Teraz jest piątek, 26 czerwca 2026, 13:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Garrett GTI2500 czy White's TM-808?
PostNapisane: czwartek, 25 sierpnia 2005, 13:01 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): czwartek, 5 maja 2005, 23:32
Posty: 486
Prosze doswiadczonych o rade: pojawilo sie troche kasy i bede inwestowal w sprzet: ktory bedzie lepszy do militariow?
A moze jeszcze cos innego?

Pozdrwaiam wszystkich !


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 25 sierpnia 2005, 13:32 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 23 marca 2003, 01:00
Posty: 670
Lokalizacja: Poznań
Czy jesteś pewien zakupu tak drogiego sptrzętu do poszukiwań militariów? A nie zastanawiałeś się nad zakupem czegoś tańszego np. HS3, który świetnie spradza się w tej roli?

Na razie radzę przejżeć archiwalne tematy tego działu. NA pewno znajdziesz tam odpowiedź na trapiące cię pytania.

Pzdrw,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 25 sierpnia 2005, 13:43 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): środa, 24 kwietnia 2002, 00:00
Posty: 964
Witam.
Jeśli tylko na militaria, to zdecydowanie TM 808.
Mam GTI 2500 z dwoma cewkami, i jest to wyjątkowo ciężkie cholerstwo.
Bardzo lubię swoje GTI i nie zamieniłbym go na inny, jednak konfiguracji "two box" nie polecam.
Zasięgi obydwu są podobne, jeśli jednak nastawiasz się tylko na głeboko zakopaną militarkę, to bierz Whitesa - o niebo wygodniejszy.
Miałem okazję wielokrotnie porównywać oba wykrywacze w akcji, ponieważ z TM 808 szuka mój znajomy i gdybym teraz kupował wykrywkę, to zamiast kupować "two boxa" do Garretta dołożyłbym i kupiłbym TM-a.
Kupując Tm-a zapomnij jednak o drobnicy - tym sprzętem jej nie złapiesz.
Poszukaj też na forum - trochę na ten temat już było.

Pozdrawiam - jankos.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 25 sierpnia 2005, 14:06 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): czwartek, 5 maja 2005, 23:32
Posty: 486
Dziekuje, czytalem duzo postow, cos tam juz wiem. Nie ma to jednak jak praktyka. A ja nie wiem jeszcze tyle co inni ;)).
A co do tanszej opcji: tylko ucieszylbym sie z takiego rozwiazania. Co moglbym miec i za ile?
Moj Prospector wychwytuje drobnice fantastycznie, ale bardzo plytko (do 15 cm). Dotyczy to tez wiekszych przedmiotow. Nie znalazlem po prostu niczego lezacego glebiej. Mysle, ze duzo fantow tam lezacych zostawiam ;(((


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 25 sierpnia 2005, 14:25 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2002, 01:00
Posty: 3389
Lokalizacja: Bytom
Tak ale to nie swiadczy o tym ze musisz przesiasc sie na twoboxa-to inna skala kopania-radzilbym ci wpierw kupic jakis "glebszy" wykrywacz-np.proste PI-lecz o duzych zasiegach.

Dwa-jakos polscy producenci PI sie popsuli-wczoraj mialem w rece jeden z najnowszych PI /pana N./ i....spadaja zasiegi strasznie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 25 sierpnia 2005, 16:44 
Offline
"Spammerus maximus"

Dołączył(a): piątek, 11 lipca 2003, 00:00
Posty: 1152
Lokalizacja: Wawa
Nie polecam two-boxa jako podstawowego sprzętu do poszukiwań. Mam tm808, jestem zadowolony ale nie lubię kopać tego co ten sprzęt wykryje (niewybuchy).
Poza tym w czasie poszukiwań z kolegami którzy używają normalnych wykrywek drażni mnie to że oni trafiają drobnicę a ja nie :), jak już coś trafię to nikt nie chce pomagać kopać.
Ze względu na zasięg nie powinno się, przy poszukiwaniu Tm808, nosić fiskarsa, co przy dołach jakie się ryje jest mniej niż idiotyczne.
JAk na militaria to HS, albo, Quattro Minelaba. Sprawdza się przy monetkach i na militaria.
Pozdrawiam
Hans


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 25 sierpnia 2005, 23:08 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): wtorek, 5 kwietnia 2005, 10:48
Posty: 407
Lokalizacja: ZDOLNY ŚLĄSK
Witam.
Nie polecam Quatro na militaria ,na kolorki jak najbardziej.
Pzdr.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 25 sierpnia 2005, 23:19 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): czwartek, 5 maja 2005, 23:32
Posty: 486
... i bądź tu mądry... ale moja wiedza w temacie dzięki WAM bardzo się poszerza. Dzięki :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 26 sierpnia 2005, 09:12 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): środa, 24 kwietnia 2002, 00:00
Posty: 964
Panowie,
nie mieszajcie człowiekowi w głowie...P 38 pytał się o wykrywacze "two box".
HS 3 i zwykłe PI są jak najbardziej OK do poszukiwań militariów, jednak żaden z nich nie ma takiego zasięgu jak "two box".
Wielokrotnie byłem świadkiem wyciagania TM-em lub GTI 2500 np. skrzynki od MG lub hełmów z głebokości około 2m - zwykłe wykrywacze tego nie potrafią.
Inna sprawa że szukanie z "two boxem" jest męczące - i jest to raczej zajęcie dla 2 osób, a nie jednej.

Pozdrawiam - jankos.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 26 sierpnia 2005, 09:37 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 23 marca 2003, 01:00
Posty: 670
Lokalizacja: Poznań
Mam jednak wrażenie,że P38 wziął wykrywki z "górnej półki" nie
przewidując tak głębokich poszukiwań.

Ale tutaj powinien sie wypowiedziec sam zainteresowany.

Pzdrw,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 26 sierpnia 2005, 11:17 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): czwartek, 5 maja 2005, 23:32
Posty: 486
Mam wrazenie, ze moim prospectorem nie trafie niczego co lezy glebiej niz 15 cm. Kopie ostatnio w Bieszczadach, gdzie stada ludzi biegaly z wykrywkami ale znajduje tez miejsca gdzie raczej nikogo nie bylo. Stanowiska sa I-wszo wojenne, byly tam wielomiesieczne walki pozycyjne. Glebokie okopy i ziemianki na stromej skarpie z biegiem lat wypelnily sie ziemia, liscmi i zarosly jezynami. Bylbym szczesliwy wiedzac, ze sygnaly zbieram do 60 - 70 cm. Teraz przeslizguje sie po powierzchni i tyle ;(((


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 26 sierpnia 2005, 11:25 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 23 marca 2003, 01:00
Posty: 670
Lokalizacja: Poznań
Tak więc jak przypuszczałem, P38 potrzebuje NORMALNĄ wykrywkę na militaria. W dalszym ciągu sugeruję zakup HS3.
Dla informacji, chodzę z tym wykrywaczem od 3 lat. Wykopałem nim sporo aterfaktów. Z tego co pamiętam: hełm około 1,2m, magazynek thrommel - 80cm,
beczka po paliwie - 1,80m (nakopałem się jak głupi), łuski najgłębiej jaką znalazłem to ok.50cm.
Tak więc chyba narozsądniejszym rozwiązaniem jest zakup wykrywacza w cenie w okolicach 1.000PLN a kiedy stwierdzisz, że jednak chciałbyś
szukać głębiej, zawsze możesz go sprzedać..

I jeszsze jedno. Z tym wykrywaczem warto chodzić ze słuchawkami :)

Pzdrw,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 28 sierpnia 2005, 11:23 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): czwartek, 5 maja 2005, 23:32
Posty: 486
Jarasek,
To są zasięgi o jakich tylko mogę pomarzyć z moim prospectorem...
Dlaczego tak jest? Miał dobre recenzje; a cena wlaśnie w granicach tysiąca.
Kupując myślalem, że mi na lata wystarczy!
pozdr
p_38


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 28 sierpnia 2005, 13:04 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 23 marca 2003, 01:00
Posty: 670
Lokalizacja: Poznań
Żeby nie być gołosłownym w temacie zasięgu HS3. Puszka niemieckiej maski p-gaz namierzona w okopie na głębokości ok. 60cm.

Jeśli chodzi o osiągi Twego wykrywacza, może jest to kwestia ustawień? Najlepiej skontaktuj się z producentem....

Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 2 września 2005, 14:56 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): czwartek, 5 maja 2005, 23:32
Posty: 486
Wiec kolejne pytanko: gdzie kupic HS 3?
pozdrowienia!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL