Teraz jest czwartek, 25 czerwca 2026, 20:35

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Awaria Garret'a ACE 150.
PostNapisane: czwartek, 2 listopada 2006, 23:00 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): sobota, 31 grudnia 2005, 00:00
Posty: 249
Pracowałem z Ace 150, sygnalizował niski poziom baterii, po sygnale wyłączyłem i odłożyłem, potem już nie dało się odpalić, naładowałem baterie ale wykrywacz nie chce się już włączyć, sprawdzałem na innym komplecie baterii. Po naciśnięciu POWER i wsłuchaniu się w głośniczek słychać ciche „cyk, cyk” czy „klik, klik” i to wszystko, co się mogło stać?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: .
PostNapisane: czwartek, 2 listopada 2006, 23:09 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 18 września 2005, 19:42
Posty: 927
A po ładowaniu akumulatorków na pewno nie podłączyłeś ich odwrotnie?
Pozdrawiam
Darek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 2 listopada 2006, 23:26 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 14 kwietnia 2006, 18:50
Posty: 106
Też mi się tak wydaje, że odwróciłeś bieguny


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 2 listopada 2006, 23:31 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 7 listopada 2005, 00:26
Posty: 133
Lokalizacja: Poznań
Miałem podobne przygody. Pomagało lekkie puknięcie w obudowę lub "pokręcenie" bateriami. Stawiam właśnie na "styki". W moim egzemplarzu bateria pierwsza z lewej była zawsze jakoś słabo zmasowana ze względu na fabryczny sposób jej mocowania (jakaś tam sprężynka czy cuś).

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 listopada 2006, 13:47 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): sobota, 31 grudnia 2005, 00:00
Posty: 249
Pokręciłem przy bateriach i stykach, ale nic nie pomogło, bieguny są ok, styki wynika z tego też, dziękuje Panowie za sugestie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 listopada 2006, 21:56 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2002, 00:00
Posty: 2064
Lokalizacja: Gliwice
Kup zwykłe baterie i wsadź do ACE. Czy oprócz "cykania" pojawia się coś na wyświetlaczu?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 5 listopada 2006, 22:14 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): sobota, 31 grudnia 2005, 00:00
Posty: 249
Na wyswietlaczu nic sie nie pojawia, nowe bateryjki włoże w wekeend jak zjade do domu, Dzięki Wielkie!!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 10 listopada 2006, 22:01 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 13:31
Posty: 153
Mam podobny objaw w Ace 250. Czasami załapuje dopiero po kilku naciśnięciach "power"-u. :hmmm
Ale nigdy nie ma problemu przy świeżo naładowanych akumulatorkach. :drap


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 11 listopada 2006, 02:47 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2002, 00:00
Posty: 2064
Lokalizacja: Gliwice
Ace jest zasilany z 4 paluszków ( R-6) czyli z 6 Voltów. Jak włoży się 4 akumulatorki ,to zamiast 6 V jest 4,8 w porywach do 5,2 V.
Z tego co się zorientowałem oglądając płytkę ACE jest tam przetwornica napięcia,po to by w pewnych granicach uniezależnić się od wahania napiecia zasilania (pisząc w skrócie). Ale przetwornica taka też ma swoje "widzimisię" i zasilanie musi spełniać pewne warunki.
Być może Wasze Kanarki wyłączają się przy mniej rozładowanych bateriach (dla przetwornicy jest to już zbyt niskie napięcie aby wystartować).
FIDEL -jak próby ze świeżymi bateriami?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 11 listopada 2006, 03:22 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): sobota, 31 grudnia 2005, 00:00
Posty: 249
Wsadziłem nowiutkie Diuracelki i nic ;( , ale teraz wsłuchując się w to klikanie doszedłem do wniosku, że nie pochodzi ono z głośniczka, tylko z wyłącznika... Ten ACE m dość badziewne przełączniki... takie dotykowe z blaszką... jutro sprobuje odpalic z zasilacza omijając wyłącznik, o ile mi sie uda. I teoria wyłącznika najlpiej tłumaczyła by moją awarie i problemy Kolegi Hefren'a. I tu pojawia sie pytanie- jeżeli żeczywiscie jest to wyłacznik to jak go naprawić? ew. przerobic na cos lepszego?
Dziękuje za zainteresowanie problemem, pozdrawiam Fidel.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: .
PostNapisane: sobota, 11 listopada 2006, 09:45 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 18 września 2005, 19:42
Posty: 927
Spytaj w serwisie jednym czym drugim ile będzie kosztowała naprawa?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 11 listopada 2006, 10:37 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): sobota, 20 maja 2006, 10:59
Posty: 151
Lokalizacja: Piła
Też miałem problem z wyłącznikiem, ale u mnie wystarczyło zdjąć obudowę i trochę poruszać sam nie wiem czym :P


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL