Teraz jest piątek, 26 czerwca 2026, 17:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kryzys
PostNapisane: sobota, 9 września 2006, 20:21 
Offline
Starszy Sierżant Sztabowy
Starszy Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 5 września 2006, 13:18
Posty: 99
Lokalizacja: Bytom
Witam wszystkich ponownie.

Dzisiaj postanowilem sprobowal szczescia w okolicach czesto odwiedzanego jeziora. Pare piaszczystych plaz zapowiadalo sie obiecujaco.
Mimo ze moim pierwotnym celem byly militaria przy zakupie Jabla to tym razem celem byly zagubione monety lub bizuteria.
Liczylem ze moze chociaz za baterie mi sie zwroci ;)
Niestety po przekopaniu 10-15 sygnalow doszedlem do wniosku ze polacy to flejtuchy i balaganiarze.
Jak latwo sie domyslec znalazlem kapsle, zawleczki od puszek i 2 sledzie od namiotu.
Probowalem opracowac jakis prymitywny system dyskryminacji (szybkosc pojawiania sie sygnalu) ale niestety moja wiedza w tej materii jest daremna.
Jabel lapie po prostu WSZYSTKO co jest metalem.
Czy jedynym wyjsciem jest zakup czegos z dyskryminacja ? Moze jest jakis sposob na Jabla ? Jak zoptymalizowac prace z tym sprzetem ?


Pozdrawiam

Borys


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Kryzys
PostNapisane: sobota, 9 września 2006, 22:44 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 23 lipca 2004, 01:06
Posty: 3464
Lokalizacja: Kłodzko-Glatz
Cytuj:
Jabla to tym razem celem byly zagubione monety lub bizuteria

Po prostu jaki wykrywacz takie wykopki czyli cena jest adekwatna do jakości fantów wykopanych.
P.S coś myślał, że na monety go stworzyli ??
Cytuj:
Probowalem opracowac jakis prymitywny system dyskryminacji (szybkosc pojawiania sie sygnalu) ale niestety moja wiedza w tej materii jest daremna.

Ciekawie to zdanie brzmi: " Próbowałem z malucha zrobić samolot, ale niestety moja wiedza i materiały nie pozwalają na latanie"
Nie ma czegoś takiego jak dyskryminacja w Jablu
Cytuj:
Jabel lapie po prostu WSZYSTKO co jest metalem.

Nie da się ukryć, jak ktoś go kostruował to pewnie myślał, że to ma służyć szkukaniu metalu.
Cytuj:
Czy jedynym wyjsciem jest zakup czegos z dyskryminacja ?

Dokładnie, a wtedy zapomnisz co to takiego gwóźdź leżący w Błąd-nie "ziemii" a "ziemi".
Cytuj:
Jak zoptymalizowac prace z tym sprzetem

Rozwiń to zapytanie bo jakoś nie łapię o co Ci chodzi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Kryzys
PostNapisane: niedziela, 10 września 2006, 10:57 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 5 grudnia 2004, 15:49
Posty: 723
prezesszczepan napisał(a):
Cytuj:
Jak zoptymalizowac prace z tym sprzetem

Rozwiń to zapytanie bo jakoś nie łapię o co Ci chodzi.

Ja chyba "łapię"...
Zdaje się, że borysowi chodzi po prostu o to, jak za pomocą jabla zbierać monety.

Cóż...
Trzeba chyba znaleźć teren, na którym jest więcej monet niż gwoździ....
Innej opcji raczej nie ma.

Coś mi się widzi, borys_x, że jesteś skazany na zakup lepszego sprzętu. Prezes ma rację w każdym słowie swojego postu.
No, może poza tym, że "zapomnisz co to takiego gwóźdź leżący w Błąd-nie "ziemii" a "ziemi"".
Nie oszukujmy się, Prezes.
Ładnie "spatynowany :D" stalowy gwóźdź potrafi czasem dać "kolorowy" sygnał, żeby nie wiem jaka dobra dyskryminacja w sprzęcie była... ;)

Pozdrawiam Matejko :piwo :piwo :piwo :piwo


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 10 września 2006, 20:24 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): poniedziałek, 4 września 2006, 18:03
Posty: 14
Nienażekajcie na jabla bo to nie jest taki całkiem do dupy sprzęt. Czasami jak się ma włączoną dyskryminację można przeoczyć coś małego, metalowego i wartościowego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 10 września 2006, 20:42 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 10 października 2005, 12:07
Posty: 4124
Lokalizacja: Kielce
Jak się w Jablu dyskryminację włącza :que :drap


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: .
PostNapisane: niedziela, 10 września 2006, 20:46 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 18 września 2005, 19:42
Posty: 927
Jak się ma to można właczyć.
Wadę (brak dyskryminacji) nazwał zaletą (dzięki temu że nie mam to nie włączam). Tak to rozumiem.
Na szkoleniach dla przedstawicieli handlowych to miałem :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 11 września 2006, 14:15 
Offline
Starszy Sierżant Sztabowy
Starszy Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 5 września 2006, 13:18
Posty: 99
Lokalizacja: Bytom
Widze ze troche namieszalem :)

Troche nieopatrznie uzylem slowa "dyskryminacja".
Chodzilo mi raczej o wyciaganie wnioskow na podstawie zachowania detektora- szybkosci pojawiania sie i zanikania sygnalu , obszaru jego wystepowania itp. Zastanawialem sie czy biorac te rzeczy pod uwage da sie jakos wydedukowac z czym sie ma doczynienia.
Domyslam sie ze praktyka jest tu najwazniejsza jednak teoria i doswiadczenia innych uzytkownikow tez byla by cennym "znaleziskiem" :)


Pozdrawiam

Borys_x


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 11 września 2006, 14:26 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 10 października 2005, 12:07
Posty: 4124
Lokalizacja: Kielce
Nie ty namieszałeś, tylko Maciekat. :666
Maciekat napisał(a):
Czasami jak się ma włączoną dyskryminację można przeoczyć coś małego, metalowego i wartościowego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 11 września 2006, 15:24 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): czwartek, 18 marca 2004, 20:54
Posty: 1180
Lokalizacja: Gdańsk
Maciekat napisał(a):
Czasami jak się ma włączoną dyskryminację można przeoczyć coś małego, metalowego i wartościowego.


Ponoć w wykrywaczach armanda faktycznie często takie zjawisko występowało, i to nie zależnie czy żelazo czy kolor :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 11 września 2006, 16:10 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2003, 00:00
Posty: 993
Lokalizacja: Gdynia
W pewnych określonych okolicznościach używam wykrywacz typu PI już od ok 10 lat i nigdy nie wiem, czy to co wykopię będzie złotą obrączką, nakrętką, zawleczką od puszek, gwoździem, monetą, srebrnym pierścionkiem czy kapslem. Próbuję zgadywać, ale rzadko mi się to udaje. Ostatnia tendencja w dziedzinie wykrywaczy to PI z dyskryminacją, są już takie wykrywacze i wkrótce jedna z firm wypuści taką maszynkę z 3 mikroprocesorami za cenę 60-70 Jabeli.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 11 września 2006, 16:22 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 10 października 2005, 12:07
Posty: 4124
Lokalizacja: Kielce
Tak od niechcenia przypomnę temat wątku: Jabel a dyskryminacja.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 12 września 2006, 22:39 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): poniedziałek, 4 września 2006, 18:03
Posty: 14
rob_k napisał(a):
Tak od niechcenia przypomnę temat wątku: Jabel a dyskryminacja.


viewtopic.php?t=18226&highlight=dyskryminacja+jabel


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 12 września 2006, 23:21 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2002, 01:00
Posty: 3389
Lokalizacja: Bytom
ZGLASZAM DO MODERACJI...
Prosze przeniescie ten post do "Kaciku humoru" albo przynajmniej dzialu samorobek..

Denar-60-70 jaboli? Ponad trzy skrzynki!!! Za tyle to wyname druzyne meneli ktorzy skopia i przesieja ze dwa hektary :)
Zartuje oczywiscie-skoro i watek taki smieszny.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 12 września 2006, 23:30 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 5 grudnia 2004, 15:49
Posty: 723
Maciekat...

Wiesz co? Chyba nie "zatrybiłeś"... :jump :jump :jump

Pozdrawiam Matejko :piwo :piwo :piwo :luv


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 13 września 2006, 16:21 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): poniedziałek, 4 września 2006, 18:03
Posty: 14
Matejko widocznie muszę naoliwić tryby ;) I w krótkim czasie powinno być ok :) :jump


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL