Teraz jest środa, 24 czerwca 2026, 21:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pierwsze użycie Konigstigera
PostNapisane: niedziela, 2 października 2005, 19:11 
Offline
Poczciwy Otto

Dołączył(a): sobota, 4 września 2004, 21:10
Posty: 1176
Czytałem że poraz pierwszy użyto tych czołgów w okolicach Sandomierza.
Możecie mi powiedzieć, gdzie konkretnie, jakie były tam siły sowietów a jakie niemców, ile było tygrysków i z jakim skutkiem ich użyto?
Dzięki :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 2 października 2005, 19:25 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): poniedziałek, 26 lipca 2004, 22:50
Posty: 169
Lokalizacja: PODKARPACIE
Tygrysy królewkie pierwszą walkę stoczyły w maju 1944 roku w ZSRR.
W okolicach Sandomierza walczyły w lipcu 1944 więc nie było to pierwsze ich użycie bojowe.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 2 października 2005, 19:33 
Offline
Poczciwy Otto

Dołączył(a): sobota, 4 września 2004, 21:10
Posty: 1176
No to mam błąd w książce...
No ale po niej nie można się wiele spodziewać. Książka kupiona jak miałem 12 lat i chyba dla takich była przeznaczona. Mało tekstu a dużo obrazków, na dodatek w każdym przekroju czołgu były pokazane myszy :) Jakby w każdym czołgu mieszkały :P
A znasz jakieś szczegóły użycia pod sandomierzem?
W może ktoś wie ile szacunkowo Tygrysów i Tygrysów królewskich oraz Panter użyto w Operacji Dolnośląskiej i ile z nich zniszczono?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 2 października 2005, 19:48 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): poniedziałek, 26 lipca 2004, 22:50
Posty: 169
Lokalizacja: PODKARPACIE
róznie jest z tymi danymi jedni piszą że użyli je w ZSRR jedni ze pierwsi pod sandomierzem poczytaj na tych stronach to może znajdziesz
http://www.panzer.punkt.pl/strony_www/ktiger.htm
http://valkiria.net/index.php?area=17&p ... es&id=5991
http://militariapat.blog.onet.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 2 października 2005, 20:52 
Offline
Strzelec galicyjski

Dołączył(a): sobota, 25 grudnia 2004, 09:34
Posty: 1028
Lokalizacja: galicja
Witam . Pomieszaliście dwa typy tygrysów - tygrys Ausf.I i tygrys królewski Ausf.II. Pierwsza wersja była użyta już pod koniec 1942roku ( z mizernymi skutkami ) . A druga -tygrysa królewskiego był użyty w lipcu 1944roku(pierwszy prototyp był wykonany w pażdzieniku 1943roku ) w okolicach Sandomierza ( a dokładniej Staszowa ) , gdzie rosjanie kilka uszkodzili ( jeden z nich do tej pory stoi w muzeum broni pancernej w Kubince koło Moskwy ) .Gdzie użyli bojowo tygrysów Ausf II po raz pierwszy dokładnie nie wiem ( wydawało mi się że właśnie koło Staszowa - ale być może się mylę ) . Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 2 października 2005, 21:58 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): poniedziałek, 7 października 2002, 00:00
Posty: 647
witam . na zachodzie były krole pierwszy raz uzyte . a an wschodzie pierwszy raz oczywiscie staszów


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 19 grudnia 2005, 16:37 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 12:21
Posty: 100
PzKpfw.VI Tiger II użyty został pierwszy raz na poligonie Aris (Orzysz) w Prusach Wschodnich 20 X 1943 . Na pokazie był Fuhrer.Produkcję rozpoczęto I 1944.Na froncie wschodnim użyto ich pierwszy raz VIII 1944.Dysponował nimi 501 batalion , odtworzony VII 1944 na poligonie Ohrdruf.Jednostka została przerzucona w rejon przyczółka baranowsko-sandomierskiego i miał wspierać 16 DPanc. w natarciu na Staszów 12 VIII 1944 r.W Tamtych walkach pod Staszowem i Oleśnicą stracono 11 czołgów.Tak więc Tiger II zadebiutował pod Sandomierzem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 19 grudnia 2005, 17:13 
Offline
Poczciwy Otto

Dołączył(a): sobota, 4 września 2004, 21:10
Posty: 1176
Poprawić pisownię? Wszystko było ok :) Ale zmieniam na łatwiejsze do zrozumienia:
Znajomy powiedział mi, że nigdy żaden czołg nie zniszczył Konigstigera. Czy to prawda?


Ostatnio edytowano wtorek, 20 grudnia 2005, 16:12 przez Jarema, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 19 grudnia 2005, 17:32 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 12:21
Posty: 100
Popraw pisownie bo nic nie rozumiem :cry:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 19 grudnia 2005, 23:56 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): wtorek, 24 września 2002, 00:00
Posty: 144
Lokalizacja: bliski południowy wschód :)
Witam!!!

Jeslis anglojezyczny to tu masz sporo http://www.battlefield.ru/index.php?opt ... 88&lang=en

Z powazaniem vonadamski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 20 grudnia 2005, 15:22 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 12:21
Posty: 100
Jak już piszemy o czołgach, to jakie czołgi niemieckie z II WŚ oczywiście posiada Polska :que
I czy zachował się jakiś Königstiger???


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL