Teraz jest piątek, 26 czerwca 2026, 15:56

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tesoro Cibola
PostNapisane: sobota, 16 września 2006, 19:35 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): czwartek, 29 września 2005, 13:04
Posty: 361
Lokalizacja: Szczecin
Witam.Mam okazję pożyczyć od kolegi właśnie ten sprzęt i pochodzić z nim po piaszczystych ugorkach gdzie wychodzą boratynki i solidki .W związku z tym mam pytanie jak najlepiej ustawić sprzęcik na takie drobiazgi . Chodziłem tam z moim Fisherkiem ale chwytał tylko moniaczki praktycznie opalające się na wierzchu. nadmieniam że Cibolę będę miał pierwszy raz w ręku.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 17 września 2006, 11:11 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): środa, 27 października 2004, 20:23
Posty: 118
Lokalizacja: Koszalice
Witam
Żeby wykorzystać maksimum możliwośći ciboli ,musisz zastosować tzw "superstrojenie".
To znaczy pokrętło treshold maksymalnie skręcić w prawo ,i uzyskać największe możliwe wzmocnienie sygnału.
Ustawienie to zwiększa zasięg detektora ,jednak może spowodować delikatny spadek czułośći. Tak więc jeśli "spodziewasz " się bardzo drobnego sreberka lub złotka ,możesz z niego zrezygnować. Dyskryminację proponuję ustawić w okolicach >Iron<. Jednak ustawienie to każdy powinien wypracować sam ,wedle potrzeb.
To chyba tyle..pozdrawiam
der K.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 17 września 2006, 11:51 
Offline
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany

Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2005, 08:58
Posty: 1155
Lokalizacja: Ziemia - Planeta Ludzi (Czasowo Port Royale)
Witam!

Ksiądz - sporo o ustawieniach i charakterystyce tego sprzętu jest w archiwum a na forum XLT jest kilka testów w dziale "Od Bounty Huntera po XP".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 17 września 2006, 13:25 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): środa, 5 stycznia 2005, 19:51
Posty: 43
Lokalizacja: Warszawa
Witam

To bardzo prosty i przyjemny wykrywacz i do tego skuteczny. Threshold na maxa (superstrojenie), czułość tak by wykrywacz pracował stabilnie (pewnie początek czerwonego pola), dyskryminacja troche powyżej iron, z resztą zobaczysz czy wyciągasz zelastwo czy nie. To tyle żadna filozofia jesli tylko kiedykolwiem miałeś jakiś dynamiczny wykrywacz w ręku to sobie poradzisz.

Z bogiem ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL