Teraz jest piątek, 26 czerwca 2026, 23:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nexus.
PostNapisane: piątek, 4 sierpnia 2006, 07:02 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2003, 00:00
Posty: 993
Lokalizacja: Gdynia
Od pewnego czasu noszę się z ryzykownym zamiarem zakupu tego wykrywacza.
Patrz www.nexusdetectors.com
Nie chciałbym utopić dość dużych pieniędzy. Wszelkie opinie wezmę pod rozwagę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 4 sierpnia 2006, 10:06 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): czwartek, 19 stycznia 2006, 16:00
Posty: 864
Witam
Rowniez interesuje mnie ten wykrywacz.
Ciekawe czy ktos w polsce mial okazje zobaczyc go w akcji?

Pewnie znany wiekszosci link: http://www.garysdetecting.co.uk/nexus1.htm


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 4 sierpnia 2006, 11:13 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): sobota, 1 czerwca 2002, 00:00
Posty: 419
Lokalizacja: Mońki
Mam Pewną część dokumentacji dotyczącej trochę wcześniejszej wersji tego detektora i dlatego doradzałbym bardzo dużą ostrożność. Bez możliwości praktycznego potwierdzenia krążących opinii nie zdecydowałbym się na zakup, przynajmnij nie za tę sumę. Pozdrawiam
Mrand


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 20:08 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2003, 00:00
Posty: 993
Lokalizacja: Gdynia
Rozmawiałem z użytkownikiem Nexusa z Wielkiej Brytanii i twierdził, że rzeczywiście wykrywacz wykrywa np. monety dwukrotnie głębiej niż standartowy wykrywacz, dyskryminacja działa, namierzanie celu nie stanowi problemu i wykrywacz jest bardzo lekki i jedynym problemem jest kopanie bardzo głębokich dołków. Jestem nadal sceptyczny, bo niby dlaczego koncepcja dawno zarzuconego przez innych systemu Induction Balance miałaby odnosić taki sukces (ceny i kilkumiesięczne kolejki).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 8 sierpnia 2006, 00:26 
Offline
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany

Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2005, 08:58
Posty: 1155
Lokalizacja: Ziemia - Planeta Ludzi (Czasowo Port Royale)
Witam!
Problem polega nie tylko na tym, że Nexus to żadna nowinka, ale ten detektor nie nadaje się na "trudny" teren, czyli odpadają plaże a nawet pola świeżo po orce :( Zostają więc pastwiska i lasy i osobiście dzięki za kopanie kilkudziesięcio-centymetrowego dołka na pastwisku czy przedzieranie się przez korzenie, bo "może coś tam być" ;) Tak naprawdę każdy doświadczony poszukiwacz wie, że liczy się dobra miejscówka i skuteczne metody poszukiwań a nie zasięg sprzętu. Warto pamietać, że 95% monet zalega w 15cm gruntu :skromny
Cena Nexusa jest rzeczywiście powalająca a co do kolejek, to przecież na ebay można je kupić od ręki :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 8 sierpnia 2006, 10:50 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): czwartek, 19 stycznia 2006, 16:00
Posty: 864
"Warto pamietać, że 95% monet zalega w 15cm gruntu"

W takim razie na slaku srednia jest duzo wyzsza.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 8 sierpnia 2006, 16:44 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2003, 00:00
Posty: 993
Lokalizacja: Gdynia
To że nie można szukać na plaży mało mnie martwi, chociaż dotyczy to plaż przypływowych, bardziej zasolonych od naszych. Natomiast znam sporo lokalizacji, gdzie monety były znajdowane w setkach a może nawet tysiącach a obecnie są nieproduktywne i z reguły lepsze starsze monety były głębiej. Znalezienie kilku takich monet może zwrócić koszt inwestycji. Co do pól ornych to zawsze można wyczekać moment po żniwach kiedy pole jest równe a rżysko wystarczająco miękkie. Im mam więcej informacji o tym wykrywaczu tym bardziej się do niego przekonuję.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 8 sierpnia 2006, 16:48 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): czwartek, 19 stycznia 2006, 16:00
Posty: 864
Na zaoranym polu Nexus "odpada" ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 8 sierpnia 2006, 17:29 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2003, 00:00
Posty: 993
Lokalizacja: Gdynia
Mówi się o świeżo zaoranym polu, jak wiesz wiele innych wykrywaczy ma także z tym problem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 9 sierpnia 2006, 09:33 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): czwartek, 19 stycznia 2006, 16:00
Posty: 864
To moze jakis "system Argentynski"?
Wiecie, w 10-tke latwiej bedzie uzbierac do testow :).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 9 sierpnia 2006, 10:55 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2003, 00:00
Posty: 993
Lokalizacja: Gdynia
Wszystko wskazuje na to, że za parę tygodni będę testował.
Proponuję moderatorowi skasować wypowiedzi nic nie wnoszące do sprawy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 9 sierpnia 2006, 18:13 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): poniedziałek, 12 maja 2003, 00:00
Posty: 338
VW z całym szacunkiem troszkę się pośpieszyłes :) . Jest wiele przypadków gdzie monety zalegają głębiej.po pierwsze miejsca które kiedyś były karczmami , potem ornymi polami a dziś nieużytkami. Tam monety są w całej warstwie ornej czyli jakieś 30 cm do 35 cm. Przypadek drugi teren o pewnym nachyleniu - woda nanosi piasek i z biegiem lat monetki są coraz głebiej. Znam taki przypadek z autopsji. Naprawdę czasem warto mieć wykrywkę która ma "szwung" . pozdrawiam
Mam nadzieję że się nie obrazisz - to tylko zwykła polemika
:1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 10 sierpnia 2006, 11:06 
Offline
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany

Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2005, 08:58
Posty: 1155
Lokalizacja: Ziemia - Planeta Ludzi (Czasowo Port Royale)
Witam!

I o takie właśnie odpowiedzi chodzi - rzeczowa polemika :1 Moje 95% miało być jedynie "prowokacją" do większej wymiany zdań i dyskusji na temat "super wykrywaczy".. Oczywiście, że są monetki, które zalegają poza zasięgiem sprzętu i jak na razie zostają nam jedynie pulsiaki by próbować wyrwać niektóre z nich matce naturze :( Oczywiście po dokładnym przejściu np. z XLT czy Tejonem ;) Problem polega na tym, że spotykam czasami ludzi, którzy zmieniają sprzęt jak rękawiczki, szukając "graala", który będzie miał jeszcze większy zasięg od poprzednika, choć sami nie wkładają zbyt wiele w poszukiwania: nie badają dobrze terenu, źle wybierają miejsca albo wręcz są "fotelowymi poszukiwaczami".. Oczywiście Denar nie jest w tej kategorii, ale czy Nexus nie jest jednym z graali? ;) Też mam kolegę w UK, który jest doświadczonym i co najważniejsze, szczęśliwym poszukiwaczem, ale on był z Nexusa mocno niezadowolony. Twierdził, że mineralizacja gruntu w Angli, niweluje potencjalną przewagę tego sprzętu. Pytałem o to nawet konstruktora na pewnym forum, ale on z kolei stwierdził, że skoro działa w Bułgari to będzie działać wszędzie ;) Też jestem ciekaw, jak Nexus poradziłby sobie w naszych warunkach, ale nie do tego stopnia by inwestować takie pieniądze w detektor o którym jest tyle sprzecznych opinii.

P.S. Posty nic nie wnoszące do wątku, zgodnie z życzeniem autora, zostały usunięte.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 10 sierpnia 2006, 11:32 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Pragnę nadmienić, że Gary jest dealerem sprzedającym te detektory.

To oczywiście nic nie znaczy i "nic nie wnosi do wątku" podobnie jak czyjaś uwaga, że na podstawie testów dealera "dokonał właściwego wyboru".

Zresztą cały ten pełen ubitej piany wątek nadaje się do śmietnika. Za kilka tygodni i tak zobaczymy ten detektor w ofercie pewnego polskiego dealera.

I o to tutaj chodziło.

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 10 sierpnia 2006, 12:11 
Offline
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany

Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2005, 08:58
Posty: 1155
Lokalizacja: Ziemia - Planeta Ludzi (Czasowo Port Royale)
Proscan - dzięki za post. Jeśli potwierdzi się Twoja informacja, wystąpię o ban dla tej osoby :(
Ten dział nie będzie polem dla czyichś manipulacji :cop


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL