Teraz jest piątek, 26 czerwca 2026, 11:08

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: ace 250 - praca pod linią wysokiego napięcia
PostNapisane: poniedziałek, 18 września 2006, 14:41 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 12 września 2005, 01:22
Posty: 550
Lokalizacja: Gdańsk
witam!

Podczas niedawnych wykopków zauważyłem w pracy swojego ace 250 pewną rzec, która mnie lekko zaniepokoiła. Biegałem po nieużytkach na których bywałem wcześniej i na których wcześniej nie było zadnego problemu. Ciągnie się przez nie linia wysokiego napięcia, duże ażurowe słupy z kilkoma liniami przesyłowymi. Problem polega na tym, że gdy zaczynam się zbliżać do terenu pod linią przesyłową garet zaczyna "ćwierkać" praktycznie bez przerwy i wskaźnik skacze po wszystkich segmentach wyswietlacza, od lewej do prawej. Wcześniej...na tym samym miejscu..pod tymi samymi słupami nie było tego zjawiska. No i teraz pytanie ... czy oznacza to, że linia ta jest linią przesyłu awaryjnego i jak wczesniej pod nią kopałem nie było przesyłu energii w związku z tym praca ace nie była zakłócana? A może w elektronice mojego ace 250 padły jakies filtry, które normalnie chronią go przed zakłóceniami zewnętrznymi (to taka moja osobista teoria .. niestety nie znam się na elektronice).

pozdrawiam
bogdans


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 18 września 2006, 14:48 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 14 października 2005, 12:28
Posty: 234
Mogła być wyłączona ale też mogły być inne warunki pogodowe (np. zwiększona wilgotność). Generalnie wydaje mi się bardziej dziwne to, że wcześniej pod nią nie wariował (- ja z moimi wykrywkami pod linie nawet nie podchodze....). Pozdrawiam - arturbernard.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 18 września 2006, 14:54 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): środa, 26 stycznia 2005, 14:12
Posty: 305
Witaj!
Mialem podobny problem z ace150. Przez pare miesiecy chodzilem z nim pod liniami wysokiego napiecia i wszystko bylo ok, az nagle po zlozeniu w bliskiej odleglosci od lini sprzet zaczal wyc w nieboglosy. Co gorsza, gdy wrocilem do domu po wlaczeniu ace dalej "cwierkal". Okazalo sie, ze problem nie bylo uszkodzenie elektroniki z powodu bliskosci sieci, ale brak polaczenia miedzy cewka, a elektronika. Sprawdz, czy to na pewno wina lini, czy moze uszkodziles kabel, albo jakis brod dostal sie do wtyczki
pozdrawiam


Ostatnio edytowano poniedziałek, 18 września 2006, 15:02 przez pr00f, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 18 września 2006, 15:00 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 20 maja 2005, 17:08
Posty: 15
Lokalizacja: zielonka
mój ace 250 też szaleje pod linią wysokiego.
moim skromnym zdaniem to naturalne.
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 18 września 2006, 15:03 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 12 września 2005, 01:22
Posty: 550
Lokalizacja: Gdańsk
witam!

Pr00f ... a byłes pod tą samą linią po odkryciu, że to przerwa w połaczeniu "elektronika-cewka" była przyczyną tego zakłócenia? No własnie...czy to tylko ta przerwa wyzwoliła niewłasciwą pracę czy jednak zbiegły się w Twoim przypadku dwie przyczyny?

pozdrawiam
bogdans


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 18 września 2006, 17:10 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): poniedziałek, 2 stycznia 2006, 11:45
Posty: 46
Lokalizacja: bydgoszcz
witam ...
nie ma czegos takiego na lini 110 lub 220 kv lub 400 jak ... linią przesyłu awaryjnego ....
jedynie linia mogla byc wyłaczona na jakis czas... ( to są linie ruchu ciagłego )
)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 18 września 2006, 17:43 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): środa, 26 stycznia 2005, 14:12
Posty: 305
bogdans napisał(a):
witam!

Pr00f ... a byłes pod tą samą linią po odkryciu, że to przerwa w połaczeniu "elektronika-cewka" była przyczyną tego zakłócenia? No własnie...czy to tylko ta przerwa wyzwoliła niewłasciwą pracę czy jednak zbiegły się w Twoim przypadku dwie przyczyny?

pozdrawiam
bogdans


Na 90% byla to wina wtyczki... Wnioskuje tak, poniewaz po usunieciu calego brodu z wtyczki i przemyciu wszystkiego sprzet wrocil do dawnej kondycji. Nie bylem pod ta pechowa linia juz nigdy. Zwlaszcza, ze jest odlegla ode mnie o wiele km, a ja pojechalem tam rowerem, rozlozylem sprzet i pare minut pozniej bylem juz w drodze powrotnej :666
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 18 września 2006, 21:40 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 7 listopada 2005, 00:26
Posty: 133
Lokalizacja: Poznań
Nie miałem jeszcze okazji szukac po liniami wys. napięcia, ale podobne objawy występowały gdy szukałem w sąsiedztwie nadajnika (wieży) GSM. Czyli nie służy mu duże pole elektromagnetyczne ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 18 września 2006, 22:34 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): wtorek, 14 grudnia 2004, 18:11
Posty: 474
Rozwiązanie bardzo proste - kupić normalny sprzęt.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 18 września 2006, 23:28 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 7 listopada 2005, 00:26
Posty: 133
Lokalizacja: Poznań
Dylan napisał(a):
Rozwiązanie bardzo proste - kupić normalny sprzęt.


Rutusa?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: .
PostNapisane: poniedziałek, 18 września 2006, 23:36 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 18 września 2005, 19:42
Posty: 927
Bywało że i mój GT szalał pod słupem (nie wiem jaki tam prąd szedł?).
Nie pomogła zmiana częstotliwości, a maksymalne zmniejszenie czułości w niewielkim stopniu.
Znowu aż tyle tych miejsc chyba nie ma?
Pozdrawiam
Darek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 18 września 2006, 23:44 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 7 listopada 2005, 00:26
Posty: 133
Lokalizacja: Poznań
Wniosek z tego, że też musisz sobie kupić normalny sprzęt :( :jump


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 19 września 2006, 00:00 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): wtorek, 29 czerwca 2004, 02:56
Posty: 326
Lokalizacja: Silesia Superior
Właśnie Darku. Mam informacje ze pewnych źródeł że MD-3005 nie piszczy pod słupami :) W ogóle nigdzie nie piszczy, nawet na statku można szukać :666 Kup se normalnego sprzęta wreszcie a nie na te Minelaby sie uparłeś co pod słupami piszczą :)


A teraz serio

Moje piszczałki również pod słupami piszczą. Chodzi tu głównie o linie wysokiego napięcia. Nie mam im tego za złe, wręcz przeciwnie - znaczy że działają i prawidłowo reagują na bardzo silne pole magnetyczne. Fizyki się nie oszuka. Filtry żadne tu raczej nie pomogą, jeżeli zmiany pola magnetycznego są na tyle silne żeby wzbudzić wykrywke to piszczy - po to są przecież zrobione.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: .
PostNapisane: wtorek, 19 września 2006, 00:03 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 18 września 2005, 19:42
Posty: 927
:) Częściej zmieniam miejscówki niż sprzęt.
A żeby nie było zupełnie off topic to jutro sprawdzę pod tą linia Ace150 :)
Dobranoc
Darek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 19 września 2006, 01:22 
Offline
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany

Dołączył(a): czwartek, 6 maja 2004, 01:23
Posty: 1642
a co to znaczy normalny sprzęt.???

czy to jakaś dyskryminacja????

dzielimy na tych co mają dobry i tańszy????

czyli mam rozumieć że GTW dzieli kopaczy na gorszych i lepszych.......????

a myślałem że łączą nas ideały i wspólna zajawka .a jak widać dzieli sprzęt....
:n :n :n :n


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL