostaje szału i wyje ,skowyczy . Staram sie go balansować za każdy razem a on nic pomaga dopiero jak przejdę na drugą stronę pola tam jest OK. Fakt pole na którym szukam jest miejscem spalonego folwarku i są tam cuda i cudeńka , monety , kule do muszkietów, żelazo skorodowane ,garnki,ceramika . Typowego szajsu takiego jak puszki kawałki cyny cynku brak.Dobrze to on się zachowuje na ustawieniu fabrycznym.Może popełniam błąd w ustawieniach a może coś żle łączy?
Pozdrawiam West


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 13 września 2005, 20:58 
Offline
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany

Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2005, 08:58
Posty: 1155
Lokalizacja: Ziemia - Planeta Ludzi (Czasowo Port Royale)
Witam!

Odpowiedziałem Ci tu:

http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=183882

żeby już tu nie śmiecić..
Daj znać na tamtym forum jak Ci idzie.

Pozdrawiam

VW


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 17 września 2005, 08:27 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2005, 18:04
Posty: 128
Lokalizacja: Wasilków
Oj ale w moim Whites eagle spetrum jest taka funkcja jak TRANSMIT BOOST czy może inaczej się nazywa? , a może jestem mało kumaty:)))).Co do tego pola to poznałem jego historię i wiem jaki jest powód takiego zachowania wykrywacza.
Pozdrawiam West68


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 18 września 2005, 11:56 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Ja nie znam historii tego pola ale wiele nie zaryzyjuję jeśli powiem że masz walnięta sondę.

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 29 września 2005, 23:51 
Offline
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany

Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2005, 08:58
Posty: 1155
Lokalizacja: Ziemia - Planeta Ludzi (Czasowo Port Royale)
Witam!

Proscan, chyba nie przeczytałeś uważnie całego wątku bo West pisze wyraźnie że dzieje się to tylko na jednym polu.. To chyba wyklucza walniętą sondę?
:(
Pozdrawiam

VW


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 30 września 2005, 09:50 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Nie, nie wyklucza. Zbyt mało wiemy o tych innych warunkach w jakich szukał West. Ani o miejscu, ani o nastawach, ani o doświadczeniu operatora.

White's Spectrum to wiekowa maszyna, a z doświadczenia wiem, że Whitesy ze starym kablem przy normalnej eksploatacji wymagają remontu po ok. 3 latach.

W tym przypadku być może było inaczej, bo miałem okazję widzieć tą sondę. Poczekamy jednak co powie West gdy dostanie z powrotem i wypróbuje swoją sondę z nowym kablem.

:pa

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL