Teraz jest środa, 24 czerwca 2026, 12:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: gdzie panterka??
PostNapisane: wtorek, 27 grudnia 2005, 16:41 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): wtorek, 19 lipca 2005, 22:25
Posty: 46
Lokalizacja: spod Jasnej Góry
http://www.lerenfort.fsnet.co.uk/page103.html

gdzie ta panterka teraz jest a moze ma ktos jakies foty??


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 27 grudnia 2005, 16:54 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4664
Lokalizacja: Gútþiuda
Z tego co wiem, bracia K. opchęli ja na szeroko rozumiany "Zachód". nie ma to jak nasi wspaniali polscy "kolekcjonerzy" :gil :szu :szu :gil :gun: :gun: :bat :mg:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 27 grudnia 2005, 17:36 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): piątek, 22 marca 2002, 01:00
Posty: 450
O ile mi się coś w łepetynie nie pokręciło (jak to zwykle), to ona znana jest teraz jako "Littlefield Panther".

Pzdr

Grzesio


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 27 grudnia 2005, 21:29 
Offline
Weteran
Weteran

Dołączył(a): wtorek, 1 czerwca 2004, 15:31
Posty: 3672
widocznie ci panowie nie zbierali "Panterek" patrz wątek "2 fibule z 1 pola i nie tylko............" w Inne znaleziska :jump


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 27 grudnia 2005, 21:36 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 12:21
Posty: 100
Teraz to nie zrozumiałe niszczyć skarby przeszłości , kiedyś przede wszytkim na bagnach m.in w Prusach Wschodnich w latach powojennych za kawałek czołgu można było dostać chleb, a chłopcy latali po wojnie w poszukiwaniu motorów porzuconych po lasach.
Teraz , kiedy znalezienie czołgu lub innego pojazdu mechanicznego jest prawie niemożliwe, ludzie dalej szanują to jak śmieci.
Ciekawe ile będzie wart łuska 88mm za 100 lat jeżeli dalej będziemy tak wszytko niszczyć :que


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 28 grudnia 2005, 00:35 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): piątek, 27 sierpnia 2004, 22:58
Posty: 1600
Lokalizacja: EU
Jesteśmy chyba jedynym na swiecie narodem który nie chce mieć swojej historii....
tak jak napisał atylla "ci panowie widocznie nie zbierali panterek" więc zrobili tak jak to co niektórzy pisali w tamtejszym wątku...
:cry:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 28 grudnia 2005, 00:54 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4664
Lokalizacja: Gútþiuda
wejdzcie na forum O i poczytajcie o sprawie tego Forda. kolejne złodziejstwo. Ale jak juz pisałem, skończył sie czas braci K. i wywozenia mienia za granicę. Do akcji wkracza prokuratura i WKZ oraz dyrektor Fortu Czerniakowskiego. Oj będzie sie działo :jump
Pozdrawiam!
P.S. duza część ludzi z forum O. popiera wywozenie zabytków za granicę. Jak sami pisza, im jest obojetne, czy Pantere będą ogladać w warszawie, czy w Londynie :wq Ot, prawdziwi patrioci i wielbiciele historii. Na pochybel :szu :gil


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 28 grudnia 2005, 01:30 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): wtorek, 19 lipca 2005, 22:25
Posty: 46
Lokalizacja: spod Jasnej Góry
a jak sobie pomysle ,ze błąd ortograficzny!!! po wojnie wszystkie porzucone czolgi pozbierano i przetopiono na klamki to mnie normalnie :wq krew zalewa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 28 grudnia 2005, 18:16 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): wtorek, 19 lipca 2005, 22:25
Posty: 46
Lokalizacja: spod Jasnej Góry
http://www.detektorweb.cz/index.4me?s=s ... a3578a994d
wie ktos gdzie sie to znajduje??


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 28 grudnia 2005, 19:36 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 12:21
Posty: 100
To wieżyczka do Pantery, tylko dziwi mnie ten schron drewniany który przedstawiono na obrazku :jump Jeden strzał z jakiejkolwiek armaty i kosmos :jump .Takie wieżyczki były przecież w Tobrukach :n Gdzie to jest - w Szczecinie, na trasie Szczecin-Poznań, pisze coś o fabryce(niemieckiej),20 tyś marek,o polskiej radzie muzealnej miasta Szczecin. Trochę zrozumiałem :bir


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 29 grudnia 2005, 10:27 
Offline
Strzelec galicyjski

Dołączył(a): sobota, 25 grudnia 2004, 09:34
Posty: 1028
Lokalizacja: galicja
Witam. Temat tej wieży był poruszany na forum "odkrywcy " - a w galerii będzie kilka fotek . Pozdr.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 29 grudnia 2005, 10:50 
Offline
Buszujący w śniegu

Dołączył(a): środa, 19 listopada 2003, 20:58
Posty: 891
Lokalizacja: Wrocław
Tak na dobrą sprawę to Panterka jest własnością Niemiec czyli prawowitego właściciela, więc jaki to nasz narodowy skarb?? Taka mała prowokacja z mojej strony :jump


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 29 grudnia 2005, 12:24 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 12:21
Posty: 100
Nie koniecznie Niemiec. Niemcy nie przyznają się do III Rzeszy , SS , Hitlera , ale uważają się za wypędzonych z Prus Wsch. Pomorza i Śląska. Ciekawe jak by tak wykopać jakieś szkopskie skarby na pewno by im się przypomniało, że to ich :666 Ale bomby i niewypały, które nam z Heinklli,Sztukasów i Dornierów to niepamiętają :wq A ja kupuje proszek z Heinkla :luv :jump


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 29 grudnia 2005, 15:14 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): sobota, 28 sierpnia 2004, 16:00
Posty: 13
Lokalizacja: Sieradz/Łódź
Pantera (a właściwie to co z niej zostało) nie została wydobyta przez Kęszyckich tylko przez Muzeum Orła Białego ze Skarżyska Kamiennej i prawdopodobnie tam sie znajduje. Skoro tak się przyczepiliście do Keszyskich powiedzcie mi gdzie teraz jest wieża wydobyta razem z tą Panterą?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 29 grudnia 2005, 18:57 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4664
Lokalizacja: Gútþiuda
CapitanŻbik napisał(a):
Pantera (a właściwie to co z niej zostało) nie została wydobyta przez Kęszyckich tylko przez Muzeum Orła Białego ze Skarżyska Kamiennej i prawdopodobnie tam sie znajduje.


Masz stare albo nieprawdziwe informacje. pantera została sprzedana na Zacghód i w zadnym muzeum w Polsce jej nie ma.
Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL