Teraz jest sobota, 27 czerwca 2026, 09:52

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wykrywacz MD-3006
PostNapisane: wtorek, 28 października 2003, 12:34 
Offline
Zybinek laleczny

Dołączył(a): środa, 19 marca 2003, 01:00
Posty: 601
Lokalizacja: Polska
Wspierając działania proscana przesyłam obrazek wykrywacza i skany płytki wykrywacza MD-3006 ( bez niektórych potencjometrów ). Skany ze względu na wielkość przesyłam do Robiego z prośbą o dołączenie.

Podstawowe dane techniczne:

- Częstotliwość pracy około 15kHz;
- Przełącznik VLF umożliwia przetestowanie stanu baterii oraz dostrojenie wykrywacza do rodzaju podłoża i poszukiwanego metalu;
- Panel sterowniczy posiada gniazdo (mini jack) umożliwiające podłączenie słuchawek;
- Analogowy wskaźnik rozpoznania typu metalu (ferromagnetyk i nie ferromagnetyk);
- Trzytonowy generator dźwięku w zależności od typu wykrytego metalu;
- Zasilanie stanowią trzy baterie 9V;
- Średnica cewki 20 cm

Dla osób zainteresowanych jest możliwość nieodpłatnego udostępnienia zdjętego schematu i informacja o zmierzonych parametrach R i L cewki.

W tym egzemplarzu uszkodzeniu uległ obrotowy przełącznik rodzaju pracy.

Jeżeli ktoś z kolegów ma uwagi na temat tego wykrywacza proszę o ich dopisanie celem rozważenia ich podczas zakupu przez nowych poszukiwaczy.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 28 października 2003, 14:39 
Offline
Administrator Honorowy
Administrator Honorowy

Dołączył(a): środa, 27 marca 2002, 01:00
Posty: 3264
Oto skany (po ponad 300KB): 1 i 2.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: brat blizniak ??
PostNapisane: sobota, 17 grudnia 2005, 21:04 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): sobota, 17 grudnia 2005, 20:05
Posty: 3
elo wiem ze ja nie na temat ale mam wykrywacz Velleman CS150 i z tego co widze jest on identyczny jak md3006 czy to mozliwe :que :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 17 grudnia 2005, 22:43 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Velleman to firma dystrybucyjna, sprzedajaca co popadnie zwiazane z elektroniką. Wykrywacz jest roobiony przez Chińczyków z Szangchaju i wielu dystrybutorów sprzedaje je pod własnymi markami.

Chińska firma nazywa się Shanghai 21st Century Electronic Equipment Co.

Velleman brzmi lepiej, nieprawdaż ?

:pa

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL