Teraz jest czwartek, 25 czerwca 2026, 07:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: ACE 250 - ultra 2 zasięg w gruncie nie w powietrzu
PostNapisane: niedziela, 24 września 2006, 20:08 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): poniedziałek, 18 września 2006, 15:00
Posty: 14
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Witam Jestem nowy i szukam dla siebie wykrywki. Ma to być moja pierwsza wykrywka. Po przeczytaniu masy postów wybrałem dwa wykrywacze ace 250 i rutus ultra 2. Chciałbym się dowiedzieć jakie mają osiągi (z jakiej głęgokości wyciągają monetki) w terenie, odnośnie poszukiwań monet srebrnych, współczesnych i wyrobów ze złota oraz militarki. Liczę na uczciwe opinie i refleksje.
Pozdrawiam i z góry dziękuję.
Piotrtm


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 24 września 2006, 20:47 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 19 sierpnia 2006, 20:49
Posty: 309
witam,odnośnie twojego pytania to raczej Ace 250 na kolorek,a Rutus bardiej uniwersalny, monetki na nim można trzaskać i to nawet głęboko ,a to co na temat Ace http://free.polbox.pl/d/dark/testy.htm#ace250 pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 25 września 2006, 00:45 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): niedziela, 9 kwietnia 2006, 16:45
Posty: 497
Lokalizacja: Łódź
ACE 250 ma czytelniejszą identyfikacje tonalną i wyświetlacz ,masz też tryb custom do własnej konfiguracji,pracuje w dynamice + namieżanie w statyce allmetal
Ultra2 ma natomiast dynamike ,statyke all metal i statyke z dyskryminacją .
Jeśli chcesz szukać max. do metra to bierz ACE ,ale jeśli chcesz sięgnąć głębiej wybierz Ultre2(na statyce duże przedmioty wykopiesz z większej głębokości).
Zasilanie :ACE_ 4 paluszki .Ultra 6 paluszków
Różnica w cenie to 20zł(ultra 849zł,ACE 250 -869zł)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 25 września 2006, 07:30 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): poniedziałek, 18 września 2006, 15:00
Posty: 14
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Dzięki za porównanie wykrywek. :) Jednak co do mojego pytania to jak na razie odnośnie ace 250 mam rozeznanie na jakiej głębokości w glebie zalega metal ( moniaki, hełm itp. ) znalazłem na ten temat jeden test i pozwoliłem sobie zamieścić jego wyniki:
1gr - 18cm, 20gr - 20cm, 5zł - 24cm, złota obrączka - 22cm,
2gr - 19cm, 50gr - 22cm, boratynka - 16cm, srebrna obrączka - 15cm,
5gr - 22cm, 1zł - 22cm, łuska mauser - 25cm, puszka aluminiowa - 35cm,
10gr - 18cm, 2zł - 22cm, hełm - 40cm, guzik aluminiowy - 15cm,

Pozdrawiam :)






Teraz czekam na dokładne dane dotyczące rutuska ultra 2.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 26 września 2006, 08:33 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): poniedziałek, 18 września 2006, 15:00
Posty: 14
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Hej ludziska pomocy bo już nerwicy dostaję :wq . Jak to jest z tymi zasięgami w glebie dla rutusa ultry 2 ? Powiem tak; chcę chodzić po plaży ( monety, złoto itp. ) ale i po polach za starymi monetkami takimi zalegającymi głeboko i tu mam dylemat bo nie mam pojęcia czy rutus w tym względzie jest lepszy od ace 250. Czy jest jakaś różnica w penetracji w glebie za monetkami między tymi modelami? Który z nich sięga głębiej po monety? Test ze strony producenta robiony w powietrzu to dla mnie nie jest odpowiedź. Chcę mieć sprzęt na lata. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 26 września 2006, 11:42 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 7 listopada 2005, 00:26
Posty: 133
Lokalizacja: Poznań
Żeby dokładnie podać zasięgi w glebie trzeba by chodzić z pędzelkiem i zdejmować warstę po warstwie z uwzględnieniem wilgotności, rodzaju gleby, ułożenia monety itd.

Chdzą jednak głosy na mieście, że U2 jest "głębszy" i jest to bardzo prawdopodobne. Nie miałem niestety tego sprzętu w ręce. Jeśli chodzi o ACE to nie wyjąlem chyba monety z większej głębokości jak 2/3 szpadla, ale za to ma b. dobrą dyskryminacje i pinpoint.

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 26 września 2006, 16:27 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 28 sierpnia 2003, 09:30
Posty: 168
Witam.
Piotrtm, zasięg w glebie jest ok. 20 % mniejszy niż w powietrzu. Ale uwierz, że zasięgi dla jednego egzemplarza każdej piszczałki będą się różnić w różnych miejscach. Zasięg zależy od bardzo wielu czynnków zarówno glebowych (typ gleby itd.), temperatury otoczenia (wpływ na elektronikę i sondę), jakość i stan baterii itd a także od samego fanta (monety o tym samym nominale, z tej samej partii mogą dawać różne sygnały). Wielu już manipulowało w świetny sposób na zasięgach w celach wiadomych. Można tak przeprowadzić testy że "wykrywacz" MD jakiś tam wypadnie lepiej niż XLT (chociaż będzie to trudne). Przy zakupie piszczałki pokieruj się raczej opiniami o samym sprzęcie (ergonomia, trwałość, miodność użytkowania) a nie na "testach" i opowieściach o zasięgach.
Pozdrawiam
Kopi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 26 września 2006, 18:44 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): poniedziałek, 18 września 2006, 15:00
Posty: 14
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Bardzo dziękuję za wypowiedzi. :) Weznę wszystkie opinie pod uwagę. Jednocześnie sądzę, że wybór będzie trudny. Co do wykrywki to idealna była by ta która powstała by z połączenia właściwości ace i ultry.
Mam jeszcze jedno pytanie do użytkowników ace 250 Jaka się zdarza awaryjność sprzętu najczęściej? Jak to jest z serwisem garretta? Co do rutuska wiem, że serwis jest O.K. i dużo osób sobie go chwali.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 26 września 2006, 19:18 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 19 sierpnia 2006, 20:49
Posty: 309
witam co do awaryjności Ace to nie ma zasady ,tyczy się to wszystkich wykrywaczy.raz jest tak ,a raz tak.co do serwisu to Ci nie powiem ,bo moi znajomi nigdy nie wysyłali :) pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 26 września 2006, 21:03 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 7 listopada 2005, 00:26
Posty: 133
Lokalizacja: Poznań
piotrtm napisał(a):
Mam jeszcze jedno pytanie do użytkowników ace 250 Jaka się zdarza awaryjność sprzętu najczęściej? Jak to jest z serwisem garretta?


Sprzęt użytkowałem w różnych warunkach pogodowych, przez mrozy, upały, suszę i deszcz (worek foliowy na elektronikę), szukałem w rzekach i w jeziorach (nie zanurzając elektroniki), nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby mnie zawiódł. Cały czas działa idelanie jak na swoje możliwości. Więc z serwisem jeszcze nie miałem nic wspólnego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 27 września 2006, 10:57 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): poniedziałek, 18 września 2006, 15:00
Posty: 14
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Witam ponownie

Może ktoś jeszcze się wypowie na temat awaryjności zarówno ace 250 jak i ultry 2 oraz sprawności serwisu ace lub ogólnie GARRETTA?

Natomiast, co do zasięgów to mam prośbę do użytkownika Zientas-a; byłbym wdzięczny za przeprowadzenie i przedstawienie pomiarów wykonanych w powietrzu dla ace 250 ( jak widzi w trybie all metal, Jewelry, z dyskryminacją i bez) ; boratynkę, 1gr, 5gr, 2zł i obrączkę ze złota?
Teraz, kiedy już wiem, że o około 20% zasięg w glebie spada w stosunku do zasięgu w powietrzu będę mógł na podstawie badań i obliczeń łatwo porównać mniej więcej ace z ultrą i na tej podstawie sprawdzę czy te testy, na które natrafiłem w necie w jakimś stopniu pokryją się ze sobą i może rozwieje wszystkie moje wątpliwości.
Zrobiłem sobie tabelę na kartce papieru i robię porównanie obu wykrywek biorąc pod uwagę wszystkie szczegóły. Moje obserwacje postaram się opublikować by w ten sposób pomóc innym w podjęciu trafnej decyzji.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam
:)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 27 września 2006, 14:12 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 28 sierpnia 2003, 09:30
Posty: 168
Witam.
Ale chyba nie robisz tych prób w domu :D?
Pozdrawiam
Kopi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 29 września 2006, 00:29 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): niedziela, 9 kwietnia 2006, 16:45
Posty: 497
Lokalizacja: Łódź
Witam.
Testy w powietrzu mogę dla Ciebie zrobić dla obu detektorów , ale jako kwatermistrz czyli diler mogę zostać posądzony o nierzetelność i manipulacje .
Takie testy najlepiej jest przeprowadzać w licznym gronie osób niezależnych na przykład na zlocie i wtedy opublikować na forum(innych detektorów też).
z własnego doświadczenia nie mogę wyrazić opini o Ultrze 2 , bo z nią nie chodziłem tylko z wcześniejsza wersją Ultra1,a później z solarisem i ACE250 jako rezerwowym.
Pozdrawiam DARZ DÓŁ


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 29 września 2006, 16:39 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 7 listopada 2005, 00:26
Posty: 133
Lokalizacja: Poznań
Wklejam tabelkę, którą swego czasu opracował i zamieścił na tym forum kolega Grzebiuszka.
Jest to test dla standardowej cewki i dużej, opcjonalnej (za 400 zł).

Gdy robiem sam testy (monety) na standardowej cewce nie zauważyłem różnic w zasięgach dla poszczególnych trybów pracy. Wyniki miałem takie same jak kolega Grzebiuszka.

[ img ]

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 30 września 2006, 16:32 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): poniedziałek, 18 września 2006, 15:00
Posty: 14
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Witam :)

Wielkie dzięki.
Zapytam dla pewności; ten test był wykonany w powietrzu ma się rozumieć ?

Co do ultry 2 to czy ktoś dysponuje innymi danymi niż te zamieszczone na stronie producenta?
Jeśli tak to proszę napisać dla porównania.

Serdecznie pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL