Teraz jest czwartek, 25 czerwca 2026, 20:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pytanie odnosnie konstrukcji nosnej i obudowy cewki w wykryw
PostNapisane: wtorek, 18 października 2005, 15:26 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): sobota, 21 września 2002, 00:00
Posty: 526
Lokalizacja: Tczew
Witam, mam pytanie czy ktos z Was wie, gdzie moglbym zakupic wysiegnik i obudowe cewki, po jednej sztuce??
Nie musi byc cud miod. Jest troche polskich firm robiacych wykrywki, wiec jakas zgodzilaby sie sprzedac wypraske sondy z ABS-u
i wysiegnik. Moga byc wybrakowane, albo juz nie uzywane (np obudowa sondy, bez dziury w srodku).
Idzie zima i chce hobbistycznie dokonczyc skladana wykrywke.
Pozdrawiam.
karas1979


Ostatnio edytowano środa, 19 października 2005, 14:39 przez karas1979, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 18 października 2005, 15:44 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): niedziela, 21 grudnia 2003, 19:05
Posty: 295
Lokalizacja: Szubin kuj-pom
polecam strone http://poszukiwania.neostrada.pl/ na forum w dziale kącik techniczny!

Obudowe sondy robi sie z kol z laminatu epoksydowego bez foli miedzianej ..
A stelarz to kula a na ostania czesc jest nalorzona na cieplo rurka PCV zimna woda :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 18 października 2005, 16:00 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): sobota, 21 września 2002, 00:00
Posty: 526
Lokalizacja: Tczew
Dzieki, ale chcialbym, by wykrywacz byl naprawde przyzwoicie wykonany. Kule inwalidzkie i cewke nawijana na spod od wiaderka po sledziach ;) juz przerabialem w Jablu kilka lat temu.
Pozdrawiam.
karas1979


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 18 października 2005, 16:05 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): niedziela, 21 grudnia 2003, 19:05
Posty: 295
Lokalizacja: Szubin kuj-pom
Przepraszam bardzo. ale polscy konstruktorzu "używany" piszemy przez "ż"! - błąd ortograficzny!!! kuli inwalidzkiej do dzisaj .. A co do cewek to jes nawijasz na karkasach wykonanych z sklejki i powbijanych gwozdzikow. Nie wiem jaki ty robisz sprzet .. ale np budowa f555 a dokladnie sondy musi byc bardzo dokladna zeby to dzialalo .. !
Pozdrawiam zul^


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 18 października 2005, 20:22 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 19 listopada 2002, 01:00
Posty: 245
Lokalizacja: woj.LUBELSKIE
Pewnie zaraz ktoś nas ochrzani bo to pytanie powinno znależć się w innym dziale, ale co tam.

Tyle pozostaje z kuli inwalidzkiej i tak wygląda 8mm grubości sonda o której mówi zul, wykonana z laminatu.
Stelaż jest regulowany i bardzo solidny, a po sondzie można niemal przejechać autem. Co ważniejsze, materiał na to wszystko kosztował tyle co jedna wytłoczka z ABS na sondę.
Pozdrawiam


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 18 października 2005, 21:19 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): środa, 28 września 2005, 13:49
Posty: 2401
Lokalizacja: Arschbackenhausen
Witam , pozdrawiam .
Osobiscie wykonuje obudowy cewek ... z wlokna szklanego i zywicy epoxydowej . Jako forme stosuje podstawki pod doniczki (do kupienia w najrozniejszych srednicach) , po zrobieniu samorobki , ktora wykonuje wyklejajac wnetrze takowej podstawki dwoma warstwami wlokna szklanego - pozostaje wykonanie "wieka" ... a to juz zalezy od oczekiwan - sklejka , plexiglas , ... . Moze moje konstrukcje nie grzesza "lekkoscia" ale nie odkrztalcaja sie i sa dosc latwe do uszczelnienia , odporne na uszkodzenia mechaniczne i latwe do czyszczenia . Na final staram sie wypelnic wnetrze obudowy cewki azotem technicznym i to tak by w obudowie panowalo w miare stabilne cisnienie okolo 0,1 Bar ... test pod woda i juz .
Pozdrawiam - Piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 19 października 2005, 07:56 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 18 stycznia 2003, 01:00
Posty: 762
Lokalizacja: podkarpacie
Witam
Obawiam się, że próżny Twój trud Karaś. Na wiosnę też szukałem gotowego wysięgnika w kształcie rozciągniętego "S". Jeden producent krajowy odpowiedział na maila. Podał cenę 150zł. Niestety, po jego odpowiedzi na moje pytanie w sprawie wymiarów, odechciało mi się zarówno kontaktów, jak i transakcji. Gburowatość odpowiedzi dowodzi, niestety, braku profesjonalizmu tego Pana. Jeżeli chcesz skontaktować się z tym człowiekiem, to daj znać na priva.
Co do inych, to bodajże "Dukat" ma ofercie wysięgnik "king size", ale nie jestem pewien czy sprzedaje osobno czy tylko do swoich wykrywaczy. Ja nie pytałem bo szukam raczej "S".
Na razie polecam ci wątek: http://www.exploracja.cyberdusk.pl/phpb ... .php?t=693
Pozdrawiam
Feeder


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 19 października 2005, 14:36 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): sobota, 21 września 2002, 00:00
Posty: 526
Lokalizacja: Tczew
Nie, no 150 zl za sam wysiegnik?? To taniej wyjdzie mi polutowac(dokladnie tak jak napisalem) rurki aluminiowe i pozniej pokryc je czarna farba i klarem.
Cena wygorowana jak na kawalek aluminium.
Pozdrawiam.
Karas1979


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 20 października 2005, 21:03 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): środa, 28 września 2005, 13:49
Posty: 2401
Lokalizacja: Arschbackenhausen
Witam , pozdrawiam .
Moja firma sasiaduje z zlomowiskiem ... czesto wyciagam z tamtad rozne rzeczy , ktore sam wykorzystuje lub sprzedaje za ... kase na Ebay :jump .
Czesto tam wlasnie widzialem kule inwalidzkie z aluminium ... i dzis juz jedna wyciagnalem z kontenera na Alu . W sumie nie produkuje wykrywaczy seryjnie i nie jestem w stanie nosic sam wiecej niz jeden wykrywacz ... wiec jesli komus zalezy na kulach to moge popilnowac troche i nastepnym razem jak bede jechac do polski to mozna mnie popytac , podac adres , ... kwote , ktora sie chce zaplacic i nie widze wielkiego problemu .

Pozdrawiam - Piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 20 października 2005, 22:08 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Kula aluminiowa kosztuje 20zł w sklepie (często sprzedawane po dwie w zestawie za 40zł).

Często widuję niektóre elementy w polskich konstrukcjach.

:pa

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL